Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bucephalandra - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Bucephalandra - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 22:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
Mám taky pár červenolistých, ale toho rychlejšího odcházení starších listů (emerzních?) jsem si u nich nevšiml. :-O
Pravdou ale je, že nejsem ten správný pozorovatel - do nádrží s bucefalandrami zase tak moc nekoukám... :)
O nějaké heterofylii ale nemůže být řeč, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 18:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Já mám na suchu B. pubes a pod vodou roste mnohem rychleji než na suchu, tak držím palce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johan
No tahle listy do cervena ma, rano sla z akvaria na sucho, tak se dam prekvapit. Vubec jsem na to zvedavy, pod pouzitym svetlem prirustaji emerznimu Echinodoru dva listy za tyden, zmeny jsou pri trosce pozornosti patrne i v rozestupu pouhych par hodin. Bucephalandra pochopitelne nebude tak rychla, ale zrychlit by oproti submerzu, vecne ve stinu jinych rostlin, urcite mohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2015 16:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
U červenolistých kultivarů mi emersní listy odcházejí o hodně rychleji než u zelených a velice rychle vytvářejí hodně nových submersních červených listů. Kdežto zelené kultivary mi listy vůbec neshazují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 14:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
Mně možná taky, ale asi až tak po roce nebo i déle, protože nejsem schopen tuto změnu zaregistrovat. :)
Jak to myslíte s tím: Je to dost patrné zvláště u barevnějších listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2015 13:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Mě většina druhů listy vyměňuje. Je to dost patrné zvláště u barevnějších listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 12:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Zkousim to s Bucephalandra sp. 'Kir royale'.

Ony mozna jsou emerz submerz prirustky podobne ve srovnatelnych podminkach, ale v emerzu ji muzu snadno poradne naprazit svetlem, coz je asi ta nejvetsi vyhoda. Na balkone jsem pres leto u emerzu utrzil v parnych dnech sinici (nejakou nizouckou hladinu nad substratem mam), ale houby se delo, stahl jsem ji, upravil hnojeni a jelo se dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 12:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
S těmi listy (emers/submers) to vidím stejně. I s tou řasou. :)
Co se pak rychlosti růstu týče, měl jsem možnost na toto téma pokecat s člověkem, který měl (má) narozdíl ode mne zkušenost s emersním pěstováním. No a došli jsme tak nějak k závěru, že v dobrých submersních podmínkách jsou přírůstky minimálně srovnatelné s emersními. (To se ale týká výhradně srovnání mých zkušeností s jeho - druzí to mohou vidět jinak. :-))
Hodně to ale bude i o jednotlivých kultivarech; některé jsou jak utržené z řetězu, jiné si dávají na čas... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 10:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubasix
Tak uz mam kousek prehozeny pro pestovani jako emerz, uvidime :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 21:29 novotňák Re: Sid
Samozřejmě že je lepší si je vypěstovat. :-) Pracuju na tom. :) Bohužel si budu muset chvíli počkat, než se mi buces co jsem kupoval jednotlivě, rozrostou. :-( Je to na dobré cestě ale chce to čas.. Ty trsy se mi moc líbí, tak proč ne..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 21:24 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Designer
Taky je plánuji dát do paludárka na emerz. Doufám, že porostou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 21:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Je z toho rozhodne vetsi radost. I ten nejobycejnejsi Anubias barteri var. barteri, kdyz jsem ho ted musel stelovat do akvaria, protoze uz rostl nad hladinu, mi dela velkou radost, ne tak jeste trs Bucephalandra, ale na to si ja jeste pockam :-) .

Kdyz jsme u toho, kdyz je zkusim v emerzu, mohl bych tak ziskat trsik driv, ze ano? Mam k tomu poradne svetlo a v emerzu mi neporoste rasou. No a co jsem si vsiml, emerz a submerz listy nevymenuje, asi jako Anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2015 19:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: novotňák
Není lepší si takové trsy vypěstovat, než je kupovat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 22:10 novotňák
Kucí, opět mi nemohlo uniknout že na akvarijnirostliny.eu/vodnírostliny.eu je už 160 kultivarů.. Víte co je lepší než bucephalandra ? Trs bucephalander ! Zase jsem neodolal.. Jeden trsík brzo zamíří do Práglu. vodnirostliny.eu/…
pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2014 20:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: snehulda007
ano Já pěstují tyhle kytky jak na kořenech nebo kamenech, tak i zasazené v substrátu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 10:56 Muž kortezhugo [983] Re: snehulda007
Je jedno či ju dáš na koreň alebo skalu alebo časti koreňov do štrku.Porastie tak isto ako Anubias.
EDIT:Ja som viazal na vrbu a korene si pustila do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 10:56 Žena Turbínka [2558] Re: snehulda007
Není v tom nejmenší problém :-) Sama mám bucku na kořeni (téměř u hladiny) přivázanou rybářským vlascem a rostlina bují i přes můj zahradický "um" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 10:27 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,mám rychlý dotaz,je to velký problém když buc. přidělám na kořen? V rychlosti jsem prolít vlákno a koukal jsem že hodně řešíte kameny, ale ten se mi do akv. moc nehodí. Jinak já k přichytávání používám plastové elektrikářské stahovací pásky. Jsou netoxické,drží stále stejně utažené a jsou nesmrtenné narozdíl od gumiček a dobře se snima pracuje.. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2014 10:48 Muž Johan [4945] - Rostliny
Pokud by někomu nestačily fotky v posledních 2 zmiňovaných článcích, tak zde (
www.flickr.com/…) jich je víc a ve větším rozlišení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 10:23 muschak
Ještě odkaz na popis dvou dalších nových druhů:
www.ingentaconnect.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 09:40 novotňák Re: vaaclav
Tak to je slušnej ulovek mistře. Konečně budem vedet jak to s nimi je potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.11.2014 09:20 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:32 novotňák Re: Xlientka
Ty moduritove prototypy nepouziju, koupil jsem totiz 10 kg hrncirske hliny asi za 120 kc. Takze jak bude cas tak to vymodeluju, ususim a kouknu kde mi to vypali. Pouzivat to budu jen na lepsi kousky ve sbirce protoze se objevila pro me jeste vhodnejsi alternetiva. Pan Skacel mi rikal ze pouziva kusy cihly nastipane kladivem.
Vcer jsem si par kousku nastipal, protrepal v uzavrene nadobe aby se trosku obrousily hrany. Ty kusy kde zustala rovna plocha steny cihly vyuziju k vyryti cisla variety. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 10:34 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: grunda
Asi před rokem jsem přemýšlela o vytvoření nádobek na vodu pro ještěrky a nerezavějících horáco-matek z moduritu. Našla jsem několik druhů, ale u všech byl zákaz použití z potravinami vzhledem k toxicitě. Z několika zdrojů mi bylo výrobcem potvrzeno, že jediná možnost je keramika, a na tu jaksi nemám doma zázemí.
Asi bych byla s daným výrobkem v akváriu opatrná, pokud přijde do styku s živočichy, ale je možné, že se jenom výrobci kryjí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 10:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Pepan
Ona ale mluvila o moduritu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 14:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: novotňák
Existují i tenké drátky z nerezové oceli a dají se dobře tvarovat. Ty by přežily Vás i ty Bucefálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2014 13:49 novotňák
Fotka k příspěvku A opět je to tady pánové, vymyslel jsem "novotňákošutry" :-D
Dlouho jsem přemýšlel jak vhodně navázat bucephalandry, zároveň je nějak efektivně odlišit a moci pracovat s množstvím kultivarů na malém prostoru a ve složitém layoutu.
Měl jsem je navázané na kamenech vhodné velikosti bavlněnou nití, plastová značka s vyrytým číslem ze seznamu přichycená zespodu vázacím drátkem. Drátek reznul ale pracovalo se mi sním lépe než se silonem. Můj požadavek byl šutr se značkou, žádné reznutí a snadná manipulace i navazování. Keramika mě lákala nejvíce a nijak jsem ji nezavrhnul, jen jsem chtěl něco sehnatelnějšího a snazšího na výrobu prvních prototypů.
Pak mě napadlo uvařit šutry z hnědého moduritu, čísla jsem vyryl zespodu šutru, a začlenil vázací poplastovaný drátek. Ještě to budu sledovat jak funguje pod vodou, příště ho zkusím vytvrdit pečením jestli ta hnědá barva co vařením trochu vybledla bude tmavší a vyzkoušet drát který není opláštěný, nerezne a má ještě lepší tvarovou paměť. Někdy v budoucnu novotňákošutry vyrobím z keramiky a nechám si je vypálit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 12:32 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
akvarijnirostliny.eu/…
Přibyly další variety a už jich je 130
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 12:30 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Výstava Bucephalander v Bratislavě
www.facebook.com/…
Škoda, že to mám tak daleko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 12:29 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Designer
Já jsem je taky všechny přidělal gumičkou a potom co pomalu začaly praskat jsem přešel na vlasec, ale některé se ještě od přidání do nádrže neuchytily. Až bych je dávala do paludárka, tak bych je rád umístil na malé lávové kameny a na kořeny, navíc vlasec není tak pro oko bijící jako gumičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 11:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Hladky kamen
Tak jsem zjistil, ze kdyz po case praskla gumicka, drzi na hladkem kameni jedna ze tri a to jeste nevim, jestli si spis nepomohla na kraji toho kamene koreny ve dne. Nektere rostliny se umi celkem rychle chytit i na dost hladke kameny, Bucephalandram to moc nejde, nebo by to asi trvalo dele, nez vydrzi ve vode gumicka. Zkratka volte podklad radeji drsnejsi :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.09.2014 20:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Nemá cenu zakládat novou kartu druhu, pokud tam nebude kloudně rozrostlá submersní rostlina a kloudná fotka květu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 20:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Mozna nejsnadneji zalozit treba za rodovym jmenem druhove jako 'a-h','i-p'..., nebo tak nejak dle potreby, treba i vsechna pismena, protoze vyjmenovat seznam vsech, to je opravdu silne kafe :-) . No a popis by zatim stacil u vsech stejny, takze by tam zpocatku byly jen ruzne fotky, nez nekdo upresni, ze nektere chteji neco extra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 13:19 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Fotky se tu budou hromadit a začne to být dost nepřehledné, chtělo by to nějak roztřídit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 12:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Poslal jsem dve fotky do atlasu, lepsi fotky uz asi nevymacknu, pac bliz se k nim s fotakem nedostanu. Je asi hodne znat, ze z nich mam radost jak male dite, ale co, treba ji bude mit i nekdo dalsi, az se prida do klubu takhle postizenych :) . rybicky.net/atlasrostlin/bucephalandra_sp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 17:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Krásný kousek. :) palec

Já svoje bucky furt točím. Jednou jsou v 64ce, podruhé v 54ce. Pak zase zpět apod. Já bral ty nejsnáze pěstovatelné druhy. Nové lístečky mi rostou docela často. Řekl bych tak za týden jeden. To se nebavím o malých rostlinkách na oddencích. Kedagang round leaves a catherine mi rostou opravdu dost dobře. Silver powder už je podle mého náročnější, ale nové lístečky rostou. Bohužel jsem jí musel zbavit poloviny listů, kvůli silné invazi ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2014 17:17 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Jak rychle rostou?
Fotka k příspěvku Pridavam fotky s rozmezim 10 dni. U obou kousku je videt novy listecek. Jeste se musi rozvinout, takze ted muzu s troskou odhadu rict, ze u takto velkych rostlinek mi priroste list tak v rozsahu dvou az tri tydnu, tedy ted, co maji po vypleni vic svetla. Zadny rachot ten rust opravdu neni, a prodavaji se toho dost male kousky (kdo kupoval, jiste vi), ale i tak jsem rad, ze se mohu podelit o radost ze rostou :-) .

Bohuzel dnesni fotka neni tak zdarila, jako ta pred deseti dny, ale pro ilustraci snad staci. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 23:23 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Aforte
Má s tím někdo zkušenost? Je tam dost variet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 22:43 Muž Aforte [533] - Rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 12:44 Muž O.Tom [439] Re: Kubasix
Taky mi jedna odešla, uhnily ji kořínky a listy a nakonec to nerozdýchala.
Osobně si myslím, že oschla.
Kořínky se viditelně rozpadaly už po pár hodinách po vložení do vody a následovaly stopky listu.
Druhá rostlina co jsem bral je OK a už 2-3x větší než při zakoupení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 12:01 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Kubasix
Souhlas s Designer,asi si vážně chytil špatný kousek,ale i tak bych nechal tu špičku v aqua a počekal teba se ujme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 09:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubasix
Tohle mi kdysi udelal Anubias. Vypadal dobre, rostl, a pak najednou zacalo ohnivat a opadavat listi. Nezdalo se mi to, tak jsem oddenek rozrizl nejdriv pricne uprostred a pak dal, byl uvnitr po cele delce vyhnily. Zajimave je, ze v akvariu bylo techto rostlin vic, podminky srovnatelne, ale udelal to jen jeden, a uz jsem to pak nikde nezaznamenal. Takze bych rekl, ze mas mozna jen smulu na kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 23:04 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: bahno71
rybicky.net/fotogalerie.php…
Takhle vypadala předtím, ten oddenek pořád ubýval od té oranžové skvrny, a nyní už zbyl jen takovýto kousek. Předtím jsem tam měl gumičku, teď jsem byl rád, že tam ten vlasec vůbec držel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:12 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Kubasix
Nepřeřezals ji tím silonem? To vypadá jako by hnila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: petulinakk
Ne, vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 18:27 Žena petulinakk [2016] Re: Kubasix
Zda se mi to, nebo opravdu nema zadne korinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 17:16 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat co se děje s mojí Bucephalandrou Green Achilles. Začalo to asi před měsícem, kdy začala děravět v listech a listy byly takové kašovité. Teď už má jen pár malých listů a ztrácí se jí oddenek. Když jsem ji převazoval na jiný kámen, tak tam byla černá skvrna a nyní je tam zase a listy už opadávají. Nejdříve jsem myslel, že je to kryptokorynová nemoc, ale nynì to tak už nevypadá, odpadá oddenek. Nedostatkem živin by to být nemělo, jelikož ostatní varianty rostou dobře a i dobře vypadají.
Fotku dodám. Omlovám se za kvalitu, foceno mobilem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 16:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubasix
Dival jsem se na Tvuj obrazek, je z nej celkem jasne, ze Tve oko to nejspis v realu vidi modrejsi, nez to prezentujes na fotkach. Tu modrou jsem nepridaval, ona tam je, jen jsem ji malinko vytahl a jak vylezla ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 16:52 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Designer
Jo tak takhle to děláš smich
Ale to je klamání národa smich Za to může být až 6 let :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 16:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubasix
Fotka k příspěvku Krasne modra? Co ted? smich
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14906x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19464-bucephalandra-pestovani?od=159