Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara modrá (Andinoacara pulcher) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akara modrá (Andinoacara pulcher) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 15:44 Muž RAP [1553] Re: Prašan
Ale já o potočních nepsal. Pod dřívějším názvem Aequidens pulcher syn.latifrons jsou schovány minimálně dva druhy. Jeden čas jsem to konzultoval se Zuzanou Musilovou, ještě před revizí a udělení jména Andinoacara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 13:16 - Re: RAP
U nás boli dostupné vtedy len dva druhy, akara modrá a akara potočná.A že brat mal modré to mi môžeš veriť.Vtedy ich odchovával i do akva predajní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 17:46 Muž RAP [1553] Re: Prašan
Ono se chovalo jako akara modrá povícero "druhů", některé dorůstaly max 15cm, u některých samec atakoval 25cm. Schválně si zalistuj ve starých knihách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 15:50 - Re: RAP
Za hrozbu nie ale ten samec čo mal brat ,tak úplne bežne za potravu. ano A nechcem uraziť ale tieto by sa mali chovať v nádržiach od 200-300 litrov hore - pre pár.Sledoval som majestátny pár u brata niekoľko rokov,160 litrov by pre ten jeho pár bolo trápenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 07:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
No to je jasné, ale pokud spolu žijí, tak o sobě vědí. To bude u ryb, které spolu nejsou dlouhodobě... i když samozřejmě - je to přirozený jev... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 21:57 Muž RAP [1553] Re: LiborSprysl
Jedině, když dostanou chuť na potěr, pak může dojít k nehodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2019 21:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Hlavně ani ty malé ryby nejsou dementní natolik, aby se vystavovaly zbytečné úhoně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2019 16:17 Muž RAP [1553] Re: Prašan
Měl jsem je ve 160litrech, samozřejmě vždy jen 1pár + nějaká droboť. Že samec prohání jedince stejného druhu nebo cca stejně velkou rybu je normální. Neonky většinou nepovažuje za hrozbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 16:05 - Re: RAP
No tu asi záleží i na veľkosti nádrže,kvalite vody(ryby sú často nervóznejšie, ak sú v zlej vode) a hlavne na tom či sa ryby aj vytierajú alebo nie.Pochybujem,že by akary nechali čokoľvek žiť (hlavne tak drobné ako je tetra) pri odchove poteru a hlavne v menšej nádrži.Choval a odchovával ich môj brácho a pri trení bol schopný samec umlátiť druhú samicu s ktorou sa netrel v 200L nádrži takmer na smrť za pár hodín po tom ako sa vytrel s prvou.No a asi aj záleží na tom na aké kŕmenie sú ryby naučené.Ak od mala lovia budú loviť,ak ich človek dusil na umelom a sušenom,tak možno tento inštinkt stratili.A hlavne dokážu vyrásť väčšie ako udáva tunajší atlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2019 12:57 Muž RAP [1553] Re: liborass
Takhle jednoznačné to není. Choval jsem modré i coeruleopunctatus mimo jiné s ineskami a bez problémů. Pravda je, že neonky byly dospělé a už byly v akva, když jsem přidával akary.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2019 17:26 Muž liborass [174] Re: DokyMichal
Jednoduše, sežere je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 16:31 DokyMichal – Akara a neonka
Zdravím, rychlý dotaz. Jak se bude Akara modra chovat ke klidnějším a menším druhům jako například Neonka,Tetra a podobným? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 20:44 Muž montydvory [6] Re: Maq
A co potom s malejma,jedině jako krmení.Odchovávám akary potoční a je problém je udat.Naštěstí má u nás v obchodě kostlíny a piraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 14:34 Maq Re: montydvory
Spíš se zeptám, než že bych prezentoval nějaký názor, ale já osobně bych se v případě takhle velkého krunýřovce obával toho, že ani akary před ním neuchrání jikry. Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 14:17 VeeSee Re: montydvory
Dik moc za opdovede asi sa nakoniec rozhodnem pre dolichopterus rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_priveskaty snad to bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 11:55 Muž montydvory [6] Re: Anthrax
To jo,je o něco větší ;-)
Antenovce nebrat,jsou stále zalezlí pod kořenama,mam je v jiným akva a vylezou jen při krmení
Zkusil bych L106,270 nebo podobné je velký výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 09:24 R Muž Anthrax [4756] Re: montydvory
Jo, jenže v kapánek větším akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 09:12 Muž montydvory [6] Re: VeeSee
Ja mám s akarama gibouše a neni problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2019 09:03 Muž RAP [1553] Re: vaclav
Otíky ne, ty akary je zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 07:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VeeSee
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 22:02 VeeSee
Zdravim zriadil som 160L akva (100x40x40) a chcel by som tam mat par Blue neon akar + neakeho prisavnika. Moja otazka znie akeho prisavnika zvolit co sa tyka dostupnosti a velkosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2015 18:36 RAP Re: Nytekk23
Pokud je nechce odchovat a není zajištěn odbyt, nechal bych to na rodičích a osudu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nytekk23
Tyhle ryby se odchovavaji snadno, dospele potrebuji dost velke akvarium, jejich vykaly jsou povestne zatezovanim vody, a tak je pak problem se mladych zbavit. Pokud bych je chtel, prehodil bych jen jikry, bez rodicu, ale jak pisu, ani rozdat je neni snadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 17:43 Nytekk23 – akra
Dobry den,dnes se v pritelove akvariu vytreli akary modre..muzeme je i s jikrami ktere jsou na korenu vylovit do meho prazdneho akva? Nebo to mame nechat byt? On ma akva plne velkych ryb...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 11:48 RAP Re: LiborSprysl
Ikdyž, onehdá přišly jako jiný druh do Vivária, ale Z. Musilová byla rychlejší. Navíc mi nedoporučila je křížit s akvarijní populací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Oni se přerostlíci čas od času objeví v akvaristikách... jenže... toho si koníčkář nekoupí, protože se lekne a chovatel ( já ) nemám zrovna místo a nechce se mi do nich a tak jde furt dokola... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2014 04:57 RAP Re: LiborSprysl
Jj, s tím souhlasím. Ale kde vzít novou krev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2014 04:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Vlasto to není o péči...to je stejný problém jako u sajek a nigrofasciátů (případně u množení podobného typu)... děti dělají děti... a co z toho může narůst? Kripl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2014 20:07 RAP Re: Hansel
Hansel napsal: .......Nevěřím tomu že pulcheři v dobrých podmínkách nenarostou 20cm a více, podobně jako právě potočáci s kterými můžu srovnávat, ale i 240 litrů ve kterých jsem je měl mi přijde žalostně málo, když se na ně kouknu teď.
Honzo průměr u Andinocara pulcher akvarijní populace je 15cm, více jen u velmi dobré péči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 19:42 mnika Re: Hansel
Děkuji oběma za čas který jste mi věnovali,již se radíme co a jak a až bude vše jak má být,pochlubím se nyní nejdřív založíme řadně akva a poté se budou řešit rybky o které je pro zatím postaráno,ještě jednou děkuji,otevřeli jste mi oči,jdu číst a vy si užijte krásné vánoce ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2014 23:18 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
Já si tyhle ryby vzhledem k temperamentu a velikosti prostě v tak malém představit nedovedu hmm to že by se tam nemuseli pobít a chvíli fungovat v podmínkách nastavených tak aby se dala udržet zátěž vody, teritoria a další, to je pro mě definice vytíračky, né akva na lebedění.

A když už bych si to troufnul, tak s párem z 10 ryb, nikdy né přidáváním ryby poté co jedna umřela.

Nevěřím tomu že pulcheři v dobrých podmínkách nenarostou 20cm a více, podobně jako právě potočáci s kterými můžu srovnávat, ale i 240 litrů ve kterých jsem je měl mi přijde žalostně málo, když se na ně kouknu teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2014 19:32 RAP Re: mnika
Jak už naznačil Hansel, dle mého jsou na obouch fotkách samci. Sehranému páru by mohlo 125litrů stačit, pokud budou sami a akvárku věnována řádná péče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 19:06 polinky Re: mnika
ta druhá fotka mi připadá jako akara potoční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 19:01 mnika Re: Hansel
myslela jsem že jen pro ty dvě by mohlo stačit,ale když je to tak mám ještě 300l,ale nebude to prázdný když tam budou jen ty dvě?....vím myslet je.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2014 16:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mnika
125 litrů těmhle rybám rozhodně nestačí :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 16:38 mnika Re: Hansel
díky zatím je mám každou zvlášť a cca 125l jim stačí,doufám tak to jim předělávám,sem to vypustila a měním vzhled,tak až to budu mít tak se ozvu snad se mi z toho dostanou zatm díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 16:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mnika
Mohou to být oba samci, ale prezentace a fotky jsou potřeba kvůli tomu aby bylo vidět kde žijí, což bude počátek problému. Jak velké je akva a další věci. Foka zmlácené ryby neřekne nic. Hlavně ty ryby drž od sebe, měň vodu a drž prostředí co nejlepší, jinak se z toho nevylížou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 16:03 mnika Re: Hansel
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokus o pripojeni pres mobil...sem laik...
ta první je ta okousana snad samice a druhé fotto samec,ještě před bitvou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 13:46 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mnika
Založit prezentaci, poskytnout kompletní informace a fotky a návrhy se jen pohrnou, když to nejde "samostudiem".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 13:41 mnika Re: Hansel
a jak se má chovatel polepčit??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 13:40 mnika Re: RAP
Omlouvám se ,neumím tu hledat,prostě dané téma nemohu najít,samce jsem nakonec odlovila,samička má divné oko,a samec má ty boční ploutve uplně rozervané,a nad tlamou maj oba jakoby povlak,jak se tzv.líbaj,spíše hryžou....a jiné ryby v akva nemám,byl tam samec sám a tak jsme chtěli páreček,do třetice...zase nic,tak snad se zahojí... a díky za odpovědi ..Monika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:31 RAP Re: mnika
Je otázka, zdali to samice vůbec je.
Jestliže přidáváš novou rybu ke stávající osádce, musíš ji dát šanci seznámit se s prostředím. Způsoby jsou ve zdejším fóru několikrát popsány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 19:14 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mnika
Tak to buse asi chyba v chovateli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 19:05 mnika Re: RAP
mám obavy že ta samice opět bude trpět.....je to již třetí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 15:29 RAP Re: mnika
Vyjasňují si vzájemné postavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 12:45 mnika – akara-líbání?
ahoj,prosím o radu co znamená když se Akary "líbají"? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 12:27 Žena maru [49] Re: LiborSprysl
díky, tak to tak nechám, a uvidíme co z toho vzejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 12:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: maru
Většinou to jeden zvládá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 12:18 Žena maru [49]
ahoj, mám problémek u akar modrých: poprvé se mi vytřeli, potěr je aktivní a rozplavaný. dnes jeden z rodičů jen polehává na dně a nic víc. moje otázka:mám mladé odlovit a dát k malým tetřičkám, nebo se jeden rodič zvládne postarat a uchránit mladé před ostatními? díky za rady, a přeji všem hezkou neděli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:03 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: prblaha
ale lidi tu spíše doporučují živé krmivo, netuším jak je velký rozdíl v růstu ryb, když krmíš živým, myslím, že porostou rychleji, já mám ty akary asi 4 měsíce, možná 5 a mají tam 4cm

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1760x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17029-akara-modra-andinoacara-pulcher-chov?od=1