Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 13:43 Muž Robin151 [11] Re: Marti
Mě přijde trochu nafouklý ale ta fotka není nic moc. Co vám přijde nenormální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 05:23 Muž Antha [39] Re: Marti
Máš na mysli tu světlou skvrnu na hřbetu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:24 Marti – Pompc
Fotka k příspěvku Je tento anticitrus v pořádku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 20:04 Cannot – Boule
Fotka k příspěvku Zdravím, dneska jsem si všiml ze ma menší bouli pod ploutvi. Netuší někdo co by to mohlo být ? Chová se standardně bez problému žere.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 22:32 R Muž ctibum [6921] Re: N.
Prezentace nádrže by byla vhodná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 20:00 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Antha
Vše sestře vyřídím, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:58 Muž Antha [39] Re: zelenakapusta
Zkrátit trápení.
Pokud byste chtěli jiného, mám jich doma několik navíc, rád věnuji.
Ted je ale bohužel trochu složitější doba a nevím, jak to udělat. V případě zájmu PM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 18:52 R Muž romant [27987] Re: zelenakapusta
Za mě, utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 17:59 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Usmrtit nebo ne?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,

obracím se na vás s žádostí o to, jak dál postupovat s viditelně nemocným ancistrusem :-(
Nejedná se o moji rybku, patří mé sestře a já jí takhle pomáhám k určení nemoci a správnému postupu.

Na FB už někdo tipl, že by se mohlo jednat o hlístici Camallanus cotti, která prý dokáže způsobit vyhřeznutí střeva.
Co ale s rybkou dál dělat jestliže moje sestra doma nemá příslušné léčivo, to už nikdo nenapsal. Má sestra rybku utratit nebo se i tahle hrůza nějak spraví sama?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 19:48 N. – Bílé vousky a zacuky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu s ancikem.

Zbelaly mu fousky a občas má zacuky (mrska sebou po akváriu). Na radu od akvaristu jsme začali měnit každý den 1/3 vody, což na chvíli pomohlo, ale už se to děje znova.

Krmime vlockami a někdy spirulinove tablety.

Diky všem za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:33 R Muž Anthrax [4786] Re: Lenka2815
Těžko říct nepíšeš ani jaké krmivo ani jaké podmínky má. Ideálně se registruj a založ prezentaci s fotkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:24 Lenka2815 – Krunýřobec zesvětlil a je apatický
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím co by mu mohlo být?najednou ze dne na den zesvětlil a je apatický a všimla jsem si i dutých vykalu. Vše v akváriu je stále stejné, krmivo, žádné nové rybky, mám ho 1,5 roku a najednou toto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 10:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Katarina
- vynechat týden krmeni
- doporučuji prémiová krmiva Hikari a JBL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 01:41 Žena A.K. [17] Re: Katarina
Nafoukle břicho? Krmite laciným krmenim s nízkým obsahem vlákniny? spim Čím krmite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 23:25 Katarina – Bublinky na bříšku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mému ancistrusovi se na bříšku udělali jakoby bublinky a má ho zarudlé, vůbec netuším o co by mohlo jít. Měním 50% vody každé 4 dny a to i s vyluxováním substrátu, krmím nitěnkami a vločkami. Je už takhle několik dní a já nevím co mám dělat, poradil by mi prosím někdo :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 11:34 nikolagreskova – Ancistrus - narůžovělé chomáčky v tlamě
Fotka k příspěvku Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. Mému krunýřovci se v oblasti tlamy vytvořily narůžovělé chomáčky (viz foto). Může se jednat o plísňové onemocnění, které mohlo vzniknout například z nějaké nepatrné ranky?
Děkuji moc za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 19:13 Žena Rennee [21] – dlouhé bílé výkaly
Dobrý den, sehnala jsem si dospělou samici ancistruse sp. ke svému samci a zpozorovala jsem u ní dlouhé (až jednou tak dlouhé jak ona) duté výkaly, které se za ní táhnou v podstatě neustále... asi čtrnáct dní měním jednou za dva dny 1/5 vody v akva ale beze změny, spíš se to horší. Jinak má normální chování, je čilejší než samec, žere normálně, krmím tabletkama Hikari, semtam filé, semtam okurka. Jedná se o bičíkovce nebo co jí může být? Už ji mám odděleně. Kdysi jsem takhle úspěšně od bičíkovce vyléčila čichavce a entizol mám. Mám aplikovat? Díky za názory ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 17:34 Majka4444
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ztmavnul čumák, nevíte čím to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 07:13 Alena – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. U samice ancistruse se na hlavě objevil jakýsi bílý povlak. Nejsem si jistá jestli je to plíseň či nějaká bakterie. Nejsem zkušená akvaristka a nerada bych o samičku přišla. Potravu přijímá normálně a nejeví žádné jiné známky onemocnění. Prosím tedy o radu co skvrna je a jak se jí zbavit. Moc děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 14:32 Angus68 Re: ctibum
Chce ho nechat v nádrži, ve které se s dekoracema často nehýbe. Jak si na to zvykne a bude vědět kudy kam, bude v pohodě ;-)
Eshu bych ale doporučil přidávat aby se mu do těch ranek nedostala nějaká infekce ;-)
Prostě pitomeček Ferdík smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 13:02 R Muž ctibum [6921] Re: Angus68
Koukám, že s Giboušem je sranda... smich
Tak ještě přidej radu, jak to léčit a já to pak seskupim a přesměruju na tazatelku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2019 12:35 Angus68 Re: ctibum
Ten můj pitomeček to míval taky, když bylo míň místa na jeho cestování po nádrži :-D
Když sem ho dával postupně do větší, měl to taky. Než pozná kde co je atd..... On je to někdy splašenec. Lekne se, nabourá, a je to smich
Teď už ví, a je čistej jak slovo bóží :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 12:29 R Muž ctibum [6921] Re: Angus68
Takže "jen" odřený? Aby nezaniknul původní dotaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:45 Angus68 Re: Eva H.
Je to gibbouš :-D hop a má pěkně odřenej rypák z toho jeho prolejzání ve dně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:18 Silviebaris Re: Eva H.
Jak máš velký akvárium? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:17 Eva H. Re: ctibum
Ano vypadá úplně stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 19:08 R Muž ctibum [6921] Re: Eva H.
Nevypadá nějak takhle...? rybicky.net/atlasryb/glyptoper_velkoploutvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:59 Eva H. Re: Eva H.
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:57 Eva H. Re: Yirka
Fotka k příspěvku Koupený byl ve zverimexu jako ancistrus, ale vyrostl za půl roku hodně rychle, teď má cca 12cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 09:44 Muž Yirka [9126] Re: Eva H.
Diagnóza i postup mohou být správné, většina by postupovala stejně a přidala by frekventovanou výměnu vody.
Druhá věc je, že to podle mě ancistrus není....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 22:20 Eva H. – Nemoc ancistrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co může trápit mého ancistruse?? Už jsem odkalila akvárium, vyměnila 1/4 vody, vyprala filtraci a 4 dny nasadila kapky eSHa2000.
EDIT- Zapomněla jsem dodat, že to vypadá jako odřenina a červené vřídky + opodál bílý povlak.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 20:09 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,dnes jsem objevil na mém ancíkovi pupínky,hodně podobný krupičce,ale nebyly bílý,ale žlutý..Má to po celým těle,ale fotku bohužel nemám..Může to bejt taky krupička,nebo něco jinýho?..jinak normálně žere a je stejně aktivní..dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 19:20 Žena A.K. [17] Re: pavel1234
Dle mých zkušeností může a nemusí. Párkrát se mi podobným způsobem dotloukli u treni. Samice vypadala o dost hůř. Dala sem ji do karantény s výluhem mandlovníku, listem aloe a zvedla teplotu. Do 14 dnů byla ok. U staršího samce s mensim zraněním sem zkusila to samé a zkoncilo to úmrtím ne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 08:28 pavel1234 Re: Amatértom
Takže by se to mělo zahojit samo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 08:03 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: pavel1234
Podle mě odřenina, jak se snažil někam napasovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 08:00 pavel1234 – Nemoc.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
dneska jsem uviděl ancistruse s divnou věcí na hlavě. Abych to celé uvedl, skaláři se mi třeli. Den po tom, co se třeli, jsem našel na hladině mečovku - foto 1. Déle téhož dne, další mečovka měla málo bílou skvrnku vzadu na těle. Bál jsem se, aby mi je skaláři nějak nezabili. V pátek jsem večer přemýšlel, jak ty jikry ochránit a tak jsem byl u akvárek, i když zhasla. Poté jsem slyšel divné zvuky u skalárů, posvítil jsem baterkou a uviděl, že polovina jiker bylo pryč. Šáhl jsem do akvária, vyndal filtr a chtěl jsem jikry přemístit ale uvnitř byl ancistrus. Absolutně nevím, jak se tam dostal. Bohužel jsem hlavu nezahlídl, takže nevím, jestli se v tom filtru nějak odřel. Dva dny jsem ho neviděl vylízat a měl jsem strach. Dneska jsem poprvé ancistruse zahlídl a uviděl tohle - foto 2. Jak to vyléčit a z čeho by to mohlo být?
Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 07:12 R Muž Anthrax [4786] Re: kmara
Ahoj, fotka může napovědět víc. Ale jestli to je tvrvalého stavu tak by to mohl být poškozený plynový měchýř. S tím se toho moc dělat asi nedá. Zkus dát hladovku a jestli se to nebude lepšit, tak by asi bylo rozumné ho utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 07:08 Muž pe3czek [81] Re: bici10
Piha krasy nebo kliste? Jeste rybka zije a zmizelo to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 01:59 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím mám asi měsíc krunyrovce pardaliho a problém je ten, že má nafoukle břicho a pořád ho to jakoby nadnáší nahoru. Po dně nemůže skoro plavat a když je na skle, tak je vidět jak ho to otáčí ocasem směrem nahoru. Takže většinu času tráví položen na hladině, což asi není v pořádku?
Dostane se z toho nebo kde je chyba? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 18:04 Silviebaris Re: Prašan
Fakt netuším,nékdo jí řekl,že to byly střevni hlístice capillarie,at ho utrati .to udélala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 17:48 - Re: silviebaris
Nevhodné podmienky a možno i nevhodná strava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 16:17 Silviebaris Re: Prašan
Ahoj,už je utracen,z čeho to mohlo být? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 16:16 - Re: silviebaris
Obávam sa,že ten pôjde čo nevidieť voňať kytičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 12:16 Silviebaris
Fotka k příspěvku Zdravim,znama se na me obratila s pomoci,co to ma na tom brise.Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 20:02 Muž bici10 [24] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chci se jen zeptat. Včera muj ancistrus byl v pohodě měl krasnou barvu a dnes jsme si všiml že ma na sobe nejaky puntiky jako by byl spinavej. Tak moje otázka zni jestli je fakt jen spinavej nebo ma nějakou nemoc? Jinak Jr furt aktivni jako jindy. Děkuji za vaše postrehy :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 14:22 LabajMartin – Ancistrus nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.
Včera jsem jako každý týden měnil akva a všiml jsem si hodně divného zbarvení u jednoho z anciku. Nevím o co jde a nikdy jsem se s tím nesetkal. Prosím o radu. Mam obavy z nějaké nemoci kterou muže přenést na ostatní ryby. Dík za tipy a rady. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2018 09:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: necekjiri
-nevhodné podmínky chovu
-podrobnější specifikum ,typu onemocnění ,nelze z takto uvedeného popisu stanovit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 07:33 Muž necekjiri [2] – bílá skvrna na hlavě a pak úhyn
Ahoj, prosím o radu. Mám čtvrtý odchov ancistrusů obyč. a v tomto chovu se mi děje to, že se jim na hlavě udělá bílá skvrna (nejde o plíseň, je to bez povlaku), prostě jim zmizí barva a potom uhynou. Mám je zatím v porodničkách ve společném akváriu. Primární stravou pro ně je špenát a sera wels chips. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 08:42 Muž necekjiri [2] Re: Lucky83
Jak říkal "prasan", jestli ta voda není moc sterilní. Máš malou plastovou porodničku? Že bys je přemístil k ostatním rybkám. Když se tohle stalo mě, tak jsem asi 2 dny nekrmil a až na jednoho se tehdy srovnali. Na chemii by Ti měl poradit někdo zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 02:27 Lucky83
Dostávají jednou denně tabletu nebo třeba salát... Co teď nejlíp udělat? Přestat krmit nebo je něco na parazity? Něco dělám špatně a nevím co...jsou sami v akvarku a vodu měním ob den... Dnes už jsou nafoukly skoro všichni.... Jsou to moji miláčci... sad
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13256x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=179