Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2024 21:40 Muž SimiSimacek [0] – Smrt Ancistruse
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den, mám dva Ancistruse a jeden mi dnes zemřel. Stáří od koupě něco málo přes rok. Cca před měsícem v podstatě nově zařízené akvárium 54l (živé rostliny nahradily plastové a substrát Japanese soil místo štěrku) s vodou z původního akvária. Osazenstvo 3 x Black moly, jedna z nich porodila dalších 11 ale už se zredukovaly na nižší počet a 5 neonek ( vím že nejsou vhodné do tohoto akvária, ale ve zverimexu prodají nezkušenému všechno). Nevím proč Ancistrus zemřel, ještě včera se choval normálně. Nevím, jestli podle fotek poznáte, kvůli čemu umřel ale budu rád za každou radu a tip.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 14:53 Muž Stanley911 [0] – Prisavník zlatý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte neviete mi poradiť čo je to za chorobu a ako ju liečiť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 21:39 Žena Lenďule [0] Re: vlka
Možná.. tahle varianta mně taky napadla.. no, budu se s tim muset srovnat, že už asi přišel čas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 21:38 Žena Lenďule [0] Re: Daniell
Nechci ji stresovat… jestli je to stářím, ať si dožije v poklidu “doma”.. děkujii za odkaz :-) spis mi slo o to, kdybych ji mohla pomoct zpet do kondice.. , kdyby někdo poznal nějakou nemoc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 19:49 Muž Daniell [38] Re: Lenďule
Nevím no, ale raději bych jej z akvárka, když je v takové stavu, separoval do karantény .. stačí nádoba/kýbl, trochu prostřihu rostliny a akvarijní voda, 22°C tam udržíš i bez topení - buď se dá dohromady nebo ne .. ale podle mně spíš ne. Zkus kouknout ještě atlas jestli nedošlo k nějakým změnám v podmínkách akvária - pokud to je teda "gold" :-) ale najdeš tam i jiné. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_gold
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 16:31 Muž vlka [3444] Re: Lenďule
Není to stáří ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 14:03 Žena Lenďule [0] – Ancistrus po mrtvici?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, mohli byste mi prosím poradit co může být našemu ancistrusovi gold? Je mu 6 let. Je apatický, kdyz do neho strčím rukou, tak zustane na zadech či na boku. Třeba dva dny je v jedné poloze na jednom miste, nehybe se. Ploutvičky má všechny napnuté až křečovitě. Na zádech má jakoby hrb. Ryby kolem něj plavou jako by se nechumelilo, žádné fleky na sobě nemá. Akvárko má 60l, 25 stupnů, filtrovana voda, do vody jsem nakapala preventin, ale nevidím rozdíl. Jíst jsem ji viděla před několika dny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 17:59 Muž KuBvA [40] Re: ctibum
Dva týdnu zpět ve středu, o tom že to bylo brzo vím taky ale tím to podle mě není vzhledem k těm odřeninam a červenému řitnímu otvoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 15:30 R Muž ctibum [6876] Re: KuBvA
Ryby tam šly kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 07:54 Muž KuBvA [40] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Akvárium je založeno cca měsíc, bez co2, hnojil jsem pouze jednou a to zlatou tropikou ale od doby kdy jsem přidal ty lka tak už jsem to raději nepřidával. Svítím 10h denně na 60% (Sinkor LED II 105 cm WRB 35W). V akva je samice betty (je to ještě mladý kus z mého odchovu ale zdravý na první pohled), jedna krevetka neocaridina a ty lka (1 samec 2 samice(ted už tedy jen jedna)). Čistím 1x týdně 1/4 až 1/2 vody. Teplotu držím kolem 25-26. Bohužel PH a další podrobnější parametry nemám jak změřit. A ještě tedy se mi rozjela hnědá vláknitá řasa a s tou taky nevím co odstranuji jí mechanicky ale ta jí snad nemohla zabít ne ?

PS: na fotce je na dně vidět zbytek krmiva protože jsem je krmil večer a nedožrali to tak to odstraním
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 07:41 R Muž ctibum [6876] Re: KuBvA
Bez pořádné prezentace nádrže ti nikdo nic moc konkrétního nepoví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2023 23:05 Muž KuBvA [40] – Nečekaný úhyn
Fotka k příspěvku Dobrý den ted večer kouknu do akva a z ničeho nic mrtvá samice z mojí skupinky. Absolutně mě nenapadá proč. Jediné čeho jsem si všiml že má odřené ploutve a řitní otvor (viz.foto). Netušíte někdo prosím co by to mohlo být ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2023 20:51 Žena Rebelka [0] – Ancistrus odřený bok?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,prosím nevíte co mu je?Nikdy jsem to nevidela-muze být odřený?Žádná změna v Aqua nenastala, ani on nijak neblaznil.Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2023 01:07 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Adellhey
Povrchové poškození pokožky způsobily nevhodné změny v chemismu vody, vlivem odpadních látek. Pravděpodobně se uvolňují dusíkaté sedimenty z substrátu,zanedbaných filtračních materiálů,nebo případných zahnívajících dekorativních dřevin.První pomoc:hloubkové odkalení a výměna tří čtvrtin vody,po dvou dnech údržba filtru. Akvárium bez údržby je septik,kde se výkaly ukládají do substrátu a po vyhnívání se uvolňují zpět do zdánlivě opticky čisté vody,ale skutečnost lze jednoduše ověřit testy NO3 a NO2.K podpoře obnovení pokožky lze použít listy mandlovníku mořského a pod.Výhledově by bylo vhodné vyměnit sustrát za drobnější zrnitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2023 08:57 Muž Jozef [311] Re: Adellhey
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2023 06:57 Adellhey – Ancistrus fleky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, omlouvám se, že to sem zase cpu, ale po pročítání si o ancistrusech jsem se vlastně nedozvěděla co by to mohlo být a jak se proti tomu bránit. Mají to během několika dní všichni. Mám je 60l akvárku už cca rok. Moc díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 21:53 R Muž ctibum [6876] Re: makurka
Založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Jinak to bude jen hádání problému a příčiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 10:51 makurka – Ancistrus loupání očí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, máme problém s naší Matyldou sad Dnes ráno vyskočila z akvária, pak jsme si všimli, že oslepla, oči se jí loupou, na těle se mi zdá že má plíseň - máte někdo zkušenost? Netušíme co se mohlo stát... Foto přikládám, děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 22:23 Muž vlka [3444] Re: 21pluspe
Možná to nic není, snad se ozve někdo zná ,,tlamičku,, Ancíka líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 22:08 Muž 21pluspe [0] Re: vlka
Fotka k příspěvku Práveže ani nie žrať zere.. zalezena je ale keď sa svieti to je normálne inak keď sa zhasne tak zhana...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 21:57 Muž vlka [3444] Re: 21pluspe
A je nějak ,,divný,, ? nervózní, plave trhaně, otírá se o něco ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 21:53 Muž 21pluspe [0] Re: vlka
Nie on ma v nutri v dutine ako keby červy alebo larvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 21:45 Muž vlka [3444] Re: 21pluspe
Fotka k příspěvku Z té fotky toho není moc poznat, je to stejné jako tady ?...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 21:35 Muž 21pluspe [0] – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Moj ancik ako keby mal nákladené červy v ústach co to je a ako to liecit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2023 15:14 Žena Klárča [19] Re: doda
Fotka k příspěvku Opravdu? Mam pocit ze pri nakupu ji takouvou nemela! (viz foto z pred par mesici). Tak snad je fakt vporadku. Dekuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2023 09:43 Muž doda [134] Re: Klárča
Neboj , to je normální .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2023 09:38 Žena Klárča [19] – Roztřepená ocasní ploutev
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Všimla jsem si, že červená samička ancistruse má jakoby vykouslou ocasní ploutvičku (snad to na fotkách bude vidět). Jinak vypadá vpořádku. Druhá samička (zlatá) je vpořádku. Poradil by prosím někdo co se jí mohlo stát a co případně dělat? Moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2022 21:48 R Muž ctibum [6876] Re: herbacek
Založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Takhle se dá říct jen to, že uhynul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2022 21:01 Žena herbacek [1] – Pozde,ale prosim radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,mam 100 l akvarko,3 ancistrusy spolecne koupene pred peti lety. Vsichni samci,kazdy jinak velky. Dnes prostredni behem pul dne zacal padat ze skla a jinych veci,kam se prisal,nacez pred chvilkou uhynul???? Pritom rano se normalne krmil. Je mi ho lito,ostatni jsou v pohode. Zadna zmena v osazenstvu ani krmeni nebyla,odkalovala jsem pred peti dny. Netusite nekdo,co se mu stalo? sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 08:04 Muž ajajak [228] Re: Veronika1188440
Rozumná úvaha ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.06.2022 07:55 Veronika1188440 Re: ajajak
Omlouvám se koupíme větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 07:41 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Veronika1188440
Chudáci ryby. Vážně katastrofa. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 07:36 Muž ajajak [228] Re: Veronika1188440
Ancíky trápíš. Dva max do 60L nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.06.2022 07:17 Muž Yirka [9123] Re: Veronika1188440
12 l nádrž je pro něj absolutně nevhodný objem. Přečti si něco o jeho nárocích:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 06:38 Veronika1188440 Re: vlka
Fotka k příspěvku Z akvária jsme ho už oddělili.
Edit: Akvárium má 12 l Jsou tam živé i umělé rostliny. Je tam jedna betta dvě řasokoule a čtyři ancistrusy.
Čistíme ho jednou týdně a kapeme do něj preventin a anti-mykotin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2022 22:01 Muž vlka [3444] Re: Veronika1188440
Osobně bych ho co nejrychleji vyndal z akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2022 08:10 Muž ajajak [228] Re: Veronika1188440
Založ prezentaci, popiš vše o akváriu a fotky. Jinak budeme střílet od pasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2022 07:52 Veronika1188440
Dobrý den, čtyři antistres a jeden z nich se začal chovat divně. Má bílé skvrny na těle skoro se nehýbe a hrozně rychle dýchá. Pomocte nám prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2022 17:05 Jaime Re: Patrik764
Pravdepodobne opuch spôsobený poškodením pečene pri vysokých NO látkach a zlých podmienkach - voda,strava. Existuje pár prípadov kedy to ryba pri výrazne zlepšených podmienkach rozchodila , ba opuch sa úplne stratil. pravdepodobne má ryba problém odbúrať niektoré soli a vodu z tela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 16:22 Muž vlka [3444] Re: Patrik764
Co je to za nemoc, pokud je to nemoc, nebo jak ji léčit, ti neporadím, ale osobně bych ho co nejdříve vyndal do nějaké jiné nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 14:37 Patrik764 – Ancitrus
Fotka k příspěvku Ahoj, v práci máme akvárko o 500L, čistíme ho s kolegou 3x týdně, filtr 1x za měsíc. Akvárium této velikosti je zde cca 5 let. Potrava stejná, máme tu kolem 100 kusů Ancitrusů plus želvu které je asi 15 let. Žijí společně po celou dobu a najednou jsme si s kolegou všimli, že jedna z ryb je nafouklá obzvlášť kolem hlavy. Poradíte co by o mohlo být ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2022 20:22 Muž ajajak [228] Re: RomanekBorecek
Pokavády je vše v pořádku, voda OK určitě se zhojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2022 18:49 RomanekBorecek Re: ajajak
Děkuji za odpověď, mám trošku z toho nervy, byl bych nerad, kdyby se trápila. Měl bych pro zahojení něco udělat? Někdy je méně více - měl bych to nechat na ni? Je to zatím jen první den je možné že jen plaším. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2022 18:44 Muž ajajak [228] Re: RomanekBorecek
Jestli jsi měl ostrý substrát mělo by se mu to zahojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2022 14:25 RomanekBorecek – Ranka na ploutvi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Moje samička ancistruse má na ploutvi ranku, všiml jsem si toho před 10-ti minutami a byla do červena - možná krvava, teď už není. Bojím se o ní, protože ji mám už 4 roky a nerad bych o ní přišel. Chtěl bych se zeptat jestli se mám bát nebo to je úplně normalni. Ploutev vypadá trošku vykousle, měl jsem ji 3 roky v malém 8-mi litrovém akvarku, a mám nové větší, ale kvůli nemoci na pavích ockach jsem ji přesunul zpět do toho malého kde vyrůstala. Vím že v něm nejsou nejlepší podmínky, snažím se zapracovat. Dal jsem si tam preventin od huben doufám že jí to nebolí sad Přikládám i fotku na ni to jde docela vidět, zrovna jsem se chystal ji vyčistit akvárium, a vyměnit kameny, protože jsou moc velké a ostré, možná to má i o ně...
Děkuji za rady
Edit: Přikládám další foto, přijde mi, že má i odřené bricho :-( Písek je již výměněny, doufám že to byla ta příčina a je vyřešena a že se jí to chuderce nebude zhoršovat sad Potřeboval bych nějakou radu. :-( Dekuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2022 21:27 smetac Re: smetac
Tak ten jeden co byl na zkoumání, tak měl na sobě parazitické kombo - Tetrahymena a nějakého bičíkovce. Zkusím ho poléčit ve vedlejším akva, je určitě nejpromořenější, ale předpokládám, že to mají všichni tak i hlavní nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 19:50 smetac Re: Anthrax
Nakonec jsem jednoho špatného vzal na zkoumání pod mikroskop, ten bude průkazný. Až budu vědět víc, tak napíšu, třeba i jako ponaučení pro ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 19:47 smetac Re: vlka
Bylo to samozřejmě myšleno, že ne všichni mají 10 let...Těžko bych tam měl 3cm bonsaj dědu ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2022 10:01 R Muž Anthrax [4739] Re: smetac
Ahoj. smetac napsal: nejdřiv nám chcípli 2 naráz Neřekl bych že tyhle dlouhověké ryby budou odcházet naráz kvůli věku. To by bylo spíš více postupné. Podle mě se v akváriu něco „zlomilo“.
Ale o a nádrži toho mnoho nevíme, hodnoty vody jsou v pohodě, ale co to znamená taky nepíšeš. Chce to nějaké informaci, např. čím krmíš, jaké byly poslední dobou změny, zda neproběhla větší údržba atd. Ideálně si založ prezentaci nádrže s maximem informací. Jinak asi budeme všichni vařit z vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2022 22:36 Muž vlka [3444] Re: smetac
A nejsou na sklonku svého života ? 10 let to je krásný věk...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc