Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dracaena marginata a krevetky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Dracaena marginata a krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:25 amrtin Re: Chem
Ano,vyřešeno :-) ,já jen dodávám,že těch dracen je spousta a liší se jen málo,kór,když ještě nemá ani lístky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:21 Muž Chem [837] Re: cezarmilan
Tak ono je v tech odkazech uplne neco jineho nez ta klasicka dracena (D. marginata) o ktere je vlakno a o ktere jsem psal.. Navic v jednom odkazu v akvariich, ktere maji poskytnout inspiraci je prave nejvic toho šáchoru o kterém jsem psal - je tam v jednom rožku ta druhá, která se do vody hodí víc... Na druhou stranu, kdybych si všiml fotky k původnímu příspěvku, mohlo by být jasněji. Každopádně vyřešeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:21 Žena Raviolka [2148] Re: Chem
Chem napsal: No, je videt, ze jsi takovou odpoved, jakou dal cezarmilan cekal, ale Libor psal neco jineho a ja s Liborem naprosto souhlasim.. Sice tyhle kytky vydrzi dost, ale neni to šáchor.. Mně vydržela stát ve vodě 6 let. Což je dost na to, že žila jen z vodovodní vody. Takže do akvária bych jí klidně zkusila, ale tak jak píšeš, je potřeba hlídat, že nehnije. To ale platí i pro všechny jiné adepty na tohle "kořenové čištění", nebo jak to nazvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 13:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Chem
No ja som na tom, že je to táto
www.shutterstock.com/…

No a tu niečo pre inšpiráciu, netreba sa obávať
www.tuncalik.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:52 amrtin Re: Chem
Jo,to s hnitím je mi jasný,to si pohlídám.A že nevydrží věčně ve vodě,to mi taky nevadí,děkuji pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2014 09:34 Muž Chem [837] Re: amrtin
No, je videt, ze jsi takovou odpoved, jakou dal cezarmilan cekal, ale Libor psal neco jineho a ja s Liborem naprosto souhlasim.. Sice tyhle kytky vydrzi dost, ale neni to šáchor..

Primo k otazce - Draceny do vody nic sileneho proti bezobratlym nevypousti. Nejsou to ale vodni kytky stavene na umisteni korenu do akvaria. Tzn. muze se stat a stava se, ze koreny zahnivaji, produkuji neprirozene exsudaty a proste je to risk.

Cili jak pise cezarmilan - neuskodi nikomu a nicemu... a ja dodavam ... do te doby nez zacne hnit ;-) Kdy zacne hnit - to uz je individualni zalezitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:57 amrtin Re: cezarmilan
Jó,tak to je super,já čekal přesně takovou odpověď :-D ,děkuji moc pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
jj, pardón stydim , môže byť v akváriu aj s osadenstvom, neublíži nikomu a ničomu.
Prebytok živín jej škodí a to je jediná jej nevýhoda.
Ešte raz sa ospravedlňujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 06:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
I dva roky jsem ji vídal stát ve vodě...a pak najednou zrazu byla kaput...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 05:21 amrtin Re: cezarmilan
A co jako může? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 12:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Môže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 10:28 amrtin Re: LiborSprysl
Na to sem koukal,ale dost lidí jí má stále ve vodě(kořeny) a roste jim fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/… A tu,na kterou se ptám by měla být ta samá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2014 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
cs.wikipedia.org/… ...stále vlhká zemina neznamená, že může stát ve vodě...je ostatním dracenám dost podobná jak vzhledem, tak potřebami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:56 amrtin – Dracaena marginata a krevetky
Fotka k příspěvku Zdravim,nemůže Dracaena marginata,prodávaná např.v tescu jako bambus nějak uškodit ve vodě-v akva s krevetkama?Jestli třeba nevypouští něco z kořenů a tak...
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 227x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19363-dracaena-marginata-a-krevetky