Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2023 15:22 Muž Freedlo [229] Re: Rovano
myslel jsem si to:)...Dusičnany zatím zkouším po vlastní ose. Ono není moc věcí co s tím dělat a myslim, že dělám vše co jde. Tak tomu dám týden dva a snad se to zlepší.
díky.
(netušil jsem, že krevetky tak kadí coze :-D ..to byl nápad dávat bílé dno!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2023 14:43 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Freedlo
Oba druhy to mají v popisu práce. :)

Dusičnany zkus v patřičném vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2023 12:05 Muž Freedlo [229] – Levatka - fakt tak kadí?
Fotka k příspěvku Zdravím,
mam v krevetárku jednu levatku zatím. Dno je celkem na hodně místech pokryto takovým bordelem. Nemůžu přijit na to, z čeho to je. A ted někdě čtu, že levatky dost kaděj.

Je to možné z jednoho šneka? Hodně to ovlivní kvalitu vody nebo to spíše pomuže nitrifik.bakteriím k úpravě vody?

Musím říct, že v krevetárku mám dost zvýšené dusičnany od začátku založení..40mg/l cca..tak nechci aby jeden šnek to ještě zhošoval:-D

na fotce je to ten tmavý bordel na písku.

nebo to dělají krevetky? spíš krevetky co?:-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2023 13:37 Muž vlka [3453] Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viděl jsem to mockrát, mám jen Krevetku japonskou (Caridina multidentata) jak hezky ,,vybírá,, Okružáka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2023 23:06 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Passenger77
Víčko plžů - operculum. Škeble je mlž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2023 21:36 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Jozef
Já je viděl přímo v akcí a víckrát...menší Okružáci a Kružníci bez krycí škeble jsou celkem překonatelný cíl...když je hlad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2023 21:19 Muž Jozef [311] Re: vlka
Videl si ich priamo v akcii? Nie, že by som tomu neveril - asi to bude, ako píšeš (ja nechovám krevetky).
Len ma napadlo, či nepojdú priamo nedostatkom potravy, keď pri prekrmovaní dochádza k premnoženiu. Ale to by sa asi pustili radšej do rastlín ako podochli :) Len by ma to zaujímalo, či si ich aj videl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2023 19:12 Muž vlka [3453] Re: Rovano
Fotka k příspěvku Kdepak, spolu se šnečkami se také ztrácí malinké Krevetky. Hlad je hlad...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2023 18:02 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
A není to jen teď na konci zimy/na jaře? Mně taky přibývaly prázdné ulity, ale teď mám pocit, že už je to zase dobré, ačkoliv je více krevet a plno samiček nosí vajíčka. A stejně jsem měl děsně přemnožené šneky a většinou jsem nacházel jen velké ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2023 17:27 Muž vlka [3453] Re: KarásekLut
Fotka k příspěvku Když vyhlásím rybičkám a Krevetkám dietu, rapidně mi přibývají v akvárku prázdné ulity od Okružáků. Japoniky (i ostatní Krevetky) 100pro baští šnečky...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2023 15:08 Muž Rybar [-29] Re: KarásekLut
Krevety si jich nevšímají .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2023 14:58 Muž KarásekLut [93] – kružník čínský
Zdravím, mám dotaz. Tady v atlase jsem viděl že kružník čínský se živí detritem a řasami. Je možný ho dát do zabíhajícího se akvária? Že by čistil listy rostlin. Jak vychází s neocaridinama a japonicama? Nebudou je krevetky brát jen jako zpestření jídelníčku???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 13:14 Muž KarásekLut [93] Re: Sha
Tak ja tam mam zatim jen par rybek tak uvidime jesi se rozmnozi jesi budou chutnym zpestrenim jidelnicku rybek a krevetek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 09:17 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
A po rozmáčknutí pinzetou výborné přilepšení jídelníčku rybek. Moje Espejky se po nich mohou utlouct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2022 08:12 R Muž ctibum [6921] Re: KarásekLut
Kružník je fajn. A množit se bude úměrně potravě (bordelu) v akvárku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 07:39 Žena Morticia [118] Re: KarásekLut
Určitě si ho nech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 07:34 Muž KarásekLut [93] Re: ctibum
Jj vypada to jako ten kruznik cinsky. Jen me prekvapilo ze oproti tomu druhymu sneku co tam mam je celkem "rychlejsi" v pohybu. A zda se mi ze se chodi nadechovat nad hladinu. Jen sem zvedavej jak moc se bude mnozit. Predpokladam ze si ho tam nechat jako cistice ze? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2022 06:21 R Muž ctibum [6921] Re: KarásekLut
Řekl bych spíš kružník... rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 00:21 Žena Morticia [118] Re: KarásekLut
Asi je, nechat si ho, je to kámoš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 23:06 Muž KarásekLut [93] – Je to okruzak
Fotka k příspěvku Mam dotaz. Je to okruzak (nevim jaky)? Myslim samozrejme toho maleho. Nekoupil sem si ho ale musel sem si ho zavlect s rostlinkama. Dekuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 16:00 Žena Betus [3] Re: Anthrax
Hej, to som ich mala pri zábehu toľko, ale už dávno mám len jedného veľkého, je to krásna dominanta akvária, nerada by som sa ho zbavila, ale keď sa mi ešte aj tie levatky dostali do akvarka s vidím, že sa aj množia, tak by som nechcela zaťažiť akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2021 15:56 R Muž Anthrax [4786] Re: Betus
Ahoj. Tehdy šlo myslím o to, žes jich měla mít 20. Jedna vzhledem k objemu problém nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 15:40 Žena Betus [3] – Množstvo slimakov
Zdravím.
Mám 122 l akvárium - hrubý objem, dnes som si kúpila 3 ks slimáky clithon, je tam pár levatiek čo som si doniesla s rastlinami a jedna ampularia žltá. Minule mi na fóre poradili, že ampulariu mám dať preč, že je nevhodný do tohto objemu, neviem či majú pravdu a dať ho preč alebo môže ostať.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 13:42 Muž vlka [3453] Re: Radek87
Jsou to Kružníci. Mně zničeho nic zmizeli, asi si je někdo dal jako baštu, škoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 13:39 Muž CHiP [48] Re: ctibum
Já jim nic k jídlu nedávám, řasy v akváriu vidět nejsou, jsou v akváriu od založení samy a stejně se množí jako neřízená střela coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 13:03 Muž Radek87 [5] Re: ctibum
Právě podle atlasu mi to připadá jako kružník. Nejspíš překrmuji, krmím jednou za den ale dost. Vždy když jdu kolem akva tak tam parmičky čtyřpruhý kroužejí jak supy :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 12:52 R Muž ctibum [6921] Re: Radek87
Fotka nic moc, buď kružník, nebo okružák. Zkus porovnat se zdejším atlasem.
Určitě nelikviduj, jsou to pomocníci, úklidová četa. Rostliny žerou jen když když jsou poškozené nebo odumírající. Zdravé nechávají být.
A pokud se přemnožují, je to známka, že mají hodně žrádla, tedy bordelu, špatných rostlin a rybího žrádle, takže varování, ze je potřeba přitlačit na údržbě, pořešit rostliny a nepřekrmovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2021 12:52 Žena Pavla28 [210] Re: Radek87
Ahoj,

bude to kružník, na okružáka to má moc plochou ulitu, ničemu nevadí, krmí se řasami detritem a přebytky rybího krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 12:21 Muž CHiP [48] Re: Radek87
Vypadá to na okružáky... u mě okružáci ve velkém spásají Salvinii, každý den vyhazuji z akvária kořenová torza tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 11:50 Muž Radek87 [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Docela se mi rozmnožily tyto plži. Myslím že se jedná o Kružníka malého. Mám ho vůbec odstraňovat? Rostlinám nevadí a myslím že je to takový čistič.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 13:14 Silviebaris Re: Filip_CZ
Neřešit,mín krmit a nebudou se množit,jinak na ten tvůj objem,by jich muselo bejt tisíc,aby ti dokázaly zaneřádit vodu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 12:58 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj mám okruzaky a dnes jsem napočítal 5 levatek říčních vše se mě natáhlo jednim nákupem... Zbavujete se levatek nebo je necháváte? Četl jsem že dost kadi tak zda to nějak řešit? Díky za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 13:23 Muž chameleon [63] Re: sniperhobby
Za mňa s neritinou relatívne dobré skúsenosti, s vajíčkami zatiaľ problém nie je, neobjavil som zatiaľ žiadne. Nie je príliš aktívna, no po mesiaci už začala aspoň čistiť niektoré povrchy od rias.

S clithonom skúsenosti nemám žiadne, to sa podelia iní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 13:06 sniperhobby – Clithon corona nebo neritina zebra
zdravím, prosím jaké máte zkušenosti s Clithon corona nebo Neritina zebra, vím že neritina klade spousta vajíček a nejdou moc dobře dolů,co cliton jaké máte zkušenosti díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 21:48 Žena sivon [1711] - PlžiRe: MarianT
Hlavně nedávej neritiny do čerstvě založeného akvária. Za prvé, neměly by tam co žrát a za druhé, musí to akvárium být již zaběhlé, kvůli dusičnanům a dalším parametrům. A žádnou zbytečnou chemii - nemají to rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 16:25 Muž Marinkz [28] – Tylomelania
Ahoj mam na vas takovy dotaz, nejakou dobu mam sneka tylomelania orange a doslo k tomu ze prisel o jedno tykadlo. Zacalo se mu pomalu zmencovat a ted ho uz nema vubec. Mam ho v nadrzi spolecne s krevetami. Nevite nahodou cim by to mohlo byt a zda mu to tykadlo nejak doroste? Nikde jsem nenasel jedine vysvetleni k tomuto problemu, zaregistroval jsem par dotazu na toto tema ale zadna odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 15:05 Muž MarianT [0] Re: afc1886
Děkuji za info... hned to tam ve volnu prošmejdím. Teď se mi pro změnu po 2 dnech napušteného akvaria zakalila voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:54 R Muž afc1886 [14685] Re: MarianT
Neritina ani clithon ti zdravé rostlinky likvidovat nebude. V hornbachu je určitě mívají (ale tam je asi teď zavřeno) a viděl jsem je i v akvaristice v Bohumíně. Tam bych se ti mohl v pondělí po práci skočit podívat, kdyby jsi chtěl. ahoj
rybicky.net/obchody/842
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:43 Muž MarianT [0] Re: afc1886
Tak třeba ty neritiny a nebo clithon? Něco co bude likvidovat řasy v čerstvě založeném 120 L akvariu... A popřípadě kde je seženu? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 16:05 R Muž afc1886 [14685] Re: MarianT
Levatky, okružáci, neritiny a mnoho dalších. Napiš, který se ti líbí a dostaneš odpověď jestli je to v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 15:45 Muž MarianT [0] – Šnek
Ahoj, prosím o radu jakého šneka můžu mít v akváriu vysokém 60cm... něco co neryje dno a nežere rostliny? Popřípadě kde je seženu (Ostrava)? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 15:24 Muž Vikaj [0] – Pěna u šneka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
Nevíte někdo co to je? Pěna se objevila u šneka první den, co jsem ho přendal ze zaběhleho akvária do menšího cca 30l a 14 dní starého. Díky za vaše názory :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2021 22:45 Muž DanS [77] Re: ladalup
Tady je třeba pěkný popis : www.aquariumglaser.de/…
Živorodý, "dvopohlavní"- pohlaví nejde prakticky určit atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2021 20:27 Muž ladalup [3] – Brotia herculea
Ahoj nemáte někdo nějaký bližší info popř.odkaz na plže brotia herculea?Kolik.může mít mladých apod.Nic moc o nich nemůžu najít,jen všeobecné info.Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 21:11 Muž Papik [617] – Aklimatizace na brakickou vodu
Pořídil jsem dva clithony, kteří byli chováni ve sladké vodě. Mám je zatím v přepravním sáčku. Netušíte někdo prosím, jak dlouho je přivykat na brakickou vodu se salinitou 17‰?

Hodit je jen tak do slané vody by jim asi dobře neudělalo. Nechal bych je teda v sáčku nebo spíš přendal do nějaké menší plastové nádoby a třeba týden? dva? tři? postupně zvyšoval salinitu. Krmil bych je nouzově spirulinou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 20:43 R Muž Anthrax [4786] Re: HáňeKáně
Jak říkám, spousta lidí to používá a v pohodě. Jde o množství. V doporučených dávkách by to živočichy nemělo bezprostředně ohrozit.

Příčina taky může být někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 20:38 Žena HáňeKáně [1] Re: Anthrax
Jooo, tak to by mohlo byt ono...stříkám to tam každé ráno :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 20:25 R Muž Anthrax [4786] Re: HáňeKáně
Tak tekutý uhlík je jen zavádějící obchodní nazev. Je to naředěný glutaraldehyd, což je biocid... akvarijni-hnojivo.cz/… Záleží samozřejmě na dávkování. Z tvé prezentace zatím bohužel moc konkrétních informací vyčíst nejde, tak jen tipuju možné příčiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 20:19 Žena HáňeKáně [1] Re: Anthrax
Zkoušela jsem ze 3 zdrojů..tekutý uhlík? Ten je špatný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 20:15 R Muž Anthrax [4786] Re: HáňeKáně
Tak jako tak za 3 dny hlady nepojdou. Musí v tom být něco jiného. Co třeba ten „tekutý uhlík“? Nebo nezvládnutá aklimatizace? To je máš pokaždé ze stejného zdroje?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-plzi