Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zrychlené dýchání ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zrychlené dýchání ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2023 18:07 Muž Lesha [2] – Zrychlené dýchání terčů
Ahoj ve spolek všem.
Před 14 dny jsem pořídil do akvária 10 Terčovců. V neděli začali menší kousky po cca 9 dnech dýchat zrychleně a dva kousky dýchali pouze na jednu žábru. U jednoho kusu jsem si všiml že má bílou stolici.
Je tu někdo kdo by mi dokázal říct dle videa youtu.be/… zda se jedná o žábrohlísty? Ryby normálně jedí, neschovávají se, jen to zrychlené dýchání a bílá stolice.
Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 01:42 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
lacewings napsal: - Tremazol, Tremazid, atd. ,jsou léčiva která obsahující sice Praziquantel, ale pouze v poměrném množství, to samé je u tablet pro psy a kočky
- při použití "čistého" Praziquantel je léčba účinější( prakticky okamžitá v řádu hodin), navíc jde o podstatně šetrnější formu k bakteriím v akváriu a hlavně k rybám a jejich stavu
;-)

V Tremazolu je Praziquantel obsažen v poměrném množství ROZPOUŠTĚDLA, navíc je dostupný pro běžného akvaristu
s možností výběru velikosti balení a doplněn kompletním návodem k použití. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 18:52 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vaclav

Vzhledem k tomu že Václav bydlí o pár ulic vedle řekl bych že bude mít podobnou vstupní vodu 22 no3 cca

Soused mě měřil svým testem a je to na skále 25 až 50mg/l

Koukal jsem na tu sera Tremazol a v návodu pisou80 procent výměna vody po 6 hodinách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 13:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Filip_CZ
- vždy se většinově jedná a souvislost několika faktorů, zvláště u akvárií, kde jsou používány moderní komerční produkty
- jíl je třeba pro některé druhy ryb velice prospěšný, jiným vadí
- jílové kuličky skutečně dokáží změnit hodnotu, zvláště u malých akvárií
- začal bych u té vstupní vody a testů, jak zde srávně zminuje Vaclav ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2021 13:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip_CZ
Pokud nenaměříš ve vstupní vodě žádné NO3 tak ty testy vyhoď. Tady máš mapu stačí kliknout na bydliště a víš na čem jsi. mapy.pvk.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 12:41 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: lacewings
Díky, psal jsem tomu člověku mail zda to dodává a na kolik litrů ošetření stačí těch 10mg tak čekám na odpověď :)

Ve vstupní vodě nemám žádné No3 aspoň měřitelné testy. Přesto v akváriu měřím 25-50 mg den po výměně, vyšší hodnoty jsem nezaznamenal ani po týdnu kdy za standardního stavu měním vodu.

Purigen z důvodu léčby mám vyndany. Prerybneno nemám. Napadlo mě že testy od Tetry a Tropicalu nejsou až tak přesně a senzitivni nebo by byl třeba problém s hnilobou v akváriu kde nemám tlejici listy a kam oko dohledne tak žádné mrtvé ryby (pod kořeny nevidím) mám jilove kuličky a co jsem třeba koukal na video od profiplants cz tak ty nedoporučuji vůbec odkalovat, já jsem teď 2x odkalil jen povrch kde samozřejmě byly zbytky z jídla a pod lehce i jsem zajel pod kde to lze protože většinu povrchu už mám zarostlé travnikem moc není kde hlouběji odkalit. Ano dávkuji macro a micro, macro jsem snížil na polovinu a to nemohlo v 450L zvýšit tak hodnoty.

Máte nápad co by mohlo být zdrojem No3 nebo ty testy brát hodně s rezervou? Dotaz směřují sem protože vlastně doteď nevím co je zdrojem problémů. Léčba dvou různých značek na bakterie nexabral, léčba proti plísním také ne. Včera jsem do akva dával Entizol v nízké dávce a vyckam si na dodání Praziquantel.

Skalary se mě zdají o chlup lepší nevím zdá z důvodu léčby chemii nebo častým intervalem výměny vody, přesto některé z nich se drží těsně pod hladinou a jídlo ignorují, aspoň část už začala trošku zabírat na malé množství jídla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2021 11:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
- Tremazol, Tremazid, atd. ,jsou léčiva která obsahující sice Praziquantel, ale pouze v poměrném množství, to samé je u tablet pro psy a kočky
- při použití "čistého" Praziquantel je léčba účinější( prakticky okamžitá v řádu hodin), navíc jde o podstatně šetrnější formu k bakteriím v akváriu a hlavně k rybám a jejich stavu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 11:10 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
super objednáno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2021 08:32 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2021 23:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Filip_CZ
- pokud jde o ten Entizol, ten není moc vhodný k současnému stavu, kdy je tam již zvýšená mortalita
- v ČR je trochu problem s nákupem Praziquantel, ale dá se sehnat u chovatelů a veterině
- www.tvorivec.cz/…
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2021 18:26 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Filip_CZ
Jsem se dnes stavil u chovatele a ten mě dal na odčervení Entizol tablety pro zvířata plus přidat půl kila soli na 500L a nekrmit týden...

Vyměnil jsem půlku vody a dal to tam...

Proc uhyn nevěděl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2021 07:38 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: lacewings
díky jsem našel že je to veterinární přípravek, nevíš pod jakou značkou se to dá koupit ? nejlevnější co jsem našel bylo kolem 500-650 korun přímo pod tímto názvem, otázka zda je to volně prodejné...

na parazity jsem našel www.rostlinna-akvaria.cz/… , nevím zda něco konkrétně se z toho dá použít?

Sera Costapur a ESHa Hexamita jsem zkoušel, Bactopur jsem použíl spolu s Costapur, dle vyrobce lze kombinovat

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2021 19:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Filip_CZ
Filip_CZ napsal: No otázka zda léčím přípravkem co skutečně je na to co jim je..
- zvýšením teploty a použitím léčiva Bactopur, nemá řešení vašeho problemu
- použijte Praziquantel, NO3 zhruba na polovinu stavu současné hodnoty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2021 17:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: CHiP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji už je venku... Dnes jsem přišel o další dvě... Zajímavé že ostatní ryby úplně v pohodě.. No otázka zda léčím přípravkem co skutečně je na to co jim je.. Dnes je to třetí den léčby a zvedl jsem teplotu na 28.5 víc nemůžu kvůli zbytku ryb a další nádrž nemam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2021 15:20 Muž CHiP [48] Re: Filip_CZ
Purigen dohromady s léčivy nepoužívej. Purigen ti léčiva z vody natáhne do sebe a sníží jejich účinnost. Purigen se hodí až ukončíš léčbu, tak ho teprve dát do filtru - měl by z vody odstranit zbytky léčiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 20:29 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Roger
Já mám test od Tetra nevím jak moc je to přesně podle stupnice barev to může být v rozmezí 20 až 40 napsal jsem polovinu, podle no3 od Tropica me to ukazuje no3 mezi 12.5 až 25mg, spíše v druhé polovine...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2021 20:16 Muž Roger [1873] Re: Filip_CZ
Norma 30mg pro některé ryby není moc norma, být Tebou tak NO3 držím podstatně níže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 19:04 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Maro_s.12
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já jsem měřil NO2 to jsem nameril žádné a no3 v normě odhadem kolem 30mg, vodu měním teď každý den, raději jsem i koupil purigen


bactopur od sery zrovna mám včera jsem ho tam dával poprvé ale co jsem četl tak vyloženě na parazity a zabrohlisti není

Rozhodně ta nemoc či voda je agresivní od příznaků je ryba mrtvá do 2 až 3 dnu, zajímavé že jen ty Skalary
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2021 17:09 Muž Maro_s.12 [96] Re: Filip_CZ
Rozhodně tam je napadení parazity. Dost možná žábrohlísti a také mi ty ploutve přijdou takové slepené takže je tam toho třeba víc. Nasadil bych bactopur tablety podle návodu.

EDIT
No pro jistotu bych určitě změřil i hodnoty vody. Aby se předešlo léčení bez důvodů. Protože dost podobné příznaky jsou i u ryb které trpí otravou dusikatými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 15:18 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Filip_CZ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Špatně se to fotí tady jsou vidět trošku zarudlé zabry, některé je mají i více, možná je to normální...

Dnes další mrtvá placa se na boku ještě trošku mrska ale to vím že už je finále...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 15:00 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – U hladiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj

Něco mám se skalary ostatní ryby v pohodě, za týden uhyn 5 kusů. Některé skalary se drží u hladiny a jakoby lapaji po dechu, všiml jsem si že některé mají cervenejsi žabry, zahájil jsem vodolecbu kzdy den měním 20 procent vody. No2 I cpavek v normě. PH vs KH v pohodě, drop checker zelený akorát.

Osobně mě napadlo zabronosti napadeni netuším. Uhyn jiných ryb nebyl. Poradíte kdo se s tímto setkal? Ryby mrtvé jsem našel jednu čerstvou a ty ostatní už trošku ozrane rybama bez barvy. potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 21:50 Maq Re: Mirek
1. Zapni vzduchování.
2. Proveď částečnou výměnu vody.
3. Udělej si tady prezentaci.
4. Promyšleně nakup (či jinak pořiď) pořádnou porci živých rostlin.
V tomto pořadí. A rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 21:45 Mirek – Málo vzduchu v akváriu
Dobrý večer mám dotaz mám akvarium 54 litrů začínající akvarista mám filtr tetra easycrystal 300 3 rostliny a zda se mi že tam je málo kyslíku protože rybicky zrychlené dýchají a otázka zní můžu to podpořit třeba pár hodinami kompresorem aniz by to mělo vliv na růst rostlin děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 00:33 Muž Mislow [304] Re: Halama
Ahoj, ty platy me tam k tem ostatnim obyvatelum moc nesedi, jinak, rostlinky po mesici jeste netvori tolik kysliku, tak by se klidne mohlo jednat o nedostatek kysliku, kazda ryba ma jiny naroky na jeho mnozstvi a zalezi taky na kondici ryb. Je tam uz dost ryb na tak kratkou dobu, jsi to moc uspechal, castejsi vymeny vody, jak bylo napsano je dobra vec. ano Kazdopadne hodne stesti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 23:08 Halama Re: Xlienka
Díky moc za radu. Taky si říkám, že to může být vada jedince, ale uvidíme co čas ukáže.. jenom nechci, aby to chudák paní čichavcová odnesla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 11:47 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Halama
To akvárium je založené před měsícem a již má kompletní osádku. Zkusila bych pouze častěji měnit vodu, třeba jde o slabší kus a i jemná otrava amoniakem nebo dusitany se u něj projevuje výrazněji než u ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 20:13 Halama – čichavec zakrslý - zrychlené dýchání a sbírání vzduchu
Zdravím všechny, mám asi cca měsíc založené akvárko a prošel jsem si asi klasicky všemi začínajícími problémy a hodně mi pomohlo místní fórum. Teď si ale nevím rady, mám problém s jednou samičkou čichavce zakrslého a to sice, že má zrychlené dýchání a stále si nabírá bublinky vzduchu z hladiny. Ty bublinky při náběru u hladiny projdou skrz žábry a dokonce se i některé v nich udrží a časem uvolní. Ostatní ryby jsou v pohodě, dokonce i krevetky. Pravidelně měním vodu, odstraňuji i detrit a voda je čeřená filtrem. Mám podezření na žábrohlísty, co si o tom myslíte vy? Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 16:53 Muž snehulda007 [850] Re: Bludička
Těch prvních pět možností můžu asi vylooučit, tam jsem si docela jistý, že je to ok, protože filtr čistím pouze vodou z akv., tlející rostliny nemám, krmím spíš míň než víc, to zarybnění je teď asi nahraně tím jak jsou tam dorostenci, ale když jsem čekal, až se mi utvoří pár tak tam byl podoný počet dospělých ryb a celkem bez problémů.Ryby počítám denně a žádná nechybí. Ale díky za ten nápad s tím zeolitem.... ten článek jsem četl už dřív,ale vůbec jsem si na něj nevzpoměl. Zeolit ve filtru měním po třech měsících a teď už se blížil interval takže jsem ho vyměnil. Pokud se problém nebue opakovat s novým zeolitem tak by to mohlo být ono a pak bych skrátil interval výměny zeolitu. Díky za nápad potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.03.2016 14:11 Žena Bludička [26] Re: snehulda007
Příčin může být mnoho, od překrmování, přes tlející rostliny, přerybnění, uhynulou rybu, proprání filtru chlorovanou vodou...
Filtr neposoudím, ale mohlo by to být i tím zeolitem. On absorbuje amoniak a tím bere nitrifikačním bakteriím potravu. Těch je pak málo a když se zeolit nasytí, bakterie nestíhají tolik amoniaku najednou spotřebovat. Doporučuju si přečíst o koloběhu dusíku v časopisu Akvárium č. 4: e-akvarium.cz/… . O tom zeolitu je to tam psáno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:58 Muž snehulda007 [850] Re: Bludička
Filtr jsem čistil až jako reakci na opakované zrychlené dýchání. Je pravda,že při odkalování uniklo ze dna pár bublinek,ale opravdu minimálně a bez charakteristického smradu... Jinak odkaluju každé dva týdny. Ve filtru mám ve spodním koši zeolit. V horním koši substrat pro. Na sání kostku molitanu jako předfiltr. Na čerpací hlavě je taky kostka molitanu. Je možné že je takhle složená filtrace nedostatečná?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 09:33 Žena Bludička [26] Re: snehulda007
A děje se to od té doby, co jsi čistil filtr? Vypadá to na otravu amoniakem (NH3) nebo dusitany (NO2-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2016 09:15 zuzakva Re: lazynho
CO2 nevytlačuje kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 05:58 Muž snehulda007 [850] Re: lazynho
Hladinu moc nečeřím,protože je zarostlá pistií. Ale přivzdušňuji hlavou a teď už tam mám i kamínek. Ale nemyslím si,že by to bylo nedostatkem kyslíku,to by ryby byly u hladiny. Moje se chovají normálně,jen rychle dýchají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 18:11 Muž lazynho [39] Re: snehulda007
Já toto pozoroval vždy při přesycení CO2 a vytlačením kyslíku. Čeříš hladinu proudem vycházejícím z filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 10:07 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,potřeboval bych poradit ohledně zrychleného dýchání ryb. Už asi třikrát jsem si všiml,že ryby rychle dýchají.Po výměně části vody se dýchání vrátilo do normálu. Ale chtěl bych zjistit příčinu. Naposledy se to stalo tento týden. Filtr jsem kompletně vyčisti před dvěma týdny. Tuto středu zae ryby rychle dýchaly, tak jsem odkalil dno a vyměnil třetinu vody a přidal vzduchování. Tři dny jsem nekrmil. Poprvé jsem nakrmil včera večer tetraminem a dnes ráno opět rychle dýchají. Obsah NO3 je cca 40mg/l, což odpovídá i hodnotě vstupní vody. Test na NO2 momentálně bohhužel nemám. Je to tato nádrž:
rybicky.net/nadrze/24322
Prezentace je aktuální jen je v akv. navíc 10 mladých velikosti asi 2cm.
Ve filtru mám ve spodním koši zeolit, v horním substrat pro a keram. válečky.
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 13:28 mhron Re: karmen1976
Hlavně opatrně s tím hloubkovým odkalováním, protože se ve vašem substrátu pravděpodobně nacházejí vzduchové bubliny s nebezpečnými plyny. Pokud máte nějakou menší nádrž, kterou máte pro případ nouze nebo jako karanténu, přelovil bych tam na chvilku rybky a pak akvárium důkladně odkalil. Kolem rostlin ale odkalujte jenom povrchově. Tak doufám, že tohle pomůže a všechny rybky si budou vesele plavat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 11:18 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mhron
skvěle, tak s tím filtrem to zkusím i takhle a uvidíme. Co jsem četla knížky, tak jsem z toho nebylo o moc chytřejší. .Tak jsem to vychytávala pozorováním. .Někteří mají filtr úplně celý pod vodou, žádný nástavec. . Silný proud. . Což si nemyslím že by moje ryby ocenily, není to sestava ze silného proudu, spíš tůně a klidnější vody. . .Jak jsem již říkala, původně jsem měla proudění nastavené těsně pod hladinou a proud. Ale to se mi právě ryby hromadíly v rohu a nechtělo se jim plavat, ikdyž jsem snížila průtok . . .ke teda pravda že jsem to ještě nezkusilá s tímto nástavcem . Uvidíme . topení má termostat, vyjádřila jsem se nepřesně. Měla jsem napsat že teplotu jsem snížila na 24. . Ikdyž v létě je větší. .

s tím odkalováním jsem to asi nedělala tak řádně jak jsem si původně myslela,což mě mrzí. . Protože jsem si na dno dávala při zakládání ak substrát pro ak rostliny a na to pak štěrk, tak jsem s pocitem abych si to všechno nevysála, nešla do dostatečné hloubky :( . Ani jsem asi neměla dostatečnou literaturu :( . Takže Vaše rady jsou pro mne velkým přínosem, lépe řečeno, moje rybky Vám děkují !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 10:11 mhron Re: karmen1976
Proč vypínáte topení? Vaše topítko nemá termostat? A co se týče vzduchování, tak ona je to trochu věda to vychytat tak, aby rybky měly dostatek kyslíku a zároveň se nevytlačovalo moc CO2, což má potom za následek špatný růst rostlin. Málo rostlin vs. hodně rybek = větší nároky na vzduchování. Při dostatečném množství rostlin už není vzduchování ani potřeba. A s tím vyústěním filtru: Osobně používám pouze externí kanistrové filtry s výstupem na rozstřikovací rampu, která zajišťuje dostatečný pohyb celé hladiny. Nicméně výstup z vnitřního filtru by měl jít podle mého názoru tak 1 cm pod hladinu, aby se zajišťoval pohyb hladiny a zároveň se proud dostal na opačnou stranu akvária a od stěny se odrážel směrem dolů. Vytvoří se tak "proudový válec" a rozhýbe se všechna voda v akváriu. Pokud k tomu nedochází, můžou se na určitých místech tvořit nebezpečné koncentrace škodlivých látek, které se nedostanou ke "zpracování" do filtru. Na druhou stranu ale ten proud nesmí být moc silný, aby vám to rybky nevyčerpávalo. Takže je nutné najít určitý balanc.
Edit: A ohledně parazitů a jiných nemocí doporučuji prostudovat toto: www.akvarijni.cz/… a pak také výborného rádce od Sery: rybicky.net/soubory/65.pdf

S parazity ve dně jsem se nikdy nesetkal, ale za viníka bych označil nedostatečné odkalování a špatnou kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 06:06 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mhron
filtr i vzduchování mám puštěné neustále. co se týče výraznosti proudění, tak když jsem měla sílu vzduchování tak , aby vznikl i mírný pohyb rostlin, rybky zalezly do rohu a zůstávaly tam.Když jsem se na to ptala, proč, bylo mi řečeno, že při větším proudění vody při vzduchování dochází v mém ak ke vzduchové kapse ve které se schovávají.Bylo mi doporučeno, abych vzduchování nastavila směr těsně nad hladinu, použila trubicové vyustění s více otvory, aby když se vzduchování pustí, dělalo to efekt padající vody z vodopádku.Je pravda, že od té doby se prohánějí po celém akva a nehromadí se v rohu.Vyjímka byla teď , když řeším to dýchání.Ale teď ráno jsem na ně koukala a vesele se honí..Císařovny už dýchají klidně, červenuše taky lepe..ještě neonky malinko hůře, ve srovníní s cisařovnami.Ale tak doufám, že se to zlepší...Amazonka sama o sobě je kyselejší, což jsem si zjištovala než jsem si pořizovala rybky...Tím, že jsem ještě do nedavna měla i Ramirézky, tak bylo potřeba kyselejš.Podařilo se mi i odchovat..Právě proto ,mě teď překvapilo , co se mi to v ak děje rozzureny :-( pořídím si ještě přímo jen rašelinový výluh, na to ph.No a pokaždé, když budu měnit teď vodu, zajedu si pro tu měkčí do lesa.....topení jsem už vypnula..

Tak mě tak napadlo, trochu se zděšením, jestli to nemužou být žábrohlísti ???? dovezla jsem totiž cca5 dny 4 nové neonky černé.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 22:42 mhron Re: karmen1976
Tak hlavně bych dodržoval "fárplán" výměn vody, protože tetry jsou všeobecně choulostivější rybky na parametry vody (hlavně pH, tvrdost vody a NOx) a hlavně mají rády kyselejší až neutrální vodu. Při výměnách je tedy nutné buď investovat do reverzní osmózy a míchat to s normální vodou (pokud je zdrojová voda opravdu tvrdá) nebo se dá také použít destilka lehce upravená minerální solí. Pokud ale tohle nechcete řešit, lze používat normální vodu, ale určitě s filtrací přes rašelinu (nebo s tím výluhem, jak píšete - s tím ale zkušenosti nemám). Pokud se ale rybky zlepšily s výměnou vody a zapnutým vzduchováním, kámen úrazu byl určitě v nedostatku kyslíku. Takže buď přidat rostlinky a/nebo se zamyslet nad cirkulací vody v akváriu. Proudění z filtru by mělo rozhýbat hladinu po celé délce akvária a ideálně pokud se i mírně vlní rostlinky. Vzduchování samotné kyslík do vody nedostává, ale v okysličení pomáhá pohybem bublinek ve vodním sloupci. A s tím pH - pro tetry nejlépe udržovat mezi 6,5 - 7 a lze toho docílit právě rašelinou nebo se prodávají komerční přípravky na úpravu pH, třeba pH minus od Sery. Pokud ale přidáte rostlinky, časem se bude pH přirozeně snižovat, takže záleží na vás, jak se k tomu postavíte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 20:03 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mhron
jsem ráda za rady !!!! ;-) teplota je 25-26.... sjela jsem už dneska do Horn. a koupila si EasyTest a ještě nějaké rostliny.Pořádně jsem ještě odkalila, dojela si pro měkčí vodu a vyměnila jsem 20 l vody..Rybky jsou znatelně čilejší a dýchá se jim lépe... Jak mám zabránit tomu aby se to opakovalo ?
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 14:41 mhron Re: karmen1976
Kolik je ta teplota? Čím vyšší, tím horší rozpustnost kyslíku ve vodě. Pokud se nejedná o léčbu, teplotu bych nezvyšoval. Vzhledem k vaší osádce je podle mě ideální teplota 25 C, ne víc. A v akváriu ještě nemáte tolik rostlin, takže vzduchování je OK (zlepší se pohyb hladiny a voda se víc okysličuje, plus se vytlačuje nadbytečné CO2). Možná to vypadá, že dělám chytrýho, ale doufám, že to pomůže a rybky budou ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 13:18 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mhron
vodu už jsem vyměnila dnes i včera cca pokaždé 15litru, pro úpravu vody používám akvaregulator a pro rostliny akvafloa AF-7 a ještě přidávám anti-algagen pro stimulaci životních podmínek
Edit: no musím říct, že je to o kapku lepší.. teď jsem na ně koukala...cca před 2h jsem zvedla teplotu vody a přidala na vzduchování..Už mají o poznání lepší barvu a to doslova..tak ještě zítra zajedu nakoupit věci na ty testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 13:07 mhron Re: karmen1976
To netuším a bez testů nelze vyloučit ani nahromadění NO3. Psala jste, že používáte nějaký přípravek na podporu růstu rostlin (hnojivo?), ale dle vaší prezentace bych na rostlinkách klidně i přidal. Vaše tetry to ocení a pomůže to s NO3 (pokud je můj předpoklad vysoké hladiny NOx správný). Nejdřív bych ale nouzově vyměnil část vody, pokud se rybky chovají nezvykle a pak dumal co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 12:42 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mhron
a proč tak najednou, nemyslím si , že bych něco dělala jinak než obvykle ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 12:40 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: MichoCZ
Měním podle potřeby a podle toho jak to aktualně vypadá..někdy stačí po 14dnech někdy hned po týdnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 12:29 mhron Re: karmen1976
Tak jak říkám, otestoval bych vodu (vysoká hladina NOx blokuje přenos kyslíku do krve a rybky lapají po dechu), klidně bych udělal 30% výměnu vody a rybky den dva nekrmil. Pokud budou testy v pořádku, začal bych pátrat, jestli se nejedná o nemoc. Těch příčin ale může být celá řada - nemoc, otrava, nedostatek rozpuštěného kyslíku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 12:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: karmen1976
U takové objemu by se mělo měnit ta třetina co týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 12:20 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mhron
jj odkaluju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 12:19 mhron Re: karmen1976
Pokud rybky nevisí u hladiny, tak bych hlavně začal s testy vody, především pH a dusičnany (NO2, NO3). S výměnou vody také pravidelně odkalujete?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1916x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18803-zrychlene-dychani-ryb