Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká hladina NO2

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Vysoká hladina NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 06:04 Muž VitaValke [8] - Malawi – filtr
filtr chci nějak pořešit tady na foru, ale jinde ať to tu neni tolik OT :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: michalt
Mám závesný filter a v ňom tkzv. drátenky na riad, plastové. Kúpil som zelené a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: cezarmilan
To je těžké. Jestli se komora nacpe jemnějším biomolitanem, ucpává se a pak to může téct i mimo akvária. Já jsem komoru naplnil keramickými kroužky a funguje to. Když samostatně čistím jen ten nasávací molitan a samostatně jen tu keramiku v komůrce, testy mi ukazují, že nitrifikují obě části a společně to funguje. Ale je to spíš na dobré slovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: michalt
No ale potom ten vrch stráca význam, samozrejme nemyslím cirkuláciu vody. Čo trebars použiť iný biomolitán?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VitaValke
Zkusil bych akvacit , adekvátní bude stát pajcku a je krapet řidší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 21:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: cezarmilan
OT: Nemusí, ale u těchto filtrů s malou komůrkou je to jediný způsob, jak uspokojivě zvýšit objem filtrační hmoty. Já jsem to taky tak vyřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:36 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: Priest
počítám s tím, do dna sem raději moc nehrabal a bral jsem to jen povrchově, přemejšlim o nějaký čerpací hlavě a bioakvacitu, tohle je jen průtokáč s filtrem velikosti houbičky na nádobí, tak jsem aspoň na sací trubku nasadil molitanovou kostku zřejmě z bublifuku, jenže je hrozně jemný a za týden už hodně ztrácí na tahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: VitaValke
Odfotené a upravené je to správne, pri zhode farieb by to bolo zhodné aj na fotke. Výrobca mal dať tlačiť tie vzorkovníky na kalibrovanom stroji a presne to doladiť, aby to zodpovedalo meranej vzorke. Je to síce drahšie, ale zase pri cene samotných chemikálií to nie je prekážka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VitaValke
On musí byť ten molitán na nasávaní toho filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:26 Muž Priest [325] - CichlidyRe: VitaValke
Po vyprání molitanu se Ti pravděpodobně hladina NO2 ještě zvýší.Než jej v dostatečné míře opět osadí nitrifikační bakterie budeš muset tu vodu poctivě denně měnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:18 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: patamatix
Fotka k příspěvku voda je vyměněná z 1/3 a zítra NO2 zkontroluju raději znova, špatně byl asi filtr, je dost naprd, už sotva táhnul tak jsem molitany vymáchnul v kyblíku a zas to frčí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2014 20:59 Muž Priest [325] - CichlidyRe: VitaValke
Dej si pozor,protože naměřená hodnota se může velmi rychle změnit k horšímu.Je to jasný signál k okamžité výměně vody a dalších po ní následujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 20:49 Muž patamatix [408] Re: VitaValke
U testu od Rataje při tomto zbarvení,již zpozorním,sice je to dle výrobce v pořádku,ale já pokud to není čisté jsem nespokojen.Teď jsem měl stejný odstín,dle mě je to cca 0,05 mg/l,není to na paniku,ale každopádně měním vodu a za dva dny kontrola a pak se podle toho zařídím.A k tomu testu- je to dle mých měření ještě dobrý test,měl jsem ještě od Dajany a ten měl nejnižší zjistitelnou hodnotu 0,5 mg/l zatímco Rataj má 0,1 mg/l ,takže od Dajany jsem měl pořád vše ok,ale u Rataje už ne. ano Každopádně výměna vody a mrkni zda není něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VitaValke
Výmena vody to upraví na želanú hodnotu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:40 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: cezarmilan
na denním světle by tolik snad záležet nemělo, právě proto jsem v pc upravoval vyvážení bílé na bílou část stupnice kapátkem, aby se různý zdroj světla eliminoval a bílá bílá byla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:37 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: zervan
výroba leden 2014
jinak koukám do návodu a u NO2 barvu nepíšou ale u NO3 uvádí: "do 5ti minut fialové zbarvení porovnáme se stupnicí..." stupnice je u NO3 barevně stejná jako NO2 a s fialovou nemá nic společnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:35 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ináč to vyzerá na foto, ináč pri svetle a ináč pri dennom svetle pri okne. Tu sa nedá posúdiť, že výrobca niečo pokazil. U NO2 je najlepšie keď je testovaná voda číra, no i slabunký nádych ružovej nieje pohroma.
Napísal by som ako radu to isté, čo romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: VitaValke
Pripadá mi divné, že by výrobca dodal tak nepresne farebne skalibrovaný vzorkovník, s tým som sa ešte nestretol (ale používam len JBL a Sera testy). Nie je ten test starý alebo vadný? Asi sa musí vyjadriť niekto, kto má práve tento test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:19 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
Tak ideál je nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:17 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: romant
díky, tak hlavně že to neni nic tragickýho když se to takhle divně barví, vytáhnul jsem 1/3 vody a uz dopouštim čistou, vyplách jsem i molitany, poslední dva dny to už hůř táhlo, dno jsem vzal raději jen povrchově a plovoucí kytky co jsem chtěl zredukovat tak s nima raději ještě chvilku počkám :)

jaký by ten test měl mít správně barvu? světle fialový nebo se vůbec neobarví když tam nic nebude?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:56 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
No, napsal bych to asi tak, že to bude lehce zvýšený a častější výměnou vody se nic nezkazí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:53 Muž VitaValke [8] - Malawi – Rataj NO2 test
Fotka k příspěvku prosím o pomoc s určením testu, stupnice je do růžova a test jde spíš do fialova, takže vůbec netuším jak na tom jsem, test je NO2 od Rataje

Fotka je vyvážená na bílou v PC takže to barevně odpovídá

Rybky ani krevetky nevykazují žádné příznaky problémů, jen jedna Endlerka má po krmení zvýšené dýchání ale to už má delší dobu, má to za pár do porodu tak jestli to není i tím

díky předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2014 15:50 R Muž romant [27987] Re: Motýl
To je velmi trefně formulováno. Nový akvo se musí nejdříve tak nějak normálně ostařit, zašpinit a začít produkovat ty správný nitrifikační bakterie a proto se používání těch jmenovaných přípravků spíš než do začátku uplatní v tom běhu akvária, kde se něco zvrtne a je třeba okamžitýho popostrčení tím správným směrem. ;-) Jinak jednou jsem akvo startoval brutálně a to jeden den toxivec a druhej den nitrivec, dva dny nic, potom ryby a týden denních výměn vody. Úhyn nula. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 15:42 Muž Motýl [145] - Cichlidy
Co mě vyšlo, to mě vyšlo. Bylo to jen z hecu, když tam výrobci hrdě píší, že druhý den po nalití do nově zřízeného akva můžeme vypustit ryby. Tak že nedělejte to. :-)
V novém akva žijí trochu jiné kolonie bakterií, jak v akvárku zaběhlém, proto tam můžou některé z přípravků fungovat při nějakém úletu lépe. Mě šlo o nové akva a tam opravdu zabral jen safe start.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2014 12:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jinak účinnosti Toxivecu můžu jen potvrdit. Mám ho trvale vedle akvária jako záchrannou brzdu. Bohužel jsem ho už musel jednou použít při kalamitě po šestihodinovém výpadku proudu. Výsledek byl poznat prakticky okamžitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 11:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Motýl
To je velice zajímavý a užitečný test.

Jen mě překvapuje, že Sera Nitrivec nesnížil koncentraci NO2. Pokud vím, obsahuje mletý zeolit, který by měl NO2 adsorbovat docela účinně "nebiologicky." Taky jsem jej jednou úspěšně použil v akváriu, do kterého přisly rybky dřív, než měly. Záběh filtru to však nijak neurychlilo, spíš naopak. Připisoval jsem to tomu, že ten zeolit eliminoval "potravu" pro nitrifikační bakterie.

S ostatními přípravky nemám žádnou zkušenost. Hezký den všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2014 22:19 Muž Motýl [145] - Cichlidy
Všechno srazí toxivec, ale to je jednorázovka.
Zkoušeno v nezaběhlém akvárku, v zaběhlém jako podpora možná fungují lépe, ale to jsem nezkoušel.
Takže v akvárku - týden po založení přidáno pár ryb, po několika dnech přidány další ryby a řádně krmeny. NH4-0,2mg; NO2-0,4mg (o přesnosti hodnot nemá cenu polemizovat, nejsou důležité). Vyměněna 1/3 vody, aplikován první přípravek. Druhý den byly hodnoty na stejné úrovni. Vyměněna 1/3 vody aplikován další přípravek, druhý den v akva stejné hodnoty a tak to šlo stejně se všemi. Až po nalití safe startu byly hodnoty druhý den méně jak poloviční, vyměněna 1/6 vody, nic neaplikováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:29 amrtin Re: Motýl
Mě nitrivec taky pomohl-ze dne na den shodil NO2 na nulu.A kdysi jsem někde četl laboratorní testy všech těchto přípravků a většina ty bakterie obsahovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:50 Muž patamatix [408] Re: romant
Jasně máš pravdu,chyba stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ono je potřeba ty bakterie něčím přikrmit, třeba nějakou špínou z ledabyle propláchnutýho dna, nebo přisypáním suchýho krmení, jenom bez ryb to po tom měsíci nedopadne po přidání taky moc dobře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:42 Muž patamatix [408] Re: Motýl
Nic nenastartuje akva líp,než měsíc nebo dva v klidu bez ryb :-) a je to zadara :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:41 R Muž romant [27987] Re: Motýl
Já mám s Nitrivecem pozitivní zkušenost a to ve směru snížení toho NO2, s bakteriema je to vošemetný u všech tebou jmenovaných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2014 20:37 Muž Motýl [145] - Cichlidy – pokus
Při zakládání "divočiny" jsem udělal menší pokus, jestli prodávané startovací baktérie opravdu startují. Koupil jsem přípravky od Tetry, Sery, JBL, Dennerle, Easy Life, Dajany. V nově zřízeném akva jsem zatopil pod kotlem a zkoušel, jak si přípravky poradí s prvním nástupem čpavku a dusitanů. Test dopadl ve všech případech stejně. Všechny tyhle rádoby startovací patoky vám filtr nenastartují. Neudělají totiž vůbec nic. Alespoň nic, co by šlo změřit běžně prodávanými kapkovými testy. Neobsahují baktérie, které by snížily jak obsah čpavku, tak obsah dusitanů. Takže všechny tyhle nitrát mínusy, nitriveky, denitrole, easy starty a biofiltry jsou při rozjíždění filtru na hovno, vlastně né, neb si s rybím hovnem neporadí. :-) Jen dvě věci dokázaly srazit čpavek a dusitany. Vyprání filtrační houby z jiného akva v novém akvárku a velmi dobře funguje Tetra Safe Start.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:30 R Muž romant [27987] Re: vendy
Tak to vychází na málo kyslíku jak pro bakterie, tak pro ryby. Nedostatečný čeření v kritický době ne zcela funkční nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2013 21:25 Muž patamatix [408]
Tak to je asi málo. Sic nemám ještě tolik zkušeností,ale ty filtry by měli jet paralerně nějaký čas. Myslím cca měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:17 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
ne kus za kus ne jen ten filtr byl na minimum a do nového filtru se dala nastříhaná hmota ze starého filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: vendy
Jak proběhla ta výměna filrů? Snad ne kus za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 21:06 Žena vendy [27] - Cichlidy – nový vnější filtr
Ahoj s mamkou jsme si pořídily stejný tip filtru u mě se nastavila pouze výpusť s hladinou tak aby čeřila voda a nejsou bublinky prostě jen tok vody. U mamky se na výpusť kvůli minimálnímu přístupu nasadila krátká rozstřikovací rampa na boční sklo. Voda se tedy hýbala ale asi málo. Ryby začaly více dýchat a pancíci otírat o různé kameny apod. Naměřila jsem po druhém dni vysoké hodnoty. Vodu jsme vyměnily a nasadily i bublinky. Po třech dnech umřely některé konga. Voda měla zase vysoké hodnoty. Opět výměna vody, sundání rozstř. rampy a daná pouze výpusť. Momentálně hodnotu hlídáme. Ryby nebyly krmeny od prvních špatných hodnot. Kde se stala chyba? Jakto že hodnoty letí po dvou dnech natolik nahoru? Myslíte, že je malý tok v akva? Na nasávající trubce byla polyr. hmota, aby se do filtru nedostávaly listy a filtr nezahníval, to určitě také tok zpomalil ten jsme již sundaly.U mě je vše v pořádku... Něco by se asi muselo udělat jinak :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 22:55 R Muž romant [27987] Re: Motýl
Jistě a právě proto vždycky raději doporučím to oddělený odkalování a čištění filtru, ale je to každýho věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 22:52 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: romant
To jo, ale ne každý má to oko trénované a přidáním pár tablet, nebo panáka tekutých, nic nepokazí, spíš naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2013 22:43 R Muž romant [27987] Re: Motýl
Když se to udělá s rozumem, tak ty bakterie není nutný dodávat, ale chce to mít trošku trénovaný oko akvaristovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 22:39 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: patamatix
Dá se odkalit dno a vyčistit filtr současně, jen pak musíš do akva dodat baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:26 Muž patamatix [408]
A filtr má sítko a tam by prošlo jedině nějaké čerstvé mimino.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:24 Muž patamatix [408]
Pod kořenem ne,když odkaluji tak kameny vytahuji i kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:21 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
šak říkám nečistit, jen se podívat dovnitř. už jsem viděl pár rybek nasátých ve filtru (nevím jestli máš předfiltr). Taky bych se zaměřil na dno. Nemůže se pod tím kořenem hromadit fetrit a zahnívat? Odsunout ho, prošťouchnout dno a odkalit to tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:17 Muž patamatix [408]
Nee tuto chybu už nedělám,kdysi dávno jo a taky mě to potrestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:15 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Nečistil jsi současně s tím odkalením dna i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:15 Muž patamatix [408]
Já bych se moc ve filtru nehrabal,většinou když jsem se v něm vrtal,tak se mě to vymstilo. A je to cca měsíc a půl co jsem ho čistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:14 Muž patamatix [408]
Právě,že dno jsem odkalil opravdu dokonale,většinou měním 70l(v doběproblému) což je u mě cca polovina vody. Toto jsem provedl cca 3 týdny zpět. Tak jsem si myslel,že jsem to přehnal z odkalením a tím odrovnal bakterie. A tak jsem měnil ještě jednou v týdnu navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:11 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Podíval bych se i do filtru. Pokud v něm nebude něco vyloženě hnít, tak bez proplachování vrátit (tam to ostatní rybky totiž nezlikvidují ;) )

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8229x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17144-vysoka-hladina-no2?od=235