Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozkrmení plůdku

 

NápovědaFórum » Krmení  

Rozkrmení plůdku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2020 20:09 R Muž ctibum [6867] Re: spajk17
Už ti to tu někde někdo psal. Dřív, než se na něco zeptáš, tak hledej! Všechno, na co ses tu kde kdy zeptal, už bylo napsáno...
rybicky.net/clanky/455-
Tady to máš popsané krok za krokem, s prominutím jak pro blbce, tak se už sakra trochu snaž chlape... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 19:44 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Dobrý den, chtěl bych se zeptat čím rozkrmit čerstve narozené dania perlove. A kde to sehnat Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.02.2020 21:28 Muž RAP [1549] Re: paulo
paulo napsal: Ještě jsem si říkal nějaké krmivo jako tetra Holiday by se taky dalo využít? Je to v gelu tak zobat můžou pořád ne?
Tato krmiva jsem nikdy nepoužíval, tak nevím. Určená jsou převážně pro dospělé ryby. Pár negativních zkušeností by si našel ve zdejším fóru.
Nicméně svoje ryby nechávám klidně týden o hladu. Při delším nepřítomnosti připravím krmné dávky pro pověřenou osobu, nejčastěji 1 na týden. Za těchto podmínek jsem nacházel úspěšné výtěry kančíků a akar. Jednalo o zaběhnutá a nepřerybněná akvária!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 09:58 Muž paulo [58] Re: JirkaŠčobák
Zaprvé to neumím ani já, a když bude nejhůř a nic nevymyslím, tak požádám tchyni aby jim naskrabla vířníka z mrazáku, ale to bych dělal strašně nerad protože tchýně no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 08:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Banana Worms vydrží ve vodě dva dny. Možná by se dala sousedka naučit, jak s ním krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 08:28 Muž paulo [58] Re: RAP
Ještě jsem si říkal nějaké krmivo jako tetra Holiday by se taky dalo využít? Je to v gelu tak zobat můžou pořád ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 14:04 Muž RAP [1549] Re: paulo
Je založeno přes dva roky, tak by mohl potěr týden vydržet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 12:50 Muž paulo [58] Re: RAP
Momentálně jsou v nádrži nano krevetkarium, je jich okolo dvaceti a dostávají mraženého vířníka mořského. Nicméně se první týden rozkrmili sami na něčem co v akváriu bylo nebo je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2020 10:43 Muž RAP [1549] Re: paulo
Kde ten potěr je?
Pokud to není holá odchovnička, ale normálně zaběhlé akvárium, mohl by přežít na mikroorganismech, kteří se vyskytují v běžných akváriích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2020 10:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: paulo
Jak jsou velké? Nestačil by vířník? Nabrat do injekční stříkačky vířníka zvládne i amatér (třeba sousedka, sestra, ...). Bez krmení to asi nedají a artemie není vhodná pro neakvaristy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2020 19:44 Muž paulo [58] – Krmení plůdku
Zdravím vás, jak mám vyřešit krmení cca 3 týdenního plůdku galaxek když jedu na týden na hory? Dospělé galaxky neřeším, ty to vydrží v klidu, ale u těch mimin mám obavu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 18:40 host Re: malyLibor
Tak ještě tip, v Brně bude pan Koblasa a ten ho mívá. Pokud pojedete na burzu stačí ho pro jistotu(!) dopředu kontaktovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 18:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
No, ve Zvířecí říši ho třeba nemají, ale třeba by ho ta šikovná a ochotná paní dokázala objednat... Pokud tedy vedou mražené krmení od Aquamasteru. Kdyby vedli a dokázali objednat, měly by o jednoho stálého zákazníka víc. Zatím jsem jen občasný zákazník :-)
A vás v ignoraci? To by mi muselo spadnout na hlavu lešení nebo tak něco. Dobrovolně se připravit o takový zdroj informací a dobrých rad. Kdepak, milý vojevůdče, žádná ignorace, bedlivě vás sleduju coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 18:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
Tak se dívám, jestli mě máte v blokovaných a kupodivu - ne. :)
Do Zvířecí říše pro mořského vířníka nemusíte - šel byste zbytečně.
Zkuste si raději přečíst toto: rybicky.net/forum/6532-krmeni-poteru :-D
EDIT: Tak vidím, že jste se už "chytl"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 18:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: host
To vypadá skvěle... problém je, že se to musí objednat a díky poštovnému je ta cena dost drahá... a po dnešních zkušenostech s obcházením obchodů v Olmiku nevěřím, že by byli někde schopni to objednat... Holky, které by to objednaly rády nemohopu, protože to nemají "zalistované" a ti, kdo by to objednat asi mohli, na to prdí... Což mi připomnělo, že jsem zapomněl navštívit Zvířecí říši a ten malý obchůdek kousek od nádraží... Moc mi chybí ta akvaristika na Masarykově ulici. No, ale snad mi během tohoto týdne půl kila mořského viřníka mraženého, to by mohlo mé problémy vyřešit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 17:30 host Re: malyLibor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 17:21 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
My to koupili na odchov pancéřníčků a celkem dobrý. Píšou, že se má dávat 10-15 kapek na 100 ks, my dávali tak 7-8 na 40 (už jich je necelých 30, ale na první odchov dobré). Jakmile trochu povyrostli, přecházeli jsme na mražené buchanky. Teď už krmíme jen buchankama. Sušené, i když jemné, nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:01 Muž malyLibor [5371] - Asie
Nevíte prosím, které číslo u Liquifry je nejjemnější? Potřebuji krmivo pro potěr kardinálky vietnamské a ten je opravdu malilinkatý (1-2mm). Případně jaké jiné krmivo byste mi doporučili? Protogen? JBL Nobilfluid?
Edit: No ono je to nakone naprosto jedno. V celé Olomouci nemají Liuifry ani Liquimin, ani Protogen, ani mraženého vířníka od Aquamasteru, jen v Hornbachu jsem koupil JBL Nobil Fluid Artemia. Nevíte někdo, jak se s tím krmí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2012 12:04 Žena Žabka [387] Re: enzim
Ja som mala problém zohnať niečo na rozkŕmenie galaxiek...Takže som dávala len prachové od Sery a všetko ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 23:55 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Bob66
Bobe Liquifry je Liquifry a Liquimin je Liquimin...první dělá Interpet a druhé Hü-Ben...co je čeho plagiát a co bylo první netuším :)

Jinak JBL Nobil fluid Artemia je zcela jistě zatím nejlepší umělé tekuté krmivo, berou to všechny malé cichlidky co mám...já do toho míchám ještě odskořápkovanou artemku a vířníka z pixly + na dno pár granulí protogenu. Jako první žrádlo po strávení váčku a rozplavání výborné kombo, zrovna teď mi plavou v odchovně kakaďáci a první dny rostli před očima i bez živé artemky. Teď už si jí ale nasajou tak už nemusím patláma paprťála :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 23:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jurek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2012 18:07 Muž motýlek [275] Re: jurek
už píšu z domu - šáhl jsem do krabice :-) - je to od JBL Nobil fluid Artemia - fakt dobré - 50ml bylo nějak okolo 150,-Kč, ale amatérovi to vydrží několik roků - dá se tím nakrmit první dny asi skoro všechno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 14:06 enzim Re: motýlek
Pomalu se mi nechce věřit,že to je možné vidět lidským okem.Musí to být paráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 14:05 jurek Re: motýlek
Ten tekutý prostředek je asi Liquifry,bo jak se to jmenuje.
Nejlepší je ale myslím trepka,na dánia a bojovnice paráda,samozřejmě že výživná hodnota oproti vířníkům nižší,ale zase bezpečnější.Jakmile potěr povyroste,dávám artémku a růst se viditelně zrychlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2012 13:56 Muž motýlek [275] Re: jurek
OK ... to riziko samozřejmě je ... druhá varianta je dát hned artemku - ale menší dávky a častěji odsávat kal ... já třeba bojovnicím nebo T.trichopterusům dával nějaký tekutý roztok a od třetího dne už si vzaly artemku ... podobně i dania pruhovaná ... tetry a parmičky berou artemku hned - stačí jak chytí první - to už je vyhráno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 13:27 enzim Re: rriki
Pro Vás to je celkem nezajímavá ryba našich vod.Takže žádná akvaristická BOMBA.Ale prostědnictví akvaristiky bych se rád pokusil o rozkrmení potěru a přivést ho do potěru,kdy to bude mít v přírodě jednodušší a procentuelní přežití do dospělosti,bude zase o něco větší..Neonky se chovat nechystám,možná jen jako potravu pro další původní druh našich vod :-)

Ale jestli to tolik vadí,že se ptám zkušenějších.Tak to se omlouvám a nebudu Vám zbytečně rušit.Ať se Vám daří pánové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 12:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: enzim
Hele ,nevim co po nás chceš tajíš rybu a z nás chceš tahat rozumy,ať poradí ten od koho je máš.Takový jsou nejlepší.Taky znám jednoho vyptával se a dnes dělá neonkaÿ na statisíce a už s nikým nekomunikuje a domů už nikoho nepustí jen ,aby náhodou někdo neokoukl jak to dělá. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 12:11 jurek Re: motýlek
Dávat banánovou šlupku k nerozplavanému potěru bych nedoporučoval,nálevník se sice vytvoří,ale určitě ne jen laboratorní trepka,která se dá sehnat téměř na jakékoliv burze nebo u chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 12:09 jurek Re: hawok
Tetra slepá má po rozplavání normálně oči,ta se redukují až v průběhu růstu ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 12:06 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: jurek
dobra informace a v nekterych knizkach omylana pomucka, krmit potravou do velikosti oka. Problem je snad rybicky.net/atlasryb/tetra_slepa potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 12:04 jurek Re: enzim
Pokud mají po rozplavání 4mm,tak to je velikost parmiček či teter a artémka je odpovídající a ani nemusí být zvlášť jemná.
Nejlépe je řídit se velikostí oka a podle toho dávat odpovídající velikost potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 11:31 enzim Re: Romy
Potěr má ihned po vykulení 3.5mm.Dá se říci,že při příjmu první potravy má v průměru 4mm (šíře tlamy 0.1mm).V publikaci mám uvedeno,že je možné krmit potravou o velikosti 50µm - trepky,vířníky (asplanchna)a nejmenší artemie.V nouzi je možné použít i rozetřený vaječný žloutek a speciální krmné směsy 0000.
Problém je v tom,že jedinou dostupnou potravu mohu brát v potaz artemie (ty nevím jestli pozřou a kde vybrat nejmenší velikost) a třený žloutek.Napadlo mě i prachové krmení,které je nabízeno,ale s tím nemám zkušenosti.Jde defakto o dva dny,poté už mohu krmit artemijí až do 30dnů.Poté by měli přijít na řadu již nejdrobnější bentické organismy a ty nevím zda je možné sehnat.Nebo jestli je možné nahradit mraženou potravou perlooček,buchanek,nítěnek atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 10:51 Muž motýlek [275] Re: enzim
já to nezkoušel, ale někde jsem se dočetl, že někteří praktici si zjednodušují krmení mikro_potěru tak, že dají do vytěračky po rozplavání kousek banánové slupky ... ony se tam nějaké ty potvůrky namnoží a něco z potěru přežije - záleží jaký počet chceš odchovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 09:30 jurek Re: enzim
Romy Vám to hezky popsal,co k tomu dodat.
Když nechcete sdělit o jaký druh ryby se jedná,přirovnejte velikost plůdku třeba k velikosti dánia,bojovnice,parmičky či tetry.
Já nejdrobnější potěry rozkrmuji trepkou,Protogenem a mořským vířníkem(mraženým),větší jenom artémkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 01:11 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: enzim
Tak zalezi opravdu co to je za rybka.
Treba bojovnice jdou rozkrmit zloutkem, pokud je nouze.
Me sajicy jsem ted rozjizdel na smesi drceneho sucheho a mrazenem cyclopu, ale to prave orechove to neni.
Hara jerdoni udajne nejlip bere nitenky a u artemie jsou vysoke ztraty.
U krunyrovcu sp. je zase spareny salat a spenat, nebo i drcene tablety.
Hodne ryb lze odkrmit nouzove zloutkem, nebo i umelymi krmivy.
Vyborne vysledky jsem vycetl u pouzivani humrich vajicek od aquamasteru.
Co bych se chtel zeptat ja je protogen o exot hobby. Ma stim nekdo zkusenost? Mam na ceste betty a pokud to casove vyjde a budou zajimave reakce tak bych to i vyzkousel. Alenemam tuseni zda to je vyhodne. Odkaz zde: eshop.exothobby.cz/…
Zda se, ze jsou v nejake stazi:-D No nepo spis jak susene kvasnice. Nejaka kultura. Mozna by to chtelo zkusit pres mikroskop jak to funguje nebo jinak. Takze budu vdecny za reakce. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 00:22 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: enzim
Vždy se to řeší pole velikosti rozplavaného plůdku,některé rybky ani čerstvě vylíhlou artemii nevezmou,protože je pro ně velká a rozkrmují se třeba viřníkem,nebo nálevníky(galaxky,bojovnice,aj.)
Těžko něco podobného seženeš v akvaristice,tady si musíš poradit sám,nebo použít průmyslovou mikro potravu,ale ta není rybami dobře brána.
Pokud se jedná o větší,odrostlejší rybky,těch možností je víc,od cyklopu,přes nasekané patentky,až třeba po mysis.
Nebo si můžeš živé nalovit na rybníku,ale podle toho,jaké děláš tajnosti s druhem rybky,tak bych to neriskoval kvůli infekci,nebo zatažení parazitů.
Nicméně,většina ryb,,potřebuje živočišnou potravu pro své přežití". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 22:29 enzim Re: invalida
Jde mi druhy krmení (živé) dostupné v současné akvaristice.Druh ryby tu prosím neřešme,ikdyž se nejedná o živočicha chráněným CITES.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 22:22 S Muž invalida [3881] Re: enzim
Tak si najdi rybu v atlase..pak se chytneš v dalších vláknech,,,bacha na cites ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 22:17 enzim Re: invalida
používáte třeba trepky,nebo vířníky? Prý se tahle potrava dá nahradit artémiemi v samotném začátku,ale jak poznám v jakém stádiu je podávat?Ihned po vylíhnutí artémií?Potřeboval bych tu nejmenší velikost artémií.A poté se u tohoto druhu ryb přechází v nejproblémovější fázi už na perloočky,buchanky (nedravé),kdy je možné používat artémie,ale nejspíš již jiné velikosti.Je možné pořídit někde živé perloočky?Stejně tak nejdrobnější bentické organizmy.. Vím je to poněkud náročnější,ale druh ryby bych nerad prozrazoval.Mohu k tomu snad jen přidat,že se jedná o druh ryby,který potřebuje živočišnou potravu pro své přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2012 21:56 S Muž invalida [3881] Re: enzim
Sušenej cezenej žloutek...je toho víc...chtělo by to specifikovat aspoň rod ryby...je to různý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:47 enzim – Rozkrmení - po stádiu váčkového plůdku
Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně rozkrmování rybího potěru od úplného počátku po dá se říci schopné jedině přijímat "normální" potrav. Jaké jsou způsoby rozkrmování a čím nejčastěji rozkmujete rybí potěr? Četl jsem o artémiích,ty mi příjdou jako fajn.Ale co v případě odrostlých jedinců?Je k volbě i jiná,trochu větší varianta? Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1027x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17510-rozkrmeni-pludku