Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zastřižení a úprava rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zastřižení a úprava rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 15:41 dzizr76 – vodní tráva
zdravim!...v akvariu mi roste vodní tráva až po hladinu, kde si lehá, je lepší ji zastřihnout do výšky hladiny, či ji může nechat volně, ať si roste? ...děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jakub
Co má odísť, odíde.
EDIT: Mně pravidelně R. wallichii odejde i bez zastřihování... :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:27 Jakub – Rotala Wallichii
Zdravím,
Mám rastlinku Rotala Wallichii a chcel by som ju trochu zastrihnúť len som od niekoho čítal že ju prestrihal a odišla celá :o/ ako tomu predísť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:51 Muž domik101 [17] - Živorodky
chci se zeptat mam na rostlinkach jakoby chlupy to je toje to jakyby ,,spinavy?'' nebo neco jineho? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 14:11 Žena Kerze [14]
Děkuji, místa zatím dost - někam je upíchnu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 13:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kerze
Záleží na tom, kolik máte v akva místa. Pokud dostatek, pak můžete kytku rozpůlit, spodní část nechat, (ona obvykle obroste), a vrchní část zasadit. Pokud je v akva málo místa, obvykle se spodní část odstraňuje a na její místo se sadí vrchní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 13:32 Žena Kerze [14]
Jak se zkracuje Alternanthea ? V obou akváriích mi tyhle rostliny už dávno přesrostly nad hladinu, takže plavou. Když je zkrátím shora, tak odstřihnu tu nejkrásnější rudou rozvětvenou část . Neměla bych je zkrátit spíš odspoda, tam kde se jim dělají kořínky a znovu zasadit? Nebo po ustřihnutí "hlavy" to doroste a zčervená ? Snad to není moc debilní dotaz... stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 08:43 pouluss
Tak jsem se střihem ještě počkal, ale určitě na něj dojde. ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:38 pouluss – Sagittaria platyphylla
Po přečtení předchozího beru nůžky a jdu na to. potlesk
Ve středu jsem obdržel rostlinky z Aqua Daho a tato zde byla přibalena jako dárek zdarma, při sázení jsem všechny rostlinky vybalil a než jsem je zasázel tak mi Sagitt. Platyp. lehce stydim naschla a některé listy zasychají (tak by snesla zástřich, navíc je do mého 54l akva velká teď tam spíš ruší, ale zase si říkám na začátek čím víc rostlin tím lépe a uvidíme co se z ní vyklube, aby se nestala nakonec oblíbencem. V noci až bude čas udělám foto osázení ze zástřihem. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2010 23:12 Muž PetrS [4]
S tou asi nic neudelas. Jestli nejsou listy stejne dlouhe, tak ty delsi otrhej a nech si jen ty kratsi.

Egerie udela koreny do tydne! Je to takovy "plevel".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 23:07 Muž melvilko [4]
fuha to všetci tak robite to znie docela pracne :-D nevadi ale aspon konečne viem ako sa to ma asi robiť že :) ďakujem a s takou vallisneriou sa neda niečo robiť ? lebo moja je dlha cca 70-80 cm a to je už dosť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 23:05 Muž PetrS [4]
jj. Presne tak. Nejlepe za rozvetvenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 23:01 Muž melvilko [4]
ako zospodu to ju mam vysadiť skratiť a zase nanovo posadiť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:59 Muž PetrS [4]
Ahoj. Egerii urcite zkratit muzes,ale zespoda.
Vallisnerii urcite ne. Potom ty listi Ti uhnijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:53 Muž melvilko [4] – dlhe rastliny
dobrý večer chcel by som vas poprosiť o rady nazory a tipy čo robite s dlhymi typmi rastlin ako napriklad egeria najas-densa vallisneria a podobne smiem ich strihať alebo ako dakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 16:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Cenda
To, z čeho vám vyroste nová rostlinka, není květ, ale vegetativní výhon. Jestli ho odstřihnout nebo ponechat, to záleží na vás. Pokud nechcete, aby se kytka takto množila a šířila po akva, pak výhon odstřihněte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 10:26 Cenda
Dobrý den, mě by zajímalo kvete mi sagittaria subulata jeslti je možné ji nechat kvést dál a dál vždy se mi udělá květ a z toho vyroste další odnož a kvete to dál nebo to nějak zastřihnout nebo to nevadí ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 23:26 Muž Lada2 [11] – Re: Farrael
nuzky z manikury??jak to vypada?? ze by ty co mne kuli nim manzelka porad nadava tone ze kdykoli je hleda lezi za akvariem??:-)))))))))nestriha se s nimi dobre jen sagitarka ale asi uplne vsechno:-)))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 22:34 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Lada2
No teď už to fotit nebudu. Jako neber to jako ostříhání, alá sekačka, ale ty dlouhé listy co jsou moc dlouhé, prostě ušmiknu mám na to čestné nůžky z manikůry. Jsou rovné tak se s nima hezky stříhá. Jinak se ten list dá i vyškubnout přímo od rostlinky, ale ne odevšech to . jde. Spíš je stříhám. Tady je prezentace toho akvárka.
www.akvarko.cz/…
Momentálně je trochu víc zarostlé. Ale trávníček je upravenější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:41 Muž Lada2 [11] – Re: Farrael
tak dam na tebe a na kousku to risknu nemas nekde foto jak to vypada po ostrihani??
:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:01 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: arnošt
Zcela nesouhlasim ;-) Nevim jak ostatní sagittarie, ale subulata určitě ne. Tý listy po zkrácení neuhnijou. Mám ve svém gupkariu trávník z ní po prakticky 85% dna možná i 90% pomalu a jistě, asi budu muset zase nějaké rostlinky vykopat. A v životě jsem neviděl, že by ty listy co ostříhám jí uhnily, ani omylem ne. Sem tam nějakej odejde jednou za uherskej měsíc na stáří. Ale určitě ne na ustřihnutí, protože kdyby ne, tak už ji nemám. Stříhám ji co tejden, abych ji udržel tak vysokou jak chci a ty listy, které divočí nebyly tak dlouhé. Spíš jsem se naopak setkal s tím, že zastřihnuté listy ještě poporostou. Naopak bych řekl, že je to spíš nezničitelná rostlinka. Která roste i bez hnojiva uplně úžasně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 19:54 Muž Lada2 [11] – Re: ustavprochore
nekdy ma i ten prerostlej koberecek neco do sebe potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 19:10 Žena ustavprochore [567] – Re: vaclav
Mně právě že rostla pomalu, tak jsem jí chtěla trochu pomoct, no... Když bude nejhůř, taky jí dám někomu do většího akva, zatím mám prostě trochu přerostlej kobereček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
Mě sagittaria roste malá když má hodně světla a když je ve stínu tak roste nejvíc. Třeba už to máš moc hustý. A s tou pistii jsem někde myslím četla ze se má dát zazimovat na čas do chladnější vody, ale to nevím jistě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:28 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Me sagitaria rostla od zacatku hned vysoko, pres 20 cm. Pricitam to nizsimu osvetleni, proste se tahne za svetlem. Obcas jsem nejdelsi listy zkracoval a rostiny to ustaly bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:27 Muž MarcoKing [32] - Tetry
To me se zblaznila hned kdyz jsem ji privez z akvaristiky..nevim ceho to je znamka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:26 Muž Lada2 [11] – Re: vaclav
spis mam nakej problem s pisii je pekna roste jak o zivot ale dneska jsem zjistil je ji nektere listky zacinaji jakoby sklovatet cim to?? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:22 Usine – Re: ustavprochore
Sagittaria subulata sice roste ze začátku rychle a je nízká, časem ale začne růst do poměrně velké délky. Já takové rostliny prostě odstraňuji.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:21 Muž Lada2 [11] – Re: ustavprochore
tak asi v CB blazni vsechny.Jo asi o ne moc pecujeme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:31 Žena ustavprochore [567] – Re: vóťa87
Mně se zbláznila, když jsem se zbláznila já a podstrojila jí kuličkovým hnojivem na bázi jílu. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:27 Muž Lada2 [11] – Re: vóťa87
tak ji necham blaznit a je to:-))Kdybych chtel vyndat jen ten kousek rozhrabal bych vsechno jak je to husty.Protrhal jsem dneska Ehinodory a sagitarie a cryptocoryny a zas je tam trosku mista navic sem ostrihal listy z anubiasu napadeny ruduchou a akva pekne proridlo potlesk Do filtru jsem dal Phosex tak snad to s ni trosku zacvici tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 15:18 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Sagitarie hází dlouhé listy dost často v okamžiku, kdy trávník či trs moc zhoustne a sama sobě si tak tím vlastně konkuruje...Ale někdy se prostě jen takhle zblázní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 14:50 Muž arnošt [37] - Rostliny
tak odstřihni šlahouny - dceřiné rostlinky tam nech a velkou přesaď dozadu nebo na stranu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 14:45 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
dik za ardu.ale prave spis je mi divny ze vyrostla ta materska ze ktery sou vsechny ostatni:-)))Tak se asi smirim s tim ze je vyssi skoda ze je to u predni steny akva ale dost vrohu u korenu njn prirode neporucis:-)nebo ji zkusim zatlouct tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 14:10 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
stříhání nesnáší - uhnije celý list a může to zahubit i celou rostlinku - že ti jedna vyrostla víc bude spíš znamenat, že si tam měl zamíchanou jiný druh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 13:26 Muž Lada2 [11] – strihani sagittarie
nezkousel jste ji nekdo zkracovat???udelala mi v popredi pekny travnik ale nevim proc jedna z odnozi se zblaznila a vyhnala dlouhe listy cca 20cm tone .Kdyz je zakratim neuhnije??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:10 V – Re: Thomas29
Jak kdy. Mě třeba gigantea nějaký čas zastřihování v pohodě snášela a pak najednou odešla. Lepší je odstranit celý list a nechat mladší/kratší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 12:36 Thomas29
Ahoj.Zakládám nové akva a od kamaráda jsem dostal 2 kusy Vallisneria gigantea.Listy mají tak 120-150 cm dlouhé , ale nejsou moc vzhledné.Co se stane když je zkrátím tak na 50cm.Popřípadě jak , zaštípnutím nebo nůžkami?Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:35 Muž pancéřníček [168] – Re: paul
Pokud se nejedná o pro ryby jedovatou rostlinu,tak si s tím nedělej žádné starosti.Ze všech rostlinek vytéká po ustřižení její části tekutina různých odstínů,někdy víc,jindy skoro nic,je to normální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:19 paul
lobelka šarlatová nějak se mi to nezdá když ustříhhnu list tak teče taková průhledná tekutina :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: paul
Co to je za rostlinu. Z vodních by nic divného téct nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:58 paul
chci se zeptat když ustřihnu list z rostliny tak z ní teče taková divná tekutina nvíte někdo co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 09:25 Muž Honz [7] - Tetry
dík za všechno já to nějak teda udělám ale stejně moc děkuju za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 09:07 Muž Honz [7] - Tetry
ale ona má listy a pár lístečků se zlomilo nebo uhinolo ona že se rozmnožuje sem rád ale ty listy jsou nějaký zlomený :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 08:58 Muž Honz [7] - Tetry
latinsky "Sagittaria platyphylla"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 08:57 R Muž Silent [5949] – Re: Honz
Navíc podle fotky tvé nádrže ten Echinodorus není Echinodorus, ale kryptokoryna kalatkolistá rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 08:56 R Muž romant [27987] – Re: Honz
Já bych se zaměřil v atlasu rostlin na odstaveček kde se píše o množení rostlin. Některé vytváří další rostlinku, tím, že vyženou další šlahoun ve dně aten jednoduše přerušíš(např. Valisnerky). Některý se množí dělením samotný rostliny, nebo další roetlinky vyrůstají na listech matečních rostlin, např.(kapradiny Microsorium). Těch možností je docela dost, vrátil bych se do atlasu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 08:54 Muž Yirka [9126] – Re: Honz
Všechny tři rostliny které máš v nádrži mají rozmnožování uvedené v popisu v atlasu, včetně toho Echinodoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 08:53 Muž Honz [7] - Tetry
jenom k šípatce širolisté :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 08:50 Muž Honz [7] - Tetry
a k mím rostlinám něco nevíš :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13595x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/172-zastrizeni-a-uprava-rostlin?od=237