Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2024 08:55 Žena Abaia Exotics [0] Re: Anthrax
Díky, tím pádem asi nějaké pokusy o odchov vzdám, i kdyby jsem pro ně měla vlastní akvárko tak nevím jestli bych je dokázala prodat. Myslíte že by nějaká apistogramma byla lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2024 11:03 R Muž Anthrax [4786] Re: Abaia Exotics
Ahoj, pár není u cichlidek ideální. Ramirézky netvoří dlouhodobé páry. Za mě 1 samec a více samic (1+3) je ideál a chce to členité akvárko. Trojce je nešťastný počet, protože krátkodobě zformovaný pár může plonkovou samici šikanovat. Neonek si Ramirézky nevšímají. Ancistruse a pancíky vynech pokud chceš odchov. Budou otravovat a stresovat rodiče. Jikry si občas uhlídají ale pak to chce krmit plůdek tak, že to ve společném akva nedáš. Ve společném akvárku by byl odchov Ramek beztak spíš zázrak.

Vykulilo se mi většinou asi 50 - 70 rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2024 10:46 Žena Abaia Exotics [0]
Dobrý den, mám 95l akvárium a chtěla bych udělat něco na způsob Amazonského biotopového akvária. Přemýšlím o páru ramirezek s neonkama modrýma a ancistrusama, případně nějaký teplomilný pančéřníčky. Myslíte že by bylo možný ty ramirezky i odchovat- nesežrali by neonky ty vajíčka? Neušikanovaly by ramirezky ty neonky? Není to příliš ryb na čistou vodu jak to mají ramirezky rádi? Jsou vůbec nějaký pancéřníčci který by tu teplotu zvládli? Byla by lepší trojice místo páru? Jak seženu pár který se navzájem neušikanuje? Kdyby se opravdu vytřely kolik by to bylo mláďat, kolik místa by ty rybky pořebovali aby mohly zdravě vyrůst do prodejní velikosti- stačí 80l?
Akvária mám už víc jak 8 let ale víc jsem se o to začala zjímat teprve docela nedávno, díky předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2024 17:23 Muž Stan83 [0] Re: Freedlo
Zkus to, když nebudou mít na výběr tak to žrát začnou. Taky jim dávám mraženou, hlavně koretru. Teď mám ale problém s parazity. Dvě samice to už mají za sebou :-( Mám podezření právě na to mražené krmivo…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 18:40 Muž Freedlo [229] Re: Stan83
Tetramin mam a uplne mi na to dlabou:/ … asi jim dam tyden bez mrazene a uvidime:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 17:43 Muž Stan83 [0] Re: Freedlo
Ahoj, dávám jim TetraMin, po tom se můžou utlouct. Krmivo Oase organix colour flakes jim moc nejede...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 15:56 Muž Freedlo [229] – Krmeni
Ahoj
Mohli byste mi doporucit vlockove nebo granulove krmivo, ktere vam ramirezky basti?
Krmim je vyhradne mrazenou - vsemi druhy. Nicmene nekdy bych byl rad, kdyby sluply normos susene krmivo : )
Mam toho spoustu, ale vsechno vyplivnou

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 06:50 Muž Radek87 [5] – Problém
Fotka k příspěvku Zdravím, takto jsem si ji přinesl domů. Přijde mi to jako následek souboje mezi samci ale mám je poprvé tak nevím jestli to nemůže být i nějaká nemoc či deformace. Rybka se chová normálně a krmení také přijímá. Mám se tedy něčeho obávat?, díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2023 10:01 Žena StellaBloom [14] Re: Anthrax
Máte pravdu, nenapadlo mně rybky vyfotit. Na burze mi poradili koupit k samičce samečka, aby byli 2 páry. Jsou malé,cca 3 cm, koupila jsem je před 3 týdny. Ta samotářka vypadá v pohodě, jen je stresem vybledla, žere normálně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2023 23:43 R Muž Anthrax [4786] Re: StellaBloom
Ahoj. 2+1 není nejlepší kombinace. Utvoří se jeden „pár“ a soustředí se na plonkovou samici. Je prostě lepší mít víc samic aby se případná agrese rozložila. Na druhou stranu, ve 200 litrech by neměla být taková plonková samice na ráně.
Ale je taky možné že jen cítí oslabeného nebo nemocného jedince. Ty pak taky cichlidky zahání.
Těžko to takto odhadnout když to člověk nevidí jak ty ryby vypadají, jak jsou staré atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2023 15:43 Žena StellaBloom [14] – 2+1
Dobrý den, jdu s zeptat zkušenějších. Na radu prodavačky jsem si koupila 3 ramirezky. 2 samičky a samce. Snad :-). Když jsem je dávala do akva, tak nepovedlo se mi je dát najednou, a tak nejdříve šla jedna, za ní další dvě. První se hned schovala v houští, dvě se držely spolu na otevřeném prostoru. Mám je už přes 2 týdny a ty dvě nakonec šikanují první. Dokonce jsem si myslela, že je po ní, dlouho jsem ji ani neviděla. Dnes se konečně ukázala, drží se stranou. Jak ji můžu pomoci? Koupit další samičku, nechat je spolu zvlášť ve sklenici se vzduchováním a až si na sebe zvyknou, dát je spolu do nádrže? Pomůže to? Akva mám 200 l, 100x40,poměrně dost úkrytů. Kromě ramek, jsou tam neonky modré, galaxky, 2 ansistrusy a betťák. Děkuji za pomoc, ráda bych tu ramku zapojila do kolektivu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 11:39 Muž Jozef [311] Re: Ondřej47
Im je farba šum a fuk, stále je to jeden druh. Hlavne aby mali priestor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 10:36 Muž Ondřej47 [39] – Snesou se?
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda se snese i jiná cichlidka s jinou, momentálně mám jeden pár electric blue. Snese se třeba s pestrou nebo gold? Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2022 18:17 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Lachtanice86
Ahoj, na Tvoji velikost AQ 2x samci a 4x samice bez problémů myslím... ;-)
Ty modré jsou prý nejméně agresivní vůči sobě, sám je mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2022 14:31 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Lachtanice86
Šest kousků ve tvém akva může úplně v pohodě plavat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 13:31 Žena Lachtanice86 [1]
Mám akvárium, viz moje akvárium. Teď mám dva kusy Electric blue, ale chtěla bych navýšit počet. Jaké máte zkušenosti s množstvím v jedné nádrži? Mám teď u nich jen neonky modré - 12ks.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 20:03 Dr. Miroško – Pohlaví
Fotka k příspěvku Zdravim,
rád bych rozproudil diskuzi o pohlaví téhle rybky. Vrchný ploutvu "páčo" má pomerne malé (samica +1) . V černé skvrne nemá tečky (samec +1), telo pomerne uzké a dlouhé (samec +1), bríško jemne fialové (samice +1 ), spodní ploutve spičaté (samec +1 ? ). Skóre, no fakt nevim :-D . Každopádne mám v 240L samicu, uplne ukázkovou, kratká, tlusťoučká, diamanty v tečče, fialové bríško. A jak sem ji zhánel samce, tak sem dovezl "toto" a ta ho honila po nádrži non stop, úplne vybledl, a vypadal špatne, tak jsem ho šupnul do krevetárka na zotavení. Skusim to za měsíc. Vaše názory/skušenosti ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 13:52 Silviebaris Re: RaMa86
Já mám ramirézky s neonkou diamantovou,živorodky tam nedávej.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2021 13:28 R Muž afc1886 [14695] Re: RaMa86
No zrovna paví očka bych k těm ramirezkám nedával. Ramirézky vyžadují čistou vodu a zrovna ty paví očka dokážou s kvalitou vody pěkně zahýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 12:14 Muž RaMa86 [0] – Cichlidky a sumečci
Ahoj, mám 54 litrové akvárium. Mám v něm čtyři sumečky průsvitné a páreček cichlidek ramirezových. Poradí mi někdo, jestli k nim můžu přidat ještě nějaké rybky (třeba paví očka), případně kolik?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 10:30 Gazva – varieta
Mám taký hlúpy dotaz. Aký je rozdiel medzi klasickou ramirézkou a var. asia. Keď pozerám fotky na nete, tak neviem jednoznačne určiť - sfarbenie, dĺžka/tvar plutiev?
Budú sa párovať medzi sebou (jedno pohlavie z jednej var., druhé z druhej).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 19:58 Silviebaris Re: victor
Já bych klidně 6 kousků dala,ale těch blue electric ;-)
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova_var_electric_blue
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 15:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: victor
Já bych ramirezky do šedesátky nedával... Větší nádrž ti ušetří do budoucna spoustu obtíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 21:12 Muž victor [84] – kolik Ram do 60 L
ahoj, chci se zeptat kolik Ramirezek je vhodnější do 60 l ?

Jeden pár a nebo můžu přidat i víc samic ?

bude to jednodruhové zarostlé akvárium.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2021 14:19 R Muž Anthrax [4786] Re: Týnka
8 sumců... Jakých? Aby měly ramky na tak malé ploše dna vůbec nějaké soukromí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2021 14:12 Muž Robin151 [11] Re: Týnka
Udělej prezentaci bez toho se těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 13:57 Týnka – Dotaz
Nazdárek.. Strašně jsem se zamilovala do Cichlidek Ramirezovych, akorát po zverimexech je mají pořád v karanténe. Neporadí mi někdo, jestli je dobré kupovat je na internetu nebo dá někdo typ na chovatele.Mam 54l akvárium a mám tam 9 rasbor a 8 sumcu,tak bych ráda věděla, jestli si je můžu pořídit, protože se názory dost rozcházejí. Děkuju předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 20:11 Žena Sysalka [277] Re: Krepec
U mě to teda mělo o dost rychlejší spád. Tak cca 4-5 dní, ale ryby mám něco přes měsíc. Takže těžko říct jestli se neprojevilo ještě něco z obchodu.
Ale vizuálně na ní nebylo nic špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 19:13 Muž Krepec [46] Re: Sysalka
Měl jsem podobný problém se samičkou, nevybarvená, plachá, hodně se schovávala, nakonec měla kolem očí bílé skvrny. Jinak fungovala normálně. Tento stav trval tak 14dní a pak k.o.A přitom 6 měsíců,co jsem je měl v akva, v pohodě. Žádné změny a pak toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 16:27 Žena Sysalka [277] Re: Sysalka
Bohužel už není co fotit. Teď sem ji/ho našla pošlou.
Děkuji za reakce a zkusím to přes to krmivo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 23:07 Žena Sysalka [277] Re: RAP
Zítra zkusím vyrobit nějakou reprezentativnější fotku, ale má kratší kulatěji zakončené ploutve a hlavně po celé ploše černého fleku modré flíčky. Jediné co jí chybí je to bříško do růžova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 22:33 Muž RAP [1555] Re: Sysalka
To zrychlené dýchání a změna barvy může být následkem stresu z vyšší agresivity samce.
Nejsem si jistý, že na fotce je 100% samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 21:14 Žena Sysalka [277] Re: Anthrax
Bohužel lepší fotku asi nevytvořím. Výkaly jsem teď u ní neviděla, takže nevím.
Chování je právě jiné než před tím, zrychleně dýchá a drží se u hladiny a jak už jsem psala je plašší než byla. Samec byl vždycky dominantnější, ale když bylo krmení neváhala ho taky prohnat. Teď cca poslední dva dny nevím jestli vůbec žrala protože ji vždy odehnal.
Tak uvidím budu pozorovat. Díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 20:30 R Muž Anthrax [4786] Re: Sysalka
Tak změna barvy může být i v rámci normálu. Jestli se ta ryba jinak chová běžně a má normální výkaly, tak bych to nechal být. Nepřijde mi takhle z fotky (koukám z mobilu) nějak špatná. Ale snad se ozve někdo zkušenější. Teplotu máš myslím dostatečnou. Do 10 l bych jí nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 19:38 Žena Sysalka [277] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Mám tu jenom kapkový test od Rataje a to mi vychází 7,4. Co si budeme je to hodně orientační.
Přidávám foto.
Myslíš že by jí třeba oddělená nádrž a zvýšená teplota mohla udělat dobře?
A zkusím v týdnu sehnat tu koretru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 19:13 R Muž Anthrax [4786] Re: Sysalka
Ahoj, čím krmíš? A pH v nádrži nevíš? Zdrojová voda s pH 8.01 mi přijde pro ramky nic moc. V prezentaci jsem našel jen měsíc starou fotku. Nemáš aktuální snímky ryb?
Edit: Tak jsem ty krmiva našel vzorně doplněné dole v prezentaci. stydim Musím říct, že mně ramky bez pořádné živé/mrzené stravy neprosperovaly. Zkus jim dávat koretru. Mražená dafnie je většinou tak na vytrávení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 18:11 Žena Sysalka [277] – Divná samička
Zdravím a prosím o radu.
Něco přes měsíc mám ve společenské nádrži páreček ramirézek.
Samička je poslední dva dny nevybarvená, zrychleně dýchá a asi ani nežere.
Samec ji sice sem tam prožene, ale nikdy se nenechala odehnat od žrádla, což se mu teď daří...
Údržbu dělám pravidelně jednou týdně výměnou vody, zápisy v deníku v tomhle směru mírně váznou. Teplota na topítku na 28°C v reálu 27-28. Zbytek osazenstva je OK.
Mám možnost založit cca 10l kouli jako karanténu se vzduchováním a topítkem.
Myslíte že to má třeba cenu zkusit s Eshou 2000?
Samci se teda ještě udělala bulka na hlavě, ale aspoň žere a nijak se to teda nezhoršuje. A zavřít je spolu do tak mrňavého by teď bylo pro samici asi katastrofální. Takže teď chci pořešit samičku.
Předem děkuji za tipy a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:58 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MonterMonty
Ten potěr sólo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kawasaki
Tos je měl sólo , nebo ve společenským ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MonterMonty
Nevím jestli bych to tu měl psát. Teď jsem měl 3 dny rozplavané rybky. Zrovna dnes rano vypli proud na celý den. tone Ty malé Ramky to nedaly. Pár jich tam plave ale je to v háji. Zbytek ryb ok. No i to se stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kawasaki
Pokud mají podmínky , jsou to neurvalci , jak v jídle tak v množení :-D
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:20 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MonterMonty
No já mám jeden páreček v akvu se Skalárama a jsou tam nad míru spokojené. Ale jak bylo napsáno 26.C pravidelné výměny vody a zatim fakt úplně v pohode. Třou se a v klidu si tam prostě žijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 22:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kawasaki
Něco už jsem se s nimi navztekal :-D než mně Jana navedla na správnou cestu , osobně kdybych do nich šel znovu- což je opět jen otázkou času , rovnou po převozu bych je prohnal "teplou karanténou" a na nic bych nečekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 22:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: goldan
Předně je nutno říct že to není moc ryba pro začátečníky, paví oka jsou rozmetadla hnoje ,ramky potřebují vodu prostou dusíků -což s těmi "oky" nejde moc dohromady.
Ano samec je schopnej samici uhnat - ale zdravá samice a to i když není připravená ke tření ,před samcem neutíká - naopak se mu "postaví" - ukáže že není žádné ořezávátko - jsou to cichlidy -a ne poseroutci , pokud samice před samcem začne utíkat - samec ji bude o to více nahánět - jednoduše vycítí že je s ní něco v nepořádku a tímto se jí snaží vyhnat ze svého teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2020 22:01 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MonterMonty
A vo tom to je. (Parádní článek) potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 21:32 goldan Re: MonterMonty
Máme 26, aby se nám tolik nemnožily paví oka, ale zkusíme zvednout a článek určitě pročtu, děkuji. Jen nevím jestli to byla úplně chyba parazitů, sameček je vyloženě uďobal... proto mě napadlo přidat třeba rostliny, aby se mohly víc schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.09.2020 21:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: goldan
Ramky jsou teplomilné ryby , potřebují min 27 lépe 28° , jinak to s nimi bude dopadat tak jak popisuješ , navíc jsou dost náchylné na střevní parazity - doporučuji tento článek - rybicky.net/clanky/1451-moje-zkusenost-mikrogeophagus-ramirezi a striktně se držert radami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 20:47 goldan – soužití ramek
Ahoj, koupili jsme si páreček ramirezek, po nějaké době jsme vypozorovali, že sameček samičku dost uhání, tak dostal druhou, aby se trochu unavil, bohužel zhruba do dvou týdnů obě ubil rozzureny . Co byste nám doporučili dál? Nechat ho dožít samotného, nebo zkusit znovu třeba víc samiček? Přidat rostliny, aby se mohly víc schovat?? Děkuji za jakoukoli radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2020 13:29 Muž Lister [169] Re: Januk17
Máme v 50 litrech 1 samce a 2 samičky, jsou to nejdominantnější ryby v akvárku, samice prohání neonky, samec honí všechno, nejvíc si dělá "prostor" u samců gupek.

Ač se tu píše, že jsou docela mírumilovné, tak naši jsou docela dravci. Potěr živorodek nemá šanci, dokonce jsem viděl jak loví i starší pomalejší kusy a rozhodně bych si rozmyslel kombinaci s krevetama. Před nákupem jsme měli v akvariu 4 mladé japonky a spoustu cherry krevet, do 2 měsíců zbyly dva velké statné kusy, na které si už netroufly. Z počátku jsme si mysleli, že se něco v akváriu změnilo a krevety hynou sami, ale pak si naživo ověřili, že je aktivně loví a usmrcují. Bohužel než jsme si tohle potvrdili, nezbyla skoro žádná.

Tak jsme nasadili okružáky a i na těch si rády pochutnají - u nich ale ztráty nijak nebolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2020 12:18 Muž ZDRI [1415] Re: Januk17
Na těchto cichlidkách jsou nejhezčí právě jejich neustálé sociální interakce v rámci skupiny. Ideální stav - koupit si menší chovnou skupinu (4-10 ks, podle velikosti nádrže). Z ní se postupně tvoří páry, které se rády a často třou (pokud mají vhodné podmínky). Nejsou přehnaně agresivní, takže ani při tření neublíží ostatním rybám (když je nádrž dostatečně velká, členitá a zarostlá). Ramirezy jsou promiskuitní, netvoří trvalé páry, běžně si své partnery střídají a vybírají podle momentální chuti. Takže není ani třeba držet nějaký pevný poměr samců/samic jako třeba u Apistogram. Počítej ale s tím, že ve společenské nádrži mladé nedochovají, pokud chceš odchov, je třeba včas pár (nebo dodatečně samotný kámen s jikrami) přestěhovat do sólo chovné nádrže.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17601-cichlidka-ramirezova-chov