Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 15:32 sachlj
mám 4x 12v metr + 1x24v metr pásky v krytu nalepené jen na hliníkovém profilu z prodejny pro kutily, nic speciálního pro ledky..v době kdy to nejvíc svítí to ofukuje v jednom bodě 9cm ventilátor z pc, asi to moc netopí protože mi to vůbec neohřívá vodu v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 14:55 Muž funtcz [22] Re: Rakvista
Já mám nalepené jen na hliníkovém profilu... Trošku to teplé je ale mám je nad akvarkem zavěšené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 14:26 Muž Rakvista [20] Re: Tomiino
Já je mám také v krytu vč.větráčků na čipset a pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 13:31 Jindras – Komplet led.
Zdravím,chci se zeptat- akva-100x50v, x40. Mám 2x T8 po 30w. Přemýšlím o led. V Praze,v prodejně Led Osvětlení jsem se ptal a - 2x 1m pásek,v hliníkovém obalu-chladiči,mají každý 2.100 Lum,s montáží do krytu,2x stmívač,se zdrojem,vše komplet,za 1.500Kč. Mám? Jde mi o světlo,bude to lepší,než T8? Spotřebu mám 60w,LED 40w. Jsou to hliníkové lišty a teplotu světla na výběr. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 12:42 Muž Tomiino [43] Re: Rakvista
je mi to jasne :-) no kryt bych nechtel davat pryc,protoze mame doma psa a pousti chlupy tak bych tam chtel mit stale kryt...kdyz vyhazu zarivky v krytu a vymenim za led pasek a alu profilu stejne se tam budou asi prehrivat co?ventilatory tam aktivni nemam,jen kdyz je v lete tepla voda davam na kryt do otvoru ventilatory pro chlazeni vody...ale stale to tam nemam.Takze do krytu zavadet pasek je asi spatne,co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 21:35 Muž Rakvista [20] Re: Tomiino
Záleží jestli budeš mít pásky v krytu či nad akva.Máš 50 cm huboké tak bych je asi rozdělil.Ale pokud je můžeš dát víš (zavěsit) nad akva můžeš pásky dát na jeden profil.Těžko z jedné fotky hádat jak to máš řešený teď a co s tím máš v plánu ;-) či jakou představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 20:45 - Re: Tomiino
Aktívne chladenie znamená napr.použitie ventilátora z PC.Pasívne je na chladiči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 20:27 Muž Tomiino [43] Re: Rakvista
aktivni chlazeni znamena co?
dva az tri m pasky dohromady 14,4 w cca nebo jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2015 19:16 Muž funtcz [22] Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ve skutečnosti Hagen glo t5 2*54 watt sviti o polovinu méně...
Na fotce vypadá opravdu tmavě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 19:01 R Muž afc1886 [14682] Re: funtcz
Podle té fotky to vypadá dost tmavé,co ve skutečnosti?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 18:17 Muž funtcz [22] Re: Tomiino
Fotka k příspěvku Mi Já mám tady tuto pásku a zda se mi že je ok
www.t-led.cz/…
Mam komplet od něj včetně závěsných lanek a mám na svém akvarku 3 metry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 07:37 Muž Rakvista [20] Re: Tomiino
Dva až tři m 14,4W na alu prof.+aktivní chlazení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 07:29 Muž Tomson [1] Re: RBeil
Kolik by melo teda byt lm na litr u ledek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 02:20 Muž Tomiino [43] – kam s paskem a kolik W
Ahoj lidicky,chtel bych se zeptat na informace o led pasku.Neco jsem si tady precetl,nemam s tim zkusenost a chtel bych 2x30w T8 nahradit za led pasek...napeti a info o ele jsem si zde precetl.potrebuji ale vedet jak se bude chovat led pasek a alu profil kompletne zabudovan do plastoveho krytu nad akva.Alu profil je pry dobry pro chlazeni pasku.Mam akva 110x50 a hl 50..poradi mi nekdo kolik W bude stacit nad akva kde momentalne je tanganika..nemam rostliny,jen par anubiasu a a tropheus dubiosi maswa,takze neni potreba velka wataz.Potrebuji vedet kolik dat pasku,jestli staci jeden 14,4 w do stredu krytu,jak to bude sviti do akva?bude to v krytu takze nejakych 7 cm nad hladinou vody...dekuji prosim za odpovedi Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 00:46 Muž kazlik [0] Re: grunda
Zas taková kravina to nemusí být, pokud si udělá rozednívání přes modré světlo do bílé, tak to může být užitečné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2015 22:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Honza
budeš dělat rybám diskotéku? pokud ne, tak jsi koupil kravinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 22:57 Honza Re: králas
Fotka k příspěvku Také jsem koupil RGB 14,4W/m 1m za 127,- Kč
www.mibelux.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 17:54 králas – Led strip RGB
Fotka k příspěvku Dnes jsem zakoupil hračku do nastávajícího akva.Tak se chci podělit.Pořizovací cena, je 799kč, což myslím není tak zlé.
www.youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2015 20:54 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Čorka
Světla to dá přibližně stejně, ale na rozdíl od zářivky je vyzařovací úhel daleko menší, což znamená že do vody se dostane více světla. Ve výsledku to bude teoreticky svítit 3x tolik než zářivková trubice bez reflektoru. Jen jestli to bude v krytu, tak pozor na vlhkost a taky se to bude špatně chladit. Možná by bylo lepší koupit reflektor na stávající trubici (vejde-li se).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 14:25 Muž Čorka [0] Re: RBeil
Vyplatilo by se svítidlo www.rostlinna-akvaria.cz/…
? Momentálně mám v krytu 15W 45Cm trubici,svítí tohle víc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 16:58 Muž RBeil [174] Re: Čorka
Jdi radši do te T5-ky.... A proč potřebuješ 20W u Led pásku ? Ledky mají lepší účinost a stačí méně Wattů. Zde neplatí pravidlo W/L ale lm/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 14:41 Muž Čorka [0] – Nové led-osvětlení
Ahoj,chtěl bych si do akva namontovat ledky po celem krytu,vykon kolem 20W,vyplati se T5 24 W od Osramu nebo Ledky? Pokud ledky napiste prosim jake :) Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 22:58 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Mejla82
Stačí ten s nejmenší a jen jeden, jde o to aby byly vidět jen obrysy a aby světlo nerušilo. Možno ještě stáhnout stmívačem. Navíc po půlnoci bych to stejnak vypínal, ať se ryby dobře prospí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 06:55 Mejla82 – Nocni sviceni
Zdravim...Ma nekdo zkusenost s nocnim svicenim v akvariu?Napadl me modry led pasek,ale netusim jakou by mel mit svitivost....poradi nekdo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 23:52 Míra Re: Jespe
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A nešlo by tam dát rohový. Máme je na webu www.mibelux.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2015 19:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: sachlj
sachlj napsal: aby nebzučel větrák...
Aha, a namiesto ventilátora bude hučať čerpadlo... A k tomu ventilátor na zdroji. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2015 16:29 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: sachlj
neviem aky ventilator myslis,ale obyc z PC papkaju pár mA a 5V vetva by mala byť zaťažena niekolkymi A. Snaha bola pomôcť aby si si neodpalil LED pasik, no márna.(myslim ze je jednoduchsie a finance menej narocne to premerať ako (napr. kazdy mesiac) prelepovať nový pásik, ale je to na tebe.(nehovoriac o poklese svietivosti po pretazeni LEDky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 15:36 sachlj Re: Dominick
na větev 5v dám ventilátor do krytu. nicméně 850W zdroj mi běhal s antminerem jen na dvou větvích pro dvě grafiky, nic víc a běhalo to naplno. jen jsem to doma testoval páč to žere jako tank...a nic neodešlo nikam..nejhorší smrt je smrt z vyděšení..
na balkoně mám stále 1*1metr ebb@flow vanu na hydroponii..plnou vody. pod ní 2x 90 lt maltovku..a co to pohání ? akvarijní čerpadlo..a do čeho je zapojené ? no do prodlužovačky co leží vedle té vany. normální bytová...bez ochrany, to nejobyčejnější co může být..doplňování vody ? hadicí že to stříká všude okolo..čím umývám balkon..no přece hadicí ho vystříkám ? zapojená zásuvka do proudu? no a co ? myslíš si že mě to praštilo ? ne. mohli by. ale taky jsem mohl vyhrát těch 2,5 miliardy když jsem měl vsazeno. když ty lcd odejdou tak co se stane ? prostě bude chvíli v akváriu tma než odmotám z kola další metr led pásky...a když odejde zdroj ? no tak vezmu jiný..nejvíc by mě naštvalo to nastavování trouby a mikrovlnky, toho času na nich...teď mi při havárii půl dne neběžela filtrace, v akváriu terčovci..a co se stalo ? nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 15:21 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: sachlj
v PC je bežne zaťažená aj 5V vetva(a nie malým prúdom). PC zdroj je tvrdý zdroj,sam sa vie doregulovať na presne 12V(pod podmienkou zaťaženia 5V vetvy,bez zatazenia 5V môže mierne dvihnut napetie). No doteraz so starými PC zdrojmi som nemal problém(pokial chces odoberať vyšší prúd z 12V vetvy tak musíš aj 5V zaťažiť,inač ochrana vypne zdroj). PC zdroj sa dá aj upraviť ale pozor je tam na kondíkoch niečo okolo 400V. Neviem či vsetky zdroje ale tento čo mam rozobraty ma na doske aj potenciometer kde vies doladiť nejaký ten voltík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 15:03 GP Re: sachlj
spis jsem tim myslel, ze zvlast pri nizsi zatezi mouho dat vic jak 12V a pekly by se ty pasky.
edit: v pc si to samozrejme jeste regulujou, tech 12V je kvuli nizsim proudum.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 14:08 sachlj Re: GP
když se neupeče grafika za pár tisíc, procesor za ještě víc, utáhne to co všechno mám v pc tak nemám strach že by 5 metrů led pásky strhlo zdroj...třeba takový fortron ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 13:20 GP Re: sachlj
pak nej jeste radeji premerit, nektere zdroje mohou byt lehce ujete, at je zbytecne nepeces.
a pro zajimovost zmerit spotrebu naprazno, jestli by se nevyplatil extra zdrojik k rizeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2015 12:44 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: sachlj
Děkuji budu se tím inspirovat a vyzkouším to. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 11:58 sachlj Re: GP
všechno bude zapojené tak, že zdroje pojedou furt a led pásky se budou zapojovat podle toho jak to chci pomocí arduina a relátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 09:09 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jespe
A stinění bych se u toho širšího nebál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2015 09:03 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jespe
Ten větší je lepší, víc hliníku, větší odvod tepla;)
Přímá úměra ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 08:57 GP Re: sachlj
pozor, počet drátů neříká nic o vnitřním propojení zdroje. staré neměly důraz na 12V a některé nemají rádi určité typy zatížení. navíc moderní mívají jednu větev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 07:26 sachlj Re: Spai
Včera v GME mi hledali cenu na zdroj pro 24V led pásky. Schválně prodavač přidával watty aby zdroj vydržel. Možná to bude tím, že jsi měl zdroj poddimenzovaný. Právě z tohoto účelu mám na krmení LED pásek na 12V zdroj z počítače. Poučilo mě jedno video na youtube kdy maník sestavoval z dílů CNC frézu a když vybíral zdroj tak hodnotil cenu, vyzařovanou teplotu vs. chlazení a hlavně výkon. Mezi těmi specializovanými zdroji, průmyslovými zdroji a kdejakými jinými zdroji na din lištu nakonec sáhl po zdroji k PC který podle výsledné tabulky co tam ukazoval vycházel zdaleka nejlépe. Mám doma starý zdroj 250W s větrákem který má 5 větví 12V a 2 větve 5V. a kdyby to bylo málo tak mi doma zahálí herní 850W zdroj původně plánovaný na antminera. a nebo můžu v práci sehnat zdroj 1200W kdyby i tohle bylo málo. A ten má větví nepřeberně když má modulovou kabeláž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2015 22:28 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Jespe
Ahoj led pásky mám vlepeny v krytu na klasické trubice. Samostatné pásky se mi nehřejí ale už jsem zničil dva zdroje. Nechápu mají ty parametry co mají mít a stejně se hřejou. Po druhém vyhoření zdroje jsem to vzdal a vrátil tam trubice. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 19:16 sachlj Re: slavko
aby nebzučel větrák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 15:51 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: sachlj
Prosím Vás, aké myšlienkové pochody Vás doviedli k chladeniu vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 11:34 GP Re: sachlj
se vzduchem se to myslím bude chladit dost nerovnoměrně a na vodu s hliníkem pozor, ať nejsou v okruhu jiné kovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 09:48 - Re: Jespe
Na stene mám profil 1,5cm x 0,5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 09:05 sachlj Re: Jespe
Budu řešit totéž. Mám v plánu zakoupit hliníkové profily prodávané na metry v hoernbachu. Je to de fakto dutina tj možnost jak dovnitř pustit například chladný vzduch a nebo rovnou chladnou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 08:33 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Umístění LED pásku
Fotka k příspěvku Zdravím, mám doma LED pásky (ano, znám jejich nevýhody :-) ), které se však trochu přehřívají a potřebuji je umístit do hliníkového profilu na boční akvarijní lišty tak, aby mi co nejlépe osvítily akvárium.

Přemýšlím však nad přesným tvarem. Potřebuji, aby mi profil tahal co nejvíc tepla, ale zároveň nějak moc nestínil LED pásce při svítivosti.

Který je podle vás vhodnější? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 15:13 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: pepisanek
starý zdroj z PC je v pohode(keď ho veľmi nezatazis môžeš aj ubrať otáčky na ventilátore nech nehučí) len neviem ako to bude s ucinostou(to zaujíma aj mňa koľko zožere zdroj naprazdno a koľko napr pri zaťažení12V vetvy 3A). PC zdroj sa dá upraviť a znížiť napetie na ňom na napr. 11 V(prípadne aj pridať). Pokial ale chces odoberať z neho velky prud,tak musis zaťažiť aj 5V vetvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 12:11 sachlj – Ty ceny, ty ceny, ty ceny...
Mno. Včera jsem dostal 3 metrové led pásky. 2* studená bílá na 12V nějaká průmyslová verze. A jeden pásek na 24V teplá bílá. Pak mám doma ještě 1 metrový pásek grow ledek na 12V. Všechno se to bude zapínat přes 8x relay k arduinu. Když to bude moc šokové pak půjdou pásky přes board s L298 který to rozsvítí plynule pomalu. Na to by stačilo ardino mini ale já použiju arduino mega. Kolik že to stojí dohromady ? Baj voko do 500 českých kaček. Zdroje pro LED pásky pak z číny po cca 3 stovkách českejch kaček. A klidně na to nalepím cedulku že je to dodávka pro nasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 10:23 Muž EiFFeL [39] Re: sachlj
vzhledem k tomu co je uvnitř těch kabelů tak bych to viděl na max. tak 3A - 4A, spíš bych využil třeba kabel na repro 2x1 nebo takového něco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 08:28 Žena pepisanek [5] – zdroj
Jeste maly dotazek...
Da se pouzit zdroj z pocitace?
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 07:23 sachlj
Včera jsem obdržel tři metrové pásky pro nové akva. Je to něco průmyslového takže předpokládám kvalitu. 2x studená bílá na 12v 5000-7000 nebo tak nějak a jedna na 24V teplá bílá. Pak mám ještě jeden pásek metrový na 12V s grow světlem. Mám dost relay a PWR řadičů tak si s tím budu hrát. Plánuju svícení přiblížit jako v přírodě, tj rozsvícení a postupné přidávání světla kolem poledne. To grow světlo zapojovat jen "přes poledne" na půl maximálně jednu hodinu. Když to nepomůže tak čas prodloužit.

Ještě jedna otázka. Znáte prodlužovací kabel k PS2 myši? A znáte prodlužovací kabel k prastarým klávesnicím k PC ? Takové velké konektory PS2. Otázka zní. Kolik V a A ty dráty v kabelu snesou. Respektive : můžu ten kabel využít abych pomocí něj napájel 4 metrový LED pásek ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1160