Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 11:26 - Re: Dia
No a teraz napíš koľko ich počas tej doby požrali. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 11:15 Dia
A já v tom naopak nevidím problém. Záleží na AQ, ale v tom mém krevetky přežili s betťákama, cihlidkama i čolkem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 09:25 R Muž afc1886 [14685] Re: konrad
Byla by to potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 09:12 RAP Re: konrad
Neriskoval bych to. Někteří jedinci by přežili v zarostlém akva, ale zase bys je vůbec neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 08:55 Muž konrad [45]
Je možné chovať ramirezky s krevetkami? Alebo budú slúžiť iba ako živé krmivo?

Chcel by som tam red cherry ale ak sa maju na nich krmiť tak dám radšej nevyfarbené palmaty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2015 22:48 Muž dudak [1885] Re: AdamSlaf
jenže já tam mám jen jeden pár, navíc úplně mladé ryby, samička má sotva 2 cm a samec je jen o kousek větší, a akvárko je dlouhodobě zaběhlé a hodně zarostlé. Takže NO3 tam je prakticky na nule. pH snižuji výluhem. Ale jestli se samice plazí po dně, nevěští to nic dobrého a jestli jsi v takhle velkém akvárku nenašel mrtvou rybu, tak si docela koleduješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 09:05 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Ne vždy a ne všem se podaří dokonale zkopírovat toho druhého. Tvoje akvo neznáme, tak nevím, zda-li se tvojí inspiraci přiblížilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 08:58 AdamSlaf Re: romant
Inspiroval jsem se tady rybicky.net/nadrze/19282
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2015 08:53 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Malá nádrž, hodně ryb, vyšší dusíkatý látky a už to jede. Na páreček borelek to chce akvo někde kolem 50 litrů s účinnou filtrací a pravidelnou výměnou vody a ne tu tvojí trestnou cimru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 08:38 AdamSlaf
Dobrý den,
v akvárku (30l) jsem měl 5 Apistogramma borellii 2 samce a 3 samičky. Jeden samec se stal dominantním, ale ostatním skoro vůbec neubližoval. Včera jsem našel v akváriu jednu mrtvou samičku. A toho nedomintnantního samce jsem už dlouho neviděl, tak jsem se podíval trochu víc do akvárka, nenašel jsem ho. Dneska ráno v akváriu je jedna samička, která má tlamku otevřenou dokořán a občas normálně plave, ale jinak se plazí po dně. Nevíte čim to asi je? :-|
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 20:58 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: romant
Proto si myslím že by pomohlo to foto, myslím že bychom si udělali obrázek :) kluk vypadá mladej, ale neznamená to že hned je chyba na jeho straně proto by mě to celkem zajímalo no :) já osobně měl párek ramek jen cca 4 měsíce ale byly ok no pak putovali dál :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 19:03 R Muž romant [27987] Re: Humbal89
Humbal89 napsal: Proč bys nezachranil? Zkus vyměnit vodu, pokud jsou to no2 tak by výměna měla pomoct, tu třetinu výměn a uvidíš, pokud jsou to parazity tak eshu a zkusit to léčit, ne to hned vzdát a nechat je vychcipat ne ;-) Tak tenhle optimismus nesdílím, jakmile ramiréza začne polehávat, nepomůže ani zázrak, toť moje zkušenosti s tímto problém, tak jak je popisován.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:54 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: AdamSlaf
Proč bys nezachranil? Zkus vyměnit vodu, pokud jsou to no2 tak by výměna měla pomoct, tu třetinu výměn a uvidíš, pokud jsou to parazity tak eshu a zkusit to léčit, ne to hned vzdát a nechat je vychcipat ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:51 AdamSlaf Re: Humbal89
Tak jedna už je mrtvá ty už asi nezachránim. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:48 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: AdamSlaf
Udělej si prezentaci, pak budeme moct říct víc :) změř si hodnoty vody hlavně no2....ramky jsou trochu citlivky ale pokud na ně jdeš rozumě tak není problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 18:34 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:33 AdamSlaf Re: romant
Ale mě by zajímalo proč nebo co jim uškodilo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 18:30 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Klidně napiš i víc vykřičníků, já s tím nemám problém. :) Podívej, to co jsi popsal, mě jasně ukazuje na to, jak jsem to okomentoval. Máš pro ně nevhodný podmínky a půjdou kukat, tedy na druhej břeh, tedy do věčnejch lovišť, tedy uhynou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:10 AdamSlaf Re: romant
Co?! A jak víš jaký mám podmínky? Nic z toho co jsi tady napsal jsem něák nepobral!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 16:55 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Nevhodný podmínky, vnitní paraziti, jako následek těch nicotnějších podmínek, půjdou kukat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 15:18 AdamSlaf
V akváriu jsem měl tři ramirezky (2*samice, 1*samec), nedávno mi sameček začal strašně rychle dýchat a po dně se jenom plazil, ráno jsem ho v akváriu našel mrtvého. Teď se tak chová jedna ze samiček :-( . Nevíte čím to může být? Akvárium je: 60*30*30. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 20:22 R Muž romant [27987] Re: RAP
Ano, pěkně červený v kostičce do sebe propletený, před podáváním rozmrazit a propláchnout ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2015 20:12 RAP Re: romant
Patentky jen z kvalitního a ověřeného zdroje a krmit s nimy opatrně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:29 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Vločky, granulky, z mražených třeba koretry, patentky, z živýho z prověřených lokalit třeba dafnie, komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:26 AdamSlaf
a čim je mám teda krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:05 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Může a nítěnky ani omylem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:01 AdamSlaf
Chtěl bych se zeptat jestli může být třeba samička normální ramirezky a sameček blue?
A ještě jestli můžu krmit ramirezky nitěnkama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: palko150
Nedoporučuji , akorát ty ramky od těch mechovek pochytaj nějakej morybundus ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 15:18 palko150
Ja som sa chcel iba spýtať že či môžu byt Mrenky Machove s ramirezkami ale nie na trvalo jen na jeden deň lebo ja sa ich idem zbaviť ale nemám kam dať tie ramirezky. A prosím žiadne špekulácie ja sa to len chcem spýtať to je všetko .ĎAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 20:13 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – už je to tady :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj :) dnes se mi v akváriu vytřel páreček ramirézek :) nebyli to však ryby o kterých jsem tu psal :) byl to zcela jiný páreček(gold) nic nenasvědčovalo tomu, že se o něco pokouší nicméně dnes koukám a vzadu mezi rostlinkou a kořenem je vyhloubená jamka a v jamce pár jíker :) a to je mám doma jen pár dní.. Sameček se od nich prakticky nehne avšak samička lítá po celý nádrži. Alespoň se zjistil jak skutečně vypadá kladélko samičky co se chystá či kladkla jíkry :). Velmi mě to těší avšak chtěl jsem se zeptat jestli mám počkat s výměnou vody a nechat jistě vyčerpaným rybám trochu klidu ostatní ryby si jich zatím nevšímají :) Škoda že se potvůrky tak pěkně schovali a není na ně vidět i tak je zajímavé to celé sledovat :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:00 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
To víš, to kluci před holkama dělají. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 14:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
alespoň už se drží spolu a jsou kamarádštější a ta cichlidka co je podle všeho sameček, samičce pěkně imponuje a machruje před ní ploutvema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 14:10 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Kladélko samečka je menší a jakoby více špičatější než samičky a pár to podle mě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: baletka
prostě mi to připomínalo taky kladélko či co... netuším jestli samec taky něco nevystrkuje jako samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:50 Žena baletka [624] Re: koikapor
Podle mě taky,ale najisto bych to neřekla. Každopádně mě překvapila ta poznámka ohledně "pindíka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:50 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: baletka
má to být klasická forma přírodní, nicméně zdá se mi že jsou trochu víc do modra, takže možná šmrnc s nějakým german blue typem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:46 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Amatértom
podľa mňa to na lavo je samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:34 Žena baletka [624] Re: Amatértom
Já nejsem tak dobrá, abych to z té fotky poznala. To je nějaká zlatá forma? Protože mu chybí černá skvrna, podle které to lze rozlišit celkem bezpečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:18 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: baletka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Doufám :) ten nalevo, to druhé je samička určitě(červený pupík)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:11 Žena baletka [624] Re: Amatértom
A jsi si jistý, že je to sameček??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 12:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Amatértom
tak asi to páreček nakonec rozchodil aniž by se oddal nějakému milostnému aktu výstupek jak se objevil tak zase zmizel. Přitom jednu chvíli jsem na samečkovi pozoroval také podobný ''pindík''... Inu když není chuť :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 14:51 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Amatértom
Amatértom napsal: tady jsem se dočetl, že jestliže párek o jikry přijde, sameček pak samičku uhoní k smrti.
to je blbost,ziadne zabijanie samicky samcekom sa konat nebude...ja som mal dlho ramirezky v spolocenskom akva , kde im furt niekto zozral ikry a oni sa pokojne vytierali dalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 12:03 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Nechal bych je kde jsou, první výtěry jsou stejně zkušební a výukový a až se pár více sehraje mlžeš to prubnout s tím separé, budeš více připraven, budeš mít zajištěný krmení pro potěr atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 11:47 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: radim
a nemám třeba ten párek přelovit do menší 39l nádrže, kde mu budou společnost dělat jenom razborky skvrnoocasé, pancéřníčci malý a pár krevetek ?. Moc tem divousům(tetra černá) nevěřím, že jim nechají jikry a tady jsem se dočetl, že jestliže párek o jikry přijde, sameček pak samičku uhoní k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 10:09 radim Re: Amatértom
jestli je takto nachystaná, tak si s ním už brzo hrát bude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:52 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: kvietik
tušil jsem to, ale zdálo se mi, že je příliš brzy, konečně mám je tu od minulé středy teprve. Sameček jí nahání, ale ona si s ním zatím moc hrát nechce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2015 09:43 Muž kvietik [86] - Amerika
je to samicka a pred vyterom, to co jej trci je kladielko(papila), takze bud v klude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:01 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, zhruba před týdnem jsem vyměnil dva samečky cichlidky kakadu za páreček cichlidek ramirezových. Myslej jsem si že se dobře aklimatizovali, nicméně dnes jsem si všiml u jedné podezřelé bulky u zadku, měním třetinu vody každý týden, jednou měsíčně přidám špetku soli, hnojím tekutým CO2(rataj dva stříky denně) a jednou měsíčně pár kapek plantaminu od tetry, jinak žádná další chemie. Na ostatních rybkách nic závažného nepozoruji. Včera jsem měnil vodu a jelikož teploměr ukazoval na 30 stupňů dal jsem trošku studenější a stáhl to na 27. Mohla to způsobit tato změna teploty ? Postižená cichlidka se chová klidně, žere, kaká, plave. Víc foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 15:18 Žena baletka [624] Re: prasan
Dusíky jsou v pohodě,před týdnem kontrola. Zkusím ho z toho akva vyhodit, ať si a c nemyslí. Jen ho vylovit... Díky za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 14:04 - Re: baletka
Skus si pre istotu zmerať dusíkaté látky.Tie sú neraz príčinou zvýšenej agresie rýb.Prípadne dokúp niekoľko ramireziek,tak aby tam bol aj samček.Vo väčšom počte sa agresia jednotlivca nebude sústrediť len na jedinú rybu.Keď sa ti potom v skupinke nájde párik,tak ostatné môžeš predať či darovať.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17601-cichlidka-ramirezova-chov?od=129