Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   02.07.2011 19:42 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: leontin
Podobnou cestou se také snažím jít, co nepovažuji za dobré, to prostě nenabízím a pokud možno raději člověku nejdřív vysvětlím problematiku dané věci a od toho se pak odvíjí i nákup zboží...O tom by měl být obchod se specializovaným zaměřením. A když si pak zákazník po měsící přijde znovu, je jasné že jakási pozitivní zpětná vazba a můj investovaný čas se vyplatil oběma stranám. Směrem na západ je to běžná praxe, u nás bohužel světlá vyjímka...

Druhou stranou mince jsou však různí rozumbradové, kteří ví všechno nejlíp, Vás považují za blbce, stěžují si na cenu a mají tu drzost smlouvat, protože "na internetu to koupí o 20 korun levněji" , po hodině zbytečného rozhovoru odchází...A ve výsledku, kdy se jim něco nezdaří, svedou svůj nezdar na prodejce, u kterého ani nic nekoupili a pokud možno to nejdřív rozhulákají na všech forech...To pak člověk jen žasne. hmm

Dobré jméno si člověk buduje léta, špatné si získá díky jednomu blbci i za jeden den...

A k situaci v Pet-centrech a tomu podobných to Stetinka vystihla zcela do detailu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:35 Muž sollik [257] - CichlidyRe: leontin
leontin napsal: A z druhé strany,mě by rozhodně nenapadlo se nechat zaměstnat jako prodavač, třeba kosmetiky,když znám pár věcí na holení.
Až budeš pár měsíců na pracáku tak vezmeš cokoliv .... ;-) A to je právě asi případ většiny těchto prodavačů v PET centrech. A jak psala stetinka - pracovat za 8 tis. měsíčně (povětšinou dvanáctky od 9 do 21 jak bývá v centrech zvykem včetně víkendů) a ještě mít chuť se něco nového do zaměstnání naučit to asi zvládne málokdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2011 19:22 Muž leontin [46] - CichlidyRe: stetinka
Samozřejmě máte pravdu,ale proč to nechat plavat a starosti hodit na zákazníka.A hlavně dívat se jak nám vládnou nažehlení šašci co nemají páru o svém oboru(management).Normálně funguje,že do obchodu se nevrací napálení zákazníci.A pak si chudáci stěžují,že obchody neprosperují.A to platí obecně! Projev našich prodavačů ve srovnání se světem je otřesný(teď nepíši o akvaristikách).A z druhé strany,mě by rozhodně nenapadlo se nechat zaměstnat jako prodavač, třeba kosmetiky,když znám pár věcí na holení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   02.07.2011 17:21 Žena stetinka [270] Re: leontin
zapomínáš, že řadový prodavač může do objednávky pramálo kecat. Pokud to není soukromník. Vedení těchto firem, chodících v kostýmcích a kvádrech z moderní kanceláře do špičkové kantýny a zpět má smlouvy s dodavateli.
Plat prodavačky v Pet Centru je 8 tisíc. Má jestě 2 tis jako osobko,ale to jí každý měsíc vezmou za krádeže. Na těch osm tisíc se dělá běžně i 40-60 hodin přesčasů měsíčně. Kdy se má učit a získávat vědomosti? Každá musí umět poradit jak pro psa, kočku, hada, ještěrky, morčata, potkany,papoušky, leguány i rybičky... Za jak dlouho tyto zanlosti získá? Zhruba v tu dobu, kdy ji rodina donutí odejít, aby je uživila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2011 17:15 Žena stetinka [270] Re: invalida
tak jsem tu po delší době,ale pěkně jsem se nachechtala! Chudák slečna, nejen že má bobra, ale ještě jich má hodně. Dobrý, máš u mě za plnej počet palec smich

Jinak jakožto bývalá prodavačka v akvaristice, jsem prošla fází nevědomí, povšechného vědomí a posléze bezvědomí. Neexistuje žádná škola pro akvaristy,pokud nepočítám rybářskou školu ve Vodňanech a pokud někdo potřebuje u prodavače odborné vědomosti tohoto druhu, musí najít buď zkušeného akvaristu a velmi dobře ho zaplatit, nebo nadšeného studenta a zaplatit mu čas za soukromé samostudium. Já nebyla ani jedno, tak jsem odešla. Moc mě to bavilo,ale idea kapitalismu mě umlátila
myslím ale, že budoucnost by mohla být růžovější. Když už se studuje i kynologie, proč ne akvaristika?
Mimochodem do Hornbachu,jako obchodu zaměřeného na byt a dům bych pro radu o rybičkách nešla. to je jako nakupovat pneumatiky v Hypernově
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2011 17:05 Muž leontin [46] - CichlidyRe: sollik
Myslím,že akvaristika je odborná prodejna,kde kvalitní informace prodají něco navíc než internet.Plat řešit za prodejce je taky pěkná blbost.Kdyby jsme svými nároky donutili zaměstnat znalé,tak by je museli taky zaplatit.Můj plat taky nikdo nezohledňuje a to mám osobní zodpovědnost a povinnost znát a dodržovat vyhlášky.Když chce prodavač prodat musí vyzdvihnout klady produktu a když upozorní na zápory,získá si důvěru(pokud ovšem produkt rovnou neodepíše).A tohle má taky řešení - neobjednávat si na sklad zboží o kterém vím,že je nevýhodné,nebo špatné.Tady,ale mnohdy vysoký rabat, zaslepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2011 16:20 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: sollik
Já s tebou naprosto souhlasím, hezky jsi to vystihl. My co se tu teď bavíme si pro to zboží jen zajdeme a nikoho se na nic neptáme, ale bohužel spousta lidí si na internetu neumí informace vyhledat nebo tomu nerozumí, nemají čas nastudovat si celou biologii a kvantovou mechaniku k tomu a tak se spolehnout na rady prodejce. Z mého pohledu, pokud někomu prodám CO2 set a on to doma zapojí, zabije si všechny ryby atd. tak se mi ten člověk buď vrátí aby mi tou bombou fláknul po hlavě, nebo se už nikdy neukáže. Pokud mu místo toho prodám knihu anebo mu budu půl hodiny vysvětlovat co a jak funguje tak ten člověk se pak vrátí a postupně u mě utratí mnohem víc. Nakonec si třeba koupí i ten CO2 set... a ještě doporučí známým...

Jsou to dva odlišné přístupy, ten první a běžný je jednodušší a zvládne ho každý kdo je trochu obratný a umí komunikovat s lidmi. Ten druhý zvládne jen odborník s dobrým úmyslem a skutečně dobrý obchodník zároveň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2011 15:39 S Muž invalida [3881] Re: sollik
Prostě podavač a prodavač je rozdíl....leč i v tomto jsou vyjímky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 25   02.07.2011 12:52 Muž sollik [257] - Cichlidy
Zde se setkávají dvě navzájem si odporující skutečnosti. Prodavač je od slova prodávat. Opravdu dobrý prodavač (z pohledu obchodníka) je člověk, který je schopen zařídit situaci tak, že z původního záměru koupit něco "obyč" nezbude vůbec nic a vy odcházíte z obchodu bez peněz, s vysátou platební kartou, náručí (mnohdy zbytečného) zboží, ale s dobrým pocitem, že jste koupili to nejlepší. Zaměstnanec i samotný majitel obchodu by byli sami proti sobě kdyby namísto speciální trubice za pár stovek poslali zákazníka vedle do elektra pro obyčejnou trubici za pár korun, neprodali ryby ačkoliv netuší jaká je pro ně připravena nádrž atd.
Ono je to dneska dost těžké obstát na trhu ještě k tomu s takovým artiklem jakým je akvaristické zboží a živočichové. Proto je i dost málo "čistokrevných" akvaristik, zejména v obchodních centrech kde prodejce platí nájem. Žrádlo a potřeby pro psy a kočky je to co obchod táhne a akvaristika je pak jen jaksi "navíc" ačkoliv původní záměr byla právě ona (to téměř cituji jednoho z majitelů takového shopu). Navíc i internetové obchody svými cenami drtí kamenné kšefty, takže se snaze prodavačů prodat cokoliv za každou cenu není co divit.
Za mě osobně: Dnes v době internetu není nejmenší problém si cokoliv o čemkoliv zjistit, načerpat dopředu potřebné informace a pak si zvíře či zboží zajít do obchodu koupit bez nutnosti čerpat jakékoliv informace od prodavače. Ten se pak stává už jen člověkem, kterému já dám peníze a on mě zboží. A jak už psal vlk9 - vzhledem k tomu kolik si dnes vydělá prodavač - zaměstnanec se není čemu divit, že prodává kde kdo ....
P.S. Omlouvám se že jsem se tak rozepsal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2011 10:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: vencik
Ve sklorexu mi dvakrát rozmluvili Aquaclay ground a jsem jedině ráda. Sice nevím jak ho vůbec prodají, ale aspoň nedoporučují něco jen kvůli obchodu. Naprostá spokojenost, do jiných akvaristik už ani nechodím, jen když objednávám na netu tak jinde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2011 10:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vencik
stejnou zkušenost mam u Rataje v Šumperku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.07.2011 09:56 Muž vencik [9]
Brno - Sklorex, kupoval jsem sice jen techniku, ale chlapík povykládal vše do detajlu, ukázal rozmontoval vše co šlo. Z toho by to pochopil i hluchý a slepý... tam mají moje velké + :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2011 09:22 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Ivoš
Ono je to strasne tezky. Jestli ten chlap z platu prodavace v hornbchu zivi rodinu, tak i kdyby nakrasne vedel o rybach vse a chtel dobre poradit, tak jeho priorita musi byt jinde. Preci jen dnesni doba je co se tyce prace lehce slozitejsi. A to i kdyz jde o jeho i nase milovane tvory rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 23:45 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Taky Hornbach Černý most
Chlapík se prodavače ptal, co má dělat s hnědou řasou. Z hovoru vyplynulo, že jde o ruduchu.
Tenhle prodavač toho o akvaristice docela dost ví ale kšeft je kšeft...

Takže zákazníkovi radil více měnit vodu, přikoupit pár rychle rostoucích rostlinek aby se odčerpávaly živiny. Až potud radil velice rozumně. Pak ale přitlačil na pilu a už doporučoval zakoupení CO2 setu aby rostlinky rostly lépe. Tady se trochu zamotal do popisování principu fotosyntézy ale vybruslil z toho. Ale konec konců -CO2 set, proč ne.
Pak se zcela správně zeptal, jak pán krmí rybičky a zda nepřekrmuje. A zákazník doslova řekl: "Mám v akváriu 25 ryb a vše, co jim nasypu, sežerou do minuty."
Tady měl prodavač okamžitě vypálit otázku: A jak máte velké akvárium a jak jsou ty ryby velké? Ale nezeptal se protože moc dobře věděl, že pokud má ten chlápek třeba 100 litrové akvárko a v něm 25 ryb, tak by mu musel popravdě říci, že pokud jejich počet rázně nezredukuje, tak si může celý CO2 set strčit za klobouk.

Takže jak jsem už psal: tenhle člověk o rybách něco ví ale kšeft je kšeft...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 21:01 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Když tak vidím severní Čechy, nemáte nápad, kde sehnat trošku odrostlejší krevetky? Klidně pro ně někam zajedu, ale nechce se mi je vláčet chuděry poštou. U nás v okruhu jsou totiž samí znalci. Dozvěděla jsem se, že krevetky jsou silně náročný, do druhýho dne nezkušenýmu chovateli chcípnou. Jistě, když je strčí do nádrže s cichlidama a vodu tam mají jak nevím co, to se snad ani nedivím. Hlavně, že už je neprodávaj, protože jsou náročný. Klidně uvítám tip do vzkazů. Díky. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 15:58 Muž grunda [1781] - Cichlidy
minulý týden v sobotu jsem málem vyletěl z kůže u nás ve zverimexu. prodavačka se snažila vnutit chlapíkovy do 400l akva vnitřní FLUVAl. rozměry asi 30x10x10cm, prý je výborný a používá se i pro akva o velikosti 1000 l. když jsem se ho snažil přesvědčit, že je to blbost, tak mě ještě sjela. hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 15:18 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: invalida
Do Děčína často jezdívám :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 15:15 S Muž invalida [3881] Re: ČichavecTom
Severní čechy...nechci uvádět přímo krám....tohle prostě nedělám...ale z Kralup to není daleko..hoďka autem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 15:12 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: invalida
A kde to je? Cestou z práce se tam stavím na zábavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 15:10 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: vlacek
Já tam vždy potkám toho samého. Jak se jmenuje bohužel nevím. Ten člověk ví o akvaristice hodně, bohužel dává přednost prodeji. To co tu popisují jsem si nevycucal z prstu, ale je to několik hodin starý zážitek. Pokud někdo přijde s tím že mu černaj kytky a prodavač se ani nesnaží zjistit proč a hned mu začne cpát CO2 set tak to je dle mě dost špatně. Měl mu raději nabídnout nějakou knihu a ne se chovat stylem "bez CO2 vám nic neporoste"...
Jsem rád kolego že vy máte dobré zkušenosti, pravděpodobně s jiným prodavačem na stejném místě... já to štěstí neměl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   01.07.2011 15:07 S Muž invalida [3881]
Tady máme znalkyni která má navíc všechno doma....když sem chtěl rasbory tak blekotala..evidentně nevěděla...plavaly tam. Tak sem se ptal jestli tuší co chci..prej ne protože znalci mluví latinsky a já mám jen nějakej lidovej název. Tak mě nenapadlo nic jinýho než se zeptat na castor fiber...kupodivu neměli ale seženou=) Sama prej má hejno v akvárku... Krupičku mi sežene do 2 dní atd....krevetky maj takový malý a ještě jiný malý=) a krunýřovec je druh vodní želvy. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 14:39 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vlacek
No v Hornbachu na čerňáku dělá jen jeden člověk, který tomu rozumí..je to ten co házi občas ty strašný hlášky.) Co se týče Vivárka tak pan Kučera i Roman to mají u mě za 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 14:15 Muž vlacek [402] Re: ČichavecTom
Pane kolego, trosku opatrneji bych volil. V Hornbachu na Cernaku neprodava jeden, ale nejmene pet ruznych lidi a pokud popisujete chovani nekoho konkretniho, tak prosim, ale jsou mezi nimi taci, na ktere vase hodnoceni nesedi. To rikam naprosto otevrene, jelikoz jsem tam kazdy tyden a nejaky cas jsem tam stravil a dost veci koupil. Jen predesilam, ze v hornbachu nejsem nijak zainteresovan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2011 14:00 Žena Linduš [166] Re: TomV
jáááj, škoda že to mám tak z ruky, opravdu příjemný a vševědoucí muž s obrovskou ochotou potlesk
tady kolem nic moc, něco už ví-stejně prodají, málokdy rozmluví...ale je to opravdu podstatně lepší.
největší ostuda momentálně šéf superzoo, který nepozná sladovodní rybu od slané a ještě sprdne vědoucího zákazníka jak malého parchanta :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:50 Muž Filip980 [398] - Rostliny
U nás ve zverimexech v okruhu 10 - 20 km vám ve zveráci namluví cokoli jen aby jste něco koupili. Jde jim jenom o zisk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:46 Muž TomV [13] – Vivárium
Vivárium Mělník - pan Kučera
Ve všem ochotný, pomůže vybrat rybičky, vyloví, řekne o nich spoustu informací (pravdivých)
Inu, kdo umí, umí. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:39 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – MIGA
MIGA - mladá slečna. Včera neměla moc chuti nalovit mi pár japončíků (Caridina Multidentata) když jsem dostal chuť rozšířit naši flotilu zlodějů tabletokradů. Dostalo se mi prosby že prej jestli s tím nepočkám že jim u nich nejde světlo a že se nedaj chytit a prej to tam dycky šíleně rozvíří.
Inu milá paní prodavačko, chytit japončíka není snadný a chce to pravidelný trénink. Takhle vám tam asi chcípnou když je nikomu neprodáte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:35 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Hornbach černý most
Zdejší prodavač je velmi dobrý obchodník, když ale vidím jakým stylem prodává taky by ho fláknul odkalovačem po kebuli. Chodím tam často protože mají dobrý výběr zboží, ale s prodavači už nediskutuji. Dříve sem se s nima hádal a kazil jim kšefty. Dneska už jsem na to neměl sílu. Přišel tam pán koupit kytky a že prej jim pořád nejdou, že černaj. No a pan prodavač na to že potřebují COčko a začal to tam s ním řešit :o) No já myslel že vyteču.

Minule zase jinému zákazníkovi prodával ty zk....ně drahý akvaristický zářivky. To jsem to nevydržel a začal oponovat. Zákazníkovi řikám ať si skočí do elektra pro klasický 840ky a pan prodavač že ne že ty jsou naprd. Tak proč mi to doma roste jako zvody pod těma 840kama? To jsem blázen teda....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2011 13:29 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Prodavači v akvaristikách - podělte se o vaše zkušenosti s nimi!
Kdo vám jak poradil. Komu jste naletěli. Kde dávají naopak dobré rady? Sem s tím žalujte a mučte je :o) Nenechte si nic pro sebe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 12:58 Muž Yirka [9123]
Zkušenosti nás všech jsou rozmanité a tady si můžeme ulevovat mezi víceméně kvalifikovanými. Proto na vás znovu apeluji. Využívejte k prezentaci svých (i dobrých) zkušeností databázi obchodů zde na stránkách. Sám když jedu někam kde jsem ještě nebyl vždy shlédnu informace o obchodech v daném městě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2009 11:49 Žena Imii [45] Re: diskoclub
Něco podobného se mi stalo ... byla jsem shánět písek na dno v Hornbachu (Brno). Jen tak ze zvědavosti jsem okukovala jaké mají rybky.

Přišla tam slečna, cca 23let a koukala po rybkách. Přišel postarší prodavač a ptal se, copak si slečna přeje.
"Nějakou rybku" ... tak se jí prodavač ptá, jestli má akvárko, kolik má objem a jaké rybky. Tak slečna odvětila "akvárko je dost velké, kolem 50ti litrů a mám tam 18rybek" na to se prodavač zeptal jaké rybky má, slečna nevěděla, tak jí prodavač řekl, ať mu ukáže co má ... ukázala nějaké modré tlamovce ... když to prodavač zjistil tak jí oznámil, že do tohoto objemu jí už žádné ryby neprodá, protože to pro ně není vhodné. Slečna se naštvala a odešla "někam kde jí to prodají".

Pak tam byla maminka s nějakou holčičkou (cca 6 let) a chtěli rybičky. Akvárium mají 54l a chtějí něco pěkného ... akva ještě není založené ... tak jim prodavač řekl, že musí akvárium založit a až po 3 týdnech tam můžou dát rybky. Tak maminka hned začala, že jim tam dají destilovanou vodu ... prodavač řekl že NE ... potom to zkoušeli jinak ... "jak se prodává slaná voda, tak můžeme takhle koupit i tuto?" NE ... nakonec prodavače přemluvila na 4 neonky a odešli ...


Vždy jsem chtěla prodávat rybky, ale co jsem viděla různé typy zákazníků, raději se o to nebudu snažit, protože pro ty, kteří se akvaristikou zabývají to musí být muka poslouchat co zákazníci mají doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 11:35 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Já jsem taky pracoval v akvaristce, musím uznat co někteří lidi chtěli to byla hrůza. Nejhorší na tom je, řs když jim člověk vysvětluje jak to mají doma dělat, tak vám řeknou že stejně akvarko celé vyčistí tzn. vyvaří kameny propere filtr ve vroucí vodě aby ho zbavil nečistot a akvarko je prsj jak nové, ale divěj se , že jim tam nerostou rostliny a tak si přijdou pro hnojivo.... a nějaké ty zázračné vodičky....Jednou přišla takhle paní a taky chtěla nějakou živou vodu.... prej jí umírají ryby.Po hodinovém rozhovoru mně řekla že byla v takových nesnázích, myslela si že je to filtrem, tak tam dala houbičku na nádobí..... a potom jim něco říkejte jak to mají dělat. Nakonec si koupila nový filtr, takže tržba byla.Další věc je že kolikrát přišli ldi , chtěli ryby, nějaké už doma měli a nevěděli jaké... potom se těžko prodává.... Problém je u nás v tom, že ono je hodně akvaristů, ale oni neví co jim doma plave....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2009 10:01 Žena Imii [45]
Nejlepší je nakupovat tam kde to znáte, vyhnete se zbytečným komplikacím, sporům a budete mít nervy v klidu.

Párkrát jsem už zabloudila do "petshopů" v hypersuper marketech a musím říct, že lidi co tam občas prodávají by potřebovali pár na holou ...

Galerie Vaňkovka Brno - Zvěrokruh ... rybky jsou občas pohublé, často jsou v akváriích mrtvolky, na upozornění, že je v nádrži mrtvá/nemocná rybka prodavačky reagují "musím počkat na šéfa"

Pardubice (OBI nebo Hornbach - teď si nejsem jistá) - pěkný výběr ryb, karantény, výběr rostlinek

SkloRex Brno - prodají vám o co si řeknete ...

Aqualife Brno - prodají vám o co si řeknete + upozorní na možná rizika (u parmiček třeba že to jsou potvory)

Kutná Hora Orient - ryby nemocné, skaláry namačkané v malé nádržce - zdeformované ploutve, výběr kytek nic moc, personál - 1slečna/paní co nepůsobí moc důvěryhodně

Akvaristika Naděje Kutná hora - příjemný personál, rádi poradí - nekecají blbosti, rybky jsou zdravé, bohužel gibbíky mají v cca 50l nádrži což se mi zdá málo ... rybky od nich byly vždy zdravé a vitální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2009 09:31 Muž filipsi [1295] Re: popelnik
Ja take souhlasim, mit jako zamestnance prodavace, kteremu klesnou trzby na petinu, by se mi nelibilo.
Poradit, pokud si zakaznik radit nechat chce, jinak proste prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 09:04 JuraS Re: Voloďka
Ještě doplním...akvaristika je koníček do kterého je potřeba věnovat hafo času, něco peněz a trpělivost..k tomu je potřeba mít určité množství znalostí a v dnešní době internetu (jsem na netu od 1996, před tím bbs); a tak vím kolik informací je na něm dnes a kolik před lety..jsou tu časopisy, knížky..takže informace si můžete načerpat z tolika zdrojů..každej kupující by si sám měl umět říct co chce..nebo do obchodů vcházíte s tím že nevíte co koupit a odcházíte s mraženým kuřetem, paletou cihel, norkovým kožichem, stěračem na bagr a lyžemi jen proto, ža to dobře mluví prodavači v daném oddělení ?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 08:54 Žena Voloďka [59] - TetryRe: darley
Co na tohle napsat... Asi budu souhlasit s předchozím komentářem! Pro klid v duši měj trpělivost! Když budou mít nějaký šílený nápad tak jim nejdřív řekni názor a když to nepochopí, tak prostě prodat. Co víc se dá s tímhle dělat? Obchod musí taky z něčeho žít.
Já jsem měla před dvěma lety rovněž příležitost dělat v krámě s akvaristickýma rybama v České Lípě. Ale pak jsem si to raději rozmyslela. Mám moc ráda rybičky, ale dívat se denně na tyhle zvěrstva (že bych musela např. prodat 10ks tlamovců holčičce, která je dá do 50litrovky) by mi asi rvalo srdce :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 08:50 Muž nipac [3]
Ano, musím souhlasit. U nás v okolí jsou tu celkem tři krámy s akva potřebami. Dva z nich jsou katastrofální, tam by vám prodali skaláru i do lahve od okurek, vnutili by vám do něj sera aquatan, nitrivec atd...
Prostě, prodavači nejsou od toho, aby rozuměli akvaristice, ale prodávali. Ti jsou rádi, když si u nich koupíte dvacet ryb, aby jste přišli za týden znova nakoupit dalších dvacet, protože všechny chcíply. Ale lidem to docela vyhovuje, protože si připlatí za další kouzelnou lahvičku, nalejou to tam, a když jim to chcípne znova, na ryby se vykašlou.
Těch krámů, kde prodávají rybičky, a prodavači jsou, nebo aspoň rozumí akvaristice, je málo, skoro bych řekl vůbec (čest vyjímkám!). Vždycky mě těší, když přijdu do krámu (To je ten třetí, o kterém jsem se zatím nezmiňoval), prohlídnu si rybky a pak se můžu jít zeptat za prodavačem, která ryba to je, ten mě ochotně odpoví, a pak můžem kecat o tom jestli by se hodila do akva nebo ne, jestli snáši jiné ryby, případně má dokonce o prodávaných rybách vytištěn popis! Takže nakoupím, ještě pokecám a jsem spokojen.
Na druhou stranu, takový prodavač toho moc nevydělá. Drtivé většině zákazníků musí rozmlouvat jejich, občas šílené nákupy, a těch "uvědomilých" v okolí zas tak moc není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.08.2009 08:23 popelnik Re: darley
Na to ti můžu říct jen jedno.Poraď jim co a jak a když si nedaj říct tak jim to prodej, jako obchodník by si měla vědět, že naprvním místě je tržba. Navíc u takových chovatelů máš aspoň jistotu, že si příjdou brzo pro další zboží. Možná se ted plno lidí zhrozí nad tím co jsem ted řekl ale ty musíš z něčeho žít a na víc jsou to oni kdo ty zvířata týraj ne ty. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 03:12 Žena Snowy [24]
Tak i já si přisadím. S přítelem vymeteme každou akvaristiku, vždycky kouknout co je ke nového a tak. Vyděsil mě prodavač, na kterého se obrátila paní o radu, že má týden založené 50 litrové akvárko a co do něj za ryby. Do sáčku jí nandal čtverzubce zeleného, do druhého nějaké drobné rybky, co vyrostou max. 4 cm (zarazil mě ten rozdíl velikostí této osádky, druh rybek už nevím). Paní tam nechala bratru přes šest stovek za ryby. Trochu jsme tam zapředli diskuzi s tím prodavačem na téma čtverzubec a dusíkaté látky, jeho velikost do 50 litrů a ta drahá potrava, co tam pro něj naskládal do sáčku. Věděl kulový, tvrdil, že ryba je výhradně býložravá. Že ty mláďata ostatních rybek nejspíš posvačí nebo chcípne na otravu dusík.látkami - nezájem. Ideální obchodník, nemyslíte, takhle si pojistit zákazníka bych se styděla. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 18:47 Hagar Re: JuraS
mám podobnou zkušenost,kupovali jsme krevety atyopsis molucensis a než jsme došli k pokladně,1 scípla,šli jsme ji vyměnit a prodavač nám prozradil,že je tam mají už dlouho a že jim nic nežerou,přesto jsme si 2 vzali a doma žrali hned jak divé a jsou ok dodnes,podle mě jim jaksi nedávali žrádlo pro ně vhodné,to je pak težké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 18:40 Muž pepis [15] - CichlidyRe: JuraS
Ten prodavač neudělal nic špatně, to že nežrali týden není u terčovce nijak závratně dlouho, ale přeci jenom to svědčí o tom že si ještě nezvykl tam a hned má jít jinam.. Co se týče teploty 32 stupňů tak je to kvůli tomu žraní, zvýšením teploty až na 33 stupňů C se u terčovců vyvolá žravost, někdy se zvyšuje teplota u terčovce při nemocech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 15:23 Žena darley [12] Re: JuraS
To je pravda. S tym mam problem aj ja, ze zatial sa v rybickach vyznam ako tak len ja. Takze ked robi kolegyna a ja si precitam co predali do jedneho akvarka... no hroza... Alebo mi vola, ze potrebuje zistit co je to za rybicku. taka zlta. vyzera ako rybicka. no pochopili by ste nieco z tohto popisu... Ja keD o niektorej rybicke viem malo, tak sa priznam. nebudem si vymyslat hovadiny, aby na to doplatila ta rybicka... Alebo ine zviera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 15:13 JuraS Re: darley
No já mám zrovna dnešní zkušenost opačného názoru..prodavač sice ne z toho oddělení nicméně když prodává tak by měl něco vědět..mě zrazoval od koupi diskusů (měli chtěnou formu a za příznivě kačky) protože je tam prý mají týden a ještě nežrali..teplotu v akva teploměrem nalepovacím jasných 32 (svítilo jen to a další čísla už nebyly), když strkal ruku dovnitř tak ucukl jak mu voda přišla teplá..nicméně jsem vzal dva..v akva mám 27 stupňů..kolísá to podle toho jestli svítí polední světla..nějakých 20 minut jsem je nechal plavat v sáčku po hladině a pak jsem je spláchl do akva..chvíli blikali barvami jak signalizace na lodi..zkoušel jsem nejen jim dát směsku z automatu (nějakých 12 druhů krmiv smíchaných dohromady), mražený mix (ne pro disky), mražené artemie, živé larvy komárů, hikari discus bio-gold, tetra diskus..ten jeden se pustil do žrádla tak, že odehnal všechny ryby okolo a odháněl i krevety co mu chtěli krást..při hikari zaplaval pro toho druhého na druhou stranu akva a doslova ho dostrkal k tomu aby si zobl..teď šmejdí po akvu a ďobou do kde čeho...zkoušeli sezobnout i mimina redek ale ty jim uhopsly před držkou..a pak že nežerou...měl jsem vzít 4 kousky..zítra tam možná skočím pro další..takže ono prodavač by taky měl vědět co prodává..prodávat živé organizmy to není jak prodávat cihly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:57 knutt Re: darley
Je to smutné, a hlavně když si pak někdo stěžuje na to že jim to neměli prodávat a je to jejich vina, já být ve vaší kůži bych to nevydržel :-( A pořád stojí za svím.... By chtělo stejné podmínky pro ně ale v lidské perspektyvě, to by se jim dvakrát nelíbilo rozzureny Prodejci musí být hodně psychicky odolní :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:35 callito Re: darley
S tim asi nic neuděláte. Komu neni rady. Rybiček mi je taky líto. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:34 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: darley
Já tedy nemám žádné zkušenosti s prodejem, ale nestačilo by se odvolat na zákon proti týrání zvířat a říci jim, že do tak malého akva jim ty rybky prostě neprodáte. Říci jim, že jste už měla oplétačky s kontrolou na udání a platila pokutu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:19 Žena darley [12] – Nezodpovednost zaciatocnika / neschopnost predajcu
Pracujem v chovatelskych potrebach ako vedúca predajne a niekedy sa mi až vlasy dupkom stavajú, čo za hlúposti sú schopný porobiť začiatočníci - akvaristi. Viackrát sa mi stalo, že do ani nie 20 l akvárka chceli dospelých diskusov alebo skalárov. Alebo do guľatého akva diskusa, skalára a samozrejme závojnatky... Snažím sa ľuďom poradiť, ale niekedy je to nad moje sily byť k nim prívetivá, keď si stále vravia svoje. Mne je ľúto predať tú rybičku, keď viem, že zachvíľku mu umrie. Mala som tu jedných, čo obdeň chodili nakupovať rybičky do novo založeného akvárka a pravidelne chceli diskusi. Vždy som ich odhovorila. Ale niekedy už si naozaj poviem, že nabudúce mu ju bez slova predám a keď príde reklamovať, že umrela, tak mu sáčik s mrtvolkou oplieskam o hlavu... :-O :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:15 Žena Voloďka [59] - Tetry
Když už jste se tu tak pěkně rozhádali, napíšu zase něco zhruba pozitivního já.
Ve středu kdy jsme měli jet z Děčína do Prahy jsme měli hodinku času a tak jsem znásilnila mladýho abychom zašli do ZOO centra v Děčíně (u katastrálního úřadu) kde jsem ještě nebyla. Mají to tam moc krásný, ryb jak nakadíno, Betty měli kupodivu v cca půllitrových hranatých "vázičkách"-neřeknu akvárích, protože to je tak malý, ale určitě lepší jak kelímek od jogurtu. Taky tam prodávali ty rejnoky (za 3800Kč) a bohužel jsem zahlídla i závojnatku v kouli, ale světe div se, s filtrem co se dává pod dno a s živýma rostlinkama. Prodavačka se kterou jsem se dala do řeči toho věděla hodně (až jsem se divila smich ), ale to mě moc potěšilo. Pak tam byly dvě mladý holčiny, s nima jsem moc nepřišla do kontatku, ale cítila jsem, že bych se od nich dozvěděla méně (seděli a čučeli a spíš hlásali na tu starší prodavačku jaká ryba kolik stojí (když jsem to chtěla vědět). Je to prostě o člověku zda chce pomáhat či ne a zda tam přišel jen kvůli penězům a nebo taky i kvůli tomu, že má moc rád zvířata a chce se učit. Osobně, když vidím, že se prodavač/ka snaží a že něco ví, koupím si toho tam víc než kdyby si mě nevšímaly. Problém je v tom, že laik to nemusí vždy rozpoznat a můžou mu pak nakecat víc. Ale když se dozví od přátel či z netu, že udělal blbost, udělá si obrázek o obchodu sám. A pak bude chodit jinam nebo v lepším případě jim to omlátí o hlavu. Připomenu ještě že jsem nedávno byla ve stejným obchodě v Liberci (v Hypernově) a tam jen prodavačky seděly na zadku a drbali-> stejný obchod, ale jiný přístup.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 18696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16933-prodavaci-v-akvaristikach-podelte-se-o-zkusenosti?od=563