Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

No Planaria

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
No Planaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 12:13 Muž Robo [45]
Dnes jsem vytáhnul z akva kámen obrostlý mechem, že ho v kýblu zkrátím. Když jsem to udělal tak jsem si všimljak v kýblu na dně rychle lozí ploštěnky, ale v noci po skle mi nic nelozí. Proč byly schované v tom mechu a ne ve dně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 07:55 Muž beermajkl [3] Re: prasan
Díky,ti co byli na skle už tam nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 07:26 - Re: beermajkl
Kľudne hneď,zrejme je už dávno po nezmaroch. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 08:11 Muž beermajkl [3]
Zdravím,No Planaria jsem použil na vyhubení nezmara,už jsem týden po tří dení léčbě,za jak dlouho mužu vyměnit třetinu voda a nemůže to nějak narušit léčbu?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 09:26 RBSC Re: Miky1981
De facto, ten účinek může mít i samotný přípravek, obzvlášť na těchto citlivých rybách dna... když si přečteš v níže poskytnutých odkazech účinky na lidech, zjistíš, že aktivní složky tohoto rostlinného extraktu způsobují ovlivnění CNS, bradykardii, nechutenství... nicméně si stále myslím, že bez výměny vody se to možná ani nemuselo projevit(protože ta má, při odlišných parametrech, podobné účinky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 09:03 Muž Miky1981 [57] Re: Atika
...já tam mám jen levatky, tak uvidíme...zatím nejsem u konce s třídenní kůrou, jediné co mě včera překvapilo (vykolejilo) byla ta reakce pancéřníčků....tak snad to bylo opravdu tím, že jsem měnil vodu a poté hned dal no planaria...tzn. asi více faktorů ve stejné době, jak mi zde napsal romant....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 23:19 Žena Atika [134] Re: Miky1981
Když jsem ji dávala já, tak pochcípaly hlavně piskořky - postupně do jedné, levatky a okružáci přežili tak půl napůl. Spolehlivě to zabije neritky a clithony. Clithona jsem dala zpět po třech měsících od ukončení léčby (odkaluji a měním část vody týdně), dokud lezl po kytkách a po skle byl OK, potom vlezl na substrát, za pár hodin se zavíčkoval a i když jsem ho hned přehodila jinam, tak už to nerozdejchal. Teď už je to pět měsíců, piskořky už tam přežívají tak ho snad zkusím znova a budu doufat, že už je to ze substrátu všechno pryč. Jinak rybky tam mám sličenky a ty byly OK včetně úplně maličkých mimin. Krevetky mi taky přežily, ale vůbec se jim to cca dva dny po aplikaci nelíbilo, shlukovaly se na filtru, nelezly, prostě nebyly OK. Ale nakonec přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:07 Muž Miky1981 [57] Re: RBSC
....tak doufám, že to na ty pijavky zabere taky....když už to podstupuju....levatky jsem se snažil vyzobat....ale jak jsem zjistil je to nemožné....ty co tam jsou se zatím pohybujou....proto jsem se ptal na tu výměnu vody následující den po aplikaci poslední dávky...abych procucnul dno a snažil se zamezit nějaké pohromě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:06 R Muž romant [27987] Re: RBSC
Napsal bych to trošku jednoduše, než kolega RSBC(naprosto nic proti jeho příspěvku). :-) Hlavně pozor na jakýkoliv mrtvolky, tedy ve vztahu ke kvalitě vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
NHKG napsal: Nekrmit. Krmím zcela běžně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:00 RBSC Re: Miky1981
Jak psal romant, bude to efekt více faktorů, hlavně té vody.
Nicméně ten přípravek nebude taky zrovna neviňátko.

Údajně likviduje i některé druhy šneků(takže bych se nedivil efektům na citlivějších rybách, i když úhyn je nepravděpodobný), dávkování není taky zrovna dobře prozkoumáno. Jestli to je jediný návod, tak jen dobře, že si na ně došlápli...

www.webmd.com/…
www.drugs.com/…
www.pro-shrimp.co.uk/…

Hlavně pozor na mrtvolky pijavic(pakliže to na ně bude dobře účinkovat, klasické pijavice jsou proti chemikáliím odolnější než ploštěnky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:51 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:47 Muž Miky1981 [57] Re: romant
...následným opakováním myslíš, to po třech týdnech???...jinak po aplikaci poslední (třetí dávky) mám následující den udělat výměnu vody s odsátím dna??? že bych v budoucnu vyměnil vodu a teprve po třech dnech aplikoval, třídenní kůru a čtvrtý den výměna vody tzn. byla by to klasická týdenní údržba???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:38 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Taky nevím, jestli existuje ještě jiný, já vím jenom o tom co píšeš. No a k tomu co pozoruješ, je podle mě souhra více faktorů v jako hlavní příčinu bych viděl v té výměně vody těsně před aplikací. Podle mě se jedná o záležitost dočasnou, což ostatně i potvrzuješ podle toho co pozoruješ. Ten návod, tedy v tom následným dávkování bych dodržel jak v množství, tak v četnosti, včetně toho následného opakování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:31 Muž Miky1981 [57] Re: NHKG
ok...díky...no teto výrobek jsem kupoval poprvé, tak nevím jestli někdo k tomu dostal nějaký jiný návod, než je uveden na obalu....dávkování tam uvedeno je i s rozpisem jakou dávku po kolika hodinách...a že 1 odměrka je na 50l vody...nevím jestli existuje ještě jiný návod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miky1981
Nekrmit.
Neměl by u nás ke každému výrobku být přiložený návod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:15 Muž Miky1981 [57] romant, RBSC
Fotka k příspěvku tak PH mám kolem +- 7,5 z kohoutku a v akva bych podle testu řekl +- 7...jinak jediný návod který byl přiložen je nalepená etiketa na výrobku (přikládám foto) ...jinak jak jsem psal, už začínají pomalu rejdit, tak snad to klapne bez ztráty rybičky...

ještě že úředníci z EU jsou bdělí... proto jsou asi pozastaveny dodávky tohoto výrobku, člověk si může zfetovat rybičky v akvariu....teď jsem svojí situaci trochu odlehčil, ale opravdu doufám, že to klapne bez úhynu... ;-)

edit: a osazenstvo dneska krmit, nebo jim nechat půst???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:43 R Muž romant [27987] Re: RBSC
Musel bych kvůli tomu k zákazníkovi. ;-) Nemám žádnou brožurku po ruce a všechny návody si nepamatuju a tenhle už vůbec ne, použil jsem to všeho všudy 2x. :-)
Edit: To PH mě taky v souvislosti s tou výměnou vody napadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:39 Muž Miky1981 [57] Re: romant
OK...díky...budu dál pozorovat...právě, že na obalu je napsáno 1 lžička na 50 litrů....zůstal jsem právě jen u té jedné, abych to nepřepísk...tak uvidíme...možná jsem to měl dát par dní po výměně, ale to už je teď asi jedno...no pancéřníčky budu dál pozorovat (dýchání je zatím klidný) a pro příště budu chytřejší....

edit: tak dva pancéřníčci už pomalu začínají rejdit...tak snad to klapne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:38 RBSC Re: romant
No, nemám s tím přípravkem žádné zkušenosti, ale napadlo mne, že vstupní voda mohla mít jiné parametry než akvarijní. Rovněž se krom předávkování nedá zcela vyloučit špatná šarže, ale pokládám to za málo pravděpodobné.
Jaké ideální pH při použití píšou na výrobku? Nějaké známé vedlejší účinky v brožurce?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:29 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Pokud byla ta dávka dle návodu, mělo by to být v richtiku, to zakalení vody by se mohlo vyskytnout při předávkování, což se mě tedy nepovedlo, ale tento jev jsem již zaregistroval, že je takto popisován. Je taktéž možné, že kombinace aplikace v momentě výměny vody není zcela tím správným postupem, ale to je jenom můj osobní názor. Jistě se vyjádří ještě někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:05 Muž Miky1981 [57] Re: romant
vycucnutí cca 25l vody, napuštěna dva dny odstátá + odstřižení starého listu echinodoru...poté jsem nabral z akva trochu vody do čisté nádobky (vypláchnuté vařící vodou a utřené do papírové utěrky) a v tom rozmíchána 1 odměrka no planaria a pomalé rozlití do akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 13:58 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Jak proběhla ta údržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 13:51 Muž Miky1981 [57] – pancéřníčci
ahoj, v jiném vlákně jsem řešil, jak se zbavit vetřelců v mém akva... výsledek byl takový, že dnes jsem aplikoval no planaria - 1 odměrku....voda se zakalila....neonky a ancíci se zdají v pohodě, ale co se mi nezdá jsou pancéřníčci...vypadají jako v rauši...jen polehávají a čučí před sebe (žádný rytí dna jako vždy)....nemám se na to vyprdnout a vyměnit tak polovinu vody?? - nemám odstátou, protože dnes jsem dělal týdenní údržbu...
děkuji....

edit: tím zakalením myslím, zbarvení díky tomu prášku - než se asi rozpustí, nebo usadí na dno....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 09:48 Muž malyLibor [5371] - Asie
Asi jsem sadista, ale velice mne baví pozorovat, co ploštěnky vyvádějí na skle prakticky hned, jakmile tam přidám No planaria. Tentokrát jsem to nedělal po svém, ale podle Ivanky a zdá se mi to rozumnější. Dřív jsem sypal No planaria rovnou do akvárka. Tentokrát jsem rozpustil prášek v deci demineralizované vody a roztok pak injekční stříkačkou stříkal po celém akvárku.... zdá se mi, že to účinkuje rychleji, protože koncentrace účinné látky ve vodě je okamžitě vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 19:54 Muž malyLibor [5371] - Asie
Do háje.... taky jsem ztratil dávkovací lžičku... Říkáte tedy 1 ml? To odměřím v malé stříkačce... mám to rovných 50 litrů, tak šup tam 1ml.
By mne zajímalo, kde se mi ty potvory v tom akvárku vzaly... Nedával jsem tam v posledním půl roce nic než.... jednu malou kryptošky od Keydoca.... A mám jich tam plno... čtyři samičky vysypaly malé kreveťule a místo davů krevetek mám na skle davy malých ploštěnek...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 22:18 Muž Chem [837] Re: honza259
Davkovaci lzicka, ktera je standardne dodavana v baleni No planaria ma priblizne 1 ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 17:22 Žena Atika [134] Re: honza259
Koukala jsem na ni, ale nic na ní napsáno není :-O ani v dávkování, všude jen 1 odměrka, půl odměrky atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 17:14 honza259
Jak je velká ta dávkovací lžice, stratil jsem ji, kolik asi měla ml 1??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 16:39 - Re: Filip980
Krevetkám to neškodí a nevidím problém použiť to aj pri rakoch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 15:05 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Zdravím, znovu po roce se mi objevily v akváriu ploštěnky a s jejich vzrůstajícím počtem jsem se rozhodl, že tedy znovu použiju No planaria. Nedávno jsem si však pořídil do akvária CPO ráčky a nikde jsem nenašel, jestli to na ně nebude mít nějaký negativní vliv. Proto se chci zeptat má tady někdo zkušenosti s tím, jestli to nějak nepůsobí na raky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 10:35 Hryzo Re: ivaha
tak isto len doporucene davkovanie - 3 dnova liecba nic viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Hryzo
Toť otázka, jestli se mýlím nebo ne. Mi proti nezmarům No Panaria nepomohla, Panacur ano. U obojího mluvím o doporučeném dávkování. Naopak člunky mám v akváriích i nadále, ovšem ty mi nevadí, zbavovat se jich nechci, líbí se mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 13:31 Hryzo Re: ivaha
Mylis sa, mne no planaria vyzabijala nezmarov v krevetkariu - nemohol som tam pouzit asi nic ine kvoli nim (flubenol im sposobuje problemy s porodnostou)

tak isto krasne vymizli vsetky cervicky co mi liezli po skle a mam pocit ze aj clunka pravohrota s ktorou som bojoval asi od zaciatku toho akaria odisla ... uz 3 dni som ziadnu nevidel a tym padom aj nepucil ... bez no planarie keby som 3 dni nepucil ich tam mam 2 nasobok a vidim ich aj z 2 metrovej vzdialenosti takze asi tolko k mojim skusenostiam s NP ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 19:08 Muž maryn [40] Re: ivaha
JJ, o tom už jsem četl ve vláknu o nezmarech a dám jim tak ještě 14 dní a pokud nezačnou mizet sami, tak jim tam ten Panacur dám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.08.2014 18:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: maryn
Nebude. Ale pomohl mi na ně Panacur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 22:06 Muž maryn [40]
Bude tento přípravek fungovat na nezmary?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:42 amrtin Re: LinaDee
Pozdě... :-| pivo Už třetí den aplikuji všude kde je nějaká voda :-D .Jelikož jsem už o všechny krevetky přišel,tak všude aplikuju co se vejde...U beťáka a v krevetárku(ještě tam jedna cherryna žije) jsem ještě dneska objevil pár těch potvor,velký akva a dvě miníčka už zřejmě "no problem".Tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 23:24 Žena LinaDee [167] - Aquascaping
Kdyby no.planarii někdo sháněl, tak tu mám skoro celé balení a krevetky už nechovám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bin
To je běžné. Já vždy první tři dny dávkuji dle návodu... a další dny dávám stejnou dávku jako třetí den, dokud vidím nějakou živou ploštěnku.... a po dvou týdnech zopakuju třídenní kůru, abych zlikvidoval případné ploštěnky, co se vylíhly z vajíček (pokud nějaká byla, to se ale nedá zjistit). Tenhle postup se mi osvědčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 16:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
No, to je nejhorší, že se dají přetáhnout vajíčky na ruce, aniž by si toho člověk mohl všimnout. Jsou to zákeřné potvory. Mně se je naštěstí nikdy nepodařilo zavléct z jednoho akva do druhého... Ale mohly přijít i s otíky, mohly přilétnout s prachem... u ploštěnek je nejhorší, že se nedá odhadnout, jak se ti do akvárka dostaly. Nezbývá než jen trpělivě léčit. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 16:40 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Pepenka
tak to vypadá že budem tiež aplikovať dlhšiu dobu ako 3 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 16:26 - Re: Pepenka
Asi ako prevenciu áno. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 08:22 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Šmarjá..včera jsem našla v miníčku ploštěnku..mrchu...no planaria už je tam, doufám že zabere co nejdřív..jediné co je v tomhle akva nové jsou Otíci..a nebo jsem si je přetáhla z jiného akva, které už je vyléčené. To mě ale vůbec nepotěšilo!! Mám pro jistotu přeléčit všechny akva? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.10.2013 18:08 - Re: Bin
Nedá sa to presne špecifikovať.Niekomu (ako mne) to likviduje všetky, inému len niektoré.Asi záleží od veku a účinnosti látky Betelovej palmy + na hodnotách vody v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 17:29 Muž Bin [144] - Amerika
prežila by tento prípravok Ampulária? Je mi jasné že brotie budú cestovať do iného akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 13:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Tak jsem zase o něco moudřejší... Já si vždy No planaria odvážil podle velikosti akvárka a normálně to nasypal na hladinu. Prášek se mi postupně rozptýlil po celém akváriu a taky se mi tam občas udělal takovýto povlak, který ale po několika dnech sám zmizel. Já v akvárkách většinou jen měním vodu, odkaluji jen minimálně, jednou za delší čas, je-li potřeba. Možná proto, že jsem No planaria nikdy nerozpouštěl, mi ploštěnky přežívaly déle a aplikoval jsem No planaria i 6-7 dní. Zjevně to funguje tak i tak...dělám to stejně, jen si nejsem jistý s tou koncentrací, pokud se jen "mění" voda...Zaznamenal jsem "negativní ohlas" u některých druhů ryb, pokud je toho asi moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 11:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
Tak jsem zase o něco moudřejší... Já si vždy No planaria odvážil podle velikosti akvárka a normálně to nasypal na hladinu. Prášek se mi postupně rozptýlil po celém akváriu a taky se mi tam občas udělal takovýto povlak, který ale po několika dnech sám zmizel. Já v akvárkách většinou jen měním vodu, odkaluji jen minimálně, jednou za delší čas, je-li potřeba. Možná proto, že jsem No planaria nikdy nerozpouštěl, mi ploštěnky přežívaly déle a aplikoval jsem No planaria i 6-7 dní. Teprve když jsem žádnou živou ploštěnku neviděl, tak jsem přestal aplikovat, po dvou dnech provedl normální výměnu vody, za týden druhou a opět za týden třetí výměnu a pak jsem aplikoval další léčebnou kůru dle návodu (opět jsem jen sypal na hladinu). Tu druhou kůru jsem prováděl proto, aby zabila mladé ploštěnky, které se do dvou týdnů vyklubou z případných vajíček. Musím říct, že tímto způsobem jsem se zatím ploštěnek vždy účinně zbavil.
Nicméně člověk se stále učí a pokud bych potřeboval zase někdy léčit, tak rozhodně zkusím No planaria rozmíchávat ve vodě a část pomocí hadičky nasazené na stříkačku aplikovat do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2013 15:43 - Re: Pepenka
Môžo reagujúce baktérie na dáky prvok vo vode,čo ľudské oko(pri ich premnožení) vníma ako ten povlak.Obdoba povlaku na novom koreni či dreve.U mňa na druhý deň ani nepoznám,že som niečo aplikoval.Po výmene vody by sa to malo stratiť ako napísal Libor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2013 14:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chem
Tak to určitě funguje také...ale při své nepečlivosti...vyvraždit ploštěnky v jedné nádrži stačí i jen nasypat...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18252-no-planaria?od=79