Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Boehlkea fredcochui (tetra modrá) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Boehlkea fredcochui (tetra modrá) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 11:49 Maq Re: Emerelle
Aby to zůstalo přátelské a spokojené akvárium, už bych tam nic nepřidával. Už tak je pozoruhodné, že v tom objemu máš dva páry ramirezek a nemáš potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 07:24 R Muž afc1886 [14655] Re: Emerelle
Neonky červene ani tetry modré do tvého objemu nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 23:33 Emerelle – Neonky cervene nebo tetry modre?
Dobry den, mam nadrz 57l a dva pary ramirezek. Chtela bych jeste pridat neonky cervene nebo tetry modre. Poradite mi, co by bylo vhodnejsi a v jakem poctu, aby to zustalo pratelske a spokojene akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 22:11 Žena baletka [624] Re: ViktorX
Sice nevím, cos mi tím článkem chtěl říci, ale nevadí. Moje modré tetry spí asi málo. Ale to je každopádně fuk, protože to zbarvení jedné ryby nepocházelo od spánku. Dnes jsem ji znovu našla a odlovila, protože je na tom evidentně z nějakého důvodu špatně. Barva skoro černobílá, zrychleně dýchá a já nevím proč. Mám ji v karanténě, ale nevím, zda bych jí to radši neměla zkrátit. Zejména proto, že nikdo se neozval s žádnou radou.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:04 Muž ViktorX [474] Re: baletka
Když tak lítaly, asi zrovna "nespaly", třeba to mají jen jinak načasované...
rybicky.net/clanky/461-morfologie-ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 22:32 Žena baletka [624] Re: Honzzin
Fotku jsem nestihla udělat. Řekla jsem si, že nějakou hodinu počkám, jestli se to nezmění, vyfotím ji. Pak už jsem ji prostě nenašla. Nahnilá určitě nebyla, ale nevěděla jsem, jak to popsat :-) Pokud by se to ještě jednou objevilo, pokusím se ji odlovit a šouponout do karantény. Ale v těch 400 zarostlých litrech... ufff...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 22:27 Žena baletka [624] Re: ViktorX
Mi to taky přišlo zajímavé. Když jsem odlovovala samce Ramirezy, musela jsem to nakonec udělat tak, že jsem ho nechala usnout, a pak ulovila. Neonky všechny plavaly hlavou dolů, úplně odbarvené, ale fredcochui zůstaly vybarvené a byly i dost aktivní, pořád rychle plavaly. Je to tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 19:54 Muž ViktorX [474] Re: baletka
To by mně teda zajímalo, když se mi v noci odbarvují oboje Tetry, čekal jsem, že to budou dělat i ostatní a Modré teda ne? Ty Královské - superblue se taky docela nahánějí, ale při sprintech se mi žádná ještě neodbarvila :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 19:46 Muž Honzzin [0] Re: baletka
Ono se to bez fotky určuje dost blbě :-D Ale jestli vypadala jako nahnilá, tak bych si na ní dal pozor a přinejhorším ji poslal tobogánem :-D Aby ti nenakazila ostatní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 19:41 Žena baletka [624] Re: Honzzin
Mě už to taky napadlo. Ony se honí pořád. A parmičky se mi taky odbarvují, když se nahánějí. Ale u modrých jsem to viděla poprvé, ony se neodbarvují ani na noc. A ta ryba fakt vypadala jako.. nahnilá :-D i když žila, že jo. Tak mě to trochu polekalo. Budu ji každopádně ještě sledovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 19:38 Muž Honzzin [0] Re: baletka
Je taky možné, že byla ve stresu nebo že ji honily ostatní ryby :-) Podobné odbarvení vídám třeba u parmiček černopruhých – když se honí, tak vždycky změní barvu, takže mají těla úplně stříbrná :-) Možná to bude podobný případ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 19:27 Muž ViktorX [474] Re: baletka
Třeba se jen nestihla obarvit :-). Měl jsem malou otravu v nádrži a po restartu jsem si jich asi více všímal, a ráno než se rozsvítí jsou všechny (kromně pancíků) odbarvené, prý je to normální. Neonky i tetry královské - superblue, ty jsou řekl bych hezčí varianta k neonce modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 18:38 Žena baletka [624]
Kdo tady má zkušenosti s tetrou modrou, co může znamenat odbarvení jedince? Dnes jsem zaregistrovala jednu z hejna jakoby úplně odbarvenou, hřbet úplně doběla... myslela jsem, že bude po ní, ale zdá se, jako by se barva vrátila, protože po asi hodině ji nemůžu najít. Přesto by mě zajímalo, o co jde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 13:06 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
:-) Nejde ani tak o informace v atlasech, jako o komentáře tady i jinde. Ale dala jsem jim šanci a jsem tomu ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Jsem rád, že i bez mého přispění jste přišla na to, že ne všechny informace některých atlasů je nutné brát za bernou minci... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:44 Žena baletka [624]
Jen tak na okraj pro zájemce o toto téma... hejno modrých teter nakonec mám, nejprve byly ve stovce, teď už přestěhovány do 480l. Problémy nedělaly ani v malém akva a že měly hodně společníků, teď ve velkém jsou určitě spokojenější a já musím říci, že jejich krása je na první pohled nenápadná, ale při trošičce pozornosti jsou opravdu nádherné. Jsem za ně ráda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 22:59 Žena baletka [624] Re: angakok
Díky. Já si tady taky čtu v atlasech apod. dost důrazné informace o jejich agresivitě. Někde se píše, že okusují ploutve, jinde zase, že prohánějí stejně velké druhy.. tak do nich asi nepůjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 22:31 angakok Re: baletka
No já teda nevím měl jsem je s gavůnama v 250 L a můžu říci že je a tetry měděné už zkoušet nebudu. Barva hezká,ale nenechaly na pokoji ani gavůny pořád všechny ryby i sebe mezi sebou okusovali, hnusnej zvyk a kdo měl pořád hlídat jestli někde něco neplesniví. Ohledně mně už nikdy, šli hadohlavcum ti je spolkli bez kousání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 22:09 Žena baletka [624] Re: romant
Aha... tak jsem to špatně pochopila. OK. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:17 R Muž romant [27982] Re: baletka
Já osobně bych to nedělal. Dával bych je do dvojnásobnýho objemu, těch 100 litrů je hrana, jsou to plavci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:10 Žena baletka [624] Re: romant
Takže moje nádrž cca 104L čistý objem, hejno 10ks - můžu zvětšit třeba na 15, kdyby bylo třeba - a jsem v cajku, jo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2012 17:02 R Muž romant [27982] Re: baletka
Když je malá parta v "menší" nádrži, tak se nudí a dělají různou neplechu ostatním zvláštěpak dlouhoploutvým spoluobyvatelům, proto je dobrý mít řádný hejno v odpovídající nádrži, aby se zabývaly samy sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 16:33 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Děkuji. Můžu se ještě zeptat, proč se tedy píše, že v menším počtu mohou být nebezpečné? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 16:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 15:58 Žena baletka [624]
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na snášenlivost tetry modré. Zde v atlase stojí, že může být nebezpečná pro dlouhoploutvé ryby, jinde se zase tvrdí, že není problematická. Mám akva 104L čistého objemu, mám tam dania a bojovnici, zatím ještě červené neonky, ale ty půjdou pryč. Místo nich jsem chtěla cca 10 modrých teter. Budou ohrožovat bojovnici? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 21:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Labyrintka
Není to nedůležité ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:43 Žena Labyrintka [0] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Tu jsem neměřila ... asi bych měla začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 18:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Labyrintka
Tvrdost vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:38 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky – Boehlkea fredcochui/ tetra modrá
Ahoj ;-) chci rozmnožit Boehlkea fredcochui/tetry modré, ale nikde na internetu se nic nedočtete. Zkoušela jsem klasiku. 6l akva 26°C ph cca 7. Ph jsem zvolila podle jejich tolerance. Každopádně je to již 3 dny a říkaj, že takhle by to nešlo. Prosím vás máte s jejich odchov někdo nějaké zkušenosti? Určitě něco dělám špatně. Kdo ví co? :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 947x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17184-boehlkea-fredcochui-tetra-modra-chov