Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

No Planaria

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
No Planaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 21:12 R Muž ctibum [6924] Re: Icestar
Tak to sleduj. Já ji tak po dvou třech hodinách, když už v ní bylo víc, vyndal, vyčistil a dal znovu. Když jsem jí nechal do rána, tak všechny zase vylezly ven, když sežraly návnadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2020 20:49 Žena Icestar [595] Re: lacewings
Šneky? :o těch tam mám požehnaně, však je to taky primárně šnekárko... to bude mravenčí práce.
Každopádně pastička nalíčena a už se to v ní množí potlesk tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2020 13:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Icestar
- a vyndej všechny šneky vedle do sklenice, z těch taky určitě něco vyleze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 13:14 Žena Icestar [595] Re: ctibum
Oběma třem :) dík, pastička objednaná, dokonce pro ni večer mohu sjet. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2020 12:30 R Muž ctibum [6924] Re: jab63
S pastí to zase tak pomalé na výrazné zredukování populace ploštěnek není. Je sice potřeba se tomu trochu věnovat, nenechávat past moc dlouho, např. přes noc, na druhou stranu vzhledem ke zbytku akvária nic neriskuješ... Mám vyzkoušeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 10:14 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: afc1886
Ploštěnky jsem zlikvidoval No Planirii rychle. Myslím ale, že je sázkou do loterie jak to ovlivní ostatní živočichy. Úplná tragedie při zachování dávkování to nebude. S pastí to bude na dlouho. Záleží jak na to spěcháš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2020 07:39 R Muž afc1886 [14695] Re: Icestar
Já bych napřed vytvořil past na ploštěnky a na No planarii bych se vybodnul. Mám s ní špatnou zkušenost. Návod jak vytvořit past najdeš na youtube. m.youtube.com/…
Edit: Ještě jsem ti našel jeden užitečný odkaz. www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2020 22:50 Žena Icestar [595]
Prosím o radu. Ve šnečí desítce se mi objevily ploštěnky a zdá se mi, že jejich počty narůstají. Stejně jako počty endlerek i krevetek. Mám už druhou či třetí generaci, vidím samice se sedly i nosící vajíčka. Otázka je - likvidovat ploštěnky, nebo nechat? Nepřijde mi, že by krevetám vadily. Přijde mi, že ubylo šneků - nevidím vajíčka, přijde mi to zvláštní, žrádla mají dost...
Trochu se bojím aplikovat chemii. Filtr nemám, akva je bez techniky. Co dělat, poradíte prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 11:02 R Muž afc1886 [14695] Re: longr
longr napsal: ti mrtví pidišnečci, kteří budou všude po akvárku a nejdou jen tak odstranit. Každopádně to dost rozhodí rovnováhu.
Přesně tady je největší problém při použití No Planarie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 10:57 Muž longr [0] – Vliv na osazenstvo
No Panaria může být pěkné zlo. Měli jsme v substrátu pijavky, tak jsem zkusil No Planaria. Šneky to vzalo dost, jak něco z malých, tak i Neritiny a heleny. Neritiny i heleny po přendání do jiného akva sice žijí, ale nelezou, jen tak povykouknou z ulity a když se do nich šťouchne, schovají se. Pancéřníčci skvrnití to taky těžce nesou. Po aplikaci začali dva vysedávat u hladiny. Jeden po pár dnech i po výměně většiny vody uhynul. Pandíci taky nejsou nadšení, ale nevadí jim to. Navíc se rybám (jedna neonka a někteří pancíci) začal objevovat rozpad ploutví, který se snad pomocí Esha 2000 + Esha Exit podařilo chytit. Buď to způsobila přímo No Planaria, která je oslabila, nebo možná ti mrtví pidišnečci, kteří budou všude po akvárku a nejdou jen tak odstranit. Každopádně to dost rozhodí rovnováhu.
Takže já už No Planaria raději nechci a pokud se něco objeví, radši použiju jen pastičky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.12.2018 23:25 - Re: Martincz
Člnka je znakom dobrej kvality vody,som rád ak ju v niektorom z mojich akvárií vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2018 21:23 Muž larix [1420] Re: Martincz
Ja by som ich naopak vo svojich nádržiach rád privítal. Sú neškodné a spestrujú život v akvárku. Estetika je samozrejme druhá (subjektívna) vec. Kedysi sa im u mňa darilo, no prišiel som o ne práve vďaka zavlečeným Planariám. Vtedy som sa odhodlal použiť No Planaria a nedopadlo to práve dobre. O život prišlo okrem Ferrissií niekoľko Borarasiek a viac ako polovica kreviet. A aby som odpovedal na tvoju otázku - No Planaria Ferrissie zničí a ešte niekoľko mesiacov sa v akvárku nebude dariť žiadnym slimákom. Je to skrátka iba čiastočne selektívna jedovatá substancia a tak by som s ňou aj zaobchádzal.

Poznámka: Platný názov druhu je Ferrissia fragilis (Tryon, 1863), v atlase by to mohol nejaký ochotný redaktor upraviť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2018 20:30 Žena drvi [2894] Re: tramtra
Já bych ji tam nelila kvůli ničemu, za žádnejch okolností, je to pěkný svinstvo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 20:16 Muž Martincz [9] Re: tramtra
Ok díky za info, ale mě to štve jak to je na rostlinkách a i na skle. Pěknému vzhledu to na aq nepřidá, snažím se to likvidovat i ručně ale je to jak se zdá nekonečnej boj no rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.12.2018 19:27 Žena tramtra [3202] Re: Martincz
Kvůli Člunkám bych NoPlanarii do akvária určitě nelila. Nech je žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 16:24 Muž Martincz [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Dokáže přípravek NO PLANARIA vyhubit Člunici Jezerní nebo Člunku Pravohrotou, nevim co to mám v aq. cca 1mm malé potvory.Nemáte někdo zkušenost? :-( :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2018 21:49 Muž klm007 [114] Re: klm007
Doplním další informace: Uběhlo 7 měsíců a plži teprve přežívají. Myslím, že je to podstatná iformace, pro ty, kteří budou tento přípravek používat a v akváriu nemají filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 19:43 Muž klm007 [114] – Odbourání No Planaria
Po aplikaci No Planaria a totálnímu zničení všech ploštěnek a plžů, jsem se vrátil k běžnému režimu. V miniakváriu 25 litrů, měním každý týden 5 litrů vody. Po třech měsících, ale žádný šnek není schopen přežít. Po dvou dnech umírá. Jak dlouho to bude ještě trvat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 08:23 Žena Jitka66 [8] Re: cezarmilan
Jasně. Vodu budu také měnit. Myslela jsem to uhlí kvůli šnekům, nechci je nechat v malém provizoriu příliš dlouho. Stejně se má léčba opakovat, nevím zda po 2 nebo 3 týdnech.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 20:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jitka66
Keďže je to prírodný produkt, nedával by som aktívne uhlie. Stačí výmena vody, pretože môžu ešte ostať vajíčka planárií a ten zbytok nech slúži ešte chvíľu ako prevencia. Ja som to takto aplikoval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 06:06 Žena Jitka66 [8]
Zdravím. Mám také akva 70 l. Tak-že dávkovat ca. na 50 l vody? Měnil jste po přidávání no planaria 4. den vodu? Asi pak mohu dát do filtru pro rychlejší odbourání aktivní uhlí.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:27 Muž TRULY [164] Re: sivon
TAK ho dáte do kuchyne. Myslím že proces 72 hodin liečenia a napr. + 48 hodin navyše nieje tak zdlhavý aby akvarko neprežilo bez stálej celodennej nutnej prítomnosti človeka trebars aj v komore :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 22:39 Žena sivon [1714] - PlžiRe: NHKG
V zatepleném paneláku si mohu troufnout mít na parapetu akorát velkou zavařovačku:-( .
Na akvárko jsou úzké a nestabilní (víc místa je z venku, ale to by asi přežily jen ty ploštěnky :-) ).
Asi to nebudu pokoušet a dojdu sehnat čerpací hlavu. Ona se třeba bude hodit i v budoucnu. Doufám, že bude fakt tichá, abych nemusela stěhovat mini do kuchyně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 23:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sivon
Já mám na okenním parapetu 58l akvárium. To nemáš nikde v bytě ani na okně místo?
Ale podle mě malinké čerpadýlko/čerpací hlava bude stačit na čeření hladiny a dodávku kyslíku a neuslyší ho kromě netopýrů vůbec nikdo. Takže akvárium by mohlo zůstat v ložnici. Otázkou je, jestli máš kde takové čerpadlo sehnat/pučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 23:19 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Englor
Nejde mi o "distribuci" jedu k ploštěnkám, to lze v tak malém akváriu vždy nějak zamíchat. V návodu se uvádí, že se má zajistit dostatečný přívod kyslíku, kvůli rozkladu produktu. Tak bych si nerada udusila ryby a krevety.
www.pro-shrimp.co.uk/…

Jinak díky za radu s roztokem, už jsem o tom i přemýšlela po přečtení několika stránek předcházejících příspěvků. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 18:53 Englor Re: sivon
Nemam zkušenost s "miníčkem", ale hubil jsem ploštěnky v 70l bez filtrace a vzduchování. Prášek jsem si nejdřív rozpustil ve sklenici s vodou a roztok pak rozlil po akváriu (zaměřil jsem se na místa jako mech, pod kameny apod., kde se ploštěnky rády schovávají, aby tam byla alespoň dočasně větší koncentrace přípravku). Pak jsem to ještě trochu zamíchal špějlí, kde to šlo. O zbytek se postará difuze, takže nějaké proudění vody není třeba, jenom to trvá trochu dýl. Dávkoval jsem podle instrukcí na obalu, tedy 1 odměrku na 50l vody. Dával jsem ale jen první a druhou dávku, třetí už jsem nedával, protože krevetky už mi přišly dost apatické a po ploštěnkách ani památky. Taky to bohužel zhubilo všechny levatky. Už je to přes měsíc a stále žádná ploštěnka, krevetky bez úhynu. Vodu jsem měnil dál jako normálně.

Takže to, že je bez filtru a vzduchování bych se nebál, jenom si navaž příslušné dávky dle čistého objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 16:57 Žena sivon [1714] - Plži – Použití No Planaria v mini bez filtru
Má někdo zkušenost s použitím tohoto prostředku v miníčku (cca 11 l vody) bez filtrace a vzduchování? Je to vůbec proveditelné, nebo mám raději shánět nějaký filtr?
Problém je i v tom, že akvárko je v ložnici a filtr by v noci rušil. Stěhování po dobu léčení je dost problematické, nějak není, kam ho postavit, ale v nejhorším by to snad rodina na stole v kuchyni nějak ty 2x4 dny překousla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2016 22:11 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: rubehe
Já tiež nie som díler, ale mám váhu s přesností na 0,1g kvůli vážení hnojení... ;-) Tak jsem to vážil, a jedna dávka (zarovnaná, přiložená lžička) má 1g... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:38 Muž TRULY [164] Re: rubehe
uff aj by som ti to odvazil ale niesom diler a nemam malu vahu na gram. Pocitam ze by to mohlo byt okolo 2-3g. Skor ku 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 18:45 rubehe – Dávka
Nemohl by někdo zvážit množství jedné dávky. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 15:38 Muž koyack [87] Re: TRULY
Tykat samozřejmě můžeš. Pastičky se dělají z petek, stejné jako na odchyt krevetek. Já jsem do akva také nic nedával až nato mražené krmení a to jsem ho bral i kamarádovi ale ten má skaláry, tak mu ty potvory zřejmě baštěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2016 09:51 Muž TRULY [164] Re: koyack
tak určite tomu pomôžeš (ak môžem tykať) ak ich odchytíš čo najviac predtým.
Dosť si ale treba dávať pozor na to na čo ich budeš lákať, pretože ti to samozrejme bude hniť v akvariu celu noc. U mna sa planaria prejavovala hlavne v noci a hlavne v skrytych miestach ako pod kokosom, za filtrom, v dreve a v kadejakých zákutiach.
Pasca sa dá kupiť na ebay, aliexpress alebo vyrobiť ale uspešnosť neviem, neskušal som to.
NO to ako sa dostali do akva netušim. Nedával som do akva žiaden nový štrk, žiadne korene ani nič nove z čoho by som to mohol dovliecť. Jedine čo ma napadá je potrava. Totiž to planariu mam aj v hlavnom akva a tam som tiež ničnemenil. Cize bud potrava alebo fakt neviem, niesom si vedomí toho aby som ju priviekol niečim iným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 09:35 Muž koyack [87] Re: TRULY
Také se chystám na útok. Jak jsem se dočetl, tak je doporučováno před nasazením NO PLANARIE odchytat do pastí nebo na uzenou kúži co nejvíce těch potvor. Jak se vám dostali do akvárka? Mě zřejmě s mraženým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2016 21:05 Muž TRULY [164]
Táááákže proces NO PLANARIA u mna :)
Dávkovanie: 0-24hod-1odmerka, 25-48hod-1/2odmerka, 49-72hod 1/4odmerka

Akva 40l
Dávkovanie podľa návodu. Len to treba trošku upraviť podla litraže nakolko je jedna lyžica na 50l prvý den.

1. den som najprv vymenil 30% vody + otrhal zbytkove listy hnile atd...
+ všetkých slimákov čo sa mi podarilo nájsť som prehodil do vedra 10l
+++ pridal dávkovanie tak ako je v návode

2. den som pridal dávkovanie ako v návode
- planarie veselo promenádovali po skle akoby nič

3. den som pridal dávkovanie ako v 2 den čiže polovicu
- planarie už bolo vidno menej ale aj nadalej boli v akva
- všimol som si u planarii ako by im zosvetlel stred tela, teda nejaka silno svetla škvrna v strede tela ktora predtým nebola tak výrazna

Začal som v sobotu rano, dnes je 4 den od aplikácie a hlásim vysledky:
-nevidím nikde žiadnu planariu. (je den)
-všetky zvyšne slimáky otrčili kopyta, su vystrčene z ulity a hniju v akva
-male ancistrusy prežili a velke tak isto bez ujmy
-v akva sa zmenili čiastočne voda ako keby začali hniť odpadle listy rastlin v nejakej pavučinovej zmesy

Okamžite som dneska vymenil 70% vody a dohľadal všetky slimáky čo sa dalo.


Skušal som ešte dať upravene dávkovanie aj do toho vedra kde boli slimáky z akvaria.
Presne všetko ako cez kopirak. 1,2,3 den nič a dneska všetky slimáky teda cca 10ks mrtve, maximalne vystrčene z ulity a tykadla napnute ako keby boli v krči a nikde žiadna planaria.

Takže vyzera to tak že NO planaria zabrala.
Otázne je však to či to zabilo aj vajíčka planarie a ako hlboko do substratu sa prípravok dostal. Určite vymením za 2 dni opätovne vodu min 50%
Budem nadalej pozorovať a dám vedieť ako to vyzera, dufam že to zabralo. Ak nie tak počkam týžden kým sa vajíčka znova vyvinu alebo 2 týždne a dám druhu vlnu utoku.

Už som to chcel riešiť aj v 120l akva ale mam tam v sitku male pancierniky a bojim sa že by som ich zabil.

Dneska som zároven po výmene aj dezinfikoval vedra hypermanganom. Necham to učinkovať do rana. Naposledy to pekne spálilo všetky planarie čo ostali na vedre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2016 20:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Deepinpeat
-mělo by to být zhruba cca 1 ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 17:47 Deepinpeat Re: host
Díky moc. Snažím se být opatrný, už se mi několikrát povedlo popravit nějaký druh ryb zaručeně neškodným a bezpečným přípravkem, naposled i jeho polovičním dávkováním, takže klidný stejně nebudu, ale aspoň to tam nebudu sypat od oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 17:32 host Re: Deepinpeat
Odměrka ve tvaru polokoule o průměru 16mm.
Na tom pintlich dávkování až tak moc nefrčí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 16:13 Deepinpeat
Nemohl by mi někdo prosím vyfotit tu dávkovací lžičku s nějakým měřítkem nebo ještě lépe napsat kolik mg nebo g/L se ta šílenost dávkuje? Upřímně moc nechápu, proč nemůžou uvádět nějaké odvážitelné dávkování. Kdyby měl někdo zkušenost s dávkováním na nezmary, tak by to bylo ještě lepší. Please help!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: GP
Pomohu vám... ropa se úplně běžně v akvaristice nepoužívá. Zatímco extrakty z různých přírodnin ano... :-P ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 23:54 GP Re: TRULY
ot: ropa je taky prirodni. nejak to zaklinadlo nechapu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:13 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
tak kupil som dva sáčky tak to asi najprv skusim bez nich , uvidim aký to ma učinok a potom možno liečbu zopakujem. U velkeho akva to prckovia budu musieť dať no. Tak pokial viem je to prírodný extrakt tak sa uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
No s vajíčky bych si jistý nebyl... ty se chytnou všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:48 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
TAK čítal som že okrem slimákov a možno kreviet s tým problem nieje, ale len pre istotu. Zdravý jedinec by po preloveni nemal preniest planariu nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
No nestalo se mi, že by se s tímto přípravkem nekamarádili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 10:53 Muž TRULY [164]
takže piatok sa blíži a chystams a už určite na aplikaciu.
Zaujíma ma či môžem preloviť všetky prísavniky teda 3x samica 8cm a drobce asi 10ks 2-2.5cm dočasne do vedra s čistou vodou o teplote akva a tak to aplikovať NOplanariu. Nejak nemam dobrý pocit aby im to enublížilo, alebo myslíte že to daju aj tie drobce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2016 13:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
Určitě veškeré věci,které jsi používal k odkalování,výměně vody,sítku,atd ,nech rovněž projít koupelí.Má tendenci zůstávat v různých zákoutích ,většiniou tam,kde bys jí nečekal ;-) .
-tak at se zadaří a podej report o aplikaci ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 13:20 Muž TRULY [164]
tak planaria dorazila koncom minuleho týždna tak sa chystam na mortal combat akva verziu.
Objednal som 2 balenia za cca 22e. Dalsí bonus že firma mi poslala fakturu na 560kč a tak som im to nechcel komplikovať a poslal im peniaze v KČ ved nech to maju lepšie. Samozrejme že v dobe europskej unie a nekonečných hranic mi stiahli 10e za prevod penazi z E na KČ a tak ma vyšla o 10e viac :-D super ... Dufam že aspon zaučinkuje

Dnes som tých hajzlíkov videl rano ked som zasvietil akva aj na skle a dokonca plaať si na hladine.

Zaujíma ma však jedna vec.
Rozmýšľam správne ak napr chcem dať liek v sobotu, tak ešte v piatok ich poriadne nakrmim a vymením večer vodu cca 60% aby som to aplikoval do čistej vody?

Dalej ma zaujíma aký vplyv to môže mať na male asi mesačne ancistrusy v akva.

Môžu ostať vajíčka alebo nejake nosiče planarie aj v hadiciach a vedrach ktore som použival na odkalovanie? aplikovať to aj tam_?

PS aby som bol korektný tak peniaze za prevod meny z E na Kč stiahla moja banka nie česka firma. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 16:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Na tisíce litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 15:12 Muž TRULY [164]
viete mi niekto poradiť na ake množstvo resp. velkosť akva vystači tento liek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 20:19 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Hodinu som mal 3 filtre z bublikov vo vedre. Nezmykal som ich a toto sa tam nahemzilo.



Zaujima ma ze ci nejako ovplyvnuju hodnotu vody. A ci sa objavia aj v akvariu kde je voda dobra a kvalitna.

Ako sa vlastne dostanu do akva?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18252-no-planaria-vse-kolem?od=27