Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak podpořit vybarvení ryb?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Jak podpořit vybarvení ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 09:41 Žena jalea [3] Re: Urtman
zas tak hrozný to snad není ne? ;-) chodila jsme sem hodně při založení akva tj 2011 pak to docela fungovalo a šlapalo a byly jiné starosti ted jsme se tomu začala zase trochu věnovat tak mě baví tu i diskutovat... už to není aktuální ani s těma kytkama moc, musím to všechno doplnit jen jsou trochu přednější věci vždycky než tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 06:52 RAP Re: jalea
Rozmanité krmení, rozumné hodnoty vody a absence stresových faktorů.
Jinak všeobecně "svíticí" rybky mají rády tmavší dno a méně světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 00:17 JoKa Re: jalea
Ufff, zcela upřímně, koukám na tvůj profil a jímá mě hrůza...
Co tam teda máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 00:12 Žena jalea [3] Re: Urtman
jéžiš né to vůbec není aktuální, musím to aktualizovat, minule jsme to začala odmazávat co už tam dávno není ale pak jsme musela jít dělat něco důležitějšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 00:07 JoKa Re: jalea
Tak jako hlavní problém vidím ve složení rybí osádky nádrže (jestli je teda aktuální, co popisuješ v prezentaci)... Máš tam několik druhů hejnových ryb, ale opravdové "hejno" žádné... Akvo máš docela velké, tak bych toho patřičně využil, ale ne v počtu druhů hejnových ryb, ale v počtu ryb v hejnu...
A krmení bych rozhodně zpestřil a nekrmil jedním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 00:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jalea
pak mě ještě taky napadá stáří těch nových ryb ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:58 Žena jalea [3] Re: Urtman
duhovky diamantové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:58 JoKa Re: jalea
Jaké duhovky? Gupky, parmičky, nebo dania?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:56 Žena jalea [3] Re: MonterMonty
né že bych si stěžovala, ale přecejenom mohly by trochu zežhavět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:56 Žena jalea [3] Re: Urtman
ano jsou v mém velkém akvu, krmím aktuálně dajana mix, spolu s nima přišly v objednávce ještě duhovky. já nevím jak to jinak lépe popsat- prostě jsou světlejší, když na akva koukám z postele ze vzdálenosti 2 metrů tak i na takovou vzdálenost to je vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jalea
jiný kraj , jiný mrav ... u měděnek z více zdrojů mám to samé , tetrovitým rybám určitě prospěje rašelina , pestrá a nejlíp aspon sem tam živá strava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:50 JoKa Re: jalea
Chováš je v akvu "větší rybkárium"?
Kdo s nimi aktuálně bydlí a nepřidávala si v poslední době nějaké další ryby?
Čím krmíš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:38 Žena jalea [3] – vybarvení teter žhavých
Mám takový zvláštní dotaz týkající se teter žhavých. Měla jsem v akvárku 4 tetry žhavé nádherně vybarvené tak jsem se rozhodla doplnit ryby do většího hejna na 1ěks, objednala jsme z vivárka ryby přišly, všechno super jen jsou prostě tak o ě-3 odstíny méně žhavé jestli mi rozumíte ;-) říkala jsme si, že to je třeba stresem z převozu, ale už to budou 2 týdny a ryby jsou stále o poznání světlejší- jako barvu mají to né že ne, ale ne tak výraznou. už jsme to i zkoumala jestli to není jiný druh, ale nenapadá mě s čím by se to mohlo splést...Nějaká rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2014 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miloš
Studenejsi bila, tedy vyssi barevna teplota, Ti vytahne modrou, teplejsi bila, tedy nizsi barevna teplota, Ti vytahne cervenou. Proste cervene Mecovky budou paradne cervene pod 2700K, zatimco treba modry pruh neonek se paradne rozsviti spise pri 6500K a vic.

Protoze lze slusne pestovat rostliny v sirokem rozsahu barevnych teplot bile, vyber si cokoli mezi 2700K az rekneme 8500K tak, at se Ti to libi.

Pokud to mam hodnotit ze sveho pohledu, vyssi barevne teploty davaji dojem rozsahlejsich plani (je to jako ve dne venku) a vic se mi libi nad akvarii usporadanymi tak, ze delaji vetsi prostor, znazornuji krajinu, zatimco nizsi barevna teplota na mne dela dojem jeskyne, a libi se mi spis u malych akvarii, znazornujici spise maly vysek s krasnymi detaily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Jestli pán není řezník a nezkouší to jako s osvětlením masa nad řeznickým pultem v marketu smich ...Ale protože to vypadá na cichlidáře ...zase bych tak moc to světlo nepodcenil, pokud se chce také koukat na dobře vybarvené ryby...Jen bych místo kelvinů řešil dostatek světla. To si myslím není v totožných jednotkách. A to krmení, pokud je zdravý zdroj, tak živé. Ale zase v případě barevných cichlid funguje docela dobře i umělé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.08.2014 22:47 Muž Yirka [9126] Re: miloš
Neřeš vybarvení ryb světlem. Zaměř se na vytvoření dobrého prostředí a hlavně na kvalitní, pokud možno živé, krmení. To je základ.
Nad světlem je třeba se zamýšlet především z pohledu prosperity rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 20:38 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
zdravím kolik by měla mít zářivka kelvinu aby se dobře vybarvili ryby.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 17:09 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: host
Na trhu jsou "červené" zářivky T5 od AquaNova 13000K s výrazným podílem červené a modré části spektra. Zkouším 3 trubice nad svou nádrží a červenou barvu korálnatců zvýrazňují dostatečně. Dříve jsem používal žlutou zářivku od Osram, která má vysoký podíl červeného spektra. Planty a Groluxky zvýrazní odlesky, což u "matných" barev je mnohdy problém a tyto spíše potlačí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 10:04 host Re: Zuzajna
Vliv krmiva a prostředí ovlivňuje zbarvení ryb bezpochyby, ovšem je potřeba si zvláště u červených barev všimnut čím se nad nádrží svítí. Prodejci většinou aby upoutali a prodali svítí "fialovou" zářivkou typu Planta. Naprosto stejná finta jakou používají třeba řezníci v pultech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 09:46 Žena Zuzajna [4] Re: LiborSprysl
Krmivo používám docela pestré myslím, granulované od firmy SAK color a střídám s mraženým.
Problém je to, že třeba teď jsem si z burzy (25.11.) přinesla ty platy, tam vypadaly nádherně a po strčení do akvárka zase "obyčejná" červená. Za dobu transportu (asi 20") to přeci z krmení nemůže jít poznat. ;-) Takže si myslím, že to bude tím osvětlením, je fakt, že je nedostatečné, na 70ti cm svítí jedna 10W zářivka. Ale, kdybych přidala zářivku/y, bylo by to poznat? A co to LED osvětlení?
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.11.2012 09:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hr
... o barevnosti ryb vlivem světelného spektra by se taktéž dalo diskutovat...
Vliv světelného spektra na barvu ryb neukecáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2012 08:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
hr napsal: o barevnosti ryb vlivem světelného spektra by se taktéž dalo diskutovat.


Barevnost ryb bezpochyby ovlivňují složky potravy...ovšem proč by se mělo diskutovat o vlivu světelného spektra, to mi moc jasné není... klasickým příkladem jsou asijské a české závojnatky....u nich se na barvě sluníčko podílí velmi, jak uvádí praktici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2012 07:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pandoracat
Ryby se nejlíp vybarví ve spektru slunce, to je cca 5200 - 5500K. Nejbližší běžné záživky 865 tj. 6500K Ještě o něco na barevnosti ryb přidají.
Pro vybarvení rostlin jsou vhodnější zářivky teplejších barev 3500K.

Bez osvětlení se ryby nejvíc zbarví na tmavém podkladu. Já mám na většině nádrží černé lakované dno (z vnějšku samozřšjmě).

A pestrá strava je tak nějak základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.11.2012 07:18 Žena pandoracat [16] Re: Zuzajna
Opravdu nezbývá než souhlasit.Pravděpodobně jde o stravu.Chce to zvolit pestřejší,ale hlavně střídat druhy potravy.Osobně používám jak mražené,tak i tři druhy sušeného+ tablety.Od té doby co tak činímt jsou rybky daleko barevnější. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.11.2012 07:10 Muž Yirka [9126] Re: Zuzajna
Pokud ti všechno funguje, experimentoval bych za účelem vybarvení rybek daleko raději s potravou než s osvětlením. Mohlo by to totiž přinést kontraproduktivní výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 01:17 Žena Zuzajna [4] – Jasnější barva (osvětlení)
Možná je to banální dotaz, ale... Akvaristice se věnuju sice už nějaký ten pátek, ale nikdy jsem nijak zvlášť neřešila osvětlení. Ryby prospívají, rostliny rostou (dostatek denního světla). Jenže teď mi doslova mdlé barvy ryb začaly vadit. Svítím obyčejnou zářivkou a chtěla bych, aby např. plata korálová vypadala tak krásně jasně červeně jako ji vídávám v akvaristikách, burzách atd. nyní je "jen" červená? Jaké spektrum mám zvolit? A je vhodné kombinovat třeba LED osvětlení se zářivkou? Momentálně jsem si pořídila 112l akvárečko a chtěla bych, aby mělo nějakou "úroveň".
Všem moc děkuji za případné ulehčení problému. ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 736x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18336-vybarveni-ryb-jak-podporit-