Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby se dnes vyplatí chovat?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby se dnes vyplatí chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 13:38 Muž Yirka [9118] Re: DeNNI85
Hlavní boom už pominul, přesto však poptávka trvá. Jednak se počet těchto služeb rozšiřuje a druhak jsou jejich zdroje řešeny outsourcingem a ne vlastními odchovy. Jejich odchov není tak úplně samozřejmý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 13:37 Muž Chem [837] Re: DeNNI85
To, ze se neco objevuje v inzerci na webu a leckdy i zalevno neznamena, ze o to neni zajem... Prodejci jiste potvrdi, ze pavi oka, mecovky nebo ancistrusy ma v sortimentu kazdy zverak, protoze je lidi chteji velmi casto. A to i presto, ze jich je inzerce plna. Inzeraty si necte zas tak velke procento chovatelu. Je to trosku matouci, ale je to trochu jinak, nez jak by si clovek, ktery se denne pohybuje na akvaristickem internetu myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 13:25 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Yirka
myslíš? poměrně často jsou k vidění v inzerci, tak jsem si myslel, že zrovna tyhle ryby budou všude, docela se to rozšířilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 13:15 Muž Yirka [9118] Re: DeNNI85
Ael abys neřekl, tak jednu radu k dobru dám. V Praze a jejich kosmetických salonech by byl určitě velký a stálý zájem o rybku doktora, Garru rufu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 12:47 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Chem
Díky za radu, já to taky neplánuji hned rozjet ve velkém, nemám na to ani fifnance ani prostor. Proto se snažím alespoň částečně zmapovat trh, po čem je tak nějak neustále poptávka a jak říkáš, co nepotřebuje jednu nádrž na pár, když není místo. Zřejmě začnu s klasickýma rybkama, živorodkama a uvidím jak to půjde, pak případně v rámci rozšíření odchovu mohu postupně přidávat nebo měnit druhy ryb podle toho jak co půjde. Jak jsem psal, nečekám, že mi to začne hned vynášet tisíce a že to bude nějakou dobu trvat, než si to vůbec vydělá na provoz, ale začít se někdy musí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.01.2013 12:40 Muž Chem [837] Re: DeNNI85
Ono to vetsinou u profesi typu akvaristika, teraristika, pestovani rostlin apod. chodi trochu naopak - nejdriv Ti musi jit neco odchovat treba ve dvou, trech akvarcich, pak uvidis, zda to jde. Zkusis, zda je o to zajem. Pokud je zajem, rozvines konicka a prestane byt dotovanym konickem a neco maleho to bude do rozpoctu prinaset. Pokud to zacne prinaset vic, zridis si zivnost a stale to muzes delat i pri par tisicich litrech jako vedlejsak. Jde to, ale jak uz bylo psano nize, neni to jednoduche a rozjizdi se to pomalu.

Osobne neznam nikoho, kdo by s profi ci poloprofi akvaristikou zacal tak, ze si stanovi, na co bude odbyt a zacal to delat. To az je clovek trochu v obraze, objede se svym sortimentem burzy, nebo zacne nabizet jakkoli jinak, zjisti o co je vetsi zajem a co se vyplati nejvic a zacne tomu prizpusobovat vyber druhu, ktere nabizi.

Pokud chces doporucit o co je vetsi zajem, tak o to, co je cervene, cerne, nebo o to, co se trpytive leskne. Pro mensi odchovnu byva vyhodnejsi mit spise mensi rybky a rybky, ktere nejsou teritorialni a nevyzaduji mnoho kysliku na hlavu, ale jak pisu vyse - je lepsi si to vyzkouset, nez zacit zarizovat odchovnu a pak ji rusit, protoze to zabere treba vice casu a je z toho mene penez, nez jsi ocekaval nebo to dokonce ani nejde rozmnozit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2013 11:47 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Yirka
to ano, ale jako koníčka mohu mít akvarium s cichlidama co mám doma a nemusím si k tomu pořizovat malou odchovnu, že jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.01.2013 11:33 Muž Yirka [9118] OT- Re: DeNNI85
Myslím ale, že kdyby takle uvažoval každý hobbyista tak záliby a koníčky zhynou na úbytě. Vše není jen o penězích a koníček, na který se alespoň trošku nedoplácí se snad ani koníčkem nedá nazvat. A můžeš si to třeba převést i na rodinu a děti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:28 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Moucha
tak to si tu ještě musím nastudovat, který živý krmení se dá chovat a množit v domácích podmínkách aby bylo čím krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:27 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: p7701
no právě :-) Když už se s tím člověk piplá, tak ať z toho má nějakou kačku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DeNNI85
a kdyz priberes k tomu nejaky zivy krmeni..... (jen me serou ti pitomci co se predhanej, kdo to krmeni vic naredi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:21 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: DeNNI85
tak prodáváš to levněji jak v krámu ale zas stoho máš víc než z výkupny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:19 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: p7701
:-) uvidíme, nejsem si jist kolik kusů se dá na burze udat, ale asi je to nejlepší způsob, prodat to za normální cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2013 09:13 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: DeNNI85
ahoj jezdím prodávat na burzy a můžu říct že klasické druhy jak popisuješ se opravdu prodávaj dobře a když máš nějaké pěkné barevné variace tak prodáš i tu vodu co v ní byly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 08:56 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Pepan
Tou cestou informací u výkupců a akvaristik jsem se už vydal, tak uvidím kolik informací posbírám tam. Taky si myslím, že klasické ryby jako gupky nebo neonky, parmičky apod se neztratí, když bude mít člověk pěkně barevné kousky.

Taky souhlasím s tím, že je potřeba sehnat pěkné rodiče a průběžně doplňovat do chovu ryby od jiných chovatelů, aby se nekřížily pouze ryby z jednoho výtěru.

Vidím to spíše tak, že pro začátek pár nádrží na rozmnožení zakoupených jedinců, první výtěry si ponechat, počkat až dorostou co z nich bude a ty pak vyselektovat o nejlepší kusy a dále je množit. Postupně rozrůstat chov. Nejsem naivní, takže je mi jasný, že nezačnu vydělávat tisíce měsíčně z fleku, ale budu rád, když se mi alespoň ze začátku podaří vykrejt náklady na provoz, krmivo a postupné rozšíření, alespoň nebudu doma poslouchat, že zase utrácím za rybičky :-D A časem se to rozjede, pokud budou pěkné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.01.2013 04:08 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: DeNNI85
Jak uz nekdo napsal prede mnou, nejdriv si vubec vyzkousej, jestli neco rozmnozit dovedes. Jsi z Prahy, tak zkus male tetry, ci razbory a vem je na burzu. Mate je tam dve kazdy tyden.
Druha moznost je zamerit se na drahe ryby, ale tam to uz musis umet, coz jak je z tveho dotazu zrejme, tomu tak neni.
Me provoz akvarka plati prodej rostlin. Je to jednodussi s prodejem, poslanim a peci o ne, nez s rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 00:10 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Pepan
Nezbývá než souhlasit s Pepanem,nicméně si myslím,že pokud je ryba kvalitní,prodá se všechno.Když dotyčný vsadí na klasiku,např červené a obecné neonky,razbory,skaláry,tak nebude stíhat.Např červených neonek je momentálně všude dost,ale obecky už výkupny musí shánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.01.2013 23:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DeNNI85
Já si myslím že všechny tyto úvahy o vydělání narážejí na spoustu neznámých. Nevíme, jak je dotyčný akvarista schopný v chovu ryb, jaké má podmínky (prostor, voda, volný šas,...) jaké ryby ho zajímají, v jaké oblasti žije, atd. Může být třeba hodně schopný chovatel, který ale nemá obchodního ducha a může se stát, že bude v situaci, kdy jeho nádrže budou plné kvalitních odchovů, ale nebude mít na ně odbyt, protože je neumí prodat. A nebo neměl štěstí a tytéž druhy v jeho regionu dodává do prodejen už někdo jiný, kdo už tam má navázány kontakty. Jak už napsal někdo pode mnou, chce to zkusit nejdřív v malém, zaměřit se na kvalitu a pokud mu to půjde a bude mít odbyt, může uvažovat o rozšíření nabídky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 23:09 finnnp Re: DeNNI85
Mám známeho a ten jsi vydělává docela pěkně a to z 3000 litry.Takže to jde.Je tam,ale hodně ALE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: hardy
A jak si na to přišel?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 19:35 Muž hardy [45] Re: DeNNI85
Podle me nejlepsi kseft na vydelek je chovat L sumce ale musi se tomu rozumet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 19:18 Hasic Re: DeNNI85
Ono když to chceš spíš jako koníček než výdělek, tak je hezké, když ti to zaplatí nějaké výlohy a žrádlo :-) je to takový bonus k tomu že ty akvárka máš a ještě si vydělají na krmení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.01.2013 19:12 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DeNNI85
Sám k této profesi nemám žádný vztah, ale počítám, že to bude úplně stejná živnost jako každá jiná. Tudíž je potřeba v prvé řadě to opravdu umět (tzn ideálně pravidelně odchovávat ryby a vědět proč) a pak rozumně investovat do intenzity a velikosti odchovu. A pak samozřejmě marketing - poptávka/nabídka, inzerce, atd
Začínat s tím, že mám např 1000 litrů a jak se s tím dá vydělat nebude ta správná cesta. To by mohla být ta správná cesta jak se naučit pravidelně odchovávat určité druhy, ale na živobytí to nebude. Ono by to pak bylo až moc snadný a dělala by to spousta lidí (což by uzavřelo onen kruh a zase by to nefungovalo finančně)
Jinak abych nebyl jen negativní teoretik...při tak malém objemu bych se zaměřil na tradičně často prodávané druhy - skaláry, mečovky, gupky atd a produkovat je v co nejlepší kvalitě a vzhledu (sehnat kvalitní rodiče a pořádně se o ně starat). Ideálně mít domluvené odběratele v místních akvaristikách a přebytky prodávat na burzách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2013 18:41 Muž Yirka [9118] Re: DeNNI85
Tady asi marketing neuděláš. Jednak jsou tu většinou koníčkáři a dále pak, ten kdo odchovává ve velkém asi jen tak neprozradí co zrovna jde nejlépe, protože má sám co dělat, aby to ustál. Jediná možnost je klasicky udělat průzkum u výkupů a obchodů. Ty jsou ovšem někdy vázány smlouvami (a svázány strachem), a proto si jen tak něco z voleje nevezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 17:56 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
no a proto si potrebuju poradne vybrat, jake ryby chovat. protoze na 40druhu nemam misto :-) tak aby byl odbyt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Jako hlavní pracovní poměr...ano. Mám +-přes 40 druhů ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:24 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
A vy chováte pouze cichlidy nebo i jiné druhy? Ale máte to jako živnost, ne jako bokovku ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Jak co...moje ryby zatím chodí dobře... X-) zatím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Stovky...Já expeduji měsíčně kolem 5000 ryb...A to mám jen asi třicet kubíků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:49 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Moucha
Z Prahy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DeNNI85
to je celkem promenne... jak jsem slysel... z ktery casti republiky jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:46 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Moucha
to je taky jeden zdroj, otázkou je, kolik se dá prodat ryb na jedné burze, s tím nemám vůbec zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DeNNI85
a jezdit po burzach....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:21 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Zoidik
právě, výkupní ceny nic moc a sám člověk moc ryb přes internet asi neprodá přímo koncovým uživatelům. Takže je třeba zvážit jaké ryby chovat - kolik maji mladých, jak rychle rostou, jak se dají prodat, když člověk nemá moc místa aby měl x 1000l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DeNNI85
Tak to určitě. Co jsem se bavil s Tilleckem, tak sám přiznal, že v akvaristikách jsou ty ceny o něco vyšší. Ale je to otročina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:49 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Zoidik
jo ve výkupně, v akvaristice se snad dostanu na víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2013 12:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DeNNI85
No, ale těch 6-10Kč ti nabídli nějaké výkupny ne? Kdybys se dávaly přímo do akvaristiky, tak by sis mohl taky říct o nějakou korunku navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:48 host Re: LiborSprysl
No jo, Liborku, ale to český už ty němce ani frantíky moc nebere. Ekonomika je ekonomika a kvalita českých ryb šla do pryč. Proč by brali stejnou rybu dráž když ji mohou mít levněji. A bohužel pro nás, oni se ti asiati sakra rychle učí a co je ještě horší, i v tom aby měli ryby kvalitní. Srovnej si si stav před deseti patnácti roky, pohybuješ se v tom už dost dlouho. rozzureny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:42 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
právě, si říkám kolik těch mladejch musí měsíčně být aby to vůbec pokrylo výdaje za energie, vodu, krmivo a ještě něco zůstalo. a výkupní ceny budou asi taky bída s nouzí, co jsem se třeba informoval na ty akary, tak pár firem mi nabídlo od 6 - 10Kč/ks a pak to prodávaji ve zverimexexh za 35 Kč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
To si každý musí zkusit, pokud to chce dělat...ono to není "k práci" taky jednoduché...S ohledem na investice a výtěžnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:38 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
myslel jsem třeba 4x 400l a mít v tom živorodky nebo 250l akva třeba 6x pro začátek, záleží kolik druhů bych choval podle toho počet nádrží. Záleží ještě pro jaký ryby se rozhodnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Na dvacet ne, na dvě sta je dvoustovka málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Ale zase jsou české... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:34 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
tak třeba na živorodky asi taky není třeba nějak extra velké nádrže ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:33 host Re: LiborSprysl
Granuláči s bílým břichem až na hřbet za 3,50.-, viď?!! Fuj tajbl. Skoro už horší jak z asie. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Třeba neonky v nádrži po dvou, třech tisících...ale zase je dost hoňka na ně sehnat odbyt... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:24 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
No na dvacet kubíku je potřeba malá hala a sežerou mě náklady, než si něco vůbec vydělám :-D
A jaké že jsou to ty výjimky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Upřímně a myslím, že mi věřit můžete, protože se známe...dělat ryby tak aby opravdu vydělávaly, můžete od dvaceti kubíků vody nahoru. Jsou výjimky, ale moc jich fakt není...
K dotazu B) Je to fuk...důležité je dokázat udělat první odchov... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:16 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Moucha
To je mi jasny, ze mi nikdo nerekne, heled mam tenhle druh a tuhle formu a ta jde velmi dobre na dracku :-) To by byl blazen :-D Ale zas na druhou stranu může chovat někdo ty ryby na druhé straně čr a mít místního odběratele a nemusí mu vadit konkurence na druhé straně země :-) páč já nemám prostory na to abych toho choval v x tisících kuse a ohrozil někoho na živnosti, takže spíše jako takovou bokovku k práci, protože mě akvaristika baví.

Nevím s tím dovozem, myslím, že je lepší mít ryby odchované v čr než dovozovku u které neví jak dlouho jim vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.01.2013 11:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DeNNI85
pochybuju ze ti nekdo da konkretni knowhow protoze se konkurence zvysuje, kazdou chvili je videt inzerat ze nekdo rusi odchovnu a rozprodava ji.... dovozy z asijskych zemi se postupne zlevnuji a je tezke jim konkurovat, nerknu-li prorazit jako novy chovatel, ktery chce, aby se mu to aspon trochu rentovalo, je to tvrda ekonomika

zase na druhou stranu, jsem v zari mluvil s madarskym akvaristou a ten tvrdil ze u nich maji ryby od ceskych chovatelu skvelou povest a pomalu zadne jine nekupuji... ale je otazka jestli jsem mu dobre rozumel

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2109x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18487-jake-ryby-se-dnes-vyplati-chovat?od=14