Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pterophyllum altum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pterophyllum altum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 12:39 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: rriki
coze coze :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 12:31 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rudolf
Jardo, ta fotka zelených peruánů má cenu zlata. Já mám sice ve své moci všechno, co tam tehdy nafotil doktor Bydžovský a Radek Blaško. První tuto rybku nefotil a druhému se jediná fotka bohužel nevyvedla (šíleně přesvětlené). Když jsem o dva roky později poprvé navštívil Frantu v ÚO, peruány už neměl... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 12:28 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rudolf
Jj. Ano. Máš pravdu. Zdeněk je tehdy nechal doma a já mu akorát vynadal, proč je také nepřihlásil.... To ta milosrdná skleroza.

Jinak jak jsem slíbil, zde je myslím dost zásadní a zajímavé nové téma SKF:
ceskycichlidklub.eu/…
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 10:07 RAP Re: vaaclav
vaaclav napsal: Až budou zase Úvaly, dojděte se kdo můžete podívat k Mílovi. :-)
To ti to trvalo, než si se ozval a přidal fotku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Hezké pro připomenutí, jak tehdy vypadali Red devilové, a co se dnes za ně vydává... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:24 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Fotka k příspěvku Pterophyllum scalare zlatý závoj Miroslava Fořta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:23 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Fotka k příspěvku Pterophyllum scalare "Peru zelený altum" Františka Staňka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:21 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Fotka k příspěvku Red Devil německého chovatele Franka Wilhelma - navzdory mlynářovu odsudku se tyto ryby umístily celkově na 6. místě, přičemž vyhrály mezi chovatelskými formami a také ve třídě C - Pterophyllum scalare otevřená třída ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:18 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Ahoj Honzo, dávám sem pro nepamětníky ilustrace Tvých vzpomínek, ale s kouřovými zebrami Z. Dočekala nevím - Dočekal měl tehdy na výstavě alty (nádrž č. 43) a z P. scalare formy: zebra diamantová závoj (nádrž č. 50), zebra závoj (nádrž č. 51) a Goldkopf (nádrž č. 49). Kouřovou od něj marně ve výsledkové listině hledám... (ledaže by tam byl omylem pod "pseudonymem" - kouřové vystavovali Jelínek (leopard kouřový skvrnitý - nádrž č. 14) a Žižka (nádrž č. 52). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 22:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: mlynář
Já vím dnes jsem sním mluvil,příští týden mi Honzo konečně dorazí Alty ,Leopoldi,Grenicichli, hnědý a zelení Terčovci z Kolumbie,tak jsem na to zvědavý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:51 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: mlynář
Jinak asi zítra, nejpozději do konce tohoto týdne přijdu na SKF s novým tématem - doslova bombou ohledně P.altum.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:49 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rriki
Míšo, na cestě je třetí. V sobotu k němu jedu to zdokumentovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:47 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rudolf
Jj. Máš pravdu. Pamatuji si to všechno, jako by to bylo včera. Nejen, že jsem tam tehdy na vlastní oči spatřil poprvé v reálu pro mne nejednu lahůdku (Wilhelmovy """Red De-b-ily""" tím ale rozhodně nemyslím), navazovaly ale na to následné již mimosoutěžní košaté události, na které se též nedá zapomenout.
Nu, hodnocení bylo po všech stranách naprosto košér. F.Kolín měl velmi dobře pod pokličkou uloženo, čí exponát ten který byl. Nikdo se ale nemůže divit, že zrovínka já jsem byl naprosto unešen "divočáky", u kterých se jak nakonec po vynesení kýženého resumé a odhalení majitelů ukázalo, že patří Forkelovi (a jediný další můj favorit byla "zelená peruánská" F.Staňka). No a z chovatelských forem u mne jednoznačně tehdy zvítězily kouřové zebry Zděndy Dočekala a dlouhoploutvá zlatá Mirka Fořta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: riso
Fotka k příspěvku Tohle jsou krásné skaláry ve stejně velkém akváriu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:28 Muž riso [129] - CichlidyRe: vaaclav, rudolf
jak jsou ty ryby velke? z fotek to nejde moc poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 17:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vaaclav
Míla má už mladý.Dva výtěry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Víš jak je to s porotami na výstavách slepic, holubů a králíků v ČSCHDZ...někdy to skončí i fackovačkou, nebo pokud jsou přítomní jen muži, v lepším případu pánskými přirozeními smich ...a to jsou standardy docela dobře zpracované...hodnoť nestandardizované ryby...hlavně když bylo třeba ocenit hosta, co byl "zdálky"...víš jaké tahanice byly o standardy bet...
Takže ono to vysvětlování nemá moc smysl...
Zdeňkovy ryby jsou vlastně původem převážné většiny alt u nás, a já si myslím, že potom co opustily Vojnův Městec, tak ještě trochu rostly. Každopádně když jsem naposledy viděl chovné ryby u Petra Háka, tak to byly plachty s ploutvemi hodně vysokými...
Jo a mimochodem, někde po internetu koluje video Oldy Zeleného z Jihlavy...jeho alty a pod nimi odchovávající M.multispinoza...také docela pokoukání na hodně pěkné ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.08.2014 23:00 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Fotka k příspěvku Uz jsem to tady nekdy daval, ale tohle je altum akvarium v California Academy of Science v Golden Gate Park v SF. Co si pamatuju, tak je asi 2m dlouhy, skoro metr vysoke a hloubka muze byt taky tak metr.
Tahle fotka je z roku 2011 a tusim v 2009 ta udelali a ryby byly mlade. Takze jim jsou tady tak 2-3 roky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.08.2014 21:27 Muž rudolf [4681] Re: rudolf
Fotka k příspěvku Zajímavé ale je, že robustnost těla nebyla to, co tehdy porotu vedenou Horstem Linkem zaujalo nejvíc. Alty tam byly troje, kromě pana Samce ještě od Zdeňka Dočekala a Němce Simona Forkela. A vyhrály ty Forkelovy (v porotě byl tehdy mj. mlynář, třeba nám to po letech osvětlí ;-) ), podstatně subtilnější, ale vzhledem k velikosti těla s relativně vyššími ploutvemi - viz foto. (On tehdy Forkel jako jeden ze dvou zúčastnivších se Němců vyhrál všechna tři první místa, všechno s přírodními importy, ale to je jiná kapitola ;-) )
Jaroslav Hofmann
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   19.08.2014 21:23 Muž rudolf [4681] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Jo jo, to byly alty, které tam tehdy vystavoval Miloslav Samec z Aše (a byla to druhá výstava v Kongresovém centru v roce 2006, na té první v roce 2005 byli terčovci, alty jenom jedny mladičké v jedné z několika doprovodných nádrží), jenom jim občas trochu bledla kresba.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.08.2014 20:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vaaclav
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.08.2014 20:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Na první akvarijní výstavě pořádané v Kongresovém Centru Praha jsem viděl tyhle ohromné ryby. Všechno ostatní co jsem viděl potom mě připadá jako přerostlé skaláry s malým tělem a velkými ploutvemi. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.08.2014 18:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Až budou zase Úvaly, dojděte se kdo můžete podívat k Mílovi. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 10:47 Muž ludvik [1082] Re: Heimdall
Ten rozměr je jak? Tři metry na výšku? To je pak jak akvária v KFC ... sloup držící strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2014 09:46 R Muž Silent [5949] Re: RAP
Já viděl altumy před třemi lety, když jsem v Bernu u jednoho zazobance zařizoval akvária, plavat v nádrži o rozměrech 80x80x300cm. Tak vznešený a impozantní ryby jsem snad ještě neviděl. Terčovci jsou nádherní, ale tohle byla rybí šlechta. Škoda, že mi nedovolil si to vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2014 07:28 RAP Re: vendy
že 700l je dostačující pro párek altum s hejnem nějakých teter
To ano 700 litrů stačí. Ideální by to bylo, kdyby výška byla nějakých 65cm a výš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 06:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Hansel
Hansel napsal: Nenarotou ... protože je mít nebudu :-P Ale tenhle přístup moc nechápu, nakoupit ryby s tím že nenaroste tolik, na kolik maj potenciál. Když už jí kupuju, tak jí zařídim podmínky a tu rybu chci co největší hmm ale spolíhat na něco takovýho ...
Přesně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 21:53 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: riso
Nenarotou ... protože je mít nebudu :-P Ale tenhle přístup moc nechápu, nakoupit ryby s tím že nenaroste tolik, na kolik maj potenciál. Když už jí kupuju, tak jí zařídim podmínky a tu rybu chci co největší hmm ale spolíhat na něco takovýho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 21:46 Muž riso [129] - CichlidyRe: Hansel
neboj, takove "macky" ti nenarostou...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 21:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
V tom případě by mi i moje 800 přišla celkem jen tak tak s výškou 60 cm. Představa že mi ryba půjde středem nádrže a bude mít nad sebou 10 cm a pod sebou 10 ... To by se mi nelíbilo už od pohledu, natož té rybě. Litráž by třeba stačila, ale pokud to vážně natáhne 40+ tak bych snad jako minimum bral 70, snad i víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 21:40 Muž riso [129] - CichlidyRe: Hansel
ten kousek co byl k videni v Praze na vystave asi 2 nebo 3 roky dozadu tech 40cm asi mel. To byla snad nejhezci ryba co jsem kdy videl ;-). Ale to uz byl fakt extrem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 21:26 R Muž romant [27987] Re: Hansel
Klidně 40 čísel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 21:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: riso
Kolik maj na výšku opravdu hodně dobře rostlý kvalitní dospělci? ať si to můžu představit ve svojí vaničce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 21:08 Muž riso [129] - CichlidyRe: vendy
ale kluci zase nedelejte z toho tragedii, doma mam 700l akva s vyskou 65 cm a je to docela slusna vana. 6 altu bych tam s klidnym svedomim dal a myslim ze by prospivaly hezky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 20:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Pepan
no jen taková poznámečka, u nás jsou to 3 lidi, že ano? Nebo už více? Informace se ke mě dostala od jednoho z těch 3 v dubnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomson
Tomson napsal: Treba pozorne cist jak to bylo o tech mutacich,
coze ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vendy
Stačí zajet na téma ryby, najít P. altum a dají se tam vyselektovat chovatelé, kteří ty rybky mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:15 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Pepan
No a má tu někdo ty alty v akva? My si píšeme s dvěma chovateli a oba tvrdí že 700l je dostačující pro párek altum s hejnem nějakých teter. tak právě pořád nevím jak to je. Nejde o chov a nějaké množení jde prostě o koníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 14:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: RAP
Pokud je někdo bude brát od chovatele, tak si asi dá poradit. Přece to pořád není ryba za dvě pětky a nikdo nevyhodí několik stovek za rybu jenom proto, aby mu velice brzy odešla. Spíše bych se bál o ty samouky, kteří si něco přečtou na internetu a považují to za nedotknutelné informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 13:12 RAP Re: Pepan
Jde o to, že si někdo toho u velkochovatele všimne a hned si řekne, že v tak malé nádrži je může mít taky. Dá tam substrát, nějakou dekoraci, pár kytek a několik "čističů" a rybek pro oko, k tomu běžná týdenní údržba, překrmování........
PS: Ani jeden z tvých příspěvků bych na OT neviděl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 13:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Turbínka
Jenže já si toho všiml až dneska. Kdysi jsem nad nimi taky uvažoval, protože budu mít časem taky pětistovku, ale když jsem zjistil, jaké to jsou plachetnice, tak jsem od záměru upustil. To pětikilo by na hejnko nějakých 6-8 kousků asi fakt bylo malé. Prosím O.T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2014 12:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: RAP
Jenže člověk, který se tím živí, se asi těžko bude orientovat podle atlasu. Ten se buď zeptá jiného chovatele a nebo se řídí vlastním citem. Prosím O.T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 12:11 RAP Re: Pepan
Už jsem tam zadal opravu, uvidíme co na to redakce. ;-)
On je rozdíl mezi koníčkářem a člověkem, který se tím živí. Kdo se tím živí, ten si může dovolit dát pár k výtěru do 250 litrů, kde je jen fitr, kužel a ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 11:57 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Pepan
no to je pak neco blbe. ja mam dvoustovku a nevesla by se tam ani jedna altum. sice jsem jich ve 200L kdysi mel 5 kusu, ale to jim byl pul rok a byly to mrnata. pak jsem je prodal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 09:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: RAP
RAP napsal: vendy napsala: Jak to tedy je s litráží? v kolika je vídáte? já je viděla v 500l...
To bude tím, že se je podařilo rozmnožit v dostatečném množství a může si je koupit skoro každý. Bohužel se tak ryby dostávají i do neadekvátních podmínek. :-(

Když on možná bude problém i v tom, že tady v atlase se uvádí, že pár alt se dá chovat v dvěstělitrovém akváriu. Laik si řekne, že když pár v dvoustovce je v pohodě, tak šest ryb se do pětistovky vejde určitě a když se zeptá tady na fóru, začnou ho okamžitě přesvědčovat, že to je blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 07:02 RAP Re: vendy
vendy napsala: Jak to tedy je s litráží? v kolika je vídáte? já je viděla v 500l...
To bude tím, že se je podařilo rozmnožit v dostatečném množství a může si je koupit skoro každý. Bohužel se tak ryby dostávají i do neadekvátních podmínek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 04:42 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: vendy
Ja videl skoro dospele hejno asi 12 kusu v asi petistovce. Ale galonu, ne litru!
V mnichove v zoo maji jen dva kousky v nekolika tisicich litrech v nadrzi asi tak 1m vysoke. Jedna je dospela, tak 30-40cm vysoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 22:28 R Muž romant [27987] Re: vendy
Viděl jsem v různých velikostech, ale jako takovou spodní hranici, aby to bylo o něčem bych viděl těch 500 litrů s alespoň 70cm vodního sloupce. Jak jsem zde zaznamenal, dotačná osoba má nádrží více, ale času málo a to je dosti špatná kombinace, spíš by to chtělo se zaměřit na tu péči, protože bez pravidelný týdenní péče to nepůjde a raději si je nepořizovat a nepřivodit si zbytečně nějaký zklamání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 21:54 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Jak to tedy je s litráží? v kolika je vídáte? já je viděla v 500l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.08.2014 17:22 R Muž romant [27987] Re: Tomson
Tak když vzpomenu, kdy je u nás poprvé Haidinger rozmnožil, tak ten mladík se za svoje vyjádření nemusí stydět. Opravdu to vypadá, že jsi to trochu zmotal a pleteš si několik věcí, tedy ryb dohromady. Pterophyllum to bude zřejmě to co myslíš, ale altum, tam bude mít pravdu ten mladík. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19229-pterophyllum-altum-chov-odchov?od=87