Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tonof
Pokud měříš příkon, tak to je jasné - proud krát napětí.
Ale výkon je trošku složitější, u pásku podle mě toto ani neexistuje. Ekvivalentem výkonu je u světelných zdrojů světelný tok (udávaný v lumenech) a ten si doma nezměříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:43 Muž tonof [53] - Rostliny
Predajca mi uviedol že meranie výkonu nieje také jednoduché ako som ho tu popísal. Vraj sa ešte meria aj na konci pásu a výpočet je tiež zložitejší. Garantoval mi výkon udávaný na páse ktorý si dávajú vyrábať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:28 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: tonof
Pokud jsou naměřené hodnoty napětía proudu přesné, je i výkon jasně daný. Je to stejnosměrné napětí, takže zkreslení výsledného výkonu učinikem nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 13:22 Muž tonof [53] - Rostliny
Ako zmerať reálny výkon led pásu? Led pás smd 5630 epistar, 72Led/m, 21W/m, 2180Lum/m, 6500Kel, 24V, IP20, dĺžka pásu 4m, zdroj Mean well LPV-100W-24V-4,2A , stmievač 24V, 8A. Pri meraní medzi zdrojom a pásom to ukazovalo 2,22A x 24V =53W čo vychádza iba ako 2/3 udávaného výkonu 84W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2015 18:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TheDeus
vydrží jakoukoli vlhkost, ale sám nevydrží ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:29 TheDeus
IP 65 Led pásek .... no je v podstatě stejný jako IP68 ... IP68 se líší tím, že má dvě vrstvy silikonu a je tím pádem chráněn i z boku. To IP65 postrádá. Řešení je ho důkladně přilepit a z boku zalít silikonem ale doopravdy pečlivě ... takto upravený Led pásek IP65 z mojí zkušenosti vydrží jakoukoliv vhlkost ..... tak proč kupovat drahé IP68 ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 05:48 Muž Bošek [53] – blikani
Zdravim zkusene a prosim o radu.
Mam hlavni svetla zarivky a nocni LED pasek, kazde pres jedny mechanicke spinacky.
Kdyz sviti zarivky a spinacky LED jsou v rezimu vypnuto, tak LED diody cca kazdou vterinu bliknou. Jinak se to chova normalne.
Co s tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 21:19 Kulisek Re: Janča
Tak jedině ty lišty, ale nevím jestli se to uchladí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:04 Žena Janča [1] Re: grupyk
grupyk napsal: Dnes již v bývalém zaměstnání, se do reklamních nápisů vystavených povětrnosti v exteriéru běžně použival tento tmel www.lucebni.cz/…, kdy se na pásek štetcem natřela jemná vrstva.
Stejně tak jsem zalil pro případ svoje světlo rybicky.net/fotogalerie.php…, ikdyž tu není přímý styk s vodou. Při údržbě se někdy přeci jen dostane kapka až na pásek...


ěkné světlo jen já to potřebuji dostat do krytu a tak to bude těsně nad hladinou.použiji ty lišty,tam by měl ten pásek být dobře ukryt před vodou snad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 15:39 Muž grupyk [20] Re: Janča
Dnes již v bývalém zaměstnání, se do reklamních nápisů vystavených povětrnosti v exteriéru běžně použival tento tmel www.lucebni.cz/…, kdy se na pásek štetcem natřela jemná vrstva.
Stejně tak jsem zalil pro případ svoje světlo rybicky.net/fotogalerie.php…, ikdyž tu není přímý styk s vodou. Při údržbě se někdy přeci jen dostane kapka až na pásek...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 15:19 Žena Janča [1] Re: Kulisek
Kulisek napsal: Raději použiji pásek www.mibelux.cz/… mají větší svítivost a míň se zahřívají, pokud máš na aq krycí skla, tak raději s krytím IP20, kvůli chlazení. Na 15cm výšku by mohl stačit jeden pásek, nebo použít dva a pouštět je na 70% výkonu, to by bylo kvůli chlazení a životnosti nejlepší řešení ;-)

Omlouvám se tvuj příspěvek jsem četla až po odeslání mého příspěvku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 15:17 Žena Janča [1]
děkuji za odpověd,dám tedy pásek bez izolace,alu profil a adapter a mělo by to fungovat. a stačí dát jeden pásek nebo 2? koupila bych metr a třeba dala 50 na 50 z každé strany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 15:04 Kulisek Re: Janča
Raději použiji pásek www.mibelux.cz/… mají větší svítivost a míň se zahřívají, pokud máš na aq krycí skla, tak raději s krytím IP20, kvůli chlazení. Na 15cm výšku by mohl stačit jeden pásek, nebo použít dva a pouštět je na 70% výkonu, to by bylo kvůli chlazení a životnosti nejlepší řešení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 14:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Janča
jak je již psáno níže, nepoužívat ty zalité pásky. Špatně se chladí a odcházejí. Použít standard. pásek, přilepit ho na alu profil a to celé vsunout do průhledné teplem smrštitelné bužírky, jak je psáno v odkazu níže ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 14:44 Žena Janča [1]
Ahoj.Dostala jsem akvarko o vel. 80x20x15cm na výšku a chtěla bych se zeptat zda jako osvětlení můžu použít toto:
www.ledvyrobky.cz/…
A taky by mě zajímalo zda by stačil jeden pásek cca 75cm nebo raději dát dva.A ještě otázka,jaké zvolit napájení? nechci investovat moc a tak hledám nějakou samodomo výrobu? Díky za odpověd,pokud nějakou dostanu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 14:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lorennzo
Ten prodavac vedel o cem mluvi, konecne jednou clovek na svem miste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2015 12:47 Kulisek Re: Lorennzo
Já jsem dával led pásek 4x0,5m na 5mm hliníkoví plech do krytu, právě kvůli tomu zahřívání jsem použil pásek s krytím IP20 a strhl jsme z něho tu 3M lepící pásku a nalepil jsem ho teplovodním lepidlem přímo na Al plech, to celé jsem ještě pořádně stříkl uretanem. Samozřejmě že na AQ jsem dal krycí skla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 12:02 Muž Tomason [37] Re: Lorennzo
No mě bylo řečeno to samé, ale využil jsem tohoto návodu: www.t-led.cz/… a zatím pohoda (asi se sníží intenzita světla, ale na malé akvárko mi to stačí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 11:54 Muž Lorennzo [5] – led pasek
Mám na vás dotaz. Včera jsem byl v obchodě s led pásky a bylo me řečeno že led pásky do mokra (zasilikované) se zahřívají a teplem se ničí (i když jsou chlazeně hliníkem). Máte s tím někdo zkušenosti?
Hodlám si vyrobit osvetlení do akvária kde je vrchní kryt tak prostředí kde osvětlení bude je mokré. Proto se mě nezda co me prodavač řekl. Udajně si mám pořídit pásek s IP20 a zasprejovat to ele.sprejem. Což mě příjde jako blbost.
Díky za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 13:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: infernus
www.bezstarosti.cz/…
Dole mas aplikacni poznamku se zapojenim pro 12V.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 13:13 Muž infernus [12]
Ahoj, prosím Vás nevíte někdo o automatickém stmívači na LED pásek napájený 12V? Jde mi o to aby zapnutí (z 0 na 100) a vypnutí (ze 100 na 0) světla trvalo cca pár minut a aby rybičky neměly stres z náhlého rozsvícení. Díky za případné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:29 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: xfit
Moc diky za radu :) vemu světlo sebou raci i se stmívačem a budu zkoušet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:43 xfit Re: Humbal89
Doporucuji jiny adapter, nektere trafa nemaji moc v oblibe smtivani a pak to hvizda a dela ruzny pazvuky. Uz jsem si s tim zazil svy:) Zkus treba neco takoveho typu: www.ledshopik.cz/…
Mam to pichly pres dalkov stmivac a v pohode..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 18:44 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – bzučení adapteru v zásuvce
Zdravím, mam menší problém. Dnes mi přišlo stmivatko na led světlo. Světlo mam aquatlantis 7,7w. Stmivatko funguje ale když začnu ubírat na stmivatku, začne mi pískat adaptér v zasuvce. Světlo je cca pul roku 12hodin v provozu. Může to ten adaptér odvařit? Nechci přijít domů a vyhořela zásuvka v tom lepším případě. Někdo nějaké doporučení? Koupit jiný adaptér? Moc diky za rady :-) pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2015 16:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Jako vsechno, i LED pasek se musi umet navrhnout a vyrobit, a je nutne pri tom premyslet, co si dovolit lze a co ne (z mnoha ruznych pohledu). Jenze v dnesnim svete "aplikuji" (rozumej dojebavaji pri vyuziti) moderni technologie casto lide, kteri by bez sveho okoli nebyli ani na urovni doby zelezne, a to je cely prusvih. Pak je nakup cehokoli hotova loterie, a ze koupit jen tak nejaky LED pasek loterie je, o tom asi nemusim nikoho moc dlouho presvedcovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 15:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Mysleno, ze za mesic ci dva, pri 10h denne, svitis polovinou svetelneho toku co puvodne.
Testoval som experimentálne, asi pred 3 rokmi pásik s 3528. Nalepil som do krytu (sú tam i žiarovky, takže tepla dostatok) na drevotriesku (takže odvod tepla blízky nule) a to ako zaliate, tak i nezaliate. Primárny cieľ bolo overiť výpočty s lumenmi (čo sa mi potvrdilo), ale popri tom som zistil, že zaliaty pásik po dvoch mesiacoch umrel - silikón úplne ztvrdol (pri odlepovaní sa lámal) a z LEDiek už asi polovica nesvietila vôbec a zvyšok len tak, aby sa nepovedalo - tj. hlboko pod polovou. Nezaliaty som vyhadzoval po cca pol roku - svietili ešte všetky, ale svietivisť bola pod polovicou. Takže Vaše tvredenie o 2 mesiacoch nie je vôbec prehnané.

V druhej fáze pokusu som kúpil pásik s 3014, ktorý má 2,5 x vyšší príkon (12 W/m) ako tie prvé. Tentokrát som použil hliníkovú lištu (H) v dvojnásobnej dĺžke oproti dĺžke pásika (pásik je nalepený v 20 cm kúskoch) a pridal som aj ventilátorček, na zníženie teploty v kryte (teplota lišty sa ustáli na asi 42 °C). Momentálne sú tam namontované viac ako 1,5 roka - svietia ešte stále všetky, intenzita je nižšia ako na začiatku, ale k polovici má ešte ďaleko. Takže Vaše tvrdenie o dvoch mesiacoch neplatí na všetky pásiky.

V tretej fáze plánujem nalepiť pásik v jedom kuse, ale najprv počkám, kým tento dožije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 22:36 xfit – 2835
Ja osobne pouzivam pasky s chipy 2835, co jsem zatim vycetl a i sam vyzkousel, tak tyto chipy dokazi nejlepe odvadet teplo diky pouzite medene desticce ze spodu chipu. Mam dve rady 24W a ty vlozeny do tohoto profilu www.ledshopik.cz/…

Do prostred jsem mrskl RGB pasek, ktery mam na noc nebo na doplneni barevneho spektra. Jako zatim velka spokojenost, uz jsem resil 4 akva, prvni uz mozna i pred 1,5 rokem a sviti to porad stejne dobre. Pasky jsem bral taky z toho shopu jak je ten profil, kvalita asi taky dobra, kdyz to porad sviti.
Joo a ten silikon na ty pasky fakt nee, driv jsem to taky nevedel a to jsem to menil jak blbej kazdy 3 mesice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 17:01 Muž Rakvista [20]
Mám tento už rok přilepený z vnitřní strany krytu černým silikonem Juwel na plexi 4mm délka 3x35 cm bez chlazení a v pohodě. www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 11:47 Muž infernus [12]
Dobrý den přátelé, přihodím trochu do mlýna co se týče zkušeností s ledkama. Používám kombinaci těchto pásků:
www.tipa.eu/…
www.tipa.eu/…

Mám je instalované na krevetkáriu na hliníkovém profilu, nejsou nijak kryté a jsou ve výšce cca 7 cm nad vodní hladinou. Celková délka je 140cm. Svítím cca 8 hodin denně cca 7 měsíců. Ledky svítí pořád všechny, intenzita je také stejná. Jestli je po těch 7 měsících menší nemůžu posoudit protože nemám nový kus pro srovnání. Třeba jsem někomu poradil s výběrem. Pokud by někdo chtěl, můžu přihodit fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 07:49 kroupapp Re: Tomason
Fotka k příspěvku S těma "zatavenýma" páskama je to pravda, alespoň podle mé zkušenosti. Pár měsíců a jsou v háji. Není se čemu divit, měl jsem je sice na chladiči a ten jsem ještě ofukoval větráčkem, ale k přenosu tepla mezi silikonem, v kterém je pásek zalit a hliníkovým chladičem prostě dojít nemůže. Měl jsem je taky od firmy t-led a všechna čest...vrátili mi bez problému peníze a do dokonce 2x :-) Říkali mi, že už ten zatavený pásek nebudou prodávat...tenhle systém co máš teď ty, vypadá, že mi mohl fungovat. Přikládám foto degradace jednotlivých čipů (v provozu cca 3 měsíce, 10 hodin denně)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 07:40 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Designer
Degradácia nastane aj keď bude pás prevádzkovaný na polovičný výkon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:28 Muž Tomason [37] Re: Malapa
Já používám tyhle: www.t-led.cz/… ale mám je teprve 2 měsíce, takže to ti asi nepomůžu. Použil jsem návod www.t-led.cz/… Je pravdou, že tímto jsem přišel jistě část původní intenzity. Chtěl jsem celkově zatavené LED pásky, ale bylo mi doporučeno při denním 10ti hodinovým svícení zvolit nezatavené. Ty zatavené údajně nejsou dělané na tak dlouhé svícení v kuse. Co je na tom pravdy taky nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:14 Muž Fuchs [169] Re: Fuchs
Najde se někdo kdo poradí s výběrem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:11 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
Tak zatím nic takového nepozoruju. Uvidím třeba za rok, jestli poznám rozdíl mezi jednmotlivími čipy na pásku.
Výhodou může být, že nejvýkonější pásek co mám je 14,4W/m, takže tolik netopí.
www.hutermann.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Malapa
I okem poznas, ze to min sviti, a kdyz si nechas ke srovnani nepouzity dilek, pak to muzes snadno okem porovnat bez uvah, kolik to na zacatku asi tak svitilo.

Jinak kazdy kus LED na pasku degraduje trosku jinak. Takze dalsim poznavacim znamenim, ze se to deje je, ze kazda LED sviti jinak. Ona kazda sviti nejak (od do) uz od zacatku, ale to okem nepoznas, ale jak se zhorsuji, kazdy kus jinak, ten rozdil mezi kusy uvidis.

Muzes taky videt situaci, ze krajni sviti dobre, ale prostredni slabnou. Pak je ale na vine chladic (za to pasek nemuze), chladic je moc uzky a ma maly povrch.

Schvalne kdyz nekdy v noci pujdes kolem nejakeho podniku, vyzdobeneho LED pasky, se na ne podivej, a casto zjistis, ze kazda LED opravdu sviti dost jinak a celkove treba nesviti nic moc, jak jsou komplet v haji (tam to ale nevadi, v noci to staci a kazda jinak dela i zajimavy efekt). U noveho pasku bys to nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:24 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
A to je pozorovatelné pouze okem, nebo jen měřením? Svítím půl roku? Spíš déle a nepozoruju změnu. Různé LED pásky 5050 a teď i nějaký novější typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 18:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Malapa
Mysleno, ze za mesic ci dva, pri 10h denne, svitis polovinou svetelneho toku co puvodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 18:05 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
Co znamená rychle? Do roka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kulisek
Ted mas proste jen dve moznosti. Bud zkouset co to umi, nebo na to hodit bobek. Ono nekdy se vyplati si s necim vyhrat, ale vzdycky je v takovem pripade fajn si dat pozor, aby to nestalo pro to vyzkouseni moc.

Sam jsem kdysi za "moc fajn" LED pasky vyhodil peknych par set (nebylo to nic levneho, kolem dvacky za 2.5cm dilek), abych pak dosel ke zjisteni, ze at se snazim delat co umim, pri beznem sviceni 10h denne velice rychle degraduji, bez ohledu na chladic pod nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 11:59 Kulisek Re: Designer
Tak teď mi přišla odpověď na dotaz ohledně katalogového listu nebo datasheetu.

Veskere informace s rozmery mate u nas v eshopu u kazdeho led pasku v sekci parametry. Jestli potrebujete udaj ktery tam neni, tak nam dejte vedet ktery a my ho doplnime na eshop.


Asi vůbec nevědi, co po nich vlastně chci a nebo nic nemaj hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 07:16 Muž Fuchs [169] – Náhrada za zářivky
Dobrý den, přemýšlím o novém osvětlení, kvůli spotřebě energie, mohli by jste mo poradit kolik a jaké pásky bych měl dát aby mi to nahradilo 4x20W zářivky? Viz moje prezentace. Všem děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 21:32 Peter17 – kusok pravdy o LED strip
www.mavys.sk/…

kto vie ci novsie puzdra 2835,5630 dokazu dostatocne ochladit cip a iba boh vie ake cipy v nich su :]

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2015 15:31 Kulisek Re: Designer
Přesně tak jsme jim také odpověděl, jsem zvědav, jestli něco pošlou a jestli vůbec odpovědí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 13:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kulisek
Prodejce si je dobre vedom, ze jeho LED pasky jsou sirsi nez je obvykle, a tak v ocekavani, kdy se to nekde projevi, nejspis povazoval dotaz na katalogovy list za dotaz, jak je mozne, ze se tento LED pasek nevejde misto jineho, a navic se jeste ocekava dalsi predelavka. Jinymi slovy, zatim neni garance ani budouciho mechanickeho usporadani. Alespon tak bych to dekodoval ja.

Spravna odpoved:"Velice dekuji za poskytnute doplnujici udaje k mechanickym parametrum. Nicmene muj zajem o katalogovy list nadale trva. Neexistuje-li, pak prosim alespon o datasheet k pouzitym LED."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Ale veď máte pravdu, nakoniec som to aj písal: našiel som len jeden datašít, v ktorom som nenašiel to čo som hľadal, preto sa pýtam, či niekto nebol úspešnejší...

Ad: Kulisek: tú odpoveď chápem takto: Nemáme ani tušenie, tak napíšeme niečo múdre, aby to nebolo na prvý pohľad jasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 14:02 Kulisek Re: Designer
Tak jsem odeslal žádost ohledně katalogového listu k pásku 7020 a přišla mi tato odpověď:

Jedna se o uplne novou technologii s novym pouzdrem proto byl vyuzit 12mm siroky pasek namisto bezneho 10mm. V budoucnu premyslime ze cip bude sklopeny o 45 stupnu aby se vesel do typickeho 10mm podkladu.

Nevím co si mám od toho myslet :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Presne z toho duvodu byly vymysleny katalogove listy, aby se kazdy mohl podivat, o co jde ;-) . Jenze u noname zalezitosti snad radeji ani nejsou. Vzdyt i pro hobby ucely dokazi nekteri z nas udelat katalogovy list, a vyrobce velkych mnozstvi nemuze? Co je to pak zac?

Nehlede k tomu mi neco rika, ze kdyz prodejce jednou neco zmeril, kdyz to poprve objednal, a pak dostal neco jineho, jestli to nebude jako s tim sudovym vinem. Koupil jsem dva litry bajecneho modreho portugalu, bylo nas na to vic, tak mne pak spolecnost odeslala jeste jednou - ten patok co jsem donesl, se dal pit jen s nejvetsim sebezaprenim, nebylo to totez. Takze ze by prvni dodavka a pak se uz nekdo spolehne na to, ze uz se na to nikdo ani nepodiva, nez to proda? Neco je spatne, ze ano? (Kulisek 13.03.2015 20:04) Ale pouzdro je stale stejne ;-) .

Ten primer jiste trosku pokulhava, mel byt hodne nadneseny, a lepsi mne zatim nenapadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 17:34 Kulisek Re: slavko
Já bych typoval, že tam je jenom jiný rozměr ale každopádně,je to zatím nejlíp svítící led pásek. Uvidím se jaké budou pásky 8020 ale ty jsem ještě neviděl a ani nevím že by se někde prodávaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 17:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Jasne, pouzdro ma vliv na prenos tepla (nejen rozmerem a usporadanim, pouzdro musi vyhovet tomu, co do nej dam), jsou lepsi a horsi pouzdra (pouzdro je ten obal kolem LED uvnitr), ale posuzovat takto LED, je (prehnane, at kazdy pochopi) asi jako posuzovat boty podle skatule, ve ktere se prodavaji.

Krabicu na topánky obutú nenosíte, zato tie LED čipy v tom púzdre fungujú až do svojej smrti.

Pri LED pásikoch práve o ten prenos tepla ide, a preto to ma zaujíma, či sú čipy v 7020 len zmenou rozmeru, alebo aj zmenou konštrukcie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2015 12:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Tak jeste jednou...
Kdyz porovnavate cisla jako 5050, 7020 a co je vim co vsechno, porovnavate velikost pouzdra.

Jasne, pouzdro ma vliv na prenos tepla (nejen rozmerem a usporadanim, pouzdro musi vyhovet tomu, co do nej dam), jsou lepsi a horsi pouzdra (pouzdro je ten obal kolem LED uvnitr), ale posuzovat takto LED, je (prehnane, at kazdy pochopi) asi jako posuzovat boty podle skatule, ve ktere se prodavaji.

Svet se dnes zblaznil, misto znalosti se hledaji silena zjednoduseni, a tohle je jeden z prikladu, jak jsou ta zjednoduseni silene zradna. Do slusneho pouzdra se da dat i mizerna LED, mnoho mizernych soucastek ma slusne pouzdro, protoze pouzdreni je dobre zvladnuta technologie a jeho cena je vlastne dana, ale to co se da dovnitr, ta samotna LED, to muze byt opravdu velice ruzne, a to nejlepsi co se vytvori, neni pro kazdeho Cinana, ktery se rozhodl koupit starsi vybaveni a flakat na tom superobjemy nejakeho spotrebaku...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72863x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1478