Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2014 09:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mhhory
já teda zkušenosti mám s LED čipy (ne s pásky), ale za sebe mohu říct, že to nemusíš vůbec řešit a ani experimentovat s barvami,
roste to stejně, jako pod jiným zdrojem světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 07:03 Muž mhhory [2] – Rostlinky vs. LED pásky
pročetl jsem nespočet diskuzí a čím víc toho pročtu tím víc mám otázek. Nikde jsem se ale nedočetl jak na to reagují rostlinky. Snažím se momentálně o rostlinné akvárium, vodní sloupec cca 50 cm a zajímalo by mě jak rostlinkám led pásky vyhovují !

Jaké máte zkušenosti, opravdu rostou rostlinky, myslím i kobercovky...

Děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 20:18 Muž Aquasky [35] Re: afc1886
potřebuješ zdroj, pásek a minimálně hliníkovou lištu na pásek vede teplo a lépe na něm drží...nebo jestli máš kryt s plechu není to problém. zapojil bych to jako dvě větve paralelně ne celé sériově, kombinovat se dá stejný typ ale pokud máš druhé osvětlení zářivku asik je to zbytečné ale je to na tobě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 19:14 R Muž afc1886 [14695]
Rád bych poprosil o radu,co všechno bych musel koupit pro výrobu led osvětlení z pásku.Chtěl bych na kryt 100*40 dát pásek kolem dokola.Chtěl bych se zeptat,jestli na 1 led konvertor můžu kombinovat studenou i teplou bílou.Děkuji za rady :-).Nebylo by to hlavní osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:19 Muž Slav3k [23]
mmm takže když bych dal třeba 4 70xm pásky studená bílá a jeden teplá tak je to ok ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 20:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aquasky
5cm rozestup je zbytečný luxus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 18:59 amrtin Re: Aquasky
OK,díky :-) Dneska sem je zkusil připojit a svítí fakt hezky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 17:59 Muž Aquasky [35]
no se týče vlnových délek rostlinkám nejvíc vyhovuje modrá a modrofialová barva a červená takže pokud chceš dát rostlinám to nejlepší akvárko se ti rozhodně líbit nebude, když zvolíš studenou bílou má vyzařování v té modré oblasti a naopak studená bílá zase do červena, takže kombinací tědle dvou docílíš poměrně vhodných podmínek pro růst rostlin...ale většina lidí i já udělají jen tu studenou bílou a nazdar :-D ale jestli chceš pěstovat náročné rostliny tak bud zářivku nebo musíš mít fialovej pásek :-D a ty se moc nedělaj..i ty modrý sou těžko sehnatelný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 16:55 Muž Slav3k [23]
Mužu se zeptat, je potřeba nějak nakombinovat vyzařované vlnové délky? Nebo prostě můžu koupit pásek např "studená bílá" a to bude rostlinám stačit?

díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:05 Muž Aquasky [35] Re: amrtin
protože bych to lépe nedokázal říct, zde máš jasnou odpověď: SMD 5630 nebo 5730 je LED čip s příkonem 0,5 W. Tento nový model LED čipů má vyšší účinnost než čipy SMD5050, menší rozměr a dosahuje maximální světelný tok až 120lm/W. Lepší možnost chlazení je umožněna vyspělejší technologií, použitím kvalitnějších materiálů a hlavně menší výškou čipu. Rozptyl světla je 120°.

avšak stále jsou to čipy ze kterých se modernizací stal 2835 takže lepší chlazení výkon atd hledej u čipu 2835, příkon 0,5 W je krásná zatížitelnost! takže emise světla bude vysoká...ale také spotřeba a i zahřívání...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:04 Muž Aquasky [35] Re: roabik
čipy mají spoustu výhod ale úspora peněz mezi ně moc nepatří počáteční investice je poměrně vysoká, navíc 60 cm je prostě výška já ti psal o XP-G2 ale lepší by byly čipy XM-L2 mají větší zatížitelnost a větší emisi ale větší spotřebu, spíš počítejme tedy z dvojnásobnou cenou :-D, koupíš chladič, teplovodivé lepidlo a každý čip přilepíš v 5cm rozestupech, na kraje chladiče vyvrtáš díry a zavěsíš za strop, nevím jestli by bylo dobré používat krycí sklo...snižuje značně účinnost, ale při zavěšení neřešíš chlazení akvária jako u krytu se zářivkou a ani voděodolnost čipů...jo pořádný chladič na 140 cm akva výjde podle typu od 2000-4000 Kč :-D dobře vracím se k zářivkám, chce to zářivku v předřadníkem T5...rozhodně ne T8 při takovém příkonu žerou více + tlumivka jedna bych řekl že má příkon kolem 60W aby mohla mít výkon max 49W to u T5 je jiné na el. předřadníku se neztrácí téměř žádný výkon a navíc životnost zářivky je o malinko delší, protože nejseš vrah a nechceš kupovat 130 cm dlouhé trubice, koupíš jen 100 cm T5 ty maj 45W naskládáš je tak že uprostřed se budou překrývat a na krajích budou svítit jen 2 zářivky, pokud chceš mít hooodně náročný rostliny doplň ty kraje led páskem, jen pro přisvětlení, doporučuju ho dát vždy na hliníkovou lištu nikdy ne jen tak přilepit!!!za čas by se vysvítil protože když je zalitý v silikonu více se zahřívá! pokud máš průměrně náročné rostliny stačí ti to takhle pokud seženeš přidej tam zářivku Aqua glo od hagenu svítí málo ale emituje přesně to co rostliny potřebují. A mnohem více než běžná 840 nebo třípásmové 9xx. Příkon takovéto soustavy bude 4x45 + cca 2W dle teplot navíc T5 má vyšší účinnost takže bude i více světla v akváriu...doteď jsi měl min. 4x60-64 dle teplot...a to je trošku rozdíl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 23:24 amrtin – Led 5730
Dneska mi přišly 2m led pásku s čipy 5730.Má s nimi někdo nějakou zkušenost?Každá led má svůj rezistor,to maj takovej odběr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 10:30 roabik Re: Aquasky
ty cree cipy me nahlodali...ale bojim se te montaze..to pajeni kazdeho instalace na chladic,oddeleni od vody.atd...ta cena ...to zase neni moc,kdy si vezmes ze vodeodolna zarivkova rampa stoji okolo 2500kc...ale asi zustanu u zarivek a vyresim to tak ze pouziju obyc eletron. predradnik umisteny mimo vodu a do krytu nad vodu svedu je kabely s vodeodolnyma paticema a objimkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 10:17 roabik Re: Malapa
necelych 400l 130x50x vyska60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 19:15 Muž Aquasky [35] Re: roabik
Tak 100m pásku by mělo stačit :-D ne dělám si srandu nejde srovnávat takovýdle výkon zářivek s led páskem, nejvýkonnější 2835 pásky by na prosvícení nádrže stačili a pokud by byly umístěny v 10 cm rozestupech bylo by v nádrži světlo ale rozhodně ne tolik co se zářivkami, hlavně důležité led má jiné spektrum vyzařování při nahrazení tak silného osvětlení bych doporučil led čipy cree tak 80-100 W studená bílá a modrá...už jen čipy by ale stáli tak 64 USD k tomu třeba chladič a zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 17:26 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: roabik
Jak velké, tedy spíš asi obrosvké akvárium to je, že do něj svítíš víc jak 200W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 15:31 Muž Sharf [7]
Podle mě to prosvítíš i klasickým páskem když bude watáž jako u těch zářivek budou svítit ještě líp :)
Já páskama prosvěcuju jen 30cm vody a dno jen září takže podle mne problém nebude ale ještě počkej na názory těch co maj větší hloubku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 09:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: roabik
jsou i cree pásky, ale čipy jsou z hlediska montáže praktičtější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 08:33 roabik – vymena zarivek za led pasky
Ahoj,chtel bych se zeptat jestli nejaky led pasek (a kolik metru) plne nahradi 4x54w T5 zarivky...vyska vodniho sloupce 60 cm.Diky za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2014 18:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaplan007
Podivej se na spektralni charakteristiku beznych bilych LED a pochopis, ze jsou to vzdycky 2 kopce, ktere se lisi jen tim jak jsou vysoke podle barevne teploty. Jenze ony rostliny lidem rostou jak pod teple bilou, tak pod studene bilou, a vubec nemusi mit problemy. Takze co muzes se svetlem delat, je podle potreby svitit mene nebo kratsi dobu, protoze pokud Ti to jinak sviti dostatecne a neodchazi, bude vymena s vysokou pravdepodobnosti jen vyhozenim penez.

Muj nazor, vymena LED nebude resenim sinice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 18:24 Muž Kaplan007 [51] – LED
Mohl by mi někdo doporučit konkrétní LED pásky? Momentálně používám 2 x 90 cm www.t-led.cz/… Kytky rostou, ale roste také sinice. Už jsem zkoušel všechno možné a nic mi nepomohlo, tak chci zkusit změnit světelný zdroj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 09:10 Muž Sharf [7] Re: Sharf
Tak lepidlo drží ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 20:44 Muž Sharf [7]
Neboj dám vědět buď po pr dnech co to neupadne nebo hned co to upadne ..:-D
No když bych zapomněl napsat tak to drží ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 19:47 Muž sux [117] - AmerikaRe: Aquasky
souhlasím, ale kolik se toho děje s osvětlením, aby se to ošoupalo? Já na světlo nesáhl 2 roky, jen manželka utírá prach :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 19:45 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sharf
já věřím na ten hard tooling...dej vědět, chci taky na reflektory přidělad ledky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 19:42 Muž Sharf [7]
Tak dnes jsem koupil ještě nějaký lepidlo na hliník a plast od pattexu přilepil a zatížil to přes noc tak uvidíme a jestli ani takhle ty profily držet nebudou tak to přinejtuju a bude ! :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 15:52 Muž Aquasky [35]
tak když budou 4 nýty na krytu a nebudou přetřený LIHOVKOU která se začne zachvilinku ošoupávat tak to bude hezký...na rovinu...kolik lidí ti příjde domů a řekne akvárko hezký ale ty nejty? no fuj!...nikdo neřeš to! ale rozhodně žádnou barvu na ten hliník nepatlej! a když už tak nějakou syntetiku ale stejnak se to časem vošoupe:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:53 Muž Sharf [7] Re: sux
To mě taky napadlo je přetřít lihovkou lale i tak je to vidět no zkusím tu oboustranku a když to i tak nepujde tak to přinejtuju a bude ..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:15 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sharf
nýty přemázni černou barvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:13 Muž Sharf [7] Re: sux
Mě třeba napadlo udělat z tenkého plechu nějakej porychtung do kterého bych ty profily usadil a ten porychtung bych celej přidělal nýty k tomu krytu ale zase nechci dělat nějakej viditelný zásah z venčí do krytu :/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:03 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sharf
A co zkusit montážní sponky jako pojistku? Dvě tři prohnat plastovým krytem. Čistě jen aby nehupsly do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 12:36 Muž Sharf [7]
A nějakej silikon by to třeba nemohl podržet nebo jak se dělaj ty lepidla v těch tubách jak se to z nich vytlačuje v tý pistoli co ty myslíš ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 12:33 Muž Sharf [7] Re: Marcel G
Ten pásek mě tam drží krásně v té liště ;)
Ale ta lišta vůbec nedrží na plastovém krytu :/
Zkusím tu oboustranku ale popravně už se bojím tam znova ty pásky dát už sem je měl v kava 2x a znova je vytahovat nechci :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 12:26 Marcel G Re: Sharf
Myslel jsem pásek k hliníkovému profilu/liště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:59 Muž Sharf [7] Re: Sharf
Jinak pásek mě v profilu drží ten měl na sobě tu 3M pásku ale nedrží mě profil na krytu mám takovej ten klasickej černej kryt není zbytečný termální lepidlo tam ? nestačí jen že se odvede teplo z pásku do profilu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:58 Muž Sharf [7] Re: Marcel G
Nějaké speciální lepidlo co přilepí hliník k plastovému krytu ?
Takový lepidlo mě ani nenapadlo použít ..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:52 Marcel G Re: Sharf
A co na to takhle použít termální lepidlo, které je na to určené?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:37 Muž Sharf [7] Re: sux
Právě že ten pásek celkem hřeje když sem ho zapínal bez té hliníkový lišty tak se dost ohřál během chvilky :/
Jinak já je mám asi 1-2 cm nad hladinou a včera se mě opět odlepily a spadly do akvárka myslím že normální by nevydržely svítit pod vodou :-D
Právě sem je lepil tavnou pistolí a jak je ten hliník hladkej tak to vůbec nedrží na kryt se to přilepí ale na ten profil ne a ne držet tak to asi zdrsním pilníkem a přilepím tou hi-tec páskou oboustranou jak tím v reklamě přilepí chlapa na strop :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:31 Muž Sharf [7] Re: KarlosS
Chladím je hliníkovým profilem ve kterém jsou přilepené ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:43 Muž sux [117] - AmerikaRe: KarlosS
ledky snad skoro nehřejou...???já mám ve světle zabudovaný vetráky a nikdy jsem je nepouštěl. 4X 80W a nikdy nic neprasklo. Ledky jsou asi ok ale má
Světlo tak 25cm nad hladinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:41 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sharf
Prave že žádnou zářivku nechci...ty chci vyhazet. Chci tam dát jednu modrou, abych mohl vecer sledovat jak se rejnoci a antenovec krmí tetrama. Ak tomu dve studený bílý a jednu teplou. Potřebuju to na dva nebo tři okruhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:24 Muž volvik [21] Re: KarlosS
Ja mam treba tri led pasky na svem akvariu a nakonec jsem jednu ubiral protoze se mi zase tvorila rasa a ted uz ji nemam (zatim a radsi k tomu tone ) jinak ja mam pasky nalepene na dreve (krytu) a nechladim nicim a uz takhle svitim rok a nemam problem. Jinak mam normalni LED pasky ne vodeodolne a mam radsi jeste kryci plexisklo pred LEDkama a opravdu zatim nemam zaden problem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 20:24 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pravděpodobně tou zářivkou smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sharf
jak ty pásky chladíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:11 Muž Sharf [7] Re: sux
Hele není tak tešký já to zvládnul i když mám rozdrcenej palec na pravý ruce a ruku ve fáči ..:-D
Jo vypadá to pěkně to spektrum ale nevím zářivku k těm páskum koupil bych bejt tebou 3 krát studenou bílou a jednou teplou aby bylo lepší spektrum nebo se dělá i dneí bílá ale ta má menší výkon většinou ..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:02 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sharf
tak to si kaskadér :) jmenuje se to - spínací hodiny a se spektrem světla jsi spokojen? já si chci nechat předělat světlo kompled na led. Ale sám to dělat nebudu. Nebo sem přemýšlel, že jen vyházim zářivky a nalepím pásky na reflektory. Jenže mám obavy z neúspěšného pokusu a 4x 1,5m led pásku nebude zrovna zdarma ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:52 Muž Sharf [7] – Re: sux
Pásek je voděodolný IP65 ale spad mi do akva a svítil i pod hladinou ..:-D Je zalitý v průhledném silikonu :-)

trafo připojené přes spojku přímo na pásek a vyvedené ven světla jdou rozsvítit zvlášť vedou přes 2 vypínače na 2 česové zásuvky nebo jak se říká tomu co samo vypíná a zapíná :-D
Jak jsem psal pokud bude větší zájem napíšu článek mám asi 70 fotek z postupu takže by se z toho určo dal udělat dobrej návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:32 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sharf
pěkná homemade! ten pásek je v zalevací hmotě? Jak si napojil trafo? Zvenku na kryt světla? ponechal si starý obvod koukám, takže žádný zásah do původního světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:51 Muž Sharf [7]
Zdravím, dnes jsem vylepšoval kryt led pásky a chromovou fólií pokud chce někdo vidět výsledek tak je na mém profilu rybicky.net/fotogalerie.php….
Tím jsem jen chtěl říct kdo by se chtěl pustit do něčeho podobného a potřeboval radu stačí napsat ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 13:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Vono nekdy staci jen cist:
en.wikipedia.org/…

Takze treba:

Test duration: at least 3 minutes
Water volume: 12.5 litres per minute
Pressure: 30 kPa at distance of 3 m

mi pride docela jasne ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72863x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1767