Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 11:18 Muž Martin1972 [3]
Chov je bez problémů, pokud mají co baštit a kde se svlékat. (úkryt, kde je nic nebude okusovat). Odchov je v mnoha AJ videích popsaný. Během inkubace vajec si připravte mořskou vodu s mořským fytoplanktonem (našel jsem prodejce i v ČR). Jo, tenhle bod je trochu vyšší dívčí.. Do... tuším 72h po vylíhnutí larev se musí larvičky dostat do slané vody (mořská sůl pro mořská akvária, opět více prodejců), tam zůstanou tak dlouho, dokud se instinktivně táhnou ke světlu. Jakmile je tahle posedlost přejde, musí do sladké vody, kde stádium larvy končí a krevetky přecházejí na jinou stravu. Dál chov, jako u caridin a neocaridin, kde chybí stadium larvy. Hračka, pokud vám za barákem šplouchá moře.... Jo: V jednom videu si maník do akvárka s mořskou vodou přidal žábronožky. účel jen odhaduju, ( - krmení pro vyšší instary larev?)... má angličtina není perfektní, zvlášť u některých akcentů...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2023 14:30 Muž Majkl [9] Re: Sha
No, ono je to ohledně té preference asi především o financích. Já bych bral raději větší kusy, ale tam se cena šplhá až ke 120kč/ks. Je ale faktem, že pozorovat růst čehokoliv v akváriu, od kytek přes krevetky po rybky, je super.

Tak jídlo roste všude kolem. Pán mi říkal že jim dost chutnají kopřivy. Nebo dubové listí. Takže asi nebude problém zaběhnout na kraj lesa a něco potrhat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2023 12:59 Muž Sha [500] Re: Majkl
Máte to posichrovaný. :) Spasou toho opravdu hodně a pak začne boj o mandžáre. Vracet je začněte než dorostou, zájemci většinou budou preferovat menší kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2023 08:56 Muž Majkl [9] Re: Sha
Ano. Koupil jsem jich 80. ano Jsou to prozatím jediný obyvatelé akvária. Vzhledem k jejich počtu byla cena 50Kč/1ks. Při takovém počtu se dá s obchodníky celkem dobře domluvit. Za 4 tisíce nejlepší investice v boji proti řasám. To, jak krevetky nastoupily proti řasám, je k neuvěření. Mají obrovský apetit. A to mají od 1,5 do 2 cm. Vzhledem k tomu že jsou tam sami, je to spíš krevetkárium než akvárium a není potřeba se bát, že by se staly něčí potravou. Ráno tam najdete max. 10ks, ale s přibývajícíma hodinama se začnou značně ukazovat a pást na řase. Přes poledne je tam živo, v odpoledních hodinách se zase poschovávají a navečer se jdou zase napást. Lepší než pozorovat rybky.

Vzhledem k jejich velikosti v dospělosti je v plánu, že jich půjde velký počet zpět do akvaristiky na výměnu.

Postupně by s mělo do akvária doplnit hejno např. Dánia nebo Paví očka a Pancéřníčky. Uvidíme časem ;)

S pánem který se zabývá chovem a prodejem krevetek jsem při prodeji krevetek řešil jejich počet na mé akvárium vzhledem k velikosti v dospělosti. Údajně by s tím neměl být ve dvoustovce problém.

EDIT: jinak od té doby jsem žádnou uhynulou nenašel. Tak to vypadá že šlo o slabší kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2023 19:54 Muž Sha [500] Re: Majkl
Opravdu jste koupil 80 japonik a pustil je do vaší dvoustovky? Když se cena jedné pohybuje kolem 70 korun, plácl jste se celkem přes kapsu. Nehledě na to, že ten počet pro vaše akvárium je dost přes čáru. Nemyslel jste neocaridiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2023 17:40 Muž Majkl [9]
Ahoj ahoj.

Včera jsem do akvária pořídil 80ks Caridina Japonica. Při osobním odběru mě bylo řečeno, že nemám pro boj s řasou v žádném případě používat tekutý uhlík. Konkrétně Invital Carbo. Údajně jsou na něj krevetky citlivé a umírají. Nikde jsem ale tuto informaci na googlu nenašel. Má někdo s tímto nějakou zkušenost ?
Bylo mě doporučeno vyměnit více jak 50% vody, neboť jsem 3 dny do akvária tento tekutý uhlík přidával. Vyměnil jsem tedy zhruba 70% vody. Problém byl, že jsem nestihl dostatečně upravit vstuppní vodu, teplota byla 21°C což by problém být neměl, ale nemohl jsem ji nechat odstát. Krevetky jsem musel do akvária vpustit. Vpustil jsem je tedy i na základě informace že jelikož podstupují návrat ze slané vody do sladkovodní, tak je málokterá změna vody rozhodí. Nicméně ráno jsem našel uhynulé krevetky :-( :-( :-( Ostatní od počátku nasazení plní přesně to co mají. Likvidujou neuvěřitelným způsobem řasu. A to bez ustání. 24 hodin se ládujou řasou a všude v akváriu je neskutečně naděláno smich smich smich Krevetky nijak nešílí, věnujou se plně svojí práci a krom těch tří kusů jsem další nenašel. Mohlo jít pouze o 3 slabší kusy na které by nezvládly přechod z transportu do akvária s vodovodní vodou ? Jinak vodovodní Plzeňská voda je z dlouholeté zkušenosti vhodná pro nasazení ryb z obchodu i bez předchozí úpravy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 19:24 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Narmoria
Ahoj, tak je tu na to celé téma...
rybicky.net/forum/3519
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 17:43 Žena Narmoria [2] – Letní teploty v akváriu
Ahoj, mám několik Japonic v 84 l společenském akváriu s bettou. V akvárku byla původně nastavená teplota na 26°C - kvůli bettce právě, ale jak je teď teplo topení už dlouho nespínalo. Akvárku se teď vytemperovalo na stejnou teplotu jako se nám drží v bytě - přes 27°C. Zkusila jsem aspoň odšoupnout polovinu krycího skla a doufám, že by se snad mohla trochu odpařovat voda a akvárko mohla ochladit. Ale mám trochu obavy jak to bude později v parném létu, protože to máme v bytě běžně 30°C. Jak takové teploty zvládají Japonicy? Doporučujete vymyslet nějaké chlazení? Mám ještě miniakvárium s Neocaridinama a tam to mám vyřešené větrákem napojeným na zásuvku s termostatem a teplotní sondou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2022 23:01 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2022 17:20 Muž vlka [3444] Re: Rybar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Odchov jedině v brakické vodě. Moje nosí vajíčka každý měsíc a něco a stejně ve finále nikdy nebudou mladé...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2022 11:02 Muž Rybar [-29]
Jaké máte zkušenosti z odchovem těchto krevet Caridina Japonica ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 17:57 Muž Pavel50 [30] – Caridina japonica
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se mi "okotila" jedna z krevetek, další se k tomu, zdá se mi chystá, škoda že to je ve sladkovodním akváriu nanic...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2021 13:20 Muž Neuro [19] Re: Lojza007
To jsem myslel tak nějak myslel, ale bojím se, že by to při každý výměně zase spadlo dolu.

Krevetky tam můžu vyzkoušet, ale radši jsem se zeptal, přeci jen dotaz nic nestojí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2021 13:09 Muž Lojza007 [1199] Re: Neuro
Já bych tam dal nějaký seiryu stone, který bude tvrdost trochu zvyšovat a k tomu bych zkusil pár krevetek, jak se jim tam bude dařit. Další varianta je ručně přitvrzovat vodu jako z RO, ale osobně bych zkusil cestu nejmenšího odporu a napřed to zvyšovat "přírodně" šutrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2021 12:57 Muž Neuro [19]
Zdravim. Dostalo se mi do ruky akvárko 45*35*24. A tak mě napadlo, že udělám dětem do pokoje krevetkárium. Ale při hledání vhodných, krevetek jsem narazil na menší problém. Většina krevetek potřebuje tvrdší vodu než mám doma. Z kohoutku mi teče voda o tvrdosti kolem 3°dH a co mám v druhém akváriu tak tam mi tvrdost klesá pod 2°dH.

Bude moje tvrdost vadit hodně krevetkám? A pokud jo, dá se to nějak vyřešit pomocí mramorové drti, seiryu stonem nebo něčím podobným tak aby mi to při každý výměně vody zase nekleslo?

Nebo se mám radši vykašlat a radši se poohlídnout se po nějakých vhodných rybkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2021 13:02 Muž KarásekLut [93] Re: Pavla28
Tak jeste uvidim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2021 12:38 Žena Pavla28 [210] Re: KarásekLut
To asi jo, píšou tam na jednu dospělou japonku 10L, takže ta odchovna by měla mít minimálně 10 L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2021 12:16 Muž KarásekLut [93] Re: Pavla28
Diky, maji to tam hezky popsany. Jen premyslim jesi je zkusit odchovat nebo ne? Pripadne jak velka by minimalne mela byt odchovna nadrz? Petilitrova nadrz je asi malo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2021 11:56 Žena Pavla28 [210] Re: KarásekLut
taky je hezky popsané i se zkušenostmi v odchovu www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2021 11:50 Muž 4Sima [1894] Re: KarásekLut
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2021 11:45 Muž KarásekLut [93] Re: Pavla28
a můžeš mi pls poradit kde najdu návod jak na to aby v pohodě porodila? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2021 11:38 Žena Pavla28 [210] Re: KarásekLut
Ahoj, jsou to vajíčka, pokud nezajistíš vhodné podmínky pro vývoj larev tak z toho nic nebude, krevetka vajíčka pustí a ryby je zbaští, nic se z nich nevylíhne. Postup pro odchov je celkem složitý, najdeš ho na webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2021 11:21 Muž KarásekLut [93] – Japonica
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradi mi nekdo co to ma pod telem? Rekl bych ze vajicka ale vim ze japonicy rodi jen v brakicke vode. Muzete mi rict jestli to sou vajicka a pokud ano, co se s nima stane v normalni akvarijni vode? Diky
Lepe to vyfotit neslo. Schovava se vedle hlavy filtru
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2021 18:55 R Muž ctibum [6907] Re: Venusa915
Řekl bych, že je to stejné, jako např. u ptáků nebo u lidí... Naše andulka také občas snesla vajíčko samce nemajíc. Nebo slepice. A jak je to u lidí asi vysvětlovat nemusím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 15:21 Žena Venusa915 [8] Re: ctibum
To mi je jasné, že z nich nič nebude keďže potrebujú slanú vodu, ale bola mi novinka že bez samca môžu byť vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 16:25 R Muž ctibum [6907] Re: Venusa915
Jsou to vajíčka, samce k tomu nepotřebuješ a nic se ti z nich nevylíhne... ;-) O podmínkách odchovu si přečti v odkazu v modrém záhlaví vlákna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 15:45 Žena Venusa915 [8] Re: Venusa915
Fotka k příspěvku Asi sú to predsalen vajíčka. Ale toto som ešte nevidela a doteraz som bola v tom, že mám len samičky smich ale stále sa nechce ukázať na normálnu fotku. ešte aj sa nimi zachytila o rastlinu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 12:48 Žena Venusa915 [8]
Ahojte, dnes som si všimla že jedna japonica nosí v brušku niečo divné, presne tam,kde by mali byť vajíčka a na pleopodoch sa jej to ťahá tiež. Má to takú sivastú farbu, vajíčka to nie sú. Prosím stretli ste sa už s tým? Ako ju vyliečiť? Fotku nemám, pretože rýchlo zdrhla do bezpečia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 09:43 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Icestar
Já to teda poznám nejjistěji tak, když samice nosí vajíčka, ale obvykle bývají samice mnohem větší a mohutnější než samci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 20:00 Žena Icestar [595]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Konečně po několika měsících se mi ukázaly dvě japoniky, co mám ve větším akva. Dovedli byste prosím rozpoznat pohlaví?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 11:39 R Muž Anthrax [4762] Re: Franťáček
Do tak malého objemu bych je nedával. Jako rozumné minimum bych viděl takovou šedesátku pro 5 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 11:33 Franťáček – množství
Ahoj,potřeboval bych poradit kolik krevetek japonica můžu mít v nádrži 15l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 11:16 Muž Luky13 [60] Re: larix
Co to? Japonica žije i deset let? Četl jsem max 5 let.

Larix: Už má takovou barvu 14 dní a zatím žije. Uvidím co se bude dít. Právě jsem četl jak se zabarví do červena je nějaký problém. Je víc červená než na té fotce. Trošku ta fotka zkresluje.
Děkuji za odpověďi rád se dovídám nové věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2019 10:56 Muž larix [1420] Re: Luky13
Nechcem ťa strašiť a netvrdím, že je to aj tvoj prípad, ale moja skúsenosť je taká, že takto sfarbená krevetka v krátkej dobe (asi týždeň, už si to presne nepamätám) uhynula. Na dôvod som neprišiel. Dobrá správa je, že ten dôvod úhynu nie je nákazlivý lebo ďalšie krevetky žili potom ešte niekoľko rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 10:41 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Luky13
Zabarvení japonik může být během vývoje proměnlivé,juvenilní jedinci jsou téměř průhlední,postupně se začne vyskytovat tečkování a podklad se mění, od našedlého,hnědého,hnědočerveného až skoro do černého.Zhruba mezi osmým a desátámým rokem věku,přestávají být japoniky pohlavně aktivní a zbarvení se vrací do do světlého s modravým,nebo načervenalým odstínem.Osobní dokumentaci mám doloženu ve fotografiích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 22:21 Muž Luky13 [60] Re: Tojsouvěci
Mám v akváriu hodně samic a jen tahle je taková načervenalá.
Ctibum: Vodu mám doufám dobrou a rostliny jsem nepřisazoval. Dotaz spíš ze zvědavosti jestli k tomu někdo nemá nějaký postřeh. Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2019 22:12 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Luky13
Tomu se říká dimorfismus pohlaví.Slepice vypadá jinak než kohout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:59 R Muž ctibum [6907] Re: Luky13
www.practicalfishkeeping.co.uk/…
"The biggest danger to your shrimp is poisoning, especially from airborne insecticides and more so from imported aquarium plants that haven’t been properly rinsed. Subjected to these chemicals, shrimp will rapidly turn from transparent to white and/or pink and lose all composure and momentum. Shortly afterwards they will be immobile on the base of the tank with only their tiny pleopods twitching, and then they will die. There is no cure for poisoning once it takes hold, so avoidance is the only sure course."
translate.google.cz
"Největší nebezpečí pro vaše krevety je otrava, zejména ze vzduchových insekticidů a více z dovážených akvarijních rostlin, které nebyly řádně opláchnuty. Krevety, podrobené těmto chemikáliím, se rychle změní z průhledné na bílou a / nebo růžovou a ztratí veškerou vyrovnanost a hybnost. Krátce nato budou na základně tanku nehybní, jen s malými záškuby, a pak zemřou. Neexistuje žádný lék na otravu, jakmile se drží, takže vyhýbání je jediný jistý kurz."

Tím neříkám, že to tak je, jen co jsem našel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:41 Muž Luky13 [60] Re: imax
Ano, je to tak, ale ta samice je taková načervenalá. Někde jsem četl, že je to špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:19 Muž imax [47] Re: Luky13
Menší, priesvitnejší samec a väčšia tmavšia samica? Aspoň tak je to u mňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 19:02 Muž Luky13 [60]
Fotka k příspěvku Ahoj, jedna z krevetek má jinou barvu. Už jí pozoruji dlouho, žere normálně a aktivní je taky. Je to normální?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 11:30 Muž PeCh [77] – Čo krevetka vydrží
Mám 5 japoník. Aspoň tieto konkrétne kusy sú nezmary, čo prežijú hádam všetko. Kúpil som ich už pred mesiacom, dal som ich do 96ky, kde mi do troch dní zmizli. Myslel som, že si na nich pochutnali cichlidky kakadu. Našiel som ich až po 4 týždňoch pri čistení filtra. Mršky vyliezli do skimra a odtiaľ ich vcucol filter. Nikdy by som si nemyslel, že môžu prežiť 4 týždne vo filtri, prakticky v humuse, bez svetla... A aby to nebolo málo, nechal som ich cez noc vo vedre. Jednej sa podarilo v noci utiecť a nevedel som ju nájsť. Keď som hľadanie už vzdal, tak som ju objavil asi 4 metre od vedra. Už sa nehýbala a bola suchá a stmavnutá. Ale rýchlo som ju hodil do vody a keďže sa občas predsa len pohla, tak som ju pridal k ostatným štyrom a doniesol do práce. Keď som ich dával do 20ky akvária tak žili všetky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 15:10 Muž ZDRI [1415]
Ale jo, tomu rozumím (neonky, pancéřníčci). Ale je tam hejno furt hladových, nenažraných Ornatusek + Ramirezky, ty nenechají spadnout ani granulku. Dříve jsem dal na špejli kus mražené krevety a během chvilky byla plná Japonik (viz foto v mé nádrži Obývák). Teď ale zůstane do rána stejná, nesežraná, asi mají respekt vylézat do prostoru (i v noci). Víc krmit nechci, Ramirezky jsou docela háklivé na čistou vodu. Kopřivu (rostlinné krmení) dávat nechci, chci aby žraly řasy. Ale krevety vypadají jinak spokojeně, tak jim nejspíš stačí co najdou.

Ty šneky fakt cíleně loví (popisovala to i moje ČB kolegyně). Normálně si ho vezme do panožek, pár minut do něj hrabou a pak odhodí prázdnou ulitku. Ale takto zvládnou jen maličké, na větší (nad 0,5 cm) to nezkoušejí. Já měl dlouho akvárko bez ryb, takže se mi šneci docela přemnožili. Ale jak jsem nasadil krevety, začali šneci rapidně ubývat. Jó, když není nic lepšího, je dobrý i šnek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 14:53 R Muž Anthrax [4762] Re: ZDRI
U mě japoniky berou pancerničkům tablety se spirulinou a odplavou s ní do houští. Takže já mám taky spíš opačný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 14:38 Muž LukšaNM [309] Re: ZDRI
Jej tak to u mě je to spíš naopak, když si japonika sedne na kostku sušených nitěnek, tak kolem ní neonky krouží obloukem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 14:33 Muž MirekSazava [71] Re: ZDRI
Dej jim treba sparenou koprivu. Te si vetsinou ryby nevsimaji.
Pripadne je krm na noc nebo jim dej krmivo do nejakeho husteho porostu, kam se ryby nedostanou. Dobre je take ryby predtim nakrmit. Japonky se daji krasne naucit na krmeni z ruky :-)

Ze by mi nekdy zraly sneky jsem si nevsiml. Odchov je strasne slozity. Kdyby se to nekomu darilo, bude z nej milionar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:49 Muž ZDRI [1415]
Dotaz - jak krmíte Japoniky ve velké nádrži, kde jsou společně s rybami? U mě nemají vůbec šanci se dostat ke krmení. Krmím málo a vše bleskově vyluxují ryby. Nebo je také vůbec nekrmíte a stačí jim řasy/zbytky rostlin?

Také Vám Japoniky loví malé šneky? Pozoroval jsem, jak je natvrdo vytahují z ulit coze .
Byl jsem zvyklý, že mi šneky decimují cichlidy, ale Remirezky ani Apistogramy si jich nevšímají, zato krevetky ano. Ale pořád tam nějací větší jsou, takže rovnováha je snad nastolena ...

Nepodařilo se zde někomu z fóra v poslední době odchovat mladé? Mám samičky krásně "nasypané" vajíčky a je mi líto je nechat napospas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 18:27 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pavligin66
Čím je starší, tím řídčeji, ale ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 18:00 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
tento druh sa zvlieka celí svoj život?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 22:39 Muž Jifi [675] Re: Lesha
Tak napiš, jak jsi uspěl :-)
Tyhle krevety nosí vajíčka pořád dokola, akvárko mám furt plné larev :-D
Ale ty larvy po pár dnech ve sladké vodě hynou.
Zatím neznám nikoho, kdo by je nějak efektivně odchoval.
Pár odchovů bylo, ale co se týká počtů, nic moc a bylo to hodně náročné.
Držím palce :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17228-caridina-multidentata-japonica-chov-odchov