Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara zlatá - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Akara zlatá - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 16:00 Mirek22266
Dobrý den. Já mám ve 300 litrech dva samce akary zlaté a plaché nejsou vůbec. Kolikrát dávám prst na sklo a neuteče. Pravda je, že každý samec si velice dominantně hlídá své území. Mám tam ještě dva samce akary hnědé, 6 skalár amazonských,dvě tetry siamensis a dva krunyrovce gibbiceps. Každá ryba si jede po svým, jen siamensis mají více respektu. Akary zlaté, pokud se spolu hádají, tak jsou překrásné, ty barvy, ty pruhy. Připadají mi jako pomalovaný náčelník indiánů. Hrají všemi barvami. Supr. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:02 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
byli lekavé během toho co tam to pozadí bylo. tak sem to odstranil a lekají se pořád. říkám - prvních asi 9 měsíců se nelekali bez pozadí. dal sem pozadí během toho se začali lekat (asi jednou za měsíc neuhlídám návštěvu, která na ně zaklepe) časově nějak tak když do akva praštilo vší silou jedno batole. sundal jsem měsíc na to pozadí a lekají se pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:15 R Muž romant [27982] Re: RAP
Jasně, četl jsem tam něco o černým pozadí atd. takže to akvo podle mě vypadá už jinak, le to musí tazatel přiznat barvu.
Edit: Aha, takže ono je to tak, že 30.11. bylo to černý pozadí zase odstraněno, takže ten stresík z prostředí je tady hodně pravděpodobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:13 RAP Re: romant
Částečně máš pravdu, ale hlavní příčina to není. Podle poslední fotky rybicky.net/fotogalerie.php… bych sázel na nedůvěru v okolní prostředí, málo rostlin, příliš světlé okolí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 17:19 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Je to na ně malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:57 Muž Pítik [14] - Amerika – lekavé akary
zdravím přátelé. mám dvě akary zlaté a myslím si že je to samec a samička. od léta mi povadají rostliny, ryby prodělali krupičku a v září jsem nalepil černé pozadí , které jsem v prosinci sundal. akvárium není velké ale není přerybněné. bydlíme v bytovce.

shruba od října jsou obě akary dost lekavé a přes den se shovávají za filtr a vyplouvají jen když jim hodím krmení a ještě opatrně. nevíte čím by to mohlo ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 17:11 RAP Re: Elffka
Podle mého tam zastoupení obou pohlaví je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 15:43 Žena Elffka [9] Re: RAP
Zkusila jsem je vyfotit: rybicky.net/nadrze/12449
Na fotkách jsou 3 různé ryby, další 2 se mi nepodařilo najít. Jde mi o to, jestli už by se v takovéto velikosti neměli párovat (když už se přetahují tlamkami, tak bych odhadovala, že už jsou dost staří i na námluvy:-)) Všechny rybky jsou si hodně podobné, cca 2 ryby zatím nemají žádnou skvrnu na hřbetní ploutvi, ostatní ji tam mají - to je tak jediný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 15:16 RAP Re: Elffka
Pokud nemáš opravdu jen jedno pohlaví, tak při vhodných podmínkách určitě.
Bohužel jsem jejich fotky nenašel v žádné prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 15:00 Žena Elffka [9] Re: RAP
Časem bych chtěla nechat jen pár. Myslíš tedy, že se časem nějaký pár vybere?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2012 14:52 RAP Re: Elffka
Vyjasňují si postavení ve skupině. Jinak se mezi sebou přetlačují obé pohlaví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:48 Žena Elffka [9] – Akara zlatá
Zdravím,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, od jaké velikosti se tyto akary začínají párovat? Mám 5ks, zakoupeny před půl rokem, teď mají cca 6cm. Už se začínají vybarvovat, ale zatím mezi nimi pozoruji jen souboje (přetahují se tlamkama). Začnou se párovat později nebo mám smůlu a mám všechny rybky stejného pohlaví? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Párky není dobrý nápad. Když už, tak 2 samci a 4-6 samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 08:56 Žena baletka [624] Re: malyLibor
Ano, jsou to krásné ryby. Líbí se mi i více, než akary. A řekla bych, že dva párky by mi bohatě stačily. Promyslím to. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Jestli jsou opravdu tyhle akary zlaté tak plaché, jak se o nich tady píše, tak bych být tebou šel raději do těch cichlidek vysokoploutvých... když budeš mít členité dno s jeskyňkami a schovkami, můžeš tam mít i 4 samce a 8 samic a budou v pohodě. Jsou to taky krásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 19:55 Žena baletka [624]
Dobrý večer, ráda bych se zeptala na snášenlivost akary zlaté s terčovcem. Bylo by možné umístit je společně do velké nádrže cca 430L čistého objemu? Plus otíci, pancíci a neonky červené. A když tu padly ty vysokoploutvé cichlidky - alternativa k akarám - kolik případně, pokud počítám s 6-8 disky? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 17:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Tudy
V podstatě souhlas, jsou o dost plašší než třeba ramirezky, nedával bych je k rybám větším než jsou samy...to jen ve větším akva. U mě jsou to strašpytlové, které kolikrát musím krmit zvlášť na druhé straně nádrže než krmím ostatní. A to jsou v akva jen ancíci, pancíci...a teda dospělý párek cichlidek vysokoploutvých..sice si jich nevšímají, ale asi mají respekt, i když jsou stejně velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 17:02 Muž Banny [0] - AmerikaRe: Tudy
Úplně bezproblémová ryba , v období tření si hlídá svůj roh v akvárku a to dost agresivně..neodváží se tam ani ancistrus. Samec se mi rád schovává do jeskyněk , jinak mají rády hustou spleť rostlin
do 112l akvárka max 2 páry ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:38 Muž Tudy [330] - Krevetky – Akara zlatá
Zdravím,

přečetl jsem si o ní kde co, budu rád za praktické postřehu chovatelů, kteří mají s touto rybkou osobní zkušenost. Zajímá mě zejména její snášenlivost s dalšími druhy ryb ve společenském akváriu ( 112 l objem, 80x40x40 cm). Předem děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 692x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17043-akara-zlata