Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchyt ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Odchyt ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2023 21:01 Muž vlka [3444] Re: Freedlo
Lovil jsem ho týdny a jednou v noci přijdu k akvárku a je na předním skle...a už byl můj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2023 17:04 Muž Freedlo [222] – Jak vylovit ancistruse
Ahoj
Mate nejaky tip jak odlovit z akvaria ancistruse?

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2021 21:58 Muž Dominik1905 [2] – Ancistrus
Takže po měsíci nervů mám taky svůj návod na odchyt ancistrusů. Zkoušel jsem pasti z petláhve - výsledek = neonky, coryny, razbory.
Takže bez úspěchu.

Baterka v noci - výsledek = rozvířené celé akva.

Nakonec jsem počkal až budou trošku větší cca 2 měsíce. Navykli si plavčit na kořeni. Ponořil jsem síťku do akva na půl dne a po zhasnutí hlavního světla a zapnutí led pásku, jsem je opatrně nahnal pinzetou do připravené síťky.

Byly to nervy ale nakonec minutová záležitost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2020 18:38 Muž _Rob_ [80] Re: DH
Já to měl podobné s mřenkou pákistánskou (6 ks) sou to hrozný torpéda smich chce to dvě síťky a nejlépe zahnat do rohu. Moc bych se s tím nepáral stres budou mít tak jako tak. Samozřejmě jí neublížit ani ostatním! palec

Čím rychleji to uděláš tím míň stresu bude než se s tím babrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2020 17:47 Muž vlka [3444] Re: DH
Ještě bych prubnul v noci s batekou, rybky jsou jak omámené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 14:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: DH
Já bych zkusil tuhle rybku "zpomalit" až "zastavit" pomocí CO2. smich
Vy zkuste raději ta doporučení kolegů přede mnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2020 14:22 Muž Yirka [9126] Re: DH
Zkusil bych použít techniku dvou sítěk. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2020 13:50 robo111 Re: DH
jasné, že to ide - chce to väčšiu sieťku a TRPEZLIVOSŤ - zo 450ky to ale bude asi ťažšie, keď robí problém už 180ka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 11:07 Muž DH [335] – Parmička červenoocasá
Fotka k příspěvku Ahoj
Chtěl bych umístit parmičku červenoocasou ze 180 do 450, ale přijde mi nemožné ji chytit. Podařilo se to někomu, aniž by musel vypustit celé akvárium? Na žrádlo nalákat nelze, protože si pro krmení nechodí, mám ji cca 2 roky a celou dobu se živí jen fytoplanktonem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 02:02 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Sára73
Děkuji za nápad, zkusím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.03.2020 20:25 Žena Sára73 [68] Re: Gringo63
Zrovna předevčírem jsem odchytávala hejno krvavek...13 kusů, potřebovala jsem je dočasně přestěhovat do jiného akvárka.
Stačilo mi na to kuchyňské sítko a do něj mražená patentka, trochu jsem ho ponořila, nechala u hladiny místo tak akorát, aby tam z jedné strany mohly vplout. Holky tam defakto naskákaly samy. Během pár minut hotovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2020 18:24 Silviebaris Re: Gringo63
A co zkusit láhev od mléka tam je větši hrdlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 18:22 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Xif
Otvor zkusím zvětšit. Možná je fakt úzký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 17:56 Muž Xif [336] Re: Gringo63
Já sem odřezal i ten závit a tím trošičku zvětšil otvor.
Jako past to funguje stejně a rybičky se nebojí vplout dovnitř.
A ještě sem si na petku připevnil provázek pro snadnější vytáhnutí z vody,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 17:31 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Guppy
Fotka k příspěvku Tak jsem pár otvorů udělal s "náběhem". Voda proudí kolem pasti ve směru šipek. Hrdlem vychází ven i s pachem mňamky. Toť má teorie. Uvidím hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 17:14 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Gringo63
To bych nedělal, jen ať cítí žrádlo jen z toho hlavního vstupu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 16:54 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Guppy
Fotka k příspěvku Potřebuju odchytit tetry krvavé, tak jsem zbastlil past a nastražil rostlinnou tabletku. Nějak se jim ale dovnitř nechce :-( Nemám udělat na plášti pár dírek, aby voda uvnitř trochu cirkulovala? Nebo je to blbost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 10:04 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: jarovo
Použít něco takového? www.obalcentrum.cz/…
Hrdlo případně zvětšit - seříznout, nebo ohřát a udělat z něj elipsu?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 09:31 Muž jarovo [1695] Re: Guppy
Paráda, ešte niečo také na väčšie ryby - chytiť akaru v zarastenom AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.03.2020 09:05 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Past z petky
Fotka k příspěvku Dle místních tipů jsem vyzkoušel past z PET lahve a výsledek mě doslova nadchnul. Zhruba 50 ryb chycených absolutně nenásilně za 5 minut.
Dřív mi to trvalo hodinu, musel jsem vyndat část rostlin, akvárium rozprasené a ryby byly po akci tak vystresované, že ještě dva týdny jsem se nemohl akvária dotknout, aniž by se okamžitě neschovaly.
Díky pasti vše proběhne čistě a v klidu: youtu.be/…
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2020 18:57 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Zit_Congerson
Přesně tak to dělám i já. palec
Akorát tu druhou, větší síťku, do které je naháním, mám ještě ohlou jako podběrák - ležím s ní na dně a v momentě, kdy nad ní ryby připlavou, tak je podeberu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2020 12:52 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: laguna1505
Já vždycky využíval dvou sítěk. Jedna veliká, na šířku cca 20 cm a ne tak moc jemná, spíše hrubá. Ponořil jsem do AQ někde v 1/3 délky na opačné konci od ryb co chci chytat. Druhou menší síťkou jsem je trochu postrašil za vocasem a hnal je dopředu do té velké síťky. Na jeden zátah klidně i 15 neonek. Ke konci, kdy těch rybek bylo už míň, to bylo horší, ty ludry se snad poučily z chyb ostatních :-D :-D ale taky se to dalo docela vpohodě. Bylo to 300L AQ a dalo se to, v menším to bude lehčí, snad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2020 11:47 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: laguna1505
Výlov je až bude tma. Potřebuješ jen síťku a baterku. Za 10 minut hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 11:46 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: I.Š.
Vyrob si jednoduchou past že zavarovačky. Do víčka udělej otvor tak aby tam prolezl.(Pozor na ostré hrany).Dovnitr mu dej tu tabletu a pak stačí jen čekat. Výtahneš ho i s tou sklenicí. Past se dá vyrobit i z PET láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 10:32 Muž palio [141] Re: laguna1505
Skus vyrobit past-lapac z pet flase, ja to pouzivam na krevetky. Odporucam predtym den-dva nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2020 10:29 R Muž ctibum [6908] Re: laguna1505
Řekl bych, že když bude mít "odsávačka" dostatečný průměr, tak neuškodí. Ale vsadil bych se, že ti podstatně dřív dojde voda v akvárku, než je takto odlovíš, protože dostatečný, tedy větší průměr rovná se i větší průtok. Ale také menší proud (sací síla) podle mě, takže tak nějak by ta ryba musela být blbá, aby se nechala odsát... :) A nahánět tak 40 neonek... To radši tu síťku, flašku vína a na pohodu. Případně nalákat krmením na jedno místo, ať máš na jeden záběr víc kusů... X-)
Ale třeba někdo přihodí nějakou fintu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 09:49 Muž laguna1505 [61] Re: ctibum
...tomu jsem se chtěl vyhnout... smich
....uškodí rybkám "odsátí"...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2020 09:35 R Muž ctibum [6908] Re: laguna1505
Kombinace síťky a " Vyděržáj pioňér" mi přijde ok... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 09:00 Muž laguna1505 [61]
Poradíte někdo, jak odlovit cca 40ks neonek ze zarostléhoho akva...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 11:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Jestli máš vyzkoušenou tu tabletu tak mu jí tam dej. Oni ale sežerou všechno. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 10:31 Žena I.Š. [55] Re: vaclav
Děkuju, zkusím to. Co mu tam mám nastražit? Mají něco extra rádi,nebo je to individuální?
Je maličkej, určitě by prolezl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 10:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Zkus ho chytit do pasti, rozřízni pet lahev tak v 1/4 a tu uříznutou část otoč a zasuň hrdlem napřed do zbytku lahve. Naplň vodou a něco dobrého mu tam dej. Hrdlo musí být tak velké aby tam prolezl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 10:10 Žena I.Š. [55]
Ahoj, mám opačný dotaz. Do nově založené nádrže jsem cca po týdnu neznalá a špatně poučená z akvaristiky nasadila 4 mlaďochy ancistruse od kamarádky, která ovšem nemá v akva nic jiného, ani rostliny,jen tyhle potvůrky a množí se jak ďasi. Po vpuštění se okamžitě vrhli na moje nově zasázené rostliny a začali z nich dělat poštovní známky.
Na doporučení, že to bude do budoucna velký problém, se mi podařilo 3 odlovit a vrátit k rodičům, ale ten jeden je šíleně rychlý a chytrý, i po vypuštění části vody prostě nejde odchytit. Je nějaká rada, co s tím? Dostal tabletu, na kytkách se zas tolik nepase, hobluje často kořen, ale stejně..... Zatím je tam sám se 2 neritinama. Nechat? Nenechat? Sám se nerozmnoží, alespoň doufám, je prý rok starý.
Nechce se mi rozbourat 14 dní staré akvárko, abych ho dostala, už takhle mi při lovu vyplavaly některé rostliny.
Snad nejsem moc mimo téma.
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 14:12 Králík Re: paví očko
Klidně je do ruky chyť. A u rybiček se říká "březí" a ne těhotná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 13:19 paví očko – chytání rybiček probém
ahoj,mám několik rybek těhotných ale pokaždé když tam dám sítku tak se rozutečou..
můžu je chytat do ruky? na ruce jdou krásně těch se nebojí ,, není to jako u motýlu že se jim ošoupou křidýlka že ne :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 10:41 Muž Atomret [41] Re: Atomret
K mému překvapení tam byl jen jeden měděnej terorista.-) Záhada s tímhle druhem nekončí ... tu jednu samičku ve velkým pro změnu nemůžu najít. Stejně tak jako miminka, který v malým tutově byli.....asi je někdo sežral....Jinak mě ten zmetek pěkně vycukal.-)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 23:10 Muž Atomret [41] Re: vlka
Mě zbejvaj už je tetry měděnky......jednu jsem dostal, na zbytek nemám dneska nerva:-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2019 21:56 Muž vlka [3444] Re: Atomret
Mně se podařilo chytit oba Pancéřníčky při krmení. Baští suchou z hladiny a bylo to. Jinak je to faktys divočina. Jenže zájemce nedošel a musel jsem je pustit zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 14:07 Muž Atomret [41] – Odlov v 54 , opravdu nic lehkého
1 x tera červená na první dobrou, Ancík na první dobrou a zbytek psychotest.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 20:35 Muž Lampal [6]
Odchyt tetry cervene....porod...jeste spletity koren, kvitka a o par hodinovou zabavu postarane, prvni 4 sly vpoho, ale pak peklo a razborky mi vklidu pluly sitkou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 20:48 Olin Re: vaclav
Chytl jsem tak cca 30 neonek, 20 červenoustych, 6 plat, 5 acisu.
Nic se nestalo, ale jo, máš recht.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 20:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Dělá se to z plastových lahví z větším otvorem, :-) tohle je dost nebezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 19:29 Olin Re: tramtra
K poranění asi dojít může, ale u mě vše proběhlo bez problémů a dokonce tam byli i panceřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 19:22 Žena tramtra [3202] Re: Olin
Jen bych ten ostrý plastový okraj uvnitř nad teplem trochu zakulatila...ancák se uvnitř asi způsobně přicucne ke stěně, ale takoví pancéřníčci v lahvi dělají dost cirkus. (Možná to na videu komentuješ, já to zkoukla bez zvuku.) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2019 18:28 Olin
Jednoduchá past. Chytal jsem větší ancise a tohle mě napadlo. Lov byl uspěšny youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 21:47 Žena Mon [38]
Tak u mě byl lov nakonec úspěšný. Většinu potěru jsem odchytila u hladiny do zavařovací sklenice. Při dně jsem honila jenom 2. Když jsem vyndala rostliny přivázané ke kamenům, tak jsem se tam dostala i se síťkou. Takže pro mě překvapivě snadno bylo cca za 15 minut po všem hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 16:10 Žena Mon [38]
Drvi - prave v akvarku je 23 a v byte kolem 18.
Guppy - diky za typ. Zkusim ten cednik a budu doufat, ze to pujde rychle ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2019 08:29 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Mon
Jestli je to potěr, nech plavat v akváriu elementku (jakoukoli vhodnou plastovou dózu). V ní je pak dobré občas vyměnit vodu. Nebo velký cedník.
Ale připadá mi, že Tvoje nádrž není zas tak zarostlá, aby se ty rybky nedaly chytit za jeden den. Přesně jak píše Luky. Ideální je rychlá akce, ponořit síťku do vody, lehce zakrmit na hladinu a pak jedním tahem podebrat. Když neuspěju, končím akci a opakuju třeba za hodinu. Dlouhé nahánění je v zarostlém akváriu nesmysl a jen se stresuje celá osádka. Nejúspěšnější bývá první zátah, pak už se ryby síťky bojí jak čert kříže. ano
Pravdou je, že takto chytám většinou odrůstající potěr gupek (v minulosti i mečovky). Gupky se hrnou do síťky, i když třeba sbírám okřehek, což pěkně leze na nervy. U tetrovitých ryb to asi nebude tak účinné.

Určitě bych nevyndával rostliny a nerozvrtával celé aq, jak uvedl NHKG. Tím způsobíš víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:36 Žena drvi [2894] Re: Mon
Jakou máš teplotu v akváriu a jakou pokoji? Ten kbelík rychle vystydne, takže to asi moc dobré řešení neni, pokud nejsou rybky opravdu zvyklé už z akvária na nižší teplotu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:03 Žena Kata Eš [68] - Labyrintky – Sekavky
Super, konečně jsem našla postup jak odlovit sekavky pakistanske, vyvrtavaji mi kobercovku, asi sežral nové malinké šneky a nádrž jim bude zanedlouho malá potlesk

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17023-odchyt-ryby