Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera baktopur direct

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Sera baktopur direct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 20:26 Wichaela Re: romant
Všechno mám, děkuji moc :) (psala jsem i přímo lidem od Sery a ti mi napsali, že jí tam mám rovnou přendat do hlavního. Decánko mazec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 15:44 R Muž romant [27987] Re: Wichaela
Rozhodně bych nedával bezprostředně po léčbě hned do původního akvária. V léčebném bych několikrát po sobě vyměnil polovinu vody a rybu i nadále sledoval. Do té vypláchnuté vody je rozumné přidat nějaký podpůrný prostředek jako jsou třeba listy mandlovníku mořského, olšové šištičky a nebo třeba komerčně vyráběný Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 23:46 Wichaela
Já to sem napíšu, jak jsem počítala dávkování na nějakých 8 litrů, aby to bylo přesně. Třeba to časem někomu pomůže:
1 tableta....50 litrů, takže na 8 litrů: 8*1/50=0,16 tablety.

Jelikož nemám sakra přesné váhy a mám kýbl max 8L, tak jsem udělala roztok 10x silnější koncentace, který jsem pak rozředila:
1 tableta .... 5 litrů, takže 0,16 tablety je v 0,8 litrech (desetina původnícho potřebného objemu). Vzala jsem těch 0,8 L, přidala jsem 7,2 L čisté vody a mám to.

A pokud je to špatně, tak mi to někdo opraví. Ale rybák se mi v tom akorát koupe...

Ale přeci jen mám dotaz:
Jsem u konce třídnní léčby a přemýšlím, jak postupovat dále. Momentálně ho mám v léčebném akvárku a ráda bych ho vrátila do hlavního akvárka. Mohu ho odlovit a vrátit rovnou zpět do hlavního akvárka (je tam sám se šneky)? Nebo mám postupně přidávat vodu z hlavnho akvárka do léčebného, aby to pro něj nebyl šok z rozdílných podstat tekutin,v kterých plave?
Děkuji moc za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2015 17:27 R Muž romant [27987] Re: Mahony69
Teplota je důležitá, čím vyšší tím lepší, léčbu provádět klidně při teplotě kolem 30 st. Jakmile dáš skaláru do nějakejch pkojovejch 19-20 st. jenom se její stav zhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 16:05 Muž Mahony69 [3] – Teplota vody
Fotka k příspěvku Môžem liečiť týmto liecivom aj v 10l kybli? Píšu 1 tabletu na 50l to znamená že 1/5 tablety do 10l? A oplatí sa mi vôbec zahájiť liečbu keď nemám náhradné topitko? Nemám totiž ako udržiavať teplotu vody. Chcem liečiť skalara, má vypukle brucho a oči a chová sa apaticky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 06:59 R Muž romant [27987] Re: Egy311
Ten Aquatan klidně do čerstvě natočený vody přicmrndni. Ten reset je zde myšleno obnova biologický rovnováhy, podpora bakteriotvorby, což je po použití bactopuru třeba, není-li léčeno v oné separé nádrži, takže když ten direct nepoužiješ ve společenským, tak Tě reset nečeká, jenom bude dobrý více měnit vodu a můžeš prostředí vylepšit třeba tím výluhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 00:19 Egy311 Re: Silent
No ono to vypadá čisté, ale je to velké. Ale nrmálně žere, plave, dovádí. A pomůže tomu i ten Aquatan?

A jak se dělá ta obnova celého akva? Ten reset? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2013 23:53 R Muž Silent [5949] Re: Egy311
Pokud jde jen o čistou ránu bez zánětu nebo plísně tak bych baktopur nepoužíval. Tento přípravek je vlastně antibiotikum které by se nemělo používat preventivně. Na zhojení rány je nejlepší čistá voda bez dusíkatých látek a pro podporu hojení je dobré použít nějaký komerční rašelinový výluh nebo listy mandlovníku mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:43 Egy311 Re: romant
No když už tě tu mám, jak vlastně probíhá obnova akvária, nebo ten reset jak tomu říkáte? Co se musí dělat?
Nikdy sem to neslyšela, tak moc díky za vysvětlení :-)

A takže ten baktopur na tu ránu může teda být, jo? Radši se ptám ještě raz pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:44 R Muž romant [27987] Re: Egy311
Když už ten Bactopur, tak do jiný nádrže, jak jsem psal třeba do flašky od okurek se vzduchováním a léčit tam. Kvůli jedný rybě nestojí za to mít rozvrácenou celou nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:42 Egy311 Re: romant
To je v pohodě, nic se nestalo :-D. Tak hold baktopur hodím do šuplete, vyhozené peníze, ale nevadí. Hlavně když udělám to, co je lepší pro rybičky.

A kdybych tam hodila ten baktopur a pak vyměnila po 3 dnech tu půlku vody a nalila ten aquatan, tak by to nepomohlo? Když už sem ho dneska koupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:28 R Muž romant [27987] Re: Egy311
Tak to se omlouvám, že jsem Tě hned vyplísnil. stydim Určitě ta eSHa 2000 bude na rány vhodnější a netřeba se bát následků na rovnováhu v akváriu, dávkování dle návodu k použití. Do doby než bude eSHa aplikována denní výměny vody, ale o tom už jsem Ti včera v jiným vlákně psal. :-)
Polovinu té lahvičky na Tvoje akvo, ale spíš je to dávkování u nově zakládaných akvárií, aby se urychlil záběh a mohla tam jít rychleji rybí osádka, takže bych to dávkování klidně ještě ponížil na 1/3 té lahvičky, když už bych ho použil. Několik hodin vytemperovaná(odstátá) voda, třeba i natočená přes sprchu nebude onu "vodičku" potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:25 Egy311 Re: romant
Já to tam ještě nedávala, jen se ptám předem právě. Možná bych něco našla, ale nemám do toho vzduchování, nic :-(
Nebo je lepší ta eSha 2000 přeci jen?
Ale u té nevím, jak se dávkuje a co pak.
Jooo a když už píšu, tak jak mam dávkovat sera aquatan? Mám tu 50 ml lahvičku na 200l. Ale já mam jen 100 l a nějak tomu dávkování nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:58 R Muž romant [27987] Re: Egy311
Škoda že jsi toho čichavce nedala do jiný, byť třeba větší flašky. Takhle jsi si dost podrthla biologickou rovnováhu v akváriu, neb ten direct Ti vymlátil nitrifikační bakterie, takže restart akva tě nemine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:46 Egy311 – Léčení otevřených ran
Je Sera bactopur direct vhodná k léčbě otevřených ran rybek? K jejich dezinfekci a zahojení? Nebo ne.
Ale musela bych to dát do společnho akvária i k ostatním rybkám, protože jiné akvo nemám. Neublíží to těm zdravím?

Jde opravdu jen o ránu, ne o nemoc ani plíseň.

Děkuji předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:49 R Muž romant [27987] Re: attynka
Pokud ryba potravu přijímá, tak není důvod proč lehce nekrmit, jinak to považuji za kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:47 Muž kortezhugo [983] Re: attynka
krmit par dni ani nie je potrebne...
ono stejne im pri tej chemii ani moc nebude chutit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:44 Žena attynka [0] Re: romant
a ještě dotázek,při léčbě krmit nebo nekrmit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:44 Muž kortezhugo [983] Re: romant
a ked ide to to ze v com?
tak velakrat postacuje aj 10L vedro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2011 11:35 R Muž romant [27987] Re: attynka
Pokud je to možný, tak bych léčbu prováděl v jiném než společenském akváriu z důvodu likvidace nitrifikačních bakterií tím preparátem a proto se také doporučuje to silné vzduchování při použití. Světlo bych nezhasínal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:30 Žena attynka [0] – léčba baktopurem direct
Prosím o radu,při léčbě zhasnout a zvýšit teplotu nebo ne.V návodu to nepíšou,ale v některé diskusi to doporučují.Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 679x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17147-sera-baktopur-direct?od=1