Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Americké cichlidy - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Americké cichlidy - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:32 Muž LukasGTi [0] Re: radim
Tak jsem to změřil přesně, délka-103cm, výška-27cm, hloubka-45cm. Tzn. 125l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:30 radim Re: LukasGTi
100*30*40? délka výška hloubka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:20 Muž LukasGTi [0] Re: radim
Tak ryby jsou staré téměř 2 roky, o křížence se 100% nejedná. Samec má cca 10cm a samička 7cm. Akva je 100cm dlouhé, poměrně nízké ale dost hluboké, přesné rozměry si nepamatuju, objem je těch 120l. Možná bych ještě přehodnotil ty živorodky, mečovky by byli i ze stejného biotopu :-) Mojí podmínkou je, aby ty ryby byli hejnové, tzn. min. 6 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2014 21:26 radim Re: LukasGTi
ahoj, dej sem prosimte fotku celeho akvaria... poradit, nebo rozmluvit ti ty ryby pak bude snadnější;-) ja osobně jsem za to, že ty tetry by tam být i mohly, ale opravdu zaleží jak je to akva uspořádané (kořeny, kameny, rostliny, atd.), jak jsou ryby velké a staré? V dnešní době kříženců není každý zelenooký stejný nejen velikostí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:01 JoKa Re: LukasGTi
Do 120l hrubého (cca 90l čistého) bych k nim rozhodně žádnou další rybu nepřidával... Ale je to jen můj názor, možná přijde ještě nějaký další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:41 Muž LukasGTi [0] Re: RAP
Je moc se omlouvam uplne sem zapomnel jedna se kancika zelenookeho. Ma chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:25 RAP Re: LukasGTi
Navíc 120litrů není žádná hitparáda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LukasGTi
Vis jak siroky je pojem Kancik? To muze byt i hodne velika obluda, muze byt relativne mirny, ale taky pekny divocak. Predpokladam, ze Ti nikdo neodpovedel, protoze to bez udani druhu nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:09 Muž LukasGTi [0]
Ahoj, mám akvárium o 120l a v něm 2 kančíky (pár) + 2 krunýřovce. Zajímá, co k nim můžu dát za ryby. Rád bych nějaké hejnovité, nejlépe tetry. Nechci živorodky. V idéálním případě ze stejného biotopu (Amerika, Amazonie). Dík! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:37 RAP Re: stalker
Je to možné, ale spíš nemá důvěru ke svému okolí celkově. Případně mu nevyhovuje nějaká hodnota vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 14:20 Muž stalker [0] - Cichlidy
je mozne ze sa kancik Kancik perletovy (rocio octofasciata)bal v akvriu bez pozadia

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 15:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Jo někdy je potřeba udělat dobrou chujovinu, aby se ryby umoudřily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 11:11 RAP Re: Kuca
Mám 930l akvárium a nikdy jsem nebyl schopný v něm udržet dva páry herosů. Někdy je problém přidat k dominantnímu páru další ryby stejného rodu. Měl si ty Rotkeily na čas odlovit a vrátit je, až si nováčci zvyknou.
Exit bude dávat mladé ryby najednou, takže je to odlišná situace.
www.akvarista.cz/… velké akva a stejně Rotkeil uštval Notatuse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Kuca
jak u winemilerek chceš zjistit kdo je samec a kdo samice? mám skupinu 6ks, z toho se mě teď vytvořil jeden pár, který je bokem a ani i těch dvou nedokážu s jistotou určit kdo je kdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:12 Muž exit [116] - RostlinyRe: riso
Ta já zkusím koupit 6 herosů a zkusím nechat dva páry a 6 winemillerů a nechám samce a dvě až tři samice a uvidím.Akvarium se budu snažit rozdělit tak aby si každý eventualní pár mohl najít to svoje. No a pokud to nebude fungovat tak nepřizpůsobivé šoupnu vedle do třístovky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 16:35 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: riso
Neměl by jsi volné dvě samice ?
Rád bych odkoupil.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 16:32 Muž riso [129] - CichlidyRe: Ičin
mam 11 ks G. winemilleri v 700 l. Pravidelne se mi trou 2 pary, kazdy v jine polovine akva. Jikry si v pohode pohlidaji, dokonce i poter prezije cca 3 az 5 dnu od rozplavani. Pak uz nemaji narok protoze zbytek osazenstva trpelive ceka na svou sanci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 15:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Kuca
problém je, ale zjistit kdo je samec a kdo samice, zvlášť zamlada
mě se teda winemilery zatím netřou, ale hlídají si prostor tak 50*50cm, zatím. teritorium je naprosto přesně ohraničeno překážkami (kořen, kámen). s hejnem mladých se to asi rozroste, ale metr by to snad být neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 15:41 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: exit
Přidám jsou zkušenost.
Mám 930l akvárium a nikdy jsem nebyl schopný v něm udržet dva páry herosů.
Jako dominantní mám Rotkeily.
Zkoušel jsem u nic mít skupinu větších notátů i apenndiculátů a vždy tam byla velká agrese od Rotkeilů ,takže jsem od toho musel odejít a nechat v akváriu jen jeden pár.
U Geophágů bych zase doporučil samce a více samic.
Sám jsem si nechal páry a teď na to doplácím.
Nejlepší je samec + min 4 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 15:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
:-P Ideální je přidat dva, tři malé krokodýly a budou se třít jako o život... ;-)
To bylo tak - svého času Hynek Dařbujan se rozhodl pořídit si kdysi "krokodýly"...a do té doby herose ne a ne vytřít...ryby skončily u kajmanů či co to bylo...A ejhle...i mladé začaly vodit... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 12:01 RAP Re: exit
Geophagové jdou tak trochu mimo mě, takže tady bych dal na rady lidí, kteří je chovají případně odchovávají delší dobu.
Co se týče Herosů, pár druhů jsem měl. V 500litrech by neměl být s dvěma páry problém.
Pokud bude akva slušně poskládané, tak si tam těch 6+6 mladých kusů klidně dej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 04:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: exit
Už zase někde v pozadí číhá Vlastík... smich ...Chovat více párů různých druhů velkých cichlid, i v dvoumetrovce, je podle mne v případě výtěru stresující pro rodiče vždy. Perleťovky snad mimo braziloušů jsem nedělal ve velkém nikdy, ale mám dojem, že to nejsou zrovna nějací "ctitelé zavedených pořádků"...jako že tady je herosovic a tu naše...
Zato nemám nic proti modelům, které jsem povětšinou viděl ve slovenských nádržích, přehršel samců různých druhů, úměrně velikosti nárže...
Fakt si nepamatuji, že by tření v nádržích s více druhy, zarostlých, členěných, probíhalo nějak bezkonfliktně, jako když je pár sám....
Výjimkou jsou druhové nádrže s více rybami, kde třeba jeden samec obstarává dvě samice...to praktuji často. Umí to rivuláti, aurea i meeki...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 15:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
Do 200*50*50 bych si troufnul dát asi 2+2 páry, to by mohlo fungovat bez větších rozbrojů i při tření. A na vyplnění prostoru třeba hejno nějakých teter. Oni to nejsou žádní drobečci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:32 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
Tak pro kolik páru je vhodné to mé akva? Počítám už s dospělýma rybyma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
ale tak herosi s geophágama se tam snesou celkem fajnově a požadavky mají stejné, tak proč ne. spíš jen kam pak se zbytkem, protože v dospělosti jim to bude malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: exit
Po mým...já bych to nemíchal vůbec... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:05 Muž exit [116] - RostlinyRe: LiborSprysl
Tak to je škoda docela se mi líbili. Nějaký nápad čím je doplnit nebo ty dvě hejna budou až až?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 15:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: exit
Možná by ti salvíni dokonce zůstali v nádrži sami... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 14:47 Muž exit [116] - RostlinyRe: RAP
předpokládám že by je asi terorizoval nebo je jiný důvod nevhodnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 14:07 RAP Re: exit
Špatný nápad!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 12:29 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
takže je na ně spolehnutí jo. Já si ted nedávno koupil nádrž tak ji musím nachystat a nechat zajet a pak už jen objednat a čekat. Jinak díky za rady
Edit: Napadlo mě přidat k těm dvěma skupinkám herosů a geofágu ještě cichlasoma salvini. Poradí někdo jestli je to dobrý nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 12:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
úplně v pohodě. já mám od tam většinu svých ryb a všechny došly v super stavu. konkrétně teda moje winemilerky cestovaly v únoru a naprosto v pohodě a taky to mám přes celou republiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 12:15 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
už jsem na to koukal,ale mám obavy z toho aby přežili cestu pomalu přes celou republiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 12:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
pokud bys je chtěl i množit nebo aspoň sledovat jak se chovají při tření, tak by to opravdu chtělo 6+6ks a případně později vytřídit. v menších počtech by mohl být problém s počty samců a samic a pak i kdyby tam byl rozumný poměr, tak si nemusí sednout
a odkaz pošlu SZ, ať tady nedělám reklamu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 11:58 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
myslíš dvě skupiny po 6ks ? nebude to moc? a který eshop myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 11:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
bude to chtít jít klasickou cestou a pořídit skupinu aspoň 6ks a čekat co z toho bude. pohlaví nejde rozeznat ani u dospělých, natož u mladých. a i kdyby tak stejně člověk bude čekat jestli se spárují nebo ne. jinak jsem se díval, že je má v nabídce jeden náš e-shop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 10:21 Muž exit [116] - RostlinyRe: radim
mají zhruba okolo 7cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 07:03 radim Re: exit
Stejně nejspíš začneš skupinama mladých ryb. Pak uvidíš jak porostou a rozhodí si nádrž ano Nemá smysl teď řešit přesně na kusy. Ti herosi jsou už dodpělé páry, nebo mladé (malé) ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 13:42 Muž exit [116] - Rostliny
Zdravím všechny zkušené matadory.Potřebuju poradit ohledně osazenstva. Mám akva 200x50x50 a plánuju do něj dát 6ks Heros severum red spoted a ???ks Geophagus winemilleri. Potřebuju poradit s počtem kusů. Jinak jestli někdo má winemillerky tak nabídky uvítám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 08:57 RAP Re: LiborSprysl
Poslední aktualizace byla 3.7. a tam nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 05:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Pokud se nepletu, tak jsou aurocephaly ve Viváriu právě...teda před 14 dny jich bylo hejnko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: harpunar
Kdyby se náhodou zadařilo těm mejm blbečkům, tak se ozvu. Zatím jen blbnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:05 RAP Re: harpunar
Geophagus sp. pindare prodával Volcomek, na ostravsku je má o něj rybicky.net/profil/9083 .
G.winemilleri jsem viděl v nabídce Vivária katalog.vivarium.cz/… .
Těžko se budou shánět Nannacara aurocephalus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 11:11 harpunar – Geophagus
Chlapi před měsícem mi zásluhou vodáren pomřelo osazenstvo mé parádní nádrže (Geophagus sp. pindare,Nannacara aurocephalus,Sturisoma panamense,Cleithacara maroni)všechno dospělé,velké ryby které se vytíraly.Nemáte někdo k prodeji Geophagusy pindare,nebo winemilleri? Jsou to mé srdeční ryby,tak to zkouší,krom inzerce i tady. Díky a pokud by se někdo našel,písněte prosím do os.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2013 10:13 RAP Re: radim
Zkusit to můžeš, třeba ti prodá jen ty dvě. ;-)
To zbarvení není rozhodující, měly by být tuším 2 nebo 3 barevně odlišné varianty. Taky záleží na náladě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 09:56 radim Re: RAP
mají už kolem 20 cm (neodhadnu to přesně protože sklo je vypouklé) zbarvení dospělých ještě nemají a ano je to boj je přinutiti ke tření...něco jsem četl na zahraničních servrech a bude to do budoucna... výzva jestli se podaří udělat pár :)
Viděl jsem právě jak je tam jeden z těch 4 proháněl, až na jednoho co se mu vždy nastavil bokem a nic mu neudělal :) takové to klasické pošťuchování samice samcem, kdy ji jakoby kouše do boku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 08:08 RAP Re: radim
V jaké jsou velikosti?
Jinak celkem souhlasím s Liborem. Na množení to není jednoduchá ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2013 15:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
No nechci znervozňovat, ale hlavu bych si s tím asi moc nelámal. ;-) Nedávno se tu řešily fernandezky a uary obecně...znám dva lidi, kteří papouchy umí dělat...U nás ani jednoho. Takže bych problém párování neřešil, ono se to nějak vyvrbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 09:19 radim – Hoplarchus psittacus
zdravím, dostala se mi možnost koupit tyto 4 úžasné ryby a jsem velice ochotný jim udělat z toho mého rohového akva jednodruhovku(ještě možná s kolumbijkama a panaky) :-) už při pozorování bych řekl, že v té čtverce je minimálně jedna samice...ale otázka je co pak s těma ostatníma dvěma, když se vytvoří pár? vůbec nevím kdo by si je pak vzal a vézt je zpět přes celou republiku mi příjde blbé a taky si nemyslím, že by si je dotyčný vzal zpět, když už je prodává hmm Taky nebude moc akvaristů kteří by pro ně měli místo... přece jen to nejsou nějací drobečci... jsou to jen takové úvahy, ale radši teď, než potom kdy by mohlo být pozdě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 11:12 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: lenin
A proč k nim nepořídíš hypselecary temporalis ? rybicky.net/atlasryb/kancik_cerveny
To jsou nádherné a majestátní ryby.
S oceláty si budou rozumět více než managujci.
Oni oceláti jsou docela klidné ryby oproti středoamerickým kančíkům.
Proto bych je raději kombinoval s něčím z jižní ameriky. Hlavně vybírej s rozumem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8048x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17367-americke-cichlidy-?od=186