Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Změna vodivosti: vodovod - akvárium

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Změna vodivosti: vodovod - akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:48 threat Re: Roman
Nechci to nějak moc snižovat,jen trochu,hlavně to budu sledovat a učit se s tím,na nějaké množení prostory nemám,možná,když to časem vyladím a zebry povyrostou,tak se zadaří:-)Terči se mi začali třít ve společném,ale na ně místo nemám,tak se nedá nic dělat,všechno,snad až časem.Tak jdu vyhrabat test na UT.DÍKY MOC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:38 Roman Re: threat
Celkovou tvrdost sledovat nemusíš, důležitá je uhličitanová, jestli půjdeš pod 4, musíš už vodu hlídat jak ostříž. :-)Ph snížíš zvýšením CO2, ale bacha ať terčům při 30°C nevyženeš z vody kyslík. Moc ho tam není. :-)
Jinak na netu např. maniakva.sweb.cz/…
Vodu si namíchej podle sebe, nemá cenu honit extrémy pokud něco nemnožíš. Ph pod 7 pro klid duše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:11 threat Re: grunda
Nerad do toho vstupuji,jelikož z Vašeho "vykládání si" si z toho vezmu více,než kdybych měl něco někde hledat a pročítat.Tímhle bych chtěl moc poděkovat a klidně pokračujte:-)Doufám,že jsem to teď nestopnul.Nebojte se,budu měřit jak šílený (tvrdost,vodivost,pH) v akvárku mám terčovce a zebry L46,tak bych nerad něco zanedbal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Roman
já vím, psal že bude dávat vodu z RO, proto jsem mu psal - kombinace destilky a CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 11:40 Roman Re: grunda
Pozor si musí dávat jen u velmi měkké vody, aby mu Ph nespadlo příliš, ale ta jeho voda bude mít tendenci Ph vracet. Jakmile vypne CO2, povalí Ph nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 09:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Roman
Právě proto jsem psal, kolik ta odchylka dělá na 1°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 09:35 Roman Re: grunda
Jak se to vezme- voda o vodivosti 560 při 10°C bude mít při 30°C už vodivost 784.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 08:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Motýl
v akvaristickém pojetí je teplota relativně bezvýznamná - odchylka 2% na 1°C, spíš bych dával bacha na kombinaci destilky a CO2 - pufr atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 23:09 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: threat
Se vzrůstající teplotou stoupá vodivost, musíš měřit stejně teplou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 22:16 threat Re: grunda
JJ díky moc za ochotu.Vše prostuduji pořádně a nezbude nic jiného,než měřit..měřit..měřit,než se s tím naučím spolupracovat:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 22:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: threat
Jen o něco, vše záleží na tom, čím je tvořena tvrdost atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 22:11 threat Re: grunda
Určitě se nemusíš rozepisovat,je pravda,že tohle mne nenapadlo,ale něčeho podobného jsem se obával.Ještě poprosím o stručnou odpověď:když budu dávat vodu s RO,tak se to bude zvyšovat jen o něco (tak jak teď-např. o těch 200 uS),nebo to pujde až na těch 700 uS?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 21:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: threat
Odpověděl jsi si sám. CO2 nebudu se tady rozepisovat, nastuduj si na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 21:44 threat – Změna vodivosti:vodovod-akvárium
Jelikož jsem si objednal osmózu,tak jsem zakoupil i měřič vodivosti,osmóza přijde zítra,měřák přišel dnes,tak jsem měřil a výsledek mne překvapil.Voda z vodovodu má 560 uS-7.8pH-tvrdost 17 st.i po odstátí a v akvárku má voda 716 uS,7.1pH tvrdost 15 st..V akvárku nemám nic vápenatého,čím je způsoben ten rozdíl vodivosti?Přidávám CO2 a každý den hnojivo PMDD,teplota v akvárku 29 st.C.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 365x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19118-zmena-vodivosti:-vodovod-akvarium