Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do proudící vody?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Jaké ryby do proudící vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2020 20:53 Žena tramtra [3202] Re: strbec
No a nebo trochu z jiného konce... Dania, kardinálky nebo sevelie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 19:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: strbec
K vůli kvalitě filtrace? Tady někdo bere ty marketingové materiály nějak moc vážně :-) A ani objem filtru u těchto komerčních kanystrových filtrů není žádná sláva...

Do proudící vody patří pancéřníčci, štikovci, otocinklusi, ancistrusi, kančíci, akary, xify atd. A proud vody se dá vyřešit třeba rozstřikovací rampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 18:22 Žena patka [112] Re: strbec
No to je teda peněz a co tenhle.. www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 18:16 strbec Re: vlka
Kvůli objemu filtrace a zároveň chci značku Oase kvůli kvalitě filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 18:09 Muž vlka [3453] Re: strbec
A proč do ,,čisté,, 80tky filtr 1000 l/hod vhodného do 350tky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 17:30 strbec – Rybičky do silnějšího proudu
Ahoj. Hledám, čtu, hledám, čtu, ale nikde jsem moc informací nenašel. Poprosil bych o radu zkušené akvaristy. Zakládám akvárium 80x36x37 106l. Čistý objem cca 80l. Původně plánovaná osádka 11x neonka modrá, 4x Ottík a 2x Ramirezka. Vyhlídl jsem si vnější filtr oase biomaster 350 o výkonu 1000 l/h a opravdu bych ho chtěl. Co jsem se však dočetl, tak Ramirezky do silnějšího proudu ne, Neonky modré si nejsem jistý a Ottíci by se tam měli cítit dobře. Pokud se pletu budu rád za vyvedení z omylu. Popřípadě jaké rybky zvolit do těchto podmínek, aby se u mě cítili dobře? Děkuji.
Edit: Filtr oase biomaster 350

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 17:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Legioix
O podobném akváriu jako je na videu jsem uvažoval. Ale těch rájovců se nějak nechci vzdát, takže se asi vykašlu na proud a udělám si akvárko alá rýžové pole s rostlinami vyrůstajícími nad hladinu. Něco jak je na první fotce: www.tuncalik.com/…

Jinak sehnat ryby není problém, Glasser má velký výběr: www.aquamaster.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 16:52 Muž Legioix [574] Re: NHKG
Já kdybych to měl řešit od začátku, tak bych to řešil nějak takto: www.youtube.com/… + pár kořenů a Kryptokoryn.

Místo proudového čerpadla 2x AT-201+ biomolitan a difuzer.


Rájovce ani Ostnáče bych tam nedával a dal tam radši hejno: rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska

Ze Sevelií radši tuto (lépe se množí): www.seriouslyfish.com/…
U nás se běžně prodává jako Balitora Leverettova což je chyba.

Zde jsou odkazy na Sevelie co jsem po obchodech viděl prodávat:
www.seriouslyfish.com/…
www.seriouslyfish.com/…
www.seriouslyfish.com/…
www.seriouslyfish.com/…
www.seriouslyfish.com/…

Většinou shodně prodávané jako pruhovaná.



www.loaches.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 23:17 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Uvažuju nad stavbou 325l akvária. Nechci moc topit, takže tak nějak mi vyšly jako ideální ryby z prodících vod Asie. Teplotu v akváriu bych držel mezi 20 a 25°C. Uvažovaná osádka (ryby voleny s ohledem na dostupnost):
Macropodus spechti (2-10ks)
Sewellia lineolata (10ks)
Ambastaia (Botia) nigrolineata (6-10ks)
Badis badis (2-6ks)
Devario (Inlecypris) maetangensis (10-30ks)

Nemáte někdo zkušenosti jak snášejí rájovci proudící vodu? Vím že obyčejní čichavci šedí ji nedávají... Proud by dělal filtr JBL 901 a proudové čerpadlo 2500l/h.
Vím, že se tam rájovec moc nehodí, ale rád bych nějakou labyrinku, mám je rád. Ani u toho Ostnáče modrého si nejsem úplně jistý, že se mu bude ten proud líbit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 22:10 Muž Legioix [574]
AQ 100x30x30 filtrace 2x Eheim 2213 s difuzéry cca 900 l/hod. Osazenstvo 7x Sevelie pruhovaná + 4 Krunýřovec jednopruhý. Jeden roh u filtrů je zarostlý a klidnější. Jaké rybky co se nezdržují u dna by se k nim do tohoto proudu hodily?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2012 08:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
"Přísavky" jo, klidně všechny, proto mají savou hubu, ale s těmi skleněnými sumci, ať se zmíněným, nebo minor, bych byl o něco opatrnější. Že by zbožňovaly tyto ryby "kafemlejnek", to jsem se ještě nesetkal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2012 19:55 Žena Danila [4489] - SumciRe: matěj
Tohle jsem řešila tak, že jsem sundala spodek filtru a celý vnitřek vyplnila stlačeným bioakvacitem .
Dvě mouchy jednou ranou - snížil se průtok a zvětšil filtrační objem. ano

Jinak k rybám do proudu doplním ještě Sewelia lineolata nebo Kryptopterus biccirhis, taky pěkný a zajímavý ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2012 15:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Haimdol
tyhle filtry mám 3 ajá řešil opačný problém, zvýšení výkonu. Szačilo jen koupit náhradní vrtulku z F3.

Osobně bych měsíc se snažil proud rozptýlit, po čase výkon výrazně klesne, jak se vytvoří baktérie na molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:20 R Muž Silent [5949] Re: Semtex
Já bych rotor raději v tomto případě nijak neupravoval. Jedná se poměrně starý typ filtru a dost pochybuji, že by se dala nová vrtulka sehnat kdyby se to náhodou nepovedlo ;-) . Lepší bude sáhnout k nějakému rozptylu proudu.
Edit: tak jsem zjistil, že náhradní vrtulka se ještě dá sehnat takže by zkrácení lopatek bylo teoreticky možné shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.05.2012 15:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: matěj
tak ona ta úprava je možná, buď trvalá, nevratná - spočívá ve zkrácení lopatek na vrtulce....

pak je možnost natočit filtr v rohu nádrže na boční stěnu nádrže, při odrážení od druhé sousední stěny se proud vody výrazně rozloží na větší plochu nádrže a je i lepší, když bude vyůstění filtru mírně pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:09 matěj Re: všichni
dík za info všem. je to ten opravdu starej fluval, dal mi ho děda. čichavci jsou hlavně v zarostlém rohu, tam je proudění minimální. halančíkům to na první pohled vyhovuje. no není tady žádný šílený vír, ale ve srovnání s bublifukem je to změna. asi se juknu na nějakou možnost úpravy. takže mřenky, pancéřníčci a parmičky...juknu se na to , dík :-) já ryby měnit nebudu, spíš obměňovat. nebo prohrávat. přítelkyně otec mě o ně obírá sázkama a nejrůznějšíma soutěžema ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2012 13:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: matěj
Než volit nové ryby, nebylo by lepší koupit jiný filr, nebo ten Fluval nějak upravit (rozstřikovací rampa a podobně)? Proud vody vyhovuje třeba spoustě druhů krunýřovců, mřenkám , některým parmičkám a podobně. Jinak Halančíci a Čichavci moc proudící vodu rádi nemívají. Neonkám, Ancitrusům i Parmičkám je to celkem jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.05.2012 12:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlacek
Tak Halančíci a proudící voda nejde k sobě vůbec.
Pokud někdo viděl video, jak Jeden Halančík z loužičký skáče do potůčku, tak to je blbost.
Proudění vody pokud má být, tak opravdu jen mírnné, co nejvíc rozptýlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2012 12:43 Muž vlacek [402] Re: matěj
vetsina pancernicku zije v proudu a jsou v nem mnohem aktivnejsi. Dalsi jihoamericti sumci take samozrejme. Halancici bych relk spise opak - stojatejsi az uplne stojate vody, ale asi jak podle druhu, nejsem na ne expert.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2012 12:27 R Muž Silent [5949] Re: matěj
Jestli myslíš ten opravdu starý Fluval 2 tak ten má výkon čerpadla 360 l/h a příkon 5W. Jinak platí co napsal Roman. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.05.2012 11:43 R Muž romant [27987] Re: matěj
Ten filtr má papírovej výkon 400l/h, takže po zaběhnutí a zašpinění bude jeho výkon cca poloviční, takže bych to viděl jako možný. Ve své domovině drtivá většina ryb nežije ve stojatých, ale pohybujících se vodách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 11:34 matěj – Ryby do cirkulující vody - proudu
Ahoj! Mám AQ 60x30x30. Testuju vnitřní filtr, který jsem dostal. Do této chvíle jsem měl pouze vzduchování s kostkou. Ten filtr je neregulovatelný. Jde o Fluval 2 (je starý a nemůžu k němu najít technické parametry, je neregulovatelný). Předpokládám, že je na akvária 50-100l, možná i větší. Vytváří mi v akvárku proud. V AQ mám neonky obecné, 2 ancistrusy,2 parmičky černopruhé (ty jsem prohrál v piškvorkách, jdou do většího), 2 čihavce zakrslé (jen samice, samec mi uhynul)a párek halančíků. Nevíte, jaké mají tyto ryby vztah k proudu v akváriu? Halančíci působí spokojeněji. A jaké druhy ryb obecně dobře snášejí cirkulující vodu, nebo si hrají v proudu? Vím, že to můžu nastudovat, ale proč se nezeptat. Mě se ten proud celkem líbí, tak bych se chtěl do budoucna orientovat na ryby, kterým vyhovuje. Víte to někdo? Díky :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 706x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17867-jake-ryby-do-cirkulujici-vody-do-proudu