Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: carnaby
Ancistrus má rostliny moc rád. K snídani, k obědu, k večeři... Lakmusové papírky jsou nespolehlivé, jestli to myslíš vážně, potřebuješ slušné kapkové testy. Jestli jsi někde četl, že NO3 nevadí, tak to hoď autorovi na hlavu. Ale ono to spíš bylo tak, že vysvětloval, že NO3 vadí mnohem méně než NO2, protože voda s 200 mg/l NO2 by už byla celkem obstojná zbraň hromadného ničení. Nebo jsi četl, že nevadí rostlinám, což je vcelku pravda. Ale samozřejmě NO3 od určité koncentrace vadí celkem dost a ta koncentrace je pro některé druhy ryb 20 mg/l (pstruh), pro jiné 80 mg/l (kapr) atd. Ale pokud máš zdroj vody s nízkým množstvím dusičnanů, tak prostě měň častěji vodu a máš po problému :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:32 R Muž Anthrax [4739] Re: carnaby
Tak to tam něco hnije, když to smrdí. Je možné, že roli hraje i hrubé dno, jak je uvedeno v prezentaci. Nevím jestli pomůže ubrat.

Když mě začlo smrdět dno, tak stačilo vyhodit kořen, který byl načatý a rozkládal se. Párkrát jsem odkalil a byl klid.

carnaby napsal: salát byl kupovaný. zdrojová voda jsem měřil jen ph ale bylo to taky podle mě necelých 6.
Tak kupovaná zelenina může být problém. Hodnoty zdrojové vody by se měly dát zjistit u vodárenské společnosti. :-)

Edit: Klidně teď měn denně, protože ty hodnoty N-latek jsou dost šílený. I když o spolehlivosti těch testu si iluze nedělám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 22:25 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: carnaby
Některé druhy snesou vážně hodně,ale z dlouhodobého hlediska by nemelo být NO3 nad 50 mg/l. A jak se tu neustále mluví o přerybnění??? Věřte mi, že mnozí zde přerybněné akva ještě neviděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:25 Muž carnaby [1] Re: Anthrax
jo bublinky smrdí. budu častěji měnit vodu a filtry nechám být déle. mám snížit dno? mám tam toho písku docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:22 R Muž Anthrax [4739] Re: carnaby
Asi ti hnije dno. Ty bublinky ze dna smrdí?
Co ty kořeny, nehnijí? Co krmení, nepřekrmuješ?
Vodu měn častěji.
Kytky ancistrusům nevadí. To spíš obráceně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:20 Muž carnaby [1] Re: Maro_s.12
já děkuju. asi se mi začíná dělat jasno. hodnotu NO3 mám vyšší od začátku. Přerybněno? ale neřešil jsem to, protože jsem někde četl, že NO3 nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:18 Muž Shimi [682] Re: _ucx_
O litrech to není, rozhodně mu bude lépe v akva 80x30x30 než v akva 40x40x45 (obojí má 72 litrů). Na tenhle "detail" hodně lidí zapomíná, respektive ho z nějakého důvodu nebere v potaz. Jinak samozřejmě souhlas, ty podmínky co má teď jsou katastrofální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:16 Muž carnaby [1] Re: Anthrax
salát byl kupovaný. zdrojová voda jsem měřil jen ph ale bylo to taky podle mě necelých 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:14 Muž carnaby [1] Re: _ucx_
jednou za čtrnáct dní měním vodu pomocí odkalovače. měním tak 1/3 vody a pak přidám dajana start plus. projedu dno kam se dostanu. ještě tedy věc: když odkaluji, ze dna jde spousta bublinek. :-( Filtr propírám v týdnu mezi. mám vždy pocit že to málo bere. ve vodě občas plave spousta mikro částek čehosi, ale voda kalná není. Kytek jsem tam měl hodně ale někde jsem se dočetl, že pro ancistrusy jich tam moc být nemá, tak jsem to probral. hodnoty jsem psal jak jsem to přečetl, ten jeden lakmus má prý nějaké německé počítání a neumím to převést. ale ph platí. měřil jsem vodu z vodovodu a ta má trošku vyšší ph ale taky nic moc. něco mi ji v akváriu asi snižuje. (jeden kořen je z přírody a ještě trochu plave, dva něco jako květináče, jinak tam nic nezdravýho podle mě není.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 21:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Maya
Koupit mu pořádnou nádrž, tak aspoň 70 litrů. Tohle je mučení (a nejde zdaleka jen o to, že má málo místa na plavání, jde o chemickou i tepelnou stabilitu vody atd.). Schválně by mě zajímalo, kolik tam máš mg/l NO3. Ty problémy budou podle všeho pramenit právě z tohoto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 21:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
Fotky určitě dodej, bez nich opravdu těžko hádat. Nicméně 10 l je na acistruse krutě málo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 21:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Maya
Nevhodné podmínky, zjisti si co ty rybky potřebují. V 10 litrech to je jenom týrání těch rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 21:55 Maya
Ahoj, chtěla bych se zeptat zda někdo neví co dělat, mám ancistruse zlatého, už dospělý, v malém 10 l akva (je tam sám + jedna malá mečovka, v minulém akva nám všichni ostatní pomřeli ...). Akvárko je zaběhlé a vpořádku už asi půl roku, jen před pár dny jsem tam přidala novou rostlinu. Dnes jsem si všimla že má Ferda (ancistrus smich ) okolo horního "rtu" odřené místo. Je to docela dost sedřené, celé červené. Nemyslím že to má déle než pár dní, toho bych si všimla. Neví někdo co by to mohlo být, případně jak to vyřešit? Pošlu fotky. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2020 13:25 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: carnaby
Ahoj, nejdřív si pořiď nějaké spolehlivé testy NO2 i NO3, abys nehonil duchy. Při 200 mg/l na litr NO3 a 1 mg/l NO2 bys už neměl ani čichavce a tetry. pH 5.5 a KH0 je dobrých pro biotop přítoku amazonky, ale ne pro takovouhle chemii. Popiš podrobně, jak děláš údržbu, třeba přijdeme ještě na něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 13:08 Muž Maro_s.12 [96] Re: carnaby
To akva je podle parametrů hrozně nefunkčni. No2 1 je šíleně moc a když se každý druhý týden šťouráš ve filtrech tak je jasný že nitrifikace nefunguje takže se tam hromadí odpadní látky. Já bych přidal spoustu kytek postaral se aby rostly nedal žádnou chemii a jen to nechal růst s tim že filtr by se čistil jednou za dva měsíce a vodu měnil jednou týdně 1/3. To zabere pořád a když je tam takováhle nerovnováha tak přidávat a měnit rybky za ty co to vzdali je nezodpovědné ale každý si dělá podle sebe. Zkus srovnat podmínky bez toho abys přidal nové ryby a jestli tam nějaké jsou dej je pryč a začni znovu se spoustou rostlin a nech akva ať se samo zaběhne protože každý týden prat filtry a měnit vodu a vyhazovat mrtvé rybky je věc kvůli které se už spousta lidi na akvaristiku vykašlala ale je to vlastně jednoduché. Stačí si jen načíst pár článků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 13:06 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: carnaby
PH 5,5? To chce zvednout na 6,5. A KH 0 a pak GH 25? To nějak nehraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2020 12:59 R Muž Anthrax [4739] Re: carnaby
Čím to měříš? Každopádně 200 mg/l NO3 je moc. NO2 by mělo být na nule. To akva z nějakého důvodu nefunguje.
Jaké máš parametry zdrojově vody? Ten salát je z obchodu nebo domácí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 11:49 Muž carnaby [1] – Dotaz
Jsem tu nový a moc prosím o pomoc. Zkusím být stručný: Už jsem toho moře přečetl a nevím co je špatně. Stále se mi opakuje stejná situace: pořídím vždy cca dva páry ancistrusů, prosperují, jsou čilí, ale po dosažení zhruba 8cm se začínají schovávat a vůbec nevylézají. Pak vylezou, jsou apatičtí a po nějaké době bez zjevných příčin uhynou. Poslední případ se mi stal nyní dokonce po vytření a spoustě mladých, kdy jsem si říkal, že už tedy mají ideální podmínky. Dvakrát mi uhynuli, když jsem jim chtěl přilepšit salátem, ale mohla to být náhoda, protože už před tím se chovali apaticky. Přestal jsem používat chemii, koupil kvalitnější filtr, vytvořil proud. jeden týden měním vodu s odkalením vody, druhý týden oklepu filtry. Hodnoty vody Ph 5.5 / Kh 0 / Gh 25 / No3 200 / No2 1 / Cl minimum / Teplota 25°C. Pro mě jsou to jen čísla, moc se v tom nevyznám. Ale ostatní ryby prosperují náramně. Jediné kterým se u mě nelíbilo, byly Akarky zelené. Pokud je problém Ph, prosím o radu jak nejjednodušeji tento problém vyřešit. Vzhledem k tomu že ancíky máme doma nejraději, tak opravdu moc prosím o radu. moje prezentace se jmenuje "akva okno"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2020 22:16 R Muž ctibum [6872] Re: jitulien
Zační tím, že dokončíš a nahráním hlavní fotky zveřejníš prezentaci dané nádrže. Dokončením mám na mysli maximum dostupných a hlavně pravdivých informací - kdy a jak byla nádrž založená, kdy tam šly první ryby, kdy tam šly další ryby, jak a jak často probíhá údržba (výměna vody, čištění filtru atp.) atd.
Pak se dá něco vyšpekulovat. Bez toho to bude jen hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2020 21:51 jitulien – Co to může být?
Zdravím, dnes jsem zjistila, že nám zbělal (nebyl to bílý povlak) a umřel jeden Ancistrus a vůbec nevíme na co. Nevšimla jsem si, že by byl jiný než jindy, nic jsme neměnili a ostatní jsou v pohodě. Ani nevím, zda nějak přeléčit akvárium, když tam máme teď malý potěr Platy skvrnité. Nejsme úplně mega zkušení akvaristi, ale děláme vše pro to, aby se u nás měli dobře. sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 17:19 Marti Re: Marti
Marti napsal: Je tento anticitrus v pořádku? tu svetlou skvrnu má od začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 13:43 Muž Robin151 [11] Re: Marti
Mě přijde trochu nafouklý ale ta fotka není nic moc. Co vám přijde nenormální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 05:23 Muž Antha [39] Re: Marti
Máš na mysli tu světlou skvrnu na hřbetu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:24 Marti – Pompc
Fotka k příspěvku Je tento anticitrus v pořádku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 20:04 Cannot – Boule
Fotka k příspěvku Zdravím, dneska jsem si všiml ze ma menší bouli pod ploutvi. Netuší někdo co by to mohlo být ? Chová se standardně bez problému žere.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 22:32 R Muž ctibum [6872] Re: N.
Prezentace nádrže by byla vhodná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 20:00 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Antha
Vše sestře vyřídím, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:58 Muž Antha [39] Re: zelenakapusta
Zkrátit trápení.
Pokud byste chtěli jiného, mám jich doma několik navíc, rád věnuji.
Ted je ale bohužel trochu složitější doba a nevím, jak to udělat. V případě zájmu PM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 18:52 R Muž romant [27982] Re: zelenakapusta
Za mě, utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 17:59 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Usmrtit nebo ne?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,

obracím se na vás s žádostí o to, jak dál postupovat s viditelně nemocným ancistrusem :-(
Nejedná se o moji rybku, patří mé sestře a já jí takhle pomáhám k určení nemoci a správnému postupu.

Na FB už někdo tipl, že by se mohlo jednat o hlístici Camallanus cotti, která prý dokáže způsobit vyhřeznutí střeva.
Co ale s rybkou dál dělat jestliže moje sestra doma nemá příslušné léčivo, to už nikdo nenapsal. Má sestra rybku utratit nebo se i tahle hrůza nějak spraví sama?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 19:48 N. – Bílé vousky a zacuky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu s ancikem.

Zbelaly mu fousky a občas má zacuky (mrska sebou po akváriu). Na radu od akvaristu jsme začali měnit každý den 1/3 vody, což na chvíli pomohlo, ale už se to děje znova.

Krmime vlockami a někdy spirulinove tablety.

Diky všem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Lenka2815
Těžko říct nepíšeš ani jaké krmivo ani jaké podmínky má. Ideálně se registruj a založ prezentaci s fotkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:24 Lenka2815 – Krunýřobec zesvětlil a je apatický
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím co by mu mohlo být?najednou ze dne na den zesvětlil a je apatický a všimla jsem si i dutých vykalu. Vše v akváriu je stále stejné, krmivo, žádné nové rybky, mám ho 1,5 roku a najednou toto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 10:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Katarina
- vynechat týden krmeni
- doporučuji prémiová krmiva Hikari a JBL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 01:41 Žena A.K. [17] Re: Katarina
Nafoukle břicho? Krmite laciným krmenim s nízkým obsahem vlákniny? spim Čím krmite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 23:25 Katarina – Bublinky na bříšku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mému ancistrusovi se na bříšku udělali jakoby bublinky a má ho zarudlé, vůbec netuším o co by mohlo jít. Měním 50% vody každé 4 dny a to i s vyluxováním substrátu, krmím nitěnkami a vločkami. Je už takhle několik dní a já nevím co mám dělat, poradil by mi prosím někdo :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 11:34 nikolagreskova – Ancistrus - narůžovělé chomáčky v tlamě
Fotka k příspěvku Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. Mému krunýřovci se v oblasti tlamy vytvořily narůžovělé chomáčky (viz foto). Může se jednat o plísňové onemocnění, které mohlo vzniknout například z nějaké nepatrné ranky?
Děkuji moc za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 19:13 Žena Rennee [21] – dlouhé bílé výkaly
Dobrý den, sehnala jsem si dospělou samici ancistruse sp. ke svému samci a zpozorovala jsem u ní dlouhé (až jednou tak dlouhé jak ona) duté výkaly, které se za ní táhnou v podstatě neustále... asi čtrnáct dní měním jednou za dva dny 1/5 vody v akva ale beze změny, spíš se to horší. Jinak má normální chování, je čilejší než samec, žere normálně, krmím tabletkama Hikari, semtam filé, semtam okurka. Jedná se o bičíkovce nebo co jí může být? Už ji mám odděleně. Kdysi jsem takhle úspěšně od bičíkovce vyléčila čichavce a entizol mám. Mám aplikovat? Díky za názory ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 17:34 Majka4444
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ztmavnul čumák, nevíte čím to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 07:13 Alena – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. U samice ancistruse se na hlavě objevil jakýsi bílý povlak. Nejsem si jistá jestli je to plíseň či nějaká bakterie. Nejsem zkušená akvaristka a nerada bych o samičku přišla. Potravu přijímá normálně a nejeví žádné jiné známky onemocnění. Prosím tedy o radu co skvrna je a jak se jí zbavit. Moc děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 14:32 Angus68 Re: ctibum
Chce ho nechat v nádrži, ve které se s dekoracema často nehýbe. Jak si na to zvykne a bude vědět kudy kam, bude v pohodě ;-)
Eshu bych ale doporučil přidávat aby se mu do těch ranek nedostala nějaká infekce ;-)
Prostě pitomeček Ferdík smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 13:02 R Muž ctibum [6872] Re: Angus68
Koukám, že s Giboušem je sranda... smich
Tak ještě přidej radu, jak to léčit a já to pak seskupim a přesměruju na tazatelku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2019 12:35 Angus68 Re: ctibum
Ten můj pitomeček to míval taky, když bylo míň místa na jeho cestování po nádrži :-D
Když sem ho dával postupně do větší, měl to taky. Než pozná kde co je atd..... On je to někdy splašenec. Lekne se, nabourá, a je to smich
Teď už ví, a je čistej jak slovo bóží :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 12:29 R Muž ctibum [6872] Re: Angus68
Takže "jen" odřený? Aby nezaniknul původní dotaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:45 Angus68 Re: Eva H.
Je to gibbouš :-D hop a má pěkně odřenej rypák z toho jeho prolejzání ve dně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:18 Silviebaris Re: Eva H.
Jak máš velký akvárium? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:17 Eva H. Re: ctibum
Ano vypadá úplně stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 19:08 R Muž ctibum [6872] Re: Eva H.
Nevypadá nějak takhle...? rybicky.net/atlasryb/glyptoper_velkoploutvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:59 Eva H. Re: Eva H.
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:57 Eva H. Re: Yirka
Fotka k příspěvku Koupený byl ve zverimexu jako ancistrus, ale vyrostl za půl roku hodně rychle, teď má cca 12cm.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=158