Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení LED Intenso Diversa

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení LED Intenso Diversa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2021 21:12 Muž 4Sima [1888] Re: MK
Možná bych uvažoval dát světla dvě jedno color a druhé bílé a eventuálně sílu tlumil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 18:22 MK – Led osvětlení na 96l akva
Fotka k příspěvku Dobrý den, budu zakládat akva 80x30x40 a přemýšlím nad osvětlením. Nemáte zkušenost s osvětlením LED intenso color od Diverzi nebo nejaky jiny typ? Bude misto 54l, ktere mam dost zarostle nenarocnyma rostlinama (foto). Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 20:35 R Muž ctibum [6872] Re: AkvaBlázen
Kontaktoval bych výrobce/distributora, jestli vůbec jde stmívat. V popisu na webu výrobce o tom nic nepíšou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 19:02 Muž ondralomnice [81] Re: AkvaBlázen
možná todle www.rostlinna-akvaria.cz/… ,ale asi bych se tam nejdříve poptal stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 10:58 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Zdravím. Dá se na toto světlo sehnat stmívač? Chtěl bych hlavně stlumit intenzitu. Nebo se dá nějak vyrobit po domácku? Moc se v tom nevyznám. Děkuji za odpovědi ahoj.
EDIT: opravdu nikdo neporadí? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 19:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Cherchan
Určite sa dá opraviť ;-)

Otázkou ostáva, či sa ho podarí otvoriť tak, aby sa dalo znova zarvoriť (tzn. bez poškodenia) a ostalo vodotesné, a či zoženiete použiteľnú náheadu poškodenej časti (asi zdroj). Každopádne pridete o záruku. Ja by som znova reklamoval (nie je najlacnejšie) a po tretej závade žiadal vrátiť peniaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 19:45 Muž Cherchan [7] Re: Cherchan
Dávam pre doplnenie,že adaptér vydáva strašidelný syčivý zvuk. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 19:14 Muž Cherchan [7]
Aloha. Ospravedlňujem sa ak dávam tento príspevok do zlej sekcie ale fakt neviem, kde to mám dať.Pred cca 7-8 mesiacmi som kúpil toto svetlo www.akvariumonline.sk/… .Od tohto istého E-shopu. Svetlo však po 3 mesiacoch prestalo fungovať išlo na reklamáciu - trvala mesiac tone - a teraz to svetlo zase nie je v poriadku periodicky bliká ( opäť prestalo fungovať po 3 mesiacoch) rozzureny . Chcel by som sa spýtať , či svetlo nie je možné podomácky opraviť ( rátajte s tým, že mám len teoretické znalosti z elektriky :-D ). Poprípade, či ste mali podobný problém a ako ste ho vyriešily. :-) Vopred Ďakujem za vaša rady a názory. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:02 Žena Vivinova [0] – Osvětlení Diversa
zdravím a jdu s drobným dotazem, koupila jsem si set Nano 30L kde bylo i osvětlení Diversa s udanou hodnou 7,2W bude to osvětlení pro 30L Nano dostačují ? nebo to mám rovnou někam odložit a koupit si něco s větší silou, případně co byste mi doporučili. Nano je plánované jako rostlinné s pár drobnými rybkami, díky za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 10:00 JoKa – Bliká
Ahoj.
Mám jednu tuhle diversu. Světlo při zapnutí bliká. Takový pomalejší stroboskop.
Když ho několikrát vypnu a zapnu ručně, tak se rozsvítí a svítí normálně.
Netušíte někdo co je za problém? Dá se to opravit??
Záruka samozřejmě skončila před měsícem a půl... :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 22:43 Robin Hudeček – Osvětlení ledkami
Tento sytém neznám, já osobně nasvěcuji akvárium klasickými ledkami případně skvěle vypadá LED páska, jsou například na této stránce: www.luxo.cz/… ae asi je každý zná, na akvárium se mi ovšem zdají ideální.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 20:53 jimmy – spokojenost
ahoj, jak jste spokojeni s tímto světílkem?

jde mi o Diversa LED osvětlení Extra 2x10,1 W, 75 cm

bude stačit na 80x38x40 akvarko?
nebo bzch to ještě měl doplnit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 08:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MildaGenius
máš to ještě v záruce, reklamuj ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2015 22:36 - Re: MildaGenius
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 21:46 MildaGenius – Re: Led Diversa blika
Ahoj,
me dneska po cca 1.5roce zacalo blikat Intenso Diversa 33W. Mam dve stejna na 360L akvariu.
Tak jsem zvedav, jak se bude drzet druhy exemplar.

Budu se tesit na "reportaz" z vymeny led pasku.

M

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2015 02:00 - – Skúsenosť s Led Intenso 5,7W
Mám na miničku Led Intenso 5,7W.Dva roky to svietilo úplne bez problému,až do včera.Led čipy vyhoreli,svetlo zhaslo.Najväčší probél tohto svietidla je zalievaný led pás s IP65.Proste pri nedostatočnom chladení čipov tieto by skôr či neskôr odišli,tak či tak.
Všetko som si nafotil a až bude čas a príde mi nový led pás doložím tu článok - fotodokumentáciu ako som si svietidlo jednoducho prerobil resp.opravil.
Led Intenso nie je zlé svietidlo,akurát to PL výrobca pohnojil výberom nevhodného led pásu.Predpokladám,že pri nezaliatom páse by to vydržalo podstatne dlhšie.
Rozobratie a prerábka nie je ťažká,odpálené svietidlo nie je nutné vyhadzovať.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:33 Muž TBBT [4] Re: pitris65
ahoj :)
já ji nahradil tímto
www.vyprodeje24.cz/…

Strýc má v akva to samé světlo jen 7,2W a akvárko mu krásně prosperuje a rostlinky rostou :)

Světla od diversa máme ve třech akvárkách (různě silná) a naprostá spokojenost.. Pokud nemáš v plánu vyrábět vlastní osvětlení nebo se ti nechce nic vymýšlet tak jen doporučuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 11:25 Muž pitris65 [9]
Tak kterou Diversou teda nahradit zářivku 15W nad akvárko s nenáročnými rostlinami a bez CO2?
Nebo kterým jiným světlem?
Něčím takovým www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nebo nějakým jiným?
Díky za tipy,nápady....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.02.2015 18:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: martisek101
V podstatě všechna komerčně vyráběná LED světla pro akvaristiku používají zastaralou technologii LED. Ať je to Aquatlantis, Diversa, ale i třeba ADA Aquasky. Použité čipy většinou stěží přesáhnou svítivost 100 lm/W. Dnes se ale běžně vyráběj i prodávaj LED čipy se svítivostí přes 160 lm/W.
Výhoda těchto světel pak není v ušetření elektřiny ale ve variabilitě - regulace jasu, namíchání barevného spektra a úspora je pouze v tom, že nejsou potřeba směrové reflektory jako u kolemdokola svítících zářivek, led svítí pouze dolu do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2015 17:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martisek101
Tak to rozeberem.
15W zarivka s reflektorem da do akvaria rekneme 500lm (800lm da, nejake ztraty, 500lm nam zbyde smerem do akvaria).

Nahrazuji to 4.2W LED.

500lm/4.2W=119lm/W , tedy to je jejich svetelna ucinnost, aby bylo v akvariu stejne svetla.

a pak tam pisi:"Intenzita osvětlení je přitom více než dvojnásobná"
Rekneme tedy, ze jen dvojnasobna, at jim neublizime moc:
119lm/W * 2 = 238lm/W

Tomu nekdo veri?

Ale jedno se jim uprit neda, ze jestli to merili, muselo dat zatracene hodne prace sehnat tak mizernou zarivku a zatajit, ze ji jaksi chybel reflektor...

Aby to tak nevyznelo, ja nerikam, ze to musi byt nutne spatne, jen nemam rad, kdyz obchodnik spoleha na tohle: www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 17:03 Muž martisek101 [2] Re: Designer
:-P A můžu se zeptat co je potom toto: www.rataj-spk.cz/…
To si jako vymyslel? Podle jeho měření vychází, že 15W zářivka svítí stejně jako 2W LED od aquatlantis a LED Extra od Diversy nemůže být zas o tolik horší, možná tak 2X a stejně by vycházelo, že 1W=3,5W zářivky, protože u aquatlantisu to vychází, že je 7X silnější.
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 22:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: j0hny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 22:12 Kulisek Re: j0hny
www.ledbeast.cz/…
i když ty lumeny, co udávají, jsou trochu zavádějící, ale svítí líp než pásky 5630 a zdá se mi, že daleko míň hřejí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 22:08 Muž j0hny [86] Re: Designer
Designer napsal: ... i z pomerne levnych LED se da dostat i 130lm/W ...
:-D napriklad ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2015 21:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martisek101
Neni LED jako LED. Z obycejnych LED pasku klidne dostanes jen 50lm/W, a klidne i mene, coz odpovida zarivkam s nizsim prikonem. Zarivky s vyssim prikonem jsou na tom lepe.

Vyzarovaci uhel LED pasku byva rekneme 120 stupnu, zarivka sviti okolo. Takze nad zarivku dame reflektor a seskrneme tretinu svetla jako ztraty. Pokud pujde rekneme o T8 15W zarivku, bude do akvaria pri stejnem prikonu davat 2/3 svetla co bezny LED pasek stejneho prikonu (plus minus autobus). Pokud budeme srovnavat T8 30W zarivku s reflektorem s beznym levnym LED paskem, dostaneme se na stejne svetlo do akvaria pri stejnem prikonu.

Bezny LED pasek neni oproti bezne zarivce ohledne svetelne ucinnosti zadnou vyhrou. Existuji i lepsi LED pasky, a i z pomerne levnych LED se da dostat i 130lm/W, ale to uz jsme jinde, nez co umi bezny levny LED pasek. Bohuzel co je levne, je casto bez parametru, nebo s udaji z rise snu, ci s nesmyslnymi reklamnimi udaji, jako ze usetri 90% na elektrine, a pak neni jak porovnavat, co co jak nahradi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 21:33 Muž j0hny [86] Re: martisek101
S tym vykonom som to pochopil... k dvojnasobku by som sa nechal ukecat a to len pri absencii reflektoru na trubici.
Zalezi na tom co tam chces pestovat/chovat. 35W na 200L cisteho objemu si trufnem povedat ze je fakt minimum aj pre lowtech.
Na plavajucky zabudni, hustych kobercov sa asi nedockas. Len nenarocny plevel a mozno nejaka rozsivka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 21:20 Muž j0hny [86] Re: Tomson
Fakt si netrufam, je mozne ze v tomto stave sa ti to pridanim svetla zazelena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 21:13 Muž martisek101 [2] Re: j0hny
Já to myslel tak, že 1W LEDky je náhradou za 3W nebo 4W zářivky. Takže když bych měl normálně nějakých 100W T5, tak by mi mělo stačit 25W LED, ne? Přece tam nebu du cpát 100W.:-D
Tak jako 10W zářivka je náhradou za 60W žárovku.;)
Kolik byste teda doporučili? Podle mě by bylo ideální tak 35W LED ne?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 20:21 Muž Tomson [1] Re: j0hny
Jo je to tak,,ale pmdd uz neni jen co2 z bomby a raducha je taky,takze to doversa bude k prospechu nebo spis ne,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2015 20:11 Muž j0hny [86] Re: Tomson
Uf, pozrel som si tu nadrz... 30w v ledkach tam uz je, ale vidim tam pmdd a kvasinkovac. Nejak mi to rovnovahou nejde do hromady. Takze dat verdikt ci to pomoze alebo pohorsi si netrufam. A vidim tam ruduchu na valisnerkach ?

EDIT: myslim ze tym hnojenim si to asi trosku pohnojil. Mas tam huf ancikov, a dost ryb na to, aby si hnojil bez riadnej davky svetla a CO2.
K mnozstvu "hnoja" ocividne nemas dostatok svetla a CO2. Vzhladom k poctu ryb a hlavne ancikov ani ta filtracia nieje bohvieco, ma sice objem, ale aktivny objem velmi tazko odhadnut, pri tomto type to moze byt sotva polovica. Dno mas hrube, vodu menis co 14dni. Vratil by som sa k castejsej vymene s odkalovanim (koli ancikom).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 19:59 Muž Tomson [1] Re: j0hny
Mel bych to jako doplnkove nad 200l uz nejake jed mam a to ze bych jen dodalma pripadne zapinal treba na 4 hodky,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 19:57 Muž j0hny [86] Re: martisek101, Tomson
To zalezi od rastlin. Na nenarocne rastliny to staci.
Ze to svieti 4x silnejsie (v porovnani s cim ? Leda tak s T8/T12 trubkami bez reflektoru s krycim plexisklom) je nepresna a pre mna osobne pochybna informacia. T5 HE trubka s kvalitnym reflektorom je na tom skoro rovnako ako bezne LED.
EDIT: niekolko ludi uz pisalo ze sa tieto svietidla dost hreju, takze tu neni vyhoda ani ta zivotnost, povedal by som ze bude rovnaka ako pri T5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2015 19:56 Muž Legioix [574] Re: martisek101
To, že to svítí 4x víc než zářivka je blbost. O trochu víc to svítí, ale jen o pár %. 26w LED nad 200l bude málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 18:21 Muž martisek101 [2] – LED na 200l akvárium
Nikde jsem nenašel zhruba jaký výkon na litr by mělo mít LED osvětlení, tak by mě zajímalo, jestli je opravdu 4x silnější jak udává výrobce (Diversa). Chtěl bych koupit 26W, stačí to na rostlinné akva s CO2?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 11:22 Muž Tomson [1]
Zdravim do jake velikosti nadrze je toto vhodne..velikost a litry, pokud to nekdo ma jakejksou skusenosti? www.raj-akvaristiky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 22:40 Muž Eledian [2] – Diversa Extra 2x7.2W
Tak jsem dnes nahradil zářivkuLED polským světlem Diversa Extra 2x7.2W zatím svítí pekně akorát se zahřívá o něco více než trubice. Čas ukáže obrázky na mém akva ;-). Mám ho v 54L v zavřeném krytu. Má někdo už zkušenost? Jaké zahřívání už je špatné?
rybicky.net/nadrze/22302

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2014 14:43 majkl1986 Re: DrChila
DrChila napsal:Odpařovaná voda nevadí aspoň budu jen dolejvat a nebudu muset měnit vodu:)
Podle mě budeš muset i tak měnit část vody, myslím že dusikaté látky z výkalů se s vodou neodpaří.
Jinak taky asi budu mít akva bez krycího skla, líbí se mi Amano styl a nečistoty z hladiny řeší skimer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 20:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
Souhlas s ivahou. Kamarád má stejnou (rozměrově) nádrž jako štěpina, a po jejím vzoru na ni použil stejné LED Intenso. Už když to akvarium vidíte, je temné, světla je žalostně málo a některé rostliny neprosperují. Vždyť je to totožné jako dva pásky s čipy 5050. Obecně se dá říci, že to světlo je slabé, ale někdo to s ním zřejmě umí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:24 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ivaha
Když to tak zpětně čtu, máš pravdu. Mohl jsem to dát více najevo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 19:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Ne, z Tvých příspěvků to právě jasný není. Dal jsi jeden příklad, aniž bys měl představu, co tazatel zamýšlí, s tím, že mu to stačit bude, když to stačí tam a tam. Mám na danou litráž víc světla než Tebou zmiňovaná nádrž a skoro to nestačí. Jsi až příliš kategorický, aniž bys nad svými příspěvky uvažoval. Nejsi hloupej, tak trochu přemýšlej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:19 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ivaha
To je snad jasný. Já jen ukázal, že by to stačit mělo. Ukázal jsem to i na příkladu. Jinak o pár komentářů níž jsem psal, že by nebyl problém k tomu přidat ještě třeba LED pásek. To je to nejmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2014 19:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Jak jsem naznačila v minulým příspěvku, to světlo nebude stačit na každý akvárium stejných rozměrů. Je dost rozdíl, jestli tam bude prales nebo udržovaná nízká zahrádka, kde se světlo i z té jedné lampičky dostane všude. Vím o čem mluvím, vnímej ty rozdíly a neber jedno jediný akvárium jako jedinej platnej vzorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 16:54 Muž Legioix [574] Re: DrChila
Vodu budeš muset měnit tak jako doposud, protože ten bordel se ti neodpaří a v AQ se bude koncentrovat až na neúnosnou mez. Navíc se časem bude zvyšovat i tvrdost vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DrChila
Já bych i tu vodu měnil. Ono tě to přestane bavit. :-D I mě to strašně otravovalo to furt měnit. No uvidíš. Každopádně si to krycí sklo určitě nech bohem(nevyhazovat). Mně se třeba líbí akvária, kde kořeny čouhají z akva ven, ale to u akvária se rampami nehrozí. :-D :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:47 Muž DrChila [243] Re: Aforte
když mě se líbí otevřený akva:) Odpařovaná voda nevadí aspoň budu jen dolejvat a nebudu muset měnit vodu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DrChila
Krycí sklo má něco do sebe. Nepráší se ti tam, neodpařuje se ti voda atd. :) No zvaž, ale radši ho nevyhazuj. Nech ho bokem, ať ho v případě nouze můžeš dát zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:39 Muž DrChila [243] Re: Aforte
No koukám že to má skoro stejný objemově:) používá taky burčák tak si asi o vejplatě udělám radost:) A pokud to půjde tak zkusim uřezat ty bočnice na držení skla a že bych to nechal i bez skla akvárko:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DrChila
Mrkni na akva Štěpiny: rybicky.net/nadrze/18327 Má skoro stejné akva a stejné světlo. Vidíš na rostlinách nějaký nedostatek. Stačit to bude maximálně bys to doladil LED páskami.

Micranthemum micrathemoides je stonkovka. Abys z ní udělal koberec budeš jí furt muset stříhat. Jinak většinou ten spodek vypadá strašně, protože tam nedopadá tolik světla, kolik by chtěla. Toto by ti mohla nahradit hemianthus callichoreidnes "cuba".. No zvaž a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 12:11 Muž DrChila [243]
Taky přemejšlím na vánoce si dát dárek světlo. Jenže se silně bojim toho že by mi jedno nestačilo že bych potřeboval 2 na to moje akvárko co mám 140L krevetarium 100cm dlouhé.
V budoucnu bych tam chtěl mít kobereček z
rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula
a
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoideshttp://rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides

Nějak aby to bylo hezký zatím je nechávám rozrůstat volně pak si to nějak upravim.
www.vyprodeje.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 08:05 majkl1986 Re: Aforte
Dík, tohle mi stačí. Na fotkách světlo vypadá intenzivně a pěkně, myslím že tento druh osvětlení má budoucnost :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19372-osvetleni-led-intenso-diversa