Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera Med Professional Flagellol

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sera Med Professional Flagellol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 08:23 Muž TRULY [164] Re: kvietik
skusim zas len krmit suchou? praveze som myslel ci im to nezlepsi travenie ale tak asi dam zas len suchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 08:16 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: TRULY
Pokud ryby přijímají sušené, vysadila bych jakékoli mrazené a nečisté živé krmivo, klidně i na měsíc po léčbě.
Zkusila bych pár krát vyměnit víc vody a odkalit a ještě bych počkala. Pokud odjíždíš za týden nemá smysl něco zkoušet, bude lepší když se nádrž trochu stabilizuje, ať se v průběhu dovolené oslabené ryby ještě neotráví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2015 05:15 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: TRULY
nekŕmil by som určite mrazenými nitienkami pri takýchto problémoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 22:01 Muž TRULY [164]
Tak po 14 dnoch konstatujem. Zatial ziadna mrtva rybka aj ked jedna mecovka ma na male eeste z dob pred liecbou a zacala byt navyse napadana starsou vacsou mecovkou ki ktorej sa pridala aj mecovka zelena. Do 7 dni sa celkom upravily vykali a ako som zacal krmit mrazenymi nitenkami tak som videl pekne hrube trusy. Po 14 dnoch (zajtra ma caka vymena vody a filter som cistil lred tyzdnom) dnes pozeram do akva a u mecovky ktora uz bola relativne v poriadku opat vidim priesvitny trus. Uz som totalne znechuteny a za tyzden ma caka dovolenka v zahranici, tak ma hadam nebude cakat katastrofa :(
Uvazujem nad baktopurom, flagellol nezabral aj ked v navode je napisane ze do 24 hodin zarucene likviduje hlistice a vajicka hlistic. Neviem ci mam cakat na dalsi vyvoj v akva alebo kupit ten baktopur. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 19:39 Muž TRULY [164] Re: niky
tak podla priznakov je to bud bakterialny povod alebo hlisty. No bojujem dalej. Menim stravu, dvoham teplotu, a zhanam novy filter + asi zozeniem ak sa mi podari aj entizol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2015 17:49 Žena niky [13] Re: TRULY
hubly a měly bílé až průhledné výkaly, které se jich dlouho držely. Nedávkovala jsem, pouze nemočila žrádlo a dala ke zkrmení.Ryby si zobly i pasty bokem. Od té doby nemám problém.
Na druhou stranu spousta nemocí má stejné přízraky a co zabralo mě nemusí zabrat tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:12 Muž TRULY [164] Re: rriki
Mas pravdu: Spironucleus/Hexamita, ale v podstate to nic neriesi. Priznaky si u ooboch na 99% rovnake tak uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 15:38 Muž rriki [818] - CichlidyRe: TRULY
Flagellol není na Capilarie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 15:20 Muž TRULY [164] Re: niky
takze ti ryby chudli a hynuli a tak isto priberali a hynuli + rovnake vykali atd...? Ake davkovanie si pouzila cca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 10:41 Žena niky [13]
řešila jsem stejný problém po nákupu nových pavích ok. Na veterině jsem si koupila Flubenol KH pastu na odčervování, do té jsem namáčela žrádlo ( granule, patentky) a bylo po problému :) Veterinářka mi prodala pastu na gramáž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 10:36 Muž TRULY [164] Re: rriki
no to si nemyslim ale nemayol zabera aj na capilarie ktore su vybradne flagellol. Mozno som mal radsej kupit nematol. Preto som pridal detailny polis aj foto.Mozno niekto riesil podobny lroblem a navyse uspesne,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 09:05 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: TRULY
pokial dvakrat liecivo nezabralo, tak uz by som liecbu tymto liecivom urcite neopakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 01:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: TRULY
To teda není,nebo myslíš ,že sera dělá jedno léčivo pod dvěma názvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 23:07 Muž TRULY [164] Re: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku + este nejake foto PS: ryby su nažrane od živej potravy, ale aj tak mečovka red je tučna ako prasa a to takto nebývala
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 23:02 Muž TRULY [164] Re: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridávam fotky rýb.
T.j. mečovka, ktorá chudne a zrejme už smeruje na druhý svet.
Parmička duhová samice, su sice nažrane, jedli asi pred hodinou, ale napriek tomu aj tak vyzeraju skoro rovnako nafuknuto + pridávam fotku trusu a fotku trusu ktorý z rýb vychádza.
Liečbu som ukončil po 6 dnoch podla navodov, kde sa písalo, že ak je akva napadnute viac, treba bud liečbu opakovať po 3 dnoch alebo nechať posobiť 7 dni. Liečbu som robil pred mesiacom a pred týždnom + mam este flagellol na jednu kúru. Samce parmičiek vyzeraju rovnako teda 3ks až na jedneho ktorý nejako jemne zbledol od včera, zrejme stres.
Je mi jasne že ak bola ryba silno napadnuta tak sa asi hned nezotaví ale tak tie výkaly by už mali vyzerať lepšie aspon u polovici rýb nie?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 21:45 Muž TRULY [164] Re: rriki
nieje to v podstate to iste ako flagellol ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 21:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: TRULY
Nematol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 21:03 Muž TRULY [164] Re: larix
asi máš pravdu, pretože nadalej boj prehrávam. Spravil som druhu kuru Falellolom a zatial si všimam že u zopar ryb sa trus upravil ale neupravil sa u 100% rýb. Navyše ryby ktore boli už zjavne zasiahnute ako mečovka a blackmolly nie su 100% zdrave. Mečovka smeruje k uhynu a blackmolly sa ustalila, možno trošku zlepšila. Zase u velkej mečovky vidim že sa brucho jemne zvačšilo a nebude to mladými nakolko samca už nemam x mesiacov.
Už som normálne zufaly, asi zavolam na veterinu do vyskumu ryb a odnesiem im tam opäť ryby. Naposledy sa im nepodarilo presne určiť parazita, nakolko zistili iba to že ryby si nesu známky zleho života a to je všetko. ROzmýšlal osm nad baktopurom. Príznaky stále sedia na to presne to zn.

Rybka jemne chudne ale príjma potravu + priesvitne výkaly
Rybka začína byť apaticka ale príjma potravu
Rybka je apatická totálne, skrýva sa na dne, medzi rastlinami do 2 dni uhyn
- toto cele štádium trvá zhruba 2 týždne

Potom je smer č.2
Rybka nechudne ale zvačšuje sa jej brucho ale príjma potravu + priesvitne výkaly
Rybka je totalne tučna ale šupiny jej neodstavaju a príjma potravu
Rybka uhynie trvá to cca 3-4 týždne

Obe tieto príznaky ak som dobre čítal znamenaju bud bakteriálny alebo parazitický problem. Pri oboch však zlyháva trávaenie a vylučuje sa sliznica čreva spolu s trusom. Zlyhavaju organy a rybka bud uhynie ihned, alebo može mať priznak č.2 že jej zlyhavaju organy a brucho sa plni tekutinov alebo vzduchom čo by sedelo. Rybkam nedostavaju šupiny a nemaju ani diery na sebe ani oči nemaju vypulene ani ohnute chrbty, nemaju ani rozpadnute plutvy.
Už normálne mam nervy totálne.
Neviem či nemam prejsť na ine krmivo a pridať živu alebo masitu postravu, či nemam dať lepši filter a ryby z počtu 30 znižiť na 20 kusov max. Veľkosť maju 4-6 cm, tak isto neviem či nemam zase prejsť na stredne hlboke odkalenie. už neviem fakt. SOry že to zase rozoberam, ale možno to niekomu pomôže a ja sa trochu ukludnim. Za každu radu a pomoc dakujem vopred

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2015 21:44 Muž larix [1420] Re: TRULY
Diagnostika bez parazitologického vyšetrenia alebo aspoň pohľadu cez mikroskop je až na výnimky vždy iba odhad. V tvojom prípade to okrem bičíkovcov môžu byť aj iné prvoky, nematódy, baktérie,...
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:26 Muž TRULY [164] Re: romant
oka spravím to tak, len pre istotu. Ale bude to ako si písal, že bez uhynu to nepojde. Len nechápem ako je jeden den rybka v pohode lieta po akva, žerie všetko a na druhy den je totálne mimo, a do 2 dní umiera.
nebol by možno učinejší
sera med Professional Nematol ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:23 R Muž romant [27982] Re: TRULY
19.4.15 14:36 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:20 Muž TRULY [164] Re: TRULY
Takže 48 hodin od aplikácie Flagellolu. Jedna plata to neprežila a dneska dalsia blackmolly na odstrel. Apatická, skrývanie sa pod crypthocorynov strata farby. Uhyn do 3 dní od prveho príznaku apatickosti.

Zatial silno prevdzušnujem podľa návodu a filter beží a teplota stála 25.
U jednej mečunky badám zlepšenie ale blackmolly maju stále priesvitné výkaly.
Tetry neonové stratili farbu a ustráchané sa skrývaju.

Mám zajtra po 72 hodinách stiahnuť 80% vody a liečbu opakovať?
V návode je že v prípade silneho nakazenia rýb mam liečbu nechať 3-7 dní a následne vymeniť vodu.
Takže mám nechať liečivo v akvariu napr. 4 dni ? ALebo stiahnuť vodu po 3 dnoch a kvapkať znova. Nieje to zbytočne? Alebo odkalením zároven odstranim aj NO3 a opakujem? POradte vdaka
Ak pridám soľ nemôže negovať učinky liečby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 21:56 Muž TRULY [164] Re: romant
Tak som ho dneska kupil a aplikoval podla navodu. Lenze rozmyslam nad jednou vecou ako som pisal a poradil mi romant. Najprv som chcel vymenit cast vody a potom som rozmyslal nad tym ze vi im neuskodim a ci to nebude pre ne sok. Teda nova voda a nove liecivo.
Lenze ked teraz rozmyslam tak som vlastne v akva nevhal vodu s vysokym no3 a este tam dal liecivo vo som asi nakoniec spravil este horsie. Mam uz teda pockat 3 dni a nasledne podla navodu vymenit 80% vody?
Zvysil som vzduchovanie filter som prezmykal podla navodu a dal ho naspat a ryby som zakrmil.
Takze zrejme bude pre vsetkych do buducna rozumnejsie vymenit nape. 20-30% vody ak sa bojite a odkalit dno. Ale zase ma napadlo to ze ci pri cisteni dna akvaria nemozem virus a bakterie zahrabat teda znepristupnit ucinnej latke flagellolu. Alebo blbost?
Asi najlepsie je jemne odkalit spodok dna do 1-2cm max 20-30% den pred liecbou a nasledne zacat liecbu.
Inac akva je cele nejake oranzove od toho pripravku sle ms to tak byt tak sa nebojte. Odmerka ns davkovanie je vo vnutry tak vam striekacku netreba. Cena 12€ za 10ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 15:10 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Určitě, psal jsem ti to už v jiným vlákně, tak nepanikař, ono to nějak dopadne a taky jsem ti psal, že všechny s největší pravděpodobností nezachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 15:08 Muž TRULY [164] Re: romant
okej uz chapem. Myslis ze este dnes pred zajtrajsou aplikviou vymenti napr. 50% vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 14:55 R Muž romant [27982] Re: TRULY
První výměnu po těch třech dnech za 80 a další už za 50 nebo za 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 14:53 Muž TRULY [164] Re: romant
ako myslis nemusis v tom 80% objemu nrjak tomu nechapem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 14:36 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Dáš jeden den, za další tři dny vyměníš vodu, to zopakuješ ještě několikrát po sobě, už nemusíš v tom 80% objemu, necháš akvo nadechnout a tak za 10 dní po první aplikaci to můžeš znovu otočit v stejným rytmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 14:22 Muž TRULY [164] Re: romant
sory som len nervozny z toho tak preto.

Balenie 10ml.
Aplikacia: 1ml/40l Po 3 dnoch vymena 80% vody.


Mam to zopakovat po sebe? 3x3 dni? Alebo dat jeden den a prioadne zopakovat najblizsie pri dalsich problenoch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 13:42 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Už jsem ti psal, že máš v podobě těch 10mll cca 4 dávkovací cykly pro tvoje akvárium, takže to můžeš klidně za ten tejden zopáknout a to, že budeš 100% úspěšný to ti nezaručí nikdy a nikdo u žádnýho léčiva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 13:39 Muž TRULY [164]
Takze sa oridavam k napadnutym. Ccem sa soyfat ci sa vam 10ml podarilo znicit bakterie. Citam dost o tom ze sa to niekimu aj vrati naspat ale dat 36€ za 50ml mi pride dost. Je flagelol natolki ucinny ze dokaze 126l akva uzfravit? Su este nejake triky k tomu ako liecbu podporit?
Myslite ze je to moznymi zhorsenymi podmienkami akebo som to mohol zavliect vo vlockovom krmube od byvaleho majitela akva? dakujem za kadu radu som zufaly

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 14:34 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: LukPV
aha smich ja som myslel ze sa pytas proc menit vodu po lieceni :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 22:03 LukPV Re: kvietik
OK, díky. Hnojení rostlinek a pod. tedy vynechám. Že pak musím vyměnit 80% vody vím, vždyť jsem to psal, že:
Našel jsem že léčba trvá 3 až 7 dní max. dle zasažení, proč se po léčbě musí vyměnit 80% vody, proč se musí dodržet délka léčby (max. 7 dní), atd. atd

Blbě jsem to napsal, formuloval. O léčení Flagellolem jsem si našel skoro vše, kromě toho hnojení při léčbě a dávkování jednorázově / opakovaně.
Flagellol bio rovnováhu v akva může narušit proto, že bakterie začnou zpracovávat rozložená rozpouštědla z něj. Bakterie se pak mohou přemnožit a způsobit tak nedostatek kyslíku ve vodě. Proto se taky musí dost vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 20:52 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: LukPV
davkuje sa jednorazovo, po troch dnoch vymena 80percent vody, hnojenie akekolvek by som vynechal.a vymenit vodu musis, liecivo mimo ine narusa bio rovnovahu v akva ...a dlhodoba aplikacia urcite skodi rybam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 17:48 LukPV – Dotazy ohledně Flagellolu
Ahoj, nikde nemůžu najít zda se Flagellol po dobu léčení dávkuje denně, nebo jen jednorázově na začátku léčby ?
Taky nikde není, zda po dobu léčby můžu hnojit (PMDD a CO2 Vital) ?
Vím že před a při léčbě nesmím použít kondicionéry na úpravu vody, např. Torben.
Našel jsem že léčba trvá 3 až 7 dní max. dle zasažení, proč se po léčbě musí vyměnit 80% vody, proč se musí dodržet délka léčby (max. 7 dní), atd. atd.

Dost informací nejen o Flagellolu je tady: www.sera.sk/… , od strany 45, ale to už beztak mají všichni prostudované.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2013 16:55 Muž rriki [818] - CichlidyRe: baletka
Tak jí tam nedáš kilo,ale stáčí polévková lžíce.Uvědom si že voda tam u Vás je měkká a to co popisuješ je z nedostatku vitamínů a minerálů a v mořský vodě je spousty spousty minerálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 16:23 Žena baletka [624] Re: rriki
OK, díky, zkusím. co na mořskou sůl kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 15:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: baletka
Kup si mořskou swůl tu do akvárka ne na jídlo a uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 09:19 Žena baletka [624] Re: Roman
Nevím, co se myslí otevřenou ranou. U mých ryb to byl vždycky bílý "vřídek" nebo řekněme jakoby červík a potom díra. Nekrvavá, ale díra. Výhradně v oblasti hlavy. Teď jsem se dočetla o této nemoci www.aquar.cz/…, což by všechno docela odpovídalo, až na to, že já měla v akva donedávna stabilně 28°C. Vážně nevím, co za problém v tom akva je. Některé rybky jsou už dlouhodobě OK, tyto dvě cichlidky dlouhodobě děravá hlava, jedna z nich vypadá opravdu už tak hnusně, že se prostě odhodlávám ji zlikvidovat. Neudělala jsem to zatím, protože ryba je úplně normálně aktivní, krásně zbarvená, žere atd... tak já nevím. Ale tu hlavu má opravdu posetou a vypadá to příšerně. Navíc, ačkoliv zbytek osádky mnoho měsíců žádné příznaky nevykazuje, se pořád trochu obávám, že se to postupně přenese i na ně... Druhou napadenou rybu jsem poté, co jí povylezlo jedno oko, separovala do malé nádržky, denně měnila vodu a denně dávkovala entizol. Po dobu 10 dní. Oko se spravilo. Před pár dny jsem ji přemístila do zaběhnuté karantény s rostlinami atd. Hned druhý den se udělal bílý "beďar", poté vykvetla plíseň, po zasolení vody se ztratila, ale "beďar" zůstal. Ryba ovšem opět žere. Tak už nevím. Normálně by tu rybu každý už asi popravil, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 09:10 Roman Re: baletka
Tak to opravdu nevím, jen odůvodnění téhle nemoci mě připadne nelogické a nekoresponduje se stavem ryb. Jak se píše, ryba nahrazuje nedostatek (čeho? vápník? fosfor? draslík ...?, že by tohle parazitům šmakovalo nejvíc?)vstřebáváním chrupavčitých tkání. Ryba by určitě tkáň vstřebávala zevnitř svého těla, tak by se podle mne nejdřív objevily propadlé důlky a teprve později otevřené rány. Proč tedy napřed onen "bílý červík" nekrotizující tkáně a teprve potom čistá otevřená rána. Viděl bych to spíš napřed na otevřenou ránu a pak na plíseń či baktérie. Navíc k čemu by rybě byla nekrotizující tkáň, tu nevyužije a jak může nekrotizovat, když ji vlastně vstřebává ...?
Jediné s čím jde souhlasit, je že na nemoci může podílet nedostatek, nebo špatný poměr některých prvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 07:48 Žena baletka [624] Re: Roman
Ano, asi máš pravdu, ta děrovka není v mém případě propojená s parazity, ale ty bičíkovce mám v jiném akva. Přivezla jsem před časem jednu cichlidku z burzy a po asi 14 dnech v karanténě, kdy vypadala úplně v pořádku, začala v novém domově kadit kouskovaté hovínka plus další příznaky. Tak proto ten dotaz na flagellol, který mám doma, tak ho použiji resp. už jsem použila. Pokud bys měl tušení, kde je zakopaný pes mých dvou cichlidek s dírami v hlavě, zatímco celý zbytek osádky je zdravý (aspoň tak vypadá), dej vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 06:41 Roman Re: baletka
Filtr nechat běžet, jen vydělat uhlí, pokud používáš a je lepší před léčbou nepoužívat kondicionéry pro úpravu vody, mohou ovlivnit některá léčiva.

Stejně mě moc nesedí spojení vnitřních parazitů a děrovky. Viděl jsem baculaté ryby s dírkama a od bičíkovců ryby vychrtlé, vlastně jen kostry potažené kůží s nedostatkem všeho, přesto bez jediné dírky. Řekl bych, že pes bude zakopaný jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:12 R Muž romant [27982] Re: baletka
Nechat běžet a po léčbě použít třeba Nitrivec.
Edit: Přidej jim tam ještě vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:04 Žena baletka [624]
Může mi někdo, kdo má s přípravkem zkušenost, poradit? Jednou jsem se pokusila Flagellolem léčit děrovku v akváriu. Dle návodu jsem vypnula filtr a tři dny nechala akva být. Po těchto třech dnech byla polovina ryb na odpis, jelikož NO2 stouplo na šílenou míru. Pochybuji, že lze nechat akvárium tři dny bez filtrace. Navíc, filtr zůstane plný svinstva, takže choroba po třech dnech putuje zpět do akva, a pokud ho úplně vypnu a vyčistím, za 14 dní jsem na tom s NO2 stejně, jako kdybych nechala akva tři dny bez filtrace. Tak jak to je, prosím, jak to řešíte? díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 10:11 Stistko Re: Gladilaf
Nebudou mít Flagellol v Zoo Braník? Myslím, že jsem ho tam kdysi viděl..ale aktuál nevím. Stačí zavolat a určitě Vás informují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 09:47 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: akvaristacz
Vás jsem chtěl uvést místo Pet Centra, ale nemáte skladem ihned k odběru...a to je u léčiv dost zásadní, většina lidí nekupuje léky "kdyby něco", ale až v případě že jsou skutečně potřeba...a tohle je řešení když "hoří".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 08:42 akvaristacz Re: Gladilaf
Veškerý sortiment SERA můžete objednat a následně v Praze i osobně vyzvednout v našem eshopu www.akvarista.cz/… - rozhodně za lepší ceny, než v Petcentrech. Co není skladem je obvykle max. do 5 pracovních dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:21 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Gladilaf
Mám takový pocit že jsem dost léčiv viděl v tom velkém Pet Centeru v Počernicích a počítám že i tohle, protože tam měli dražší léčiva a snad kompletní sortiment Sera.

Určitě si tam ale raději nejdříve zavolejte, ať nejsem za vola :)

www.petcenter.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:07 Gladilaf – Sera Med Professional Flagellol
Ahoj, víte někdo o kamenném obchodě v Praze, kde mají tenhle přípravek? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 12:54 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: julie97
S krevetkama nemam zkusenosti ale jak jsem uz psal Sera ma kvalitni a setrny leciva takze ja osobne bych to asi zkusil.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1158x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17269-sera-med-professional-flagellol