Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Easylife - výrobky, sortiment

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Easylife - výrobky, sortiment
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:06 Muž Karel z Tábora [21]
Odpoví mi někdo prosím???Dávat Easy Life Carbo do akvárka hned od založení?Nebo posečkat?A co Profito?Kdy začít hnojit???Dávkovat deně?Nebo po týdnu???Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:37 DURKY
oplati sa davat do vody tekute hnojivo? v akvaristike mi povedali ze mam pouzivat iba tabletove ale nwm sa rozhodnut pretoze na hygrophile augustifolii mi stale rastu krasne listy ale len co narastu nove listy hned stare odhniju
mal by som zacat pridavat tekute hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:40 Muž Karel z Tábora [21] – Easy Life Carbo a Profito
Zdravím včera jsem založil nové akva a chci se zeptat kdy by jste začali dávkovat Carbo a kdy profito?Carbo jsem přidal hned včera a dnes také dávám 1ml na 100l denně beru to že je to místo CO2 a Profito mám v plánu začít dávkovat až tak po týdnu nebo po čtrnácti dnech až uvidím že se kytky chytli.Poraďte jak by jste to dávkovali vy?Nebo jaké máte zkušenosti.Moc díky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 18:53 Muž Marthyx [0] Re: romant
Přesně menší dávky častějc = větší uspěch.

Pokud se nechcete zabívat nějakým mícháním PMDD odvažováním a dalším laborováním je easy life idealní pokud člověk věří nápisům na balení :). PMDD stačí zamíchat špinavou špejlí.... a hned se dějou věci divoké (plísen) a ta trvanlivost furt to míchat dokola??

FOSFO mě zklamalo , protože bohužel zřejmě obsahuje mín fosforu než výrobce uvádí.
Na svejch 80 l čistý vody jsem dnes (a již dřív) nalil 160ml , což by mělo bejt už předávkovaný hrozně a okamžitě by se měla objevit zelená řasa .... ale nic ono hle PO4 je pouze 1.5mg/l. Ve výsledku vám FOSFO zvedne koncetraci PO1 1ml v 1l o 0,5mg/l.
Používám ho dost často protože pražská voda je furt pěkně nasycená dusičnanama.

Carbo je moc dobrý když se překročí koncentrace uvedená na obalu ,dá se stím pparádně zlikvidovat ruducha, a ryby ani krevety jsou ok , samozřejmě za předpokladu že měníte často vodu.

Z profitem zkušenost nemám microprvky by se měli řešit až tehdy jsou li na rostlinách viditšlné nějaké známky poruch , např. rozadání pletiva stráta barvy atd...
Sám používám raději ADu je spolehlivější a když člověk přidává v doporučenym dávkování , všechno pěkně rosrte tak jak má. Myslím(Step 1-3)

Pokud máte nedostatek NO3 je dobrý přidat NITRO to mám vyzkoušený a stačí fakt málo a za ty peníze je rozumný.

Výpočet koncetrací v jednotlivých komerčních hnojivech se dá spočítat tu: calc.petalphile.com
Nadruhou stranu nevím jak se tomu dá věřit , jsou zde koncetrace alespon od easylifu co jsou na obalu ale těm se jak sem se přesvědčil moc věřit nedá... :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 16:11 Muž milosak [66] - RostlinyRe: milosak
Zapomněl jsem dodat, že dávkování bylo každý den a docela vysoké.

5 ml na 72 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 14:16 Muž Miso [470] Re: fousac
no neviem, ja som spravil pokus, do jedneho pohara som dal vodu z RO a do druheho vodovodnu 12dkH, do kazdeho kvapol Ferro a voda z vodovodu sa zakalila pricom voda z RO zostala cira.
Tiez som zistil ze ak som do akva vecer nalial Ferro + Profito zmeral a v akva bolo 0,3mg/l Fe co sedelo, ale rano pred zapnutim svetla (po cca 8hod) som zmeral znovu a bolo 0,1mg/l Fe co je znacny pokles. s Tensom ani s Plantexom tento problem nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:59 Muž fousac [39] Re: Laduschka
U mě bylo Profito v pohodě bez zákalu, jen u toho Ferra je to nepříjemný, protože i po 12 hodinách je tam stále slabý zákal. Později vyzkouším denní dávkování, snad ten zákal nebude tak výrazný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:54 Žena Laduschka [120]
Mě profito kalí i měkkou vodu, ale jen na pár hodin, tak 2-3, pak je to v pohodě ... a kytky po tom rostou fajn, navíc hnojení jednou za tejden, to si myslim se dá přežít ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 06:30 Muž milosak [66] - Rostliny
Někde jme to probírali.

To mléčné zakalení nám způsobovalo přidávání EL profita, které zmizelo cca
po 10 hodinách.

Samozřejmě na nějaké negativa to nemělo vliv, ale na estetiku ano.

Dnes používám jednotlivé složky a mám klid.
Reakci Profita s tvrdou vodou vylučuji, protože stejný problém jsem měl
i v AK s měkou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 00:44 Muž Miso [470] Re: fousac
ja si myslim ze hnojiva od Easylife su dobre, len proste u mna to nefungovalo. neiem ti poradit nieco konkretne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 00:00 Muž fousac [39] Re: Miso
A zkušenost s jinými hnojivy? Zda je u nich stejný problém (Ferropol apod.) Trochu mám obavy, aby nedošlo k nějaké reakci a nevznikla sloučenina, která bude rostlinám k ničemu. Ještě mě trochu mate to, že jsem po aplikace dělal test na obsah železa a stále mi vychází 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 23:48 Muž Miso [470] Re: fousac
nemozem najst ci som to tu pisal, ale zakalilo mi vodu tiez. Potom som to testoval a zistil som ze vodu z RO to nezakalilo pricom vodu z vodovodu hej, bavil som sa potom este s par ludmi a vychadza mi to ze problem je pri tvrdej vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:33 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
no hele poprvi se mi to taky lehce zakalilo, a mam za to ze jsem to i nekde cetl, ale zaboha to ted nemuzu nikde dohledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:30 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Tak před několika měsíci jsem si pořídil ProFito abych ho vyzkoušel. Cenově vychází ve srovnání s třeba Ratajovým Bioflorem lépe. Po několika měsících používání, ale ve srovnání s akváriem kde hnojím vlastním namíchaným hnojivem z Tenso coctailu nevidím pražádný rozdíl.

Takže podle mě pokud se nebojíte trocha experimentování, namíchat si doma hnojivo a najít si vlastní nejlepší dávkování, tak nemá ani tento komerční přípravek význam. Navíc na několika webech nebo na aukru se dají pořídit jednotlivé složky za zlomek ceny komerčního přípravku i s návodem do začátku jak namíchat a jak dávkovat.

ProFito a jemu podobné lze opravdu doporučit pouze absolutnímu začátečníkovi a nebo někomu kdo má na to dost peněz.

Ve výsledku jsem ale dospěl k tomu co tu v diskuzi už stejně zaznělo. Abych nezapmněl tak ta komerční hnojiva mají ještě jednu nevýhodu - u většiny z nich se nedozvíte jejich skutečné složení a jste odkázáni pouze na doporučení výrobce jak dávkovat a to nemusí být vždy to pravé pro vaše akva. To co si doma namíchám, tak vím co v tom mám a snáz se pak upravuje i dávkování....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:49 Muž fousac [39]
Nesetkali jste s tím, že po aplikaci Easy Life Ferro došlo k vytvoření mléčného zákalu? Aplikoval jsem 5 ml na nějakých 65 litrů vody a vytvořil se zákal, který zmizel až druhý den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 02:13 Muž Miso [470] Re: Xixao
sorry teraz som si vsimol ze tam to Ferro uvadzas, ja to pridavam 1:1 s Profitom. a NO3 nepridavas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 18:14 Muž Miso [470] Re: Xixao
no hnojit komercnym hnojivom podla EI do 250l uz zacina byt nakladne ;), ale ked uz dokup este Ferro, pretoze aby si sa dostal len s Profitom na 0,5 Fe budes ho tam liat zbytocne vela.
Este to Profito a Ferro niaky zmysel ma ale pridavat N P K komernym hnojivom je podla mna blbost je to to iste ako PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2012 04:07 Muž dome [6] - Rostliny
má zkušenost:

Easy Life Carbo:1xd doporučená dávka pro silně zarostlé aq(2ml na 100L)
-relativně malý,ale pozitivní efekt(za ty prachy nic extra :)

Easy Life Ferro:-Dávkování: 10 ml přípravku na 100 l akvarijní vody zvyšuje obsah železa o 0,5 mg/
-před dávkováním jsem měl hodnoty Fe nulové(neměřitelné)
-po opakované aplikaci se roslinky(zejména Ludwigia rep.)krásně vybarvily
-po apl.jsem hodnotu bohužel zatím neměřil,ale efekt je znát pouhým pohledem do AQ :)

Easy Life Profito:
vyzkouším již brzo,hned po založení nového AQ :)

toť můj skromný amaterský názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2012 20:37 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Taky k tomu dosel jsem.

Pro me je idealni sam nabit zkusenosti, spocitat a overit.

Az pak jsem dosel sam v sobe k pochopeni principu zkoumanim chemickych prvku a slozenim hnojiv.

Lepsi nez slepe necemu verit je dojit k tomu vlastni cestou alespon podle me protoze pak tomu porozumim vice:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 20:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Xixao
Easy Life Profito je podle mě nespočítatelné, protože výrobce neuvádí složení a tady na fóru jsou uvedena dvě a navzájem se liší. A které je pak to správné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 20:07 Muž grunda [1781] - Cichlidy
kup si EI balíček a máš to komplet, včetně stabilizátorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 19:20 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Xixao
Ještě to porovnat se vstupní vodou...
www.pvk.cz/…

to je práce.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2012 19:03 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Už jsem to spočítal uf tak aby to odpovídalo metodě přibližného indexu...

Easy Life Profito 52ml/týdně (krom jiného zvýší také: K 1, Fe 0,5)

tzn. že železo dole dodávat vlastně nemusím... :)

Easy Life Kalium (Draslík) 46ml/týdně …. 7,5mg/l
Easy Life Fosfo (Fosfor) 64ml týdně …1,3 mg/l
Easy Life Ferro (Železo) 25ml/týdně …. 0,5mg/l


Snad je to správně? :)

No u PMDD mě vadí jedna věc a to jsou ty petky a trvanlivost... já to nechávám na davkovacim cerpadle a lednicku pod akvariem nemám... a nechce se mě každý tři týdny míchat novou flašku aby se to nekazilo...

jo vím že jsou cheláty a konzervanty, těmi se dá trošku pomoct ale to už je pro mě vyšší dívčí...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
Proč si nepořídíte komponenty PMDD? Tyhle starosti byste neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:06 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj,

můžete mě poradit dávkování ml tádně?... kolik týdně dávat do 250L akvárka... více než středně zarostlé... Vidím dávkování na obalu a umím si spočítat na 250l ale neumím to přepočíst na doporučené hodnoty Estimative index.... Ty co jsou na obalu jsou oproti tomu co jsem četl na

www.rostlinna-akvaria.cz/…

o dost nižší...



Easy Life Profito

přesněji:
Easy Life Kalium
Easy Life Fosfo
Easy Life Ferro

poradíte kolik toho dávat týdně aby to odpovídalo dávkam EI pro makro živiny?


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2012 08:46 yenya Re: lhajek
Přesně jak píšeš, také to Profito zkusím, též to sleduji. A ten sanytr kupuji v potřebách pro řezníky 0,5 kg za 45,-kč v Plzni (ŘEZPOF), ještě pro doplnění je to jedno z "éček", na obalu je uvedeno dusičnan draselný, E 252. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:23 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Přesně jak píše Usine - KNO3 je v každé drogerii, jen po nich ale nechtějte KNO3 - to na vás koukají jako 5 na 6 a netuší oč jde, ale jak řeknete sanytr tak hned vyndají balíček za pár kaček já jsem tuším těch 70g kupoval dokonce za 9Kč.

Díky Gargamel, tohle vysvětlení jsem nikde zatím neviděl, jen jsem ho vytušoval z několika diskuzí. Používal jsem jak tenso tak CSM+B a rozdíl jsem v nich moc nezaznamenal. Možná právě na mikroprvky se produkty jako Profito opravdu vyplatí. Nakonec ač jsem s tím nepočítal ho zkusím i na větší akva plné rostlin, kde jsem nyní používal CSM+B.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:11 Muž Tommate [1] - Rostliny
kortezhugo napsal: Tommate napsal: ...je to bída i ve srovnání s minimálním dávkováním PMDD
Netreba sa unahlovat v zaveroch.Ci ten rozbor sedi? -tazko povedat.Mne sa totiz nezda ked vie tato firma namiesat cca 40g KNO3 v 250ml? X-) Tak podla mna budu tieto cisla podstatne vyssie.
není důležité jestli ten rozbor sedí přesně, ale věrohodně vypovídá o tom, že Profito je velmi slabounký, ale cíleně vyvážený koktejl mikropvků, každá várka se může klidně lišit, nezáleží na tom zbla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 16:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
KNO3 je k dostání v každé normální drogerii. (potravinářský sanytr) mě stál 70 g 12kč
Tenso coktail používám poměrně dlouho, ale přešel jsem na CSM+B a to se mě zdá podstatně lepší, aspoň co se týká vybarvení rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 09:36 Muž kortezhugo [983] Re: Miso
Miso napsal: ale aj tak som pre klud v dusi trochu pridal k Tensu
Tiez pridavam cca 1g Fe EDDHMA k TC alebo k Plantexu.Lebo ako hlavny zdroj Fe sa to v akvariu neda pouzit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 09:27 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
Mne je to jasne.Len sa tu riesi Profito a "koncentrat".A podla mna to bude dost koncentrovane ked maju takto koncentrovane to Nitro.
Nazor na 6g KNO3 mam rovnaky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 09:08 Muž Miso [470] Re: gargamel
prave preto som pisal ze tie cisla niesu tak podstatne ;)

gargamel napsal: EDHMA je stabilní až k pH 10, ale problémem je, že barví vodu do červena a proto ho jde použít jen v menším množství.
sak prave, ked som zistil kolko mozem pridat tak aby sa mi voda nezafarbila a vypocital kolko pridam zeleza tak je to vpodstate nepouzitelne, ale aj tak som pre klud v dusi trochu pridal k Tensu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 08:38 Muž Bobies [29]
Zajímavé počtení, budu se těšit na ten článek :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.08.2012 00:23 gargamel Re: kortezhugo
Naprosto jiná situace nastává u produktů Nitro, Fosfo a Kalium. Tady to jsou jen předražené, rozpuštěné chemikálie ve vodě. Na tom se nedá nic zkazit. Člověk si zde platí jen za svou lenost a tady moc nevidím důvod si to kupovat. Narozdíl od Profita, které rozhodně vždy doporučím raději než PMDD balíček, protože je prostě kvalitnější.
Celkem mi nedává smysl, proč lidi kupují PMDD balíčky, následně je rozeberou a míchají si teprve z těchto jednotlivých balíčků roztoky. Píšou mi totiž nešťastníci, kteří mají 200 litrová akvária a potřebují zvýšit NO3, napíšou mi, že KNO3 mají z balíčku, jenomže tam je KNO3 o hnotnosti jen 6g! To je jako plivnout do moře. Napíšu jim rovnou, že to tam můžou rovnou nasypat celé a pořídit si alepoň 50g balení. Je to levnější a dává to smysl.
V zahraničí si všichni kupují chemikálie a následně z nich dělají roztoky podle potřeby. PMDD balíčky jsou jen česko-slovenská záležitost a řekl bych až nešvar. Kupovat PMDD balíčky, následně je rozdělávat a míchat takto slabě koncentrované roztoky je dražší než koupit chemikálie a hlavně mi to příjde ehm na hlavu postavené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.08.2012 23:58 gargamel Re: Miso
PMDD balíčky v té podobě, co se tady v ČR běžně prodávají nepovažuju za stejně účinné a kvalitní jako např. Profito. Proč?
Protože běžně prodávaná PMDD mají jako zdroj mikra CSM+B, které obsahuje celkem bídný chelát železa. CSM+B obsahuje jen chelátované železo ve formě EDTA. Tento chelát je velmi náchylný na rozpad při pH nad 6,5. Daleko vhodnější jsou cheláty DTPA a EDHMA. Tenso coktail obsahuje DTPA, takže je lepší, protože tento chelát se rozpadá až při pH nad 7,5. EDHMA je stabilní až k pH 10, ale problémem je, že barví vodu do červena a proto ho jde použít jen v menším množství. CSM+B se používá v balíčcích kvůli ceně - je levnější než Tenso coktail.
Další chybou je, že PMDD balíček neobsahuje stabilizátory. Především nějaký na sražení pH namíchaného roztoku. Tím, že se srazí pH třeba na 6 zůstávají cheláty stabilnější. Pokud ale použijete obyčejný CSM+B (obsahuje EDTA) a namícháte to se zásaditou vodou z kohoutku nebo destilkou, velice rychle se začne rozpadat.
Někdy je použití těchto slabších chelátů vhodné, ale musí se používat jen v určitých situacích. Např. pokud máte nízké KH a pouštíte CO2 - nízké pH v akváriu. Musíte mít ale v roztoku něco na okyselení, aby bylo pH roztoku cca 5-6. Do takových akvárií s CO2 se proto používá třeba Fe Gloconate (omlouvám se, neznám český název), který se právě velmi rychle rozpadá a tím je rychle přístupný rostlinám.

Já osobně bych obyčejné namíchané PMDD balíčky ve svém akváriu nepoužil, ale to neznamená, že je třeba kupovat drahá tekutá hnojiva. Dá se namíchat velice kvalitní hnojivo i z chemikálií, ale vyžaduje už to určité znalosti. Chystám na toto téma článek na Rostlinna-akvaria.cz, tak se pak můžete mrknout.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 23:29 Muž Miso [470] Re: Bobies
mas pravdu, s vecsinou veci je to tak cas vs. peniaze, mna by skor v tejto teme zaujmali osobne prakticke skusenosti s pouzivanim napr. ako mi rastli rastliny s PMDD a ako s Eesylife, tie cisla ma az tak nezaujmaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 23:14 Muž Bobies [29]
Teď jsem přemýšlel o tom Profitu a PMDD. Je toto přirovnání adekvátní? Vezměte si, že v neděli si dáte guláš na oběd. Máte dvě možnosti získání knedlíků :-) 1.Koupím si ho 2. Udělám si ho. Ad 1 - dražší možnost, složení je pouze orientační tzn. nevíme co do sebe přesně dáváme. Ad 2 - levnější (někdy i dražší a zdlouhavější) zato chuťově lepší a známe suroviny. Sumasumárum: Záleží na dané firmě - od některé chutná knedlík jako domácí, od některých se pouze jedná o jakousi napodobeninu s kvalitou srovnatelnou pro výživu dobytka (někdy i dobytek žere lépe) :) Když víme, že Easylife, Seachem, Dennerle jsou dobré firmy a máme dobré zkušenosti - ušetříme pár minut našeho života a pro ty, kteří nechtějí míchat PMDD koktejly je proto tato varianta vyhovující. Zato si připlatíme víc. Toť vše a jde se spát. Dobrou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 23:02 Muž Bobies [29]
Uvidíme. Taky nevím, proč to neuvádějí. Třeba časté dotazy lidí je už donutí si to konečně prdnout na ty stránky www.easylife.nl ať je tím každý nebobmarduje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 23:00 Muž kortezhugo [983] Re: Bobies
Nitro,Fosfo a Ferro to uvedene maju.Preto nievidim ziadny dvovod preco by firma neuviedla aspon obsah K Fe Mg v tom Profit-e.
Dufajme ze daju daaku odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bobies
...A pokud Profito obsahuje kvalitní cheláty lehce dostupné pro rostliny není co řešit...
PMDD ale také obsahuje chelatizované živiny. :-)
A jak už bylo mnohokrát konstatováno, složení "PMDD" si mohu "nakonfigurovat" sám. Stejně, jako třeba formu chelátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:45 Muž Bobies [29]
E-mail zatím nepřišel, pochybuji (tak na 80%), že přijde - ale uvidíme! Vím, že hodně aquascaperů používá výrobky Easylife, mají hustě zarostlá akvária a daří se jim. Nejsem nějaký odborník, ale logicky se dá taky vyvodit jedna věc a to je - míra zužitkovatelnosti daného hnojiva. Někdy je méně více. A pokud Profito obsahuje kvalitní cheláty lehce dostupné pro rostliny není co řešit. To je i to, co rozhoduje a ne pouze kolik mg/l daných mrkvičkoprvků hnojivo obsahuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Bobies
Normální, žádný zázrak. Rostlinné akva bych na tom netáhnul, ale akva s nižším osvětlením s minimem CO2 a nenáročnými rostlinami v pohodě a nemusím řešit kolik čeho mám míchat :-) Takový je asi Bioflor a to samé (jen skoro za poloviční cenu jedné dávky - jestli jsem dobře počítal) očekávám od Profita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:39 Muž Bobies [29] Re: lhajek
A jaký je Bioflor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:38 Muž kortezhugo [983] Re: Tommate
Tommate napsal: ...je to bída i ve srovnání s minimálním dávkováním PMDD
Netreba sa unahlovat v zaveroch.Ci ten rozbor sedi? -tazko povedat.Mne sa totiz nezda ked vie tato firma namiesat cca 40g KNO3 v 250ml? X-) Tak podla mna budu tieto cisla podstatne vyssie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tommate
O pár řádků jsi psal, že i menší množství by mohlo fungovat díky rozumným chelátům, které mohou zjednodušit příjem prvků rostlinami. Vysvětluji si to tak, že rostlina na získání prvku nevynaloží tolik energie a tak jí stačí méně na stejný růst jako když prvek získává z nevhodné sloučeniny.
To že ale známe zdroj, ještě neznamená že jsou to relevantní informace. Pořád tu ještě máme další zdroj, který u stejného produktu uvádí jiné hodnoty.
Stále doufám že se ozvou na ten e-mail. Jinak vzhledem k tomu že hnojivo už mám doma, tak jej určitě využiji jen co dojde Bioflor a toho tam už moc nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2012 22:19 Muž Bobies [29] Re: Tommate
Jasně, v tom je velká výhoda PMDD. Já inklinuji ke komerčním přípravkům ze dvou důvodů - kvůli jménu a renomé firmy a částečně i vzhledu balení. PMDD třeba někdy vyzkouším, proč ne. Zatím mám Profito minimálně na 3-5 měsíců, což za necelé dvěstovky není moc. Jestli bude fungovat, koupím si ho znovu. Pokud ne, zkusím levnější PMDD. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 21:46 Muž Tommate [1] - RostlinyRe: Bobies
když vím co hnojivo obsahuje, můžu si přeci upravit dávky podle svých potřeb, od toho je ta kalkulačka, u Profita jde o mikropvky - železo atd, chci prostě dodávat asi 0,1mg/l Fe denně, draslíku a hořčíku jsou tam doslova jen stopy, je to bída i ve srovnání s minimálním dávkováním PMDD :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tommate
Díky za uvedení zdroje, zajímavá kalkulačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:06 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Tommate
Já používám EasyLife Profita na 250l nádrž 3ml denně, osvědčilo se mě to více než jednorázové hnojení dle návodu jednou týdně 10ml = 100L.

Kdo nechce PMDD mixovat a zjištovat jaká kombinace je pro něj nejvhodnější a udržovat Petku v ledničce je to podle mého názoru ideální volba

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:58 Muž Bobies [29] Re: Tommate
10ml denně na 250l? To je hodně nad doporučené dávkování. V pohodě, jo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8054x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18043-easylife-vyrobky-sortiment?od=187