Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 19:12 Matsy
Nevadí jim PMDD.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 22:51 -
Nemám japoniky,ale napríklad rak rozdrví i kosti.Cvaknutie klepetom si viem predstaviť,pretože som si to neraz skúsil.Ale pohrýzť by som sa nechcel dať.Nebolo by to nič príjemné.A kedže sú japoniky väčšie krevetky tak aj ústne ústrojenstvo majú silnejšie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 22:12 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Burik
tak možný to je, osobní zkušenost nemám....nikdy jsem se s nima netulil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:43 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
je jedno jak to dělají,každopádně je to opravdu cítit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:01 Muž Ciffik [761] - Rostliny
ony budou spíše štípat, než kousat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 19:35 Muž Robo [45] Re: malyLibor
Blbost, mám 3 Japonicy a Cherryny se mi množí jak střelené. Dokonce všehny krevety spolu žerou a ani jedna na druhou nedoráží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 19:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Gordon
Ano,koušou..nejsem jediný,kdo si toho všimnul..už jsem si začínal myslet,že jsem blázen.Ale už mi to potvrdila i jedna místní uživatelka:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:07 Muž Gordon [22]
Stalo se vám někdy, že by vás japonicy kously?
Cherry a jiné minikrevetky jen příjemně šimrají ruku v nádrži, ale když mi na ní vleze japonica, tak po chvilce cítím docela silně štípnutí. Je to fakt od nich? Že by to byly mrchy kousavý.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 17:52 jamajcan Re: deck
Myslím si,že technicky to možné určitě je,ale ekonomická stránka,je jasně ve prospěch importu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 07:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: deck
Pak nezapomeň poreferovat, jestli se to povedlo palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 07:09 - Re: deck
Dokonca som buď tu alebo na akva.sk dával info.Článok je i v časopise Aquaristik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: prasan
No já myslim, že se to daří snad i u nás v československu ;-) Je to složité, ale určitě né nemožné. Myslim, že nejhorší je, udržovat čistou vodu. Odkalování bude dost těžké. Měl bych slanou vodu připravenou a při každém odkalení bych tam dolil hned stejně slanou vodu o stejné teplotě. Dočetl jsem se, že se daj krmit artemií a i když je málá, tak mi pro larvi krevetek příde velká... Mam granulové krmivo pro krevetky, tak bych ho kdyžtak zkusil rozdrtit na prášek. Ještě mam čas na přemýšlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:07 - Re: deck
Ak presliediš net,tak je jedna nemecká akvaristka ktorej sa to podarilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:57 Muž fido16 [631] Re: deck
Upřímnou soustrast :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:34 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Už jsem našprtanej ;-) Nemáte někdo foto odchovné nádržky, nebo adresu, kde bych jí viděl? Rozhodl jsem se, že to zkusim X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 06:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: deck
pročti si celé tohle vlákno a najdeš všechny odpovědi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – jaká sůl
Ahoj, jedna krevetka má na sobě spoustu vajíček. Chtěl bych se pokusit o odchov, tak bych se chtěl zeptat, jakou mužu použít sůl do odchovničky a kolik soli. Mam krevetku odchytit a přemístit? Mam je s Gupkama a dvouma parmička siamskýma. Nemam s odchovem krevetek žádnou zkušenost... Krmení bude asi taky problém hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 13:07 Muž malyLibor [5371] - Asie
Mám dvě akvárka, ve kterých dřív byly red cherry a vesele se množily. Po té, co jsem tam dal japoniky mi postupně red cherry vymizely. Několikrát jsem viděl japoniku, jak drží cherrynu, ale vždycky mu utekla, neviděl jsem, že by ji zabily, ale věřím tomu, že za jejich vyhynutím stojí japoniky. Boavil jsem se o tom s kamarádkou a ta má stejné zkušenosti. Nicméně japoniky jsou moc pěkné a zajímavé krevetky, mám je rád, ale s malýma krevetkama bych je dohromady nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Já mám v akva japonicy, razbory skvrnoocasé a razborky kalimantanské. Každá si občas cherry zobne. Já je neviděl a ani nevím o nějakých úbytcích. Zase je pravda, že v akva mám snad milion úkrytů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:11 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Známej je měl spolu a cherryny měli mnohem méně mladých a prý se malé japonik bály ano Ale vždycky záleží na povaze konktrétních krevetek (?) a taky počtu úkrytů v nádrži, stejně jako někde funguje betta a krevety jinde ne ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Může. Mám je spolu a nic. :) Ty malé cherrynky chodí kolem japonic a ty si jich ani nevšimnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:11 Muž sasula [274] Re: Annette
můžeš... mám to taky tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:58 Žena Turbínka [2558] Re: Annette
Křížit se mezi sebou nebudou, ale bála bych se, že japoniky budou pořírat malý cherryny a mohli by je svoji velikostí a náturou stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:48 Annette – japoniky + cherry
Ahoj, myslíte že můžu dát dohromady japoniky + cherry? Mám 5 japonik... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 14:40 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Atika
Já mám akva otevřené a žádná rybka/krevetka mi nevyskočila. :) A to mám hladinu cca 1cm z vrchu akvária. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:50 Žena Atika [134]
Díky všem, koukala jsem na ty otvory jsou na šířku 5 cm, ale vzdálenost od skla ve výřezu je jen asi 0,7 cm, tak snad dobrý. No stejně počkám, teď se mi vytřeli pancíci tak až jestli z toho něco bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:16 Muž DrChila [243]
Mě vyskakovali krevetky. Jelikož mám hladinu 0,5cm od hořku nádrže. A mám tam CPO ráčky. Dělali úhybné manévry a vyskakovali jak torpéda:-D Od tý doby co jich tam mám hodně míň krevetek ani jedna. Takže bych se toho nebál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 08:27 Muž sasula [274] Re: Atika
zbytečné cokoliv utěsňovat mám díry cca 5 na 5cm v obou rozích a neutekla mi nikdy žádná kreveta, ani japonica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 08:25 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Atika
Já mám akva úplně otevřené a za celou dobu mi vylezla jedna jediná.A to proto,že jsem měl vysokou koncentraci co2..od té doby jsou všechny v klidu a o útěk se nepokouší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2014 00:02 - Re: Atika
Vyskakovanie ako také má len dve príčiny.
1.Nevhodné podmienky,kvalita vody a pod.
2.Otravné ryby spolu v jednej nádrži s krevetkami
Bežne neskáču.Vlastne neskáču vôbec.Len v snahe ujsť pred otravnou rybou urobia úhyb manéver a mávnu prudko chvostom.Čím vlastne krevetka dosiahne rýchleho pohybu v zad.Občas sa takto môže dostať mimo akvárka ak toto nie je poriadne kryté sklom.

Ale ak napriek tomu máš strach aby ti krevetky náhodou neliezli von,tak môžeš použiť normálny kúsok molitanu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 23:47 Žena Atika [134] – Útěky z akvárka
Je nutné u setového akvárka utěsňovat i ty otvory co jsou vzadu u průlisu na kabely? A když se provádí údržba a kryt je dole, mají snahu třeba vyskočit nebo se to děje jen když se jim nelíbí voda? Uvažuji o nich, ale nechci sušenky a nějak nevím jak ty otvory na kabely pořádně utěsnit, když se kryt tak často sundavá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2013 18:51 Pooh
Tím stresem by to mohlo být. Ještě jsem si vzpomněl, že ani scherry nejsou absolutně mírumilovné - viděl jsem jak žerou svého umírajícího druha (ještě se trochu hýbal).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:59 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
Ono nejde o to,že by japoniky ty CRS nějak lovily..jde o to,že CRS budou v jejich blízkosti ve stresu,tak se nebudou množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:54 Muž Ciffik [761] - Rostliny – diky za reakce
proto se ptám, že o tom nikdo nic moc kloudnýho neví a všechno to jsou více méně nepodložený domněnky a sám z toho moc moudrej nejsem. Zkusím ještě pobrouzdat na zahraničních fórech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:06 Pooh
Nevím co ty vaše, ale moje japoniky všechno ochmatávají a sežerou, ale když to klade nějaký odpor, tak to nechají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:02 Pooh
Že by žrali malé krevety se mi nezdá. Mám 3 japonicy cca půl roku ve 40 l akváriu s desítkami red scherry a ty se mi bez problémů množí. Mladých mám mraky. Nemůžu vyloučit, že nějakou nesežerou, ale pořád to bude míň něž některé druhy ryb. Rozhodně akvárko nevybílí ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
Já bych je k CRS nedával,pokud je chceš nějak cíleně rozmnožovat.Nejlépe se cítí v samostatné nádrži.
Japonky jsou dost neodbytný a neohrožený,co se jídla týče..bojí se jich i moje galaxky.
A když jsem do akva nedávno přidával několik malých red cherryn,tak jsem měl o ně fakt strach..japonika k ní přilítla a začala ji hodně drsně osahávat..úplně do nich nalítávaly.Myslel jsem,že je chtějí sežrat.
Ale nakonec se nic takovýho nekonalo a dnes spolu žijí v souladu.Snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: optimas
Ano, japoniky se hlavně zpočátku hodně schovávají, časem se ale v akvárku otrkají, pokud tam tedy nemáš žádné větší rybky. Je zábavné je pozorovat, ale mně vadí, že loví menší druhy krevetek a dokáží je v akvárku během půl roku až roku zcela vyhubit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:35 Muž Ciffik [761] - Rostliny – japonica x crs
Měl bych dotaz, mám jedno 100l akvárko, kde bych moc rád choval crs, přidal bych i japonicy jen nevím, jak si budou rozumět. Na anglicky psaných webech jsem se dočetl (byť v 1-2 případech) snad o požírání mrňat crsek japonicama. Má někdo podobnou zkušenost? Někdo zase tvrdil, že od tý doby, co má japonicy se mu crska nemnoží - bez vajíček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 20:32 Muž Ciffik [761] - Rostliny – Re: optimas
bacha na ně, když jsem jim nelíbí voda, tak se skokem odporoučí - bez mučení se přiznám, že sem se jednou nezachoval moc hezky a japonicy jsem našel suché až 6m! od akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:28 Muž DrChila [243] Re: Burik
No ještě ty obludy uměř řádně namnožit:) Jinak se mi taky líbej. Ale stim množenim je trošku to blbý no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 19:08 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
Sám jich mám v 54L asi 20ks,ale nikdy tolik najednou nenapočítám:-)Jen když se sbíhají na žrádlo,tak to jich počítám hodně.

Každopádně jsem si ty mrchy zamiloval..jsou úplně jiný,než všechny ostatní druhy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 19:01 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
Je to možný..mrchy se umí dobře schovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 18:58 Muž Robo [45]
Koupil jsem si 4 Japoniky usadily se pod nasávací trubkou od filtru a po akva moc nelozí. Když jsem jim hodil žrádlo tak si ho sežraly. Včera jsem nenašel ani jednu a dneska dopoledne jsem jednu zahlídl v křoví, zbytek nevím kde se schovává. Měl jsem i obavy že by zdrhly z akva, ale na zemi jsem nic nenašel. je možné že se tak dobře schovavají, že nejdou vidět?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2013 16:15 - Re: DrChila
Postupne to ide len opačne a teda ak sa učia mladé na sladkú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:20 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
No kolikrát je rychlejší hledání na googlu než když to se člověk napíše článku tam byla spousta. Já údajně si myslel že to musí bejt postupně tu vodu přisolovat a ono prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2013 21:38 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
maniakva.sweb.cz/…
Někde po půlce je to popsáno jak to dělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 20:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
nikdy jsem krevule nechoval, ani se jimi nezabýval, možná plácnu blbost, ale co zkusit nosící japonicu do předem upravené nádrže se slanou vodou a pak až "porodí" tak ji zase přelovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Aforte
Ony normálně vajíčka ve sladké vodě nosí, ale larvy, které se z toho vylíhnou potřebují slanou vodu a dlouho nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já nemyslel chovají, ale rozmnožují. Špatně jsem to napsal. :) Už jsem viděl nosící japonicy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4294x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17228-caridina-multidentata-japonica-chov-odchov?od=124