Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam na živé krmení - severní Čechy

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Kam na živé krmení - severní Čechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2023 23:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karel k4
Mapy.cz tam je vidět každá louže a hledat. Doporučuji neekologické rybníčky ty jsou většinou bez ryb a plné červené dafnie. Časem ale zarostou okřehkem a je po nich pak nastupují čistější zdroje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 16:15 Karel k4 – Živé krmaní
Prosím o radu.kam na živé krmení okolo Mostu.děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:40 borel Re: finnnp
Tak ta mírná zima byla přece k něčemu dobrá. Vokolí Mostu jsou rybníky plné krásného planktonu. Doporučuju vy
razit!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:16 borel Re: finnnp
za těma Kopistama sem taky běhal a nic! Dost dobře to nechápu, bývalo tam toho dost. Já sem vytřel hodně skalár a teď přecházím z artemky na živé. Chodím za Most a je tam toho dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:56 finnnp Re: visek
Za Pardálem je asi deset rybníků.Co je na Mezáku a jaké živé potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:47 Muž visek [75] - TetryRe: finnnp
ja tam byl pred vanocema.v patek pujdu na nadrz na mezibori.uvidim co tam bude.zajed si do janova za hospodou pardal jsou 2 rybniky tam by koretry mely byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:42 finnnp Re: visek
Coufalák znám.Chodím tam na ryby.Prubnu to tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:41 Muž visek [75] - TetryRe: finnnp
v louce. u coufalaku jsou pinky.smerem na litvinov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:30 finnnp Re: visek
Člověče předevčírem jsem byl asi 6 hodin na kypách mezi Kopisty a Janovem a prd.Kam na ně chodíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:23 Muž visek [75] - TetryRe: finnnp
v okoli litvinova je koreter dost.kdyz jich je hodne jedu na cele odpoledne a zradla mam dost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 11:53 finnnp – Koretry
Tak jsem včera nachodil asi 5 km po výsypkách u Kopist a po Koretrách ani památka.Zkoušel jsem je i v noci,ale všude jsem byl jak Kašpar.Jak je to možné,že kde jich dříve bylo metráky dnes není ani prd.Takže cestou domu jsem zase nabral alespoň bláznivou perloočku u nás na rybníku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 15:38 borel – Dušičková
Zajel sem na hřbitov pár dní před blázincem, který propukne jako každoročně na dušičky. Nádrž asi 2,5x2,5 metru, metr hluboká. Určená k zalévání hrobů. K mému překvapení perloočky, takže sem z auta přinesl síťku a kyblík. Krásné čisté krmení tam kde bych to nečekal. Bohužel uvidíme jak to bude vypadat za týden.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 10:56 finnnp Re: Borel
Já mám dojem,že na Bolevci to bude stát za prd.Dva roky se tam něco dává kvůli sinici.Nějaká chemo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 10:31 Borel Re: Kyd
A co teda tam kolem Plzně. Je to lepší než u nás? Na Bolevci to znám tam bylo vzdycky, a vedle Bolevce byl ještě jeden rybník a tam bylo furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 10:29 borel Re: visek
Jo díky podívám se za pardála, tam to znám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 06:21 Muž visek [75] - TetryRe: finnnp
v hamru je dobre misto naproti ucnaku. nalevo je byvala delvita.ten rybnik je videt.udajne koretry jsou na haldach za hospodou pardal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 06:04 Muž visek [75] - TetryRe: Borel
vcera sem byl na mezibori.je tam nejake listi ale krmeni bylo dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 22:15 finnnp Re: Borel
Jo je to u kovošrotu.Je tam,ale hodně ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 21:47 Borel Re: visek
V tom Hamru to je někde tam u kovošrotu? Já furt nevím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 17:50 Muž visek [75] - Tetry
Ted je dost krmeni v Hamru na Rudaku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 16:02 finnnp Re: Borel
Oni pak v zimě budou v Hrušovanech hodně.V Lažanech pak na zimu zmizí perloočka a koretra a ciklopu tam bude na tuny.V Lažanech navíc nejsou ryby a v Hrušovanech minimálně.Vím ještě kde je ciklopu mraky,ale hodně ryb.V Hrušovanech když to procedíš tak ten ciklop je tak malý,že s tím zakrmíš kde jaký potěr......Zítra na burzu v Mostě jdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 15:32 Borel Re: finnnp
Byl sem v Hrušovanech na návsi, dřina ale jsou tam! Rybníček za Lažanama výborný, je tam špatný přístup k hladině ale poradil sem si. Vadí tam ty malé zelené lístečky, ale směs buchanek, cyklopu, perlooček a mezi tím i koretry. Velmi špatně se to třídí, ale skaláry si to vybrali až se voda vařila :-D Konečně sem něco objevil, v úterý sem byl na rybníku za Mostem a je to divný pocit když v síťce po hodinovém snažení a obcházení rybníčku nemáte nic živého. Jinak zítra v sobotu je v Mostě burza.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 17:54 finnnp Re: borel
U nás koretry jsou,ale není jich mnoho a ještě je to z perloočkou.Absolutně to nejde roztřídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 17:28 borel Re: finnnp
Jo, zapoměl sem napsat, díra je zasypaná a nic lepšího sem nenašel. Pořád hledám nedá mi to, dříve opravdu byli všude. Přitom v létě bylo komárů celkem normálně. Nemám co dělat a v autě vozím síťky a tak u každé vody stavím a zkouším, je to bída. Něco se stalo se životním prostředím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 17:06 finnnp Re: borel
Prosím tě nezkoušel jsi tu díru u Komořan na ty Koretry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:53 borel
Dnes sem prověřil rybník v Teplicích výjezd na Ústí u autobazarů blízko Olimpie. Ačkoliv mně tam poslali cíleně tak opět nic.Chodil sem tam asi před dvaceti lety a bylo vždy alespoň něco. Teď pouze hladová labuť. Nakrmil sem ji a jel dál. Zastavil sem se v Teplicích v akvaristice a nakoupil živé patentky. Jeden starej akvarista mi tam se slzou v očích vyprávěl jak rušil akvária. Čekají nás bohaté zážitky. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2013 20:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dejmon
z....ný EU, do všeho se nám sere, a teď z toho je akorát .... za peníze z....ný EU se u nás postavilo tisíce ha rybníků a tůní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:07 Muž Dejmon [64] Re: borel
Jo jo ty časy jsou už fůůůůč, z....ný EU, do všeho se nám sere, a teď z toho je akorát ...... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:00 borel Re: Visek
Díky za dobrej typ, ale kde je v Hamru nejakej rybník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:54 Muž visek [75] - TetryRe: borel
Kolega jezdi do hamru a nebo do louky na coufalak. Na mezibori je krmeni jak kdy. Ted tam neni nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 12:23 borel Re: borel
Pro Mostečany jsem dnes omrknul rybníček na Reslu. Dříve špinavá louže plná planktonu. Dnes za peníze EU moc hezké místo které je využíváno pro chov divokých kachen. Obešel sem rybník a zkoušel lovit asi na deseti místech. Bohužel nic, prostě nic živého!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:01 borel Re: finnnp
Jo díky za tip, pojedu se tam podívat. A mrknu u Komořan na ty koretry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:44 finnnp Re: borel
Mě jsou nějaký porybný a bůch ví kdo u prdele.Já bydlím v Hrušovanech.Je to kousek od křižovatky smrti směr na Chomutov.Dříve jsem bydlel v Mostě.Když jsi to dáš do map tak ve vesnici máme rybníček.Málo ryb a je tam ciklop.V zimě více.Ve vesnici vedle Lažany jsou perloočky.Né ale v návesním rybníku,ale bokem od obce.Je to vidět na mapách.Je to dost zarostle.Totálně bez ryb.Jsou tam vytrhané odemne dvě místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:23 borel Re: finnnp
Havraň je stracená, potkal sem tam porybnýho a bylo dost náročné. :-) Jestli to není tajemství, u které vesnice chodíš na to živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:36 finnnp Re: borel
Ta díra z Koretrama by mě zajímala.Havraň také byla vyníkající lokalita na Nezmara.Ciklop mám jak drobný tak i hrubší.U vesnice mám ještě jeden rybník bez ryb s červenou perloočkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 15:26 borel Re: finnnp krmení
Výsypky mezi Kopistama a Marianskejma Radčicema sem projel tenhle týden, u Celia je pěknej rybník s labutěma a kačenkama, bohužel sem se nedostal blízko k hladině. Je to tam dost nebezpečný. Výsypka se propadá a pohybuje. Ale ještě to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 15:22 borel Re: Kyd-krmení
Jo byly doby kdy se to skutečně nabíralo kýblem. Havraň u Mostu dva rybníky u cukrovaru. Bohužel se tam nesmí chytat ani plankton, je drobný skoro prachový, vhodný pro odchov. Ale nejde to. Byl se i u Loun v Lenešicích, za prvé sem tam nic nenachytal a zadruhé opět zákaz. Potřeboval bych větší cyklop. Jinak koretry z Komořan na Žatec bývala na jaře taková uměle udělaná díra v poli u silnice plná. Dnes nevím, zajedu tam v týdnu a podám zprávu.Jeden rybář měl zajímavou teorii, prý po odsíření elektráren popílek co padá teď dolu směrem k rybníkům je příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 14:00 Muž Dejmon [64] Re: borel
To je fakt, něco se tu pomalinku děje. Kdysi jsem bydlel v Mariánských Radčicích, v požární nádrži, co tu byla v provozu a sloužila pouze jako hasební voda (samosebou se tam i koupalo) se to nějak změnilo. Jezdili jsem dokonce akvaristé až od Prahy !!! a také hodně z Loun. Asi tak před 7 možná 8 lety tam místní blbci nasadil nějaké ryby chycené v místních rybnících (zatopených proláklinách po těžbě uhlí), a od té doby ..... nebudu sprostý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 12:42 finnnp Re: borel
Je to těžké.Bydlím kousek od Mostu a na živé chodím každý den.Jinak bych tu veteš co mám doma neuživil.Ciklop mám u baráku,ale z ostatním je to horší.Já potřebuji hlavně koretry a ty nemohu za boha najít.Dříve jich bylo plno na výsypkách v Kopistech,ale to už není pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 11:11 Muž Kyd [43] Re: borel
Bohu žel obdobně špatné,chodíval jsem okolí lomu Kznějov,vísky Horní Bříza jak ji psal je to bída.Né že by už nebylo díky změnám rabování lesa kde ale je to čím dál těžší.Můžu se jen dohadovat čím to je.V okolí Kaznějova na jezírkách v lese bývalo toho tolik že jsi mohl nabírat kýblem přímo z vodou a teď aby to člověk z punčochou lukxoval.Dle lokality a nezešlapnutém terénu lidi nechodí lovit a při tom je to všude obdobný.Teď jen mrknu při houbaření a je to bída.Trnová Vísečák také bída :-( když spočítám benzín a rozlítaný den tak na to z vysoka .....
Něco je na lochotíně Košutka jezírka i Bolevci jako kameňák(Plzeň).To je pro mne z ruky tak aktuálně nevím jak na tom jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 19:13 borel – Kam na živé krmení na severu čech.
Doufám že je ještě někdo kdo chodí do přírody na lov živého krmení. Projíždím Mostecko, Teplicko a další a hledám. Před 20 lety bylo doslova v každé louži. Dnes není skoro nikde. Jaké máte zkušenosti, loví ještě někdo?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 652x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19064-kam-na-zive-krmeni-na-severu-cech