Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gudea duhová (Characodon lateralis) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Gudea duhová (Characodon lateralis) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:18 kaasha Re: petulinakk
To první mládě, co porodila (první, jehož porod jsem viděla), se taky narodilo ocáskem napřed. To rodila zhruba půl hodiny a prcek je v pořádku. Tak já jdu teda lovit a masírovat. Snad to holka vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 10:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: petulinakk
Asi si to špatně vybavuji... :-O (Ale přeci jen bych počkal na nějakého experta se zkušenostmi. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2012 10:23 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: petulinakk
"Vůbec netuším jak je to u rybek (kdysi jsem mívala gupky ale už nevím jak rodily)" - co jsem tak videla, kdyz se to povedlo zahlidnout, gupky, mecovky a black molly rodily prcky hlavou napred. Jednu pavici jsem musela vytahnout z vody a pinzetou ji mlade vytahnout, viselo den? dva? ocaskem napred. Neprezilo, poskodila jsem je. Ale gupice pak zila a rodila v pohode dal. Ale byla to macata samice. Nevim jak je ta tvoje rybka velka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 10:16 Žena petulinakk [2016] Re: Sid
Jak jsem psala, všechny moje domněnky vycházejí jen z toho co vím o savcích, takže kvůli zadavatelce jsem ráda že zrovna tohle se aplikovat nedá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 10:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: petulinakk
...Nemám s tímto žádné zkušenosti, tak jen úvaha - je normální že se mládě rodí ocáskem napřed?
Tyhle rybky jsem měl v akváriu tak dávno, že už to ani pravda není, ale pokud si dobře vybavuji, porod ocáskem napřed byl běžný(?).
Určitě se vyjádří někdo s praxí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2012 09:59 Žena petulinakk [2016] Re: kaasha
Nemám s tímto žádné zkušenosti, tak jen úvaha - je normální že se mládě rodí ocáskem napřed? Vůbec netuším jak je to u rybek (kdysi jsem mívala gupky ale už nevím jak rodily), ale u většiny zvířat jde mládě hlavou napřed, a když je to opačně tak to není dobré znamení... Přijde mi to taknějak ne moc aerodynamické, tak že když jde napřed ocáskem, tak se tam může "zašprajcnout"...
Kdybych to vzala tak jak je to u savců, mládě se za 7 hodin v porodních cestách už pravděpodobně stejně udusilo, tak ted už budeš spíš bojovat o život samice, jestli už není pozdě... asi bych zkusila mládě co nejšetrněji vytáhnout, ale upřímně si myslím, že šance samice nejsou moc velké... :-( Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 08:50 kaasha – Characodon lateralis- porod
Ahoj všem. Včera jsem zjistila, že samice characodona rodí. Od té doby ji sleduji. Jedno mládě vypudila bez problémů, ale už je to cca sedm hodin, co jí kouká z řitního otvoru ocásek dalšího prcka a nemůže ho vyprdnout :-( Je to normální, nebo jí mám pomoct masírováním břicha? Je to dost malá rybka, strašně nerada bych jí ublížila a nechci o ni přijít...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18125-characodon-lateralis-gudea-duhova-chov-odchov-rozmnozovani