Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - kvetení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Anubias - kvetení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 14:59 Silviebaris Re: Guppy
Fotka k příspěvku Ja minule když jsem fotila květ,tak jsem tu bublinku pichala špejlí,a nešlo to puknout,normalně uhybala...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 14:53 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: vaclav
Ucházení bublin při střihu i vlivem fotosyntézy jsou běžné jevy a právěže ta vrstvička plynu na pestíku vypadá úplně jinak. Jestli je to kyslík, nevím. Mám dojem, že to tam bylo celou noc, až do rána. V současné situaci, voda 28° asi těžko bude v mém akváriu bez vzduchování i bez sycení CO2 tolik kyslíku, že už by se další nedokázal rozpouštět. Vypadá to, jako by ten pestík byl výrazně vodoodpudivý a proto se kolem něj může nahromadit plyn. Proto je mi bližší vysvětlení od Planorbely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 13:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
Anubias není závislý na opylování z jiných rostlin, má samčí i samičí květy na jenom květenství. Na některých květech je rozdíl mezi horní a spodní částí dobře vidět. Jeho rozmnožování pomocí semen ale není jednoduché ani nad vodou a nikdo to nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2019 11:55 Muž Planorbella [643] Re: Guppy
To je kvůli tomu, že pyl musí být v suchu, aby ho opylovači dokázali vzít. Co by z toho měla rostlina, když by pyl namokl a nemohl letět a nebo by nomohl být sebrán.
Navíc anubias kvete v přirozeném prostředí v periodách. Vždy, když voda ustoupí, tak on vykvete.
vaclav: to platí hlavně o listech a kořenech. Když píchneš jehlou do listu, začnou z něj ucházet plyny. Naproti tomu to, co se objevuje po výměně jsou plyny, které byly ve vodovodu stlačené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 11:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
Tak rostliny vyrábí kyslík a když se vodě už nedokáže rozpustit uchází prvně v bublinkách nejčastěji z poškozených míst. Někdy stačí i výměna vody z vodovodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 11:06 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Bublinky na květech
Víte někdo, co způsobuje přítomnost bublinek na květech anubiasů, resp. proč to rostlina dělá? Skoro to vypadá, že chrání květ před vodou, nebo varianta b) jakýsi "přetlak energie"?
rybicky.net/forum/4023-kvety-akvarijnich-rostlin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 22:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Bavíme se o tom když je rostlina pod vodou a tam tyhle pravidla neplatí, klidně ti anubias chcípne a nevykvete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 19:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Teda synci, hybaj zpátky do školy... to že naše anubiasy dovedou růst trvale pod vodou, neznamená, že to je tak v přírodě pravidlem... Stejně jako kryptokoryny jsou anubiasy příbřežní rostliny, které převážnou dobu roku pod vodou vůbec nejsou a proto samozřejmě standardně vykvetou a podobně jako mnohé áronovité mají i semena. I když jsou druhy, které i v přírodě rostou pod vodou, květy dostanou nad hladinu a také mají semena... takže asi tak... když je zasadíte do hnoje a budou mít kořeny pod vodou, pokvetou jako kaly a budou mít semena... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 19:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Spousta květů v přírodě odkvete aniž by vytvořila semena. Ale když to vztáhnu na Homo sapiens, tak spousta samčích exemplářů maká na tom, aby zaujali samičí protějšek a taky se to často míjí účinkem. I to má něco společného s inteligencí? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 18:53 Maq Re: Pepan
Pak to asi závisí na inteligenci.
Vzhledem k tomu, že nemá šanci vytvořit semena, je to zbytečná práce, kterou podnikne jen blbec.
Ty inteligentnější proto nekvetou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 18:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Nedozrávají ani nad vodou. Anubiasy jsou cizosprašné a protože všechny rostliny, vyskytující se v našich akváriích, pocházejí z jednoho zdroje, šance na opýlení je prakticky nulová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 18:43 Maq Re: LiborSprysl
A dozrávají u anubisů pod vodou semena????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 16:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Já bych vycházel z běžné rostlinářské teorie ...
a) kytka kvete protože je jí na chcípnutí, tak se snaží zajistit život druhu prostřednictvím semen, která vzejdou, až se ukáže býti příznivá situace...
b) kytka kvete, protože se má dobře a je jí jasné, že semena skvěle vzejdou....
smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 20:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PavíholkaXXL
Bohužel zatím jsem nic takového jako návod na to aby vykvetl nenašel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 18:59 Žena PavíholkaXXL [7] – Květ
Dobrý den, chci se zeptat, mám anubias už pár let starý a furt nekvete, máte na to nějaký "trik" ? :-D děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2016 12:08 Muž dvorak [94] - Rostliny – Nějak se mi to rozkvetlo :)
Fotka k příspěvku Aktuální stav květů mi nedá, abych nepřipnul fotografii. Fotka je sice velmi nekvalitní, protože světelné podmínky kvůli vydatnému dešti venku nejsou v místnosti nijak dobré. NA fotce však ale jde přeci jen něco vidět a tak tady je moje chlouba. PS: Mimo záběr jsou ještě další dva květy Anubiasu, které už se na fotku nevešli a také květní stonek Echinodoru argentinského. :)

A chtěl bych také upozornit, že se jedná o 100 l akvárium, bez přidávání hnojiv, CO2 a dalších vopičáren :) Jediné, co se do akvária pravidelně dává je krmení pro asi 15 neonek :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lenisek
Áno je palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2013 22:40 Žena Lenisek [17]
Fotka k příspěvku musím se pochlubit :-) doufám že to bude květ :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr68
Je to normální...jen připodotknu, že kytky kvetou také proto, aby se množily, či ba dokonce, aby zachránily rostlinu. Pokud je ve velmi špatných podmínkách, tak chcípne a novou vyřeší semena...Ovšem to je v případě akvarijních anubiasů nečasté...Tedy to množení semeny... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: petr68
je to úplne normálne,mne anubiasy kvitnú celý rok :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 09:55 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: kofejn
velká gratulace, já mám zatím jen jeden, akorát sem se divil že tak brzy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 09:52 Muž kofejn [963] Re: petr68
Fotka k příspěvku Je jaro! Aspoň podle kalendáře. Mám teď v akvárku tři květy od dvou anubiasů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 09:49 Muž petr68 [27] - Rostliny
Fotka k příspěvku páni, akvárko mám založeně měsíc a týden a už mi kvete anubais...je to normální ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 20:59 Muž Ad@m [1051] Re: vajglmen
Fotka k příspěvku Využiť sa to nedá, ale foto stojí za to :) . Prikladám môj zakvitnutý A. barteri var. nana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 19:02 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: vajglmen
Tak napádajú ma len dve veci: spraviť peknú fotku a možno ňou obohatiť atlas a potom kompost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 17:17 vajglmen – Květ Anubiasu
Fotka k příspěvku Kvete mi anubias.Dá se toho nějak využít??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 14:45 Žena Lolianka [16]
Mě anubias vykvétá na jaře a na podzim, když je slunce níž a svítí do místnosti a jen pár dní trochu sluneční světlo zasahuje na akvárko. Vykvétá jen v části, kam to sluneční světlo dopadá. Je pravda, že mu též skoro nerostou listy. V jiné části nádrže ani v jiném akvárku mi anubias nikdy nevykvetl, ty přímé sluneční paprsky na to určitě mají vliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 13:07 Tereza
Já mám jenom malé 12-ti litrové akvárko a tři rostlinky anubis a všechny tři mi teď vykvetly. Nemám filtr, ani zářivku, chovám jenom čolky a vodní šneky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: radim
Koukám, že jste na tom stejně jako já. Naplácám někam kytky a protože obvykle rostou, není důvod šílet s chěmií. Ať se daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:37 radim Re: Pepan
no anubisy docela už napevno zapustily do kořenu kořeny...
jinak to neberu jakoze velky problem, ryby jsou v pohode,některe se běžně třou ve společném akva(pancernicci, apistogrmmy a někdy i tetry) a ostatni kytky pekne rostou. Anubisy proste kvetou jak blbé :-D uvidím v srpnu jak to bude vypadat, to bych měl byt uz doma, snad je to přejde.
každopádně díky za názor :-)
sida asi otazkama zahrnovat nebudu, protoze jedine co v akva měřím je teplota a tvrdost..ted uz ani ta tvrdost moc ne. Příjde mi to zbytečné když dávam většinou dešťovku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 18:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: radim
Je docela možné, že ten výluh z kořene působí jako stimulátor kvetení anubiasů. Časem by se měl kořen vylouhovat a anubiasy by měly růst normálně. Pokud to ale dělá i jiné problémy, zkuste se obráti na Sida. Ten je s chemií v akvárku mnohem více kamarád a možná by Vám poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:02 radim Re: Pepan
žádná radikální změna si myslim nenastala... teplota se drží mezi 23-26°C(ted uz podle teploty v místnosti)a vodu jim tam dávam taky pořád stejnou...
ale kdyz ted premyslim tak jsem asi od konce března přestal používat hnojivo a přibližně v té době šel do akva kořen místo lávových kamenů(nemam tušení z jakeho je dřeva, ale asi z něčeho hodně tvrdeho, protože už od začátku neplaval)..mohlo by to být ono? jsem tím změnil chemismus vody co hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 14:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: radim
Kvetením anubiasy reagují na změnu podmínek. Možná zvýšení teploty a světelné intenzity. Já své pěstuji celý rok pod umělým světlem a při konstantní teplotě a za půl roku nezakvetl ani jeden. Zkuste zapřemýšlet, co se změnilo v období, kdy začaly takto kvést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:48 radim
Fotka k příspěvku měl bych trochu jinší dotaz. já bych chtěl spíš abymi ty anubisy nekvetly, protože od té doby co nepřetržitě vyhánějí nové a nové květy se u nich téměř zastavil růst nových listů..místo toho se začaly větvit a vyrůstají z boku mladé rostliny...
nemůžou ty květy třeba rostlinu nějak moc vysilovat?
Edit: jo a kvetou tak všechny i ty co jsou u dna, ikdyž tam ty květy nerostou tak nahusto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:34 Muž Sewer [99] Re: voko
Když se podiváš pár příspěvků zpátky na fotky od uživatele Peťura, tak uvidíš jeho květ. Podle mě bude i to tvoje květ, vypadá to tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:31 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: ustavprochore
Jsem si jistý. Je to můj první anubias a oblíbenec. listy sice rostou, ale to je první, který se mi vytvořil doma. Je to tedy květ či list ? Asi to bude list.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:14 Žena ustavprochore [567] Re: voko
Jste si jistý určením druhu? Na "Petite" mi to přijde hodně velké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 12:52 Muž Sewer [99] Re: voko
Řekl bych, že to bude květ ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 12:42 Muž voko [9] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ahoj. Můj anubias Barterův nana petite mi konečně vytvořil po půl roce nový list nebo květ. Poraďtě mi prosím co to je. Fotka není moc výrazná, ale snad postačí. :-) :-) ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:09 Muž lachon [8] - CichlidyRe: TraumaZero
kvete mi pravidelně a neustále a dokonce mám na jedný kytce třeba tři květy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:05 Usine Re: TraumaZero
Květ nech být vydrží poměrně dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 11:18 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: TraumaZero
Gratuluju!Mě když asi před 3 rokama poprvé a naposled vykvetl anubis Barteri var Barteri,měl bílý květ,od té doby mi nevykvetl.Ale kdyby mi vykvetl tak bych to neustřihával-vžyť je to přece pěkné,když vám to kvete a není všude pořád jen zeleň.Mě vydržel cca měsíc(květ) mak se stratil.A když měsíc půjde ,,síla růstu,, do květu místo listů,tak mě by to vůbec nevadilo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:45 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
též mi vykvetl Anubias barteri var. nana a spíš se mi zdá že než do listů žene sílu do květů. Má nějaký smysl mít ty květy pod vodou ? Dokáže se z toho vůbec rozmnožovat ? Nebo to mám střihnout, pokud ano tak kde ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:44 Usine Re: Lukáš
Je to běžné a i pod vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:36 Lukáš – Vykvetl mi Anubias, je to běžné?
Fotka k příspěvku Chtěl jsem se optat, zda-li Anubiasy běžně kvetou,v mém případě jde pravděpodobně o Anubias gracilis a za dobu, co ho mám,takto vykvetl poprvé.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:14 Muž kortezhugo [983] Re: Krdlajs
...on vykvitne - v pohode aj pod vodou aj nad - ale vecsinou narastie tak ze sa kvet otvori tesne nad hladinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:13 Muž filipsi [1295] Re: Krdlajs
Kvete i ve vode. Ale semena necekej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:09 Krdlajs
Ahoj, v mém akvárku anubias barteri vytvořil stonek s poupětem. Jak velká by měla být vzdálenost zářivky od vodní hladiny, aby mohl v pohodě vykvést? Zdá se mi, že se dere hodně nahoru k hladině. Nebo kvete i přímo ve vodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:54 Muž kortezhugo [983] Re: navik
...neviem tam mam "casak" 12 svetlo 12 tma -celi rok - tazko povedat...
...aj iny druh anubiasu vyhnal kvet - len "odhnil" - neotvoril sa - ta ista nadrz...
...podmienky su tam dost "krute"...-vymena vody,testy,atd...
...a je to zakon schvalnosti - niekedy ani prstom netreba pohnut a ........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 19:15 Muž navik [908] - SumciRe: kortezhugo
...a já tipuji blížící se podzimní rovnodennost (12 h den) :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1682-anubias-kveteni