Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 sety od www.rostlinna-akvaria.cz

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
CO2 sety od www.rostlinna-akvaria.cz
Nejen informace o stavbě vlastního setu ale i informace o použití, zprovoznění a důvodů k neuznání reklamace:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 22:28 Muž Sha [500] Re: Pablo KNM
Přes inzerát jsem pořídil kompletní set s 5l lahví a slušným příslušenstvím za 2200,-. Naplnění stálo cca 240,-. Láhev mi vydržela ve 125l akváriu bublat téměř dva roky. Při koupi vašeho 4l setu z Ali nebudete cenově o moc níž! Jinak máte pravdu, že v dnešní době se z akvaristiky stává drahý koníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 21:45 Muž Pablo KNM [1] Re: Sha
Cena sody je zanedbateln a ,ale ked kupim co set u nás tak je to to čo nechcem.Mám toho vela...A nechce investovať ,bohvie ako to bude s cenami elktriny , vela ludi už ruší čo i len jedno akvarium kôli cene elktriny...Preto tá špekulácia.Aj tento biznis to postihne postupne s tou p olitikou čo sa robí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 23:53 Muž Sha [500] Re: Pablo KNM
Psal jste, že nechcete dát vydělat obchodníkům. Proto hledáte prodejce maxibalení sody a kys. citronové? :) Ještě jednou to zkusím. Pokud to myslíte vážně, ve vašem objemu jedině bomba a ext. atomizér nebo reaktor. Mimochodem, znáte parametry vaší vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 22:54 Muž Pablo KNM [1] – Co2 R a X verzie
Co2 generátory z Ali su verzie R a X ,rozdiel je v závitoch na flašiach,čo by bolo lepšie pre naše podmienky Eu ?Alebo je to jedno aj v dostupnosti dielov v buducnosti..
Má niekto 4L flašu , skúšal väčšie množstvo,mám 240L vody tak možno by bolo lepšie na 4 litre hned

Kde na svk kupujete velke baleniasody a kyseliny ?
Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2023 17:31 Muž Nessino [53] Re: Nessino
Fotka k příspěvku Po 24h má bomba 22bar, takže to podle mě má smysl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.02.2023 18:51 Muž Nessino [53] – Pokus PVA sáčky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarec, po dvou týdnech dávám report o variantě ala invital náplně.

Pořídil jsem PVA sáčky 6x15 a 10x15cm za cenu 40,- a 50,- za 10ks.
Do menšího sáčku se vejde 100g sody/kyseliny, ale naplněný hrdlem bomby neprojde. Plnil jsem je tedy v bombě chycené za hrdlo a pro zajištění jsem použil gumičku. Větší sáček je v tomto případě lepší a levnější (10,- na jedno plnění) a 3 sáčky mi trvalo naplnit v bombě asi 10 minut. Očekávaný efekt se dostavil a reakce se oddálila a při šroubovaní ventilu nebojujete s nové vznikajícím plynem. Po 2h je bomba na cca 18bar a už jsem ji dal bublat. Zítra dam vědět, kam se tlak dostal. Pokud nepřesáhne aspoň 22bar tak to moc nemá smysl.

Příště budu zkoušel led (snad za déle než dva týdny :-D )
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2023 18:51 Muž Romish [10] - RostlinyRe: Pablo KNM
Já takto funguji už druhé plnění a naprosto v pořádku. Dole ve vláknu máš recept i návod potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 18:24 Muž Pablo KNM [1] – co2 alternativa
Ok viem že to je najlepšie ,ale nechcem to tak , chcem trochu špekulovať okolo toho ,ako nedať zarobiť obchodom a hladam kto skúsil alternativu ideal z tých kovových flaši so sodou a kyselinou citronovou ,Máte aj nejake foto ,alebo nejake rady a vychytávky ?

Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 20:23 Muž Romish [10] - Rostliny
Aby jste zpomalili reakci tak dávejte místo vody led. Ve stejném množství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2023 23:51 Muž Xif [336] Re: Sha
Já bych láhve od Coly vyměnil za pivní dvou litrovky,(kdysi sem je používal) jsou stavěné na větší tlak.
Ty od Coly jsou poslední dobou nějaké tenčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2023 23:00 Muž Sha [500] Re: Pablo KNM
Do malých akvárií stačí bublat z lahví od Coca-coly. Soda+ kys. citronová vydrží až dva měsíce. Na 240l má smysl jedině bomba a externí atomizér nebo nejlépe reaktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2023 22:40 Muž Pablo KNM [1] Re: Papik
O tom viem sú tam rôzne verzie , s ventilmy a komplet set do 40 eur.

Píšeš že si používal ,mohol by si dať malu recenziu či sa to oplatí používať na cca 240 litrov ?Vime o tom ,ale toto by bolo lepšie dať na dve flaše s jednou to hned reaguje a asi je s tým problem ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.01.2023 09:44 Muž Papik [617] Re: Pablo KNM
Na 2,25 l láhve od coca-coly jsem používal toto:

www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 23:01 Muž Pablo KNM [1] co2 set
A čo tak urobiť to ako pri plastových fľašiach od coly , kuiť dve flaše napr 2l a prepopjiť to ,človek ma viac času ,tam sa to otvraventilom po maly až ked bude všetko namiešane ,akurat rozdeliť tu vodu potom kolko jej treba do dvoch flaší ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 12:24 Muž Nessino [53] Re: Lojza007
Za dva týdny dám další report :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2023 09:20 Muž Lojza007 [1201] Re: Nessino
Docela by mě zajímalo, o kolik se zvýší výdrž, když nic neufoukne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 22:47 Muž Nessino [53] Re: Xif
Diky moc za tip, mám objednáno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2023 22:16 Muž Xif [336] Re: Nessino
Kup si PVA rozpustné sáčky, na jednu dávku stačí jeden
Do flašky vodu, nasypeš sodu a kyselinu dáš do rozpustného sáčku.
Takhle ti nic neunikne
www.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2023 19:10 Muž Nessino [53] – CO2 generátor
Fotka k příspěvku Bomba už mi znovu dojíždí, protože do akva tlačím 1b/1,5s, aby se drop zazelenal. Nejsem tedy ani na dvou týdnech při poměru 200g+200g+300ml. Zkusil jsem tedy zvednout dávku na 250+250+375. Uvidím kam se budík vytočí tentokrát. Musím ale říct, že mi zase značná dávka utekla, než se mi podařilo správně nasadit ventil na závit. Jak si můžete všimnout na fotce, pořídil jsem 5kg balení za celkem cca 680kč. Stejné množství v invital pytlících by vyšlo na 2500,- ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2023 15:25 Muž Kozlik [4] Re: Romish
palec díky za vysvětlení. Příští víkend se na to vrhnu tak jsem zvědav.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2023 14:47 Muž Romish [10] - RostlinyRe: Kozlik
Fotka k příspěvku Nemůže. Od toho jsou dole na ventilu co je vlastně zašroubované v láhvi 2 síta. To bílé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2023 13:55 Muž Kozlik [4] Re: Nessino
Nemůže se stát že ta pěna z kvašení vyběhne hadickou do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2023 11:14 Muž Nessino [53] Re: Uwe.T
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nepodařilo se mi nikde dohledat.

Vcera mi bomba dobublala, takže píšu o plnění jak jsem slíbil:
-v první radě mě překvapilo při vylito staré nádrže, ze iniciál sacek, co se vyhazuje do bomby, se skoro nerozpouští
-dále jsem bombu několikrát vypláchnul, a nechal pořádne vyschnout
-v mezičlánku doporučuji namazat těsnění ventilu, protože jsem měl co dělat to odšroubovat
-po vyschnutí nádoby přichází na řadu samotné plnění. Kornoutem z A4 jsem nasypal sodu (200g) a kyselinu (200g) do lahve. Před samotným nalitím vody (300ml) je třeba nachystala ventil a raději si uzavření párkrát vyzkoušet, protože reakce naběhne okamžitě. Samozřejmě jsem ventil nasadil přes závit a od nalití vody po uzavření mi to trvalo dobrých 10s :-D i tak jsem měl ráno na budíku 20bar stejně jako jsem měl z invital pytlíku. Pro mě je to CCS 1,5 měsíce bublání, což je za 50,- fajn.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2023 21:53 Muž Uwe.T [34] Re: Nessino
Určitě musí mít k tlakové nádobě atest, kde jsou napsané údaje o provozním a zkušebním tlaku. V případě že v atestu je uvedený materiál, je výpočet síly stěn pláště, víka a dna nádoby jednoduchý výpočet v závislosti na průměru nádoby. Docela by mne ty údaje také zajímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 13:23 Muž 4Sima [1894] Re: Nessino
Jo tak jsem asi špatně pochopil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 12:33 Muž Nessino [53] Re: 4Sima
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 2l double není 4l, ale má tlustší stěnu a vydrží vyšší tlak. Sáček z invitalu mi dal 20bar. Taky mám na generátoru 400ml, tak jsem přemýšlel že zkusím 300+300+400. Psal jsem na INVITAL, ať mi zjistí sílu stěny láhve a napsali 3,5mm, což je blbost a doma to nemám jinak jak změřit, tak nebudu radši blbnout :-D Výměna mě čeká každým dnem, tak pak poreferuji, jak je na tom soda s kyselinou 200+200+300 oproti jejich sáčkům.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 22:10 Muž 4Sima [1894] Re: Nessino
m.youtube.com/…
Čas 3:20 je dávkování (pozor na výraz 2 l double - jedná se o čtyř litrovou láhev).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 21:35 Muž Romish [10] - RostlinyRe: Nessino
Podle toho dávkování co psal 4Sima tak na 2l láhev 200g sody +200g kyseliny citronove +300ml vody. Jsem zvědav kolik to dá. Ty sáčky z invitalu natlakují láhev až na 30bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 21:33 Muž Romish [10] - RostlinyRe: 4Sima
Já tomu míchání nějak nevěřím nevím proč smich Ale vyzkouším to příští plnění ať mám nebo nemám důvod tomu neveřit. A ano pytlíky mají cca 400g. Zajímavý je, že v návodu u pytlíku píšou nalít 300 ml vody a na generátoru 400 ml :-D Tak leju 300. Teď ještě sehnat teda kyselinu citronovou hmm A s tím teflonem to dá přeci rozum že plynařskou :) V práci ani jinou nemám a tu vodní jsem tedy nezkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2023 21:25 Muž Nessino [53] Re: 4Sima
Pořídil jsem 2 měsíce zpátky a budu muset udělat novou náplně, sodu i kyselinu jsem si koupil v akcích na pečení :-D jaké dávkování na 2l lahev? 200g+200g+300ml, nebo 300+300+400, nebo dokonce 400+400+600? Aby mi to nejeblo, tak se radši zeptám kdo má ozkoušeno. Samo že invital neporadí, protože po mě chce kupovat jejich náplně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2023 19:22 Muž 4Sima [1894] Re: Romish
Ty pytlíky z invitalu budou mít dohromady 400g, že? Když píšou 300 ml vody. Soda stojí cca. 45 Kč kilo, kyselina citronová kolem 130 Kč, větší množství bývá ještě levnější. Mě stačí bezpečně do té jednotlitrovky CO2 nádoby půl kila sody a kyseliny na rok - takže to bublá jeden rok cca. za stovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 18:01 Muž Lojza007 [1201] Re: Romish
Naplnění CO2 bomby vyjde zhruba na 100-150Kč dle lokality (Přerov 100Kč na počkání, Brno tuším 140Kč do druhýho dne). Podle nějaké tabulky četnosti doplnění vydrží CO2 bomba troj až čtyřnásobek doby. Směs nemá vůbec smysl kupovat, 4Sima tady napsal návod, to ostatně nabízí i Číňani jako náplň, takže za stovku je to dost předražená ta samá věc.
Pokud omotáváš teflonovou páskou, je potřeba použít plynařskou, která je 10x silnější než vodařská. Vodařská úniku CO2 nezamezí, osobně vyzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 17:44 Muž Romish [10] - RostlinyRe: Kozlik
Mám zakoupeno přímo z invitalu Co2 generátor 2l s nočním vypínáním. Do mého akva je to akorát ale do většího bych pořídil bombu. Jedu už měsíc na origo náplň a zatím stále půlka láhve plná, beru jako pozitivum to, že nikam nemusím a náplň si nechám poslat poštou. Stojí 100kč takže když jich vezmeš 6 tak na půl roku máš vystaráno. Netuším teda kolik dáš za plnění láhve ale tohle je prostě pohoda. Ještě v balení k tomu dostaneš náhradní těsnění uplně na celý set tož je taky super ale třeba vůbec nedostaneš návod jak to složit :) Jestli máš aspoň trošku šikovný ruce tak to zvládneš selským rozumem potlesk a doporučuji teda při každém plnění závit omotat aspoň teflonovou páskou pro sychr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 16:18 Muž 4Sima [1894] Re: vlka
Jo jo, oni stejně půlku věcí přebalí. Ještě bych dodal, že nastavím klidně dávkování třeba 5-8 bublin za minutu, takže do mini je to dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 16:09 Muž vlka [3444] Re: 4Sima
Koukal jsem na AliExpress a co tam prodávají je to samé, co nabízí Invital...
pl.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2023 12:24 Muž 4Sima [1894] Re: Kozlik
Ahoj, mám to ve dvou akváriích ve 30 a 20 litrovém. Mám verzi z eBay s jednolitrovou nádobou bez nočního vypínání (za mě zbytečnost). Do mé jednotlitrovky dáš 100g sody a 100g kyseliny citronové a 150 ml vody, zašroubuješ - okamžitá reakce a pak vyladíš počet bublin. V tom větším to budu mít tři roky a funguje to dobře. Na eBay prodávají ještě dvou a čtyř litrovou nádobu (takže dáváš násobky směsi a vody). Dávkuji nonstop a na malou nádrž si s tím chvíli musíš pohrát abys počet bublin nastavil. Vydržím bublat cca. 2 až 3 měsíce. Pokud se mění náplň tak se mi osvědčilo vyndat difuzor z akva a vypustit tlak povolením ventilu - až padne rafička dolů -nádoba je pod tlakem!! Osobně koupě nelituji, sháněl jsem informace před koupí, ale nikdo to asi neměl tak jsem to risknul :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2023 10:03 Muž Lojza007 [1201] Re: Kozlik
Asi to koupíš levněji na AliExpressu, ale budeš si muset počkat, záruka je asi v tomto případě irelevantní. Hodí se to spíš pro menší akvária okolo 100 litrů, jinak budeš pořád doplňovat, někde na webu Invitalu jsem to zahlídl, ale už to nemůžu najít. Když jsem to počítal podle nějaké tabulky výdrže, tak pro moje dvě akvária by to vydrželo snad týden.
Noční vypínání nemá žádný důvod, když to správně nastavíš, můžeš sytit nonstop. Naopak s nočním vypínáním hrozí, že v případě poruchy (na noc nezavře) v noci otrávíš ryby. Navíc díky zapínání/vypínání zbytečně kolísá pH. Podle mě má smysl elektromagnetický ventil pouze s řízením podle pH.
Ve finále to má o něco dražší provoz než CO2 z bomby, protože se častěji doplňuje, ale obrovskou výhodou je samozřejmě, že nikam nemusíš bombu vozit na doplnění. A pokud si budeš směs míchat sám, tak to určitě vyjde levněji, než klasický CO2.
Ještě mě napadlo, že celý to závisí na těsnosti té hlavy, po pár výměnách to může přestat těsnit, to netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 08:56 Muž Kozlik [4]
Ahoj ve spolek.

Chci se zeptat jestli má. Někdo nějaké zkušenosti s tímto INVITAL Generátorem CO2. www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ano vím je bez nočního vypínání. Noční vypínání pořídím. Jsem z malé vesnice a jezdit někde doplňovat láhev CO2 se mě nevyplatí ani nemám moc času a příležitosti. Tak myslím že toto je dobrá cesta jak dodávat CO2? Co myslíte? Předem díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2020 14:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Centisi
Podíl v cukrovaru netřeba. Stačí sad se švestkami (třešněmi, hrušněmi, jabloněmi, meruňkami apod.), CO2 je pak přijemný vedlejší produkt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 13:38 Muž Centisi [33] Re: vaclav
Pokud nemáš 1000l akvárko tak bastli,jak píše Václav.V opačným případě klidně taky bastli ale kup si prvně menší sudy a podíl v cukrovaru smich Zvaž ještě jestli se ti nevyplatí nějaká bomba dle objemu akva s jehlovým ventilem...máš to na celej život potom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.06.2020 13:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maro_s.12
Tak jestli nejsi levý na obě ruce tak si to kup. Jinak stačí lahev od koly trochu hadičky a průchodky. surpanblog.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 08:10 Muž Maro_s.12 [96] – Co2 system
Ahoj, máte někdo zkušenost s timhle setem ?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 14:58 Muž Rocky [0]
Máte někdo zkušenosti s tímto setem www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2016 10:34 GP Re: trpka
mam za to, ze napeti na civce nema nic spolecneho s vykonem (prikonem) a odpadnim teplem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 20:30 trpka Re: vaaclav
Teplotu ventilu celkem resi pouziti 12V DC solenoidu treba www.co2art.co.uk/…. Tam pak hreje adapter v zasuvce a ventil zustava docela chladny. Koupil jsem tedy tento z jineho duvodu, trosku strach z 220v na kovove bombe, ale teplotu to take resi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 20:24 laKatos Re: PanJirka
muze. ale elektromagneticky ventil je prave pro to aby neco zapinal a vypinal.....pokud ma byt zaply nonstop. je ho tam skoda... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 19:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PanJirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 18:55 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Měl bych ještě dotaz. Může elektromagnetický ventil zůstat zapnutý nonstop ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 17:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Nejaky co jsem vzal v garazi od svarecky. Zaden zazrak, ale tenhle jediny tesnil, nejaky cinan to bude. Mam jeste nejake medicinske, ale ty maji tlak nastaveny pevne no a budik na kyslik co mi zbyl od autogenu zase netesnil, tak jsem jej dal ku svarecce, tam to nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 15:53 laKatos Re: DavFM
jj mas to pekne na hrane.....
co mas za reducak?
Nejen informace o stavbě vlastního setu ale i informace o použití, zprovoznění a důvodů k neuznání reklamace:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4597x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19190-co2-sety-od-wwwrostlinnaakvariacz?od=8