Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Permanentni test CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Permanentni test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 19:58 Muž filipsi [1295] Re: bigboban
Proc by ne? Nevim, nakolik je "nastaveny" aby ukazoval akorat. Jake mas ph a tvrdost? Viz. Tillman. Na stejnem principu funguje ten test (teda s nejvetsi pravdepodobnosti, nevidel jsem ho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 19:47 Muž bigboban [19] Re: chicko
Tedy na vysvětlenou:

1) Dle barvy (skoro bezbarvé) vychází že mám CO2 až příliš moc.

2) Jak aplikuji CO2? Nijak!

No a z kombinace bodů 1 a 2 mě tedy vyplývá že test nefunguje jak má. Nebo snad můžu mít přespříliš CO2 v akva bez toho abych tam jakýkoliv přidával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:29 Muž chicko [124] Re: bigboban
Tento test funguje(je jen orientační-nezjistíte obsah co2, ale jen jestli ho máte moc, málo atd-sám ho mám) co se týče otestování jde to v sodovce , ale zabarvení taky chvíli trvá, jinak pokud chcete zjistit co2 tak si kupte kapkový test tetra-ukáže okamžitou hodnotu(tento permanentní test ukazuje se spožděním 1 hodina). Jinak fakt nechápu z čeho si vyvodil, že tam máš málo CO2. Jinak čím aplikuješ cO2???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:20 Muž bigboban [19] – Sera permanentní test CO2 nefunguje?
Pod stromečkem jsem kromě bateriového odkalovače ;-) našel permanentní CO2 test Sera. Nadšeně jsem nastudoval použití. Vezme se voda z akva do takového boxíku, nakape pár kapek kapaliny a pak to má pod vodou měnit barvu.

A to je právě ten problém. Má to mít buď tmavě zelenou nebo tmavě modrou barvu, světle zelenou jen pokud je CO2 až příliš. Já naopak tuším, že mám velice málo.

Tedy můj závěr je že test nefunguje (prošlá kapalina apod).

Můžete někdo potvrdit že tento test funguje dobře a jakou barvu vidíte? Popř. foto? Dá se nějak otestovat že ta kapalina indikuje? Např v destilce, vodovodní vodě apod?

Dík za rady..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:14 Muž radek1 [4] - Rostliny
mám čidlo od AZOO které nabízí Rataj moc spokojený nejsem jde špatně rozebrat musel jsem použít šroubovák,přísavka nedrží ani minutu do čidla se mi dostával potěr pavích oček tak že jsem ho musel denně rozebírat,zbarvení čidla šlo rozeznat max.3 dny
a to jen když jsem na zadní stěnu nalepil bílou samolepku. no no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 08:39 Muž chicko [124]
mám seru asi týden a myslim, že to funguje dobře přes den je tam nedostatek co2 a ráno optimum-takže sem si koupil optimat od tetry a du hnojit. Jo a ten perm. test mne stál 180Kč(net. obchod, osobní vyzvednutí)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 18:38 Muž macbrite [0] - Cichlidy
Nakonec to můžete vyřešit jako já...
www.akvashop.sk/…
Výrobek je právě v akci...Super cena...!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 22:40 Muž macbrite [0] - CichlidyRe: A2C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 18:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: A2C
dal sem za sera co2 test 300kčale dá se koupit i od rataje ten stojí 160 a náplŇ se může měnit aš za 12 měsíce ne 1x za 2 týdny jak se píše ja to měním aš to vybledne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 16:13 Usine Re: A2C
Tady je odkaz. www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 16:03 Muž A2C [25] - SumciRe: misanek
ja som nad ním tiež rozmýšlal 400Sk stojí a čo tá voda čo v nom vymienate? je to niaka čo sa kupuje či čo? čo stojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 15:08 misanek Re: Usine
Vaclav ma pravdu, ted uz bych si to taky nekoupil, dal jsem za nej cca 400,- a je fakt ze je to sice dobry, ale po nejaky dobe se stejne musi v nem voda vymenit. A hlavne jsem si koupil jeste klasicky PH tester
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 14:53 Usine Re: anonym
Nekupuj si ho jsou to vyhozené peníze. Lepší je měřit PH klasicky než pomocí perm. testu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 14:36 matlala Re: anonym
ja mam seru ale je dost drahá sou tam 3m barvy- modrá-málo, tmavě zelená-optimum, světle zeůená-mnoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 14:14 misanek Re: anonym
ja zatim pouzivam tester od JBL a funguje. Zjistuji podle nej PH vody a CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 11:24 Muž [] – permanentni test CO2
nemate nekdo zkusenosti s permanentnim testem co2?
chci si nejaky koupit a nevim ktery by byl nejlepsi.
nebavi me stale merit ph + ut.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 22436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1733-Permanentni-test-CO2?od=725