Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Matka na CO2 + přechodka na autogen hodiny

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Matka na CO2 + přechodka na autogen hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 17:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: formik
Je to samé jako používám na kyslík. svarecskepotreby.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 06:53 - Re: formik
Ideálne je používať teflónové tesnenia,ktoré CO2 nerozožiera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 00:55 formik Re: vaaclav
Nezlobim, hádat se nebudeme, rozdíly v konstrukci jsou zřejmé...
Prozradíš konkrétní typ těsnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 20:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: formik
Môžem potvrdiť to, čo píše vaaclav ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2014 17:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: formik
Nezlob se na mě ale převlečná matice je to samé jako redukce ta je naopak ještě masivnější. Typ těsnění používám stále to samé a nikdy jsem neměl žádný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 00:18 formik Re: vaaclav
Největší problém vzniká mezi redukcí a lahví, a jelikož tam chybí holendr, můžeš si tam dát těsnění jaký chceš a výsledek je pokaždé stejný - dříve nebo později to přestane víc nebo míň těsnit. Za ty roky jsem zkusil několik redukcí, těsnění z různých materiálů a spolehlivé řešení je jen jedno: vyměnit matici. Čím míň člověk bublá a má větší láhev, tak je rozdíl markantnější. Ale jinak to na funkci vliv nemá...akorát holt někdo plní častěji než někdo jiný. I s tím se dá žít... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: formik
Páska s redukcí zdaleka tak spolehlivě netěsní V redukci je těsnění tam žádnou pásku nepotřebuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 17:06 Burak125 Re: formik
Děkuji za rady a mám ještě dotaz,jestli je závit levý nebo pravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 23:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: formik
taktak, stejný lepidlo mám též a drží fest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:07 formik Re: Burak125
Pokud je to na závit, tak určitě vyměnit. Předělával jsem takhle redukčáky od Rataje. A rozhodně doporučuju použít závitové lepidlo jak už psal rybka1, např.Loctite 542. Páska s redukcí zdaleka tak spolehlivě netěsní..což ostatně asi poznáš sám podle periody plnění
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:03 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: rybka1
tekuté konopí je výborná věc palec Je vhodné ale na spoje, které se nebudou v budoucnu demontovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 21:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Ja som tam dával teflonovú pásku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 01:54 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Ked je na zavit,tak tam treba dat lepidlo nazavity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 21:10 Muž cezarmilan [591] - Rostlinyrybka1
Veľa bude záležať aj od redukčného ventilu. Niektoré idú povoliť, sú na závit a niektoré majú ten vývod kde je matica zanitované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 20:52 Muž rybka1 [178] Re: Burak125
Tak ako pise cezarmilan,su aj opacne.alebo vymen prevlecenu matku,alebo niekoho kto ma sustruh a vyrobi ti to tak ako aj mne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 20:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burak125
Existuje aj redukcia a aj opačná
www.zvaracka.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 17:36 Burak125 – Matka na redukční ventil
Máte někdo zkušenosti s výměnou matky W 21,8 za G3/4.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 08:38 Strojek Re: davidus
Musí se povolit ta trubka co je na ní ten závit ..ale pozor některé druhy redukčních hodin mají obrácený závit ..co se týče těsnosti tak těsnit by to mělo ,to těsnění je právě na té trubce a ne na závitu..až povolíš závit, dávej pozor je tam malé sítko ať si ho neztratíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 08:25 Muž davidus [41] - Cichlidy
Jak se u redukčního ventilu mění ta převlečná matka? Není potom problém s těsností?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 22:06 Muž soptik [40] - RostlinyRe: djkoli
jo, to jsou kyslíkovky, ta matka co mám ti tam pujde, závit se netěsní, dává se do matky těsnící kroužek. ale pokud nemáš tu matku, hodiny musel někdo rozebrat, to prodloužení a měděný těsnění co je v hodinách k tomu máš? no jinak nedávno jsi psal do fora na setkání Ústeckejch akvaristů, že právě kvuli pracem na bytě nemůžeš dorazit. dám ti do vzkazu číslo, domluvíme se. mě se to tu bez užitku válí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 17:46 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: LangMaster
tento je přesně on)že by kyslík?

kovoobrabeci-stroje.sbazar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 17:28 Muž LangMaster [24] Re: djkoli
Ja byt tebou tak radši seženu hodiny na CO2 sice tlak je u flašek CO2 asi 65bar a u argonu 200 ale vnitřní komponenty by mohlo CO2 nějak poškodit tyhle hodiny co tu prezentuješ jsou totiž na argon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 17:00 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: soptik
cauves:) díky za rady. Jinak hodiny mám přímo z autogenu. Jinak za tu matku bych byl moc rád. Tak jsem ji hledal na netu, ale bohužel stála víc než jsem ochotný dát. Také se bojím té regulace. A ještě se bojím toho, zda mám závit nečím obalit, nebo jen našroubovat a bude těsnit :)) Pokud budeš tak hodný, rád si pro matku přijedu, snad nebydlíš někde na konci města. MY- střekov
v podstatě tyto hodiny mám www.az-svarecitechnika.cz/… jen mám vlastní tlakoměry u vývodu do 1,6Mpa o flašky 25MPA

jinak jak víš , že dělám byt a také že jsem mladej :))) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:47 Muž soptik [40] - RostlinyRe: djkoli
teď jsem koukal že jsi ustečák, ten mladej rekonstruktér bytu :-) jednu přebytečnou matku doma mám, můžu ti ji věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:38 Muž soptik [40] - RostlinyRe: Usine
jak jsem kyslíkovky sundal z autogenu, tak jsem je přišrouboval na hasičák, pouze jsem dělal novou redukci na vývod na hadičku. závit vypadá jako 1/2" má stejný počet chodů, ale o 1mm větší průměr, takže pulcoulovou matku na něj nenašroubuješ. redukčáky na kyslík a CO2 svářečky maj stejný závit s hasičákem, na haisčák se nechá cočkem svářet. takže našroubovat, zavřít ventil z hodin a uplně povolit regulátor, pustit hasičák, povolit ventil a postupně přidávat regulákem než začna bublat. zkontroluj si tesnost hodin, mě utekla 5kg flaška za tejden nedotaženejma budíkama.. na radu jednoho zdejšího kamaráda jsem hodiny našroubovaný na hasičáku ponořil do kýble s vodou a hned bylo vidět kde všude to fouká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:30 Usine Re: djkoli
Regulační hodiny na autogen. Doufám že je to na kyslík. Nebude ti pasovat převlečná matka a asi i hrdlo, Matka se dá sice koupit ale nestojí to za to. Také jsem to tak měl ale utíkal redukční ventil i napojení. Kup si radši originální (budíky) redukční ventil na CO2 a nepopleť závity.
svarecskepotreby.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 13:56 Muž djkoli [5] - Rostliny – Matka na CO2 + přechodka na autogen hodiny
Ahoj, řeším trochu problém. Mám doma velkou flašku plnou C02. A pak jsem si sehnbal regulační hodiny na autogen. POtřebuji sehnat tu převlečnou matku:( Nebo to nějak udělat, aby mi to neřachlo a dělalo, vše co potřebuji já. Nemá někdo foto jak to udělal? A pak bych potřeboval radu s nějakým konstrukčním řešením. Mám od sery difuzorek. Nahoře 2 hadičky, jedna nejspíše od vzduchování a druhá na CO2, bublinkovač mám z kojeneckého vysávače nudlí:) Prosím poraďte, jak to mám zregulovat, nebo jak vymyslet to napojení:) potlesk

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16949-matka-na-co2-prechodka-na-autogen-hodiny