Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zraněná ryba

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zraněná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 15:31 xx Re: Janina
Peřovci a jiní masožraví sumečci jsou pažraví a suché granule spolykají v ohromném množství.
Při nasáknutí zvětší suché granule svůj objem, protože nabobtnají rybám v trávicím ústrojí. Buď to ryba přežije a po několikadenní hladovce se vyprázdní a nebo uhyne. V případě protržení tkáně je šance na přežití velmi malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 15:19 Janina – Ošklivě nemocný péřovec
Ahoj,-nejdřív gratuluji Tomášovi,a vlastně díky němu,neztrácím naději na přežití mého péřovce..-jeho zranění ale vzniklo mou chybou,chtěla bych se i zeptat,jestli s tímto nemá někdo zkušenosti,-jednoduše mi ujela ruka při krmení granulkami,a já nána je tam nechala,místo abych je vysála,přes noc se akvárium samozřejmě neskutečným způsobem zkalilo,ucpala se filtrace,a ráno jsem našla všechny ryby lapající u hladiny po vzduchu,okamžitě jsem začla jednat,jenže už bylo pozde pro skaláry..který ale stejně nebyli moji oblíbenci,protože akorát ostatní šikanovali a furt trpěli na plísně,ale líto mi jich samozřejmě bylo..
No ale co horšího se stalo..moji největší oblíbenci,péřovci,byli všichni o.k,až na jednoho..měl šíleně nafouklé,spíš nateklé břicho,a furt se vznášel k hladině,a snažil se furt plavat dolu,další noc přežil,ale to co se mu udělalo!!-vypadá to,jak kdyby se mu to řicho provalilo,má tam normálně díru,z který visí kůže a takový bílý chuchvalce,vypadá to skoro jak nějaká nekróza,nechápu jak se mu to mohlo stát?!To mu to břicho jako prasklo?!To je blbost ne??Vypadá to opravdu velmi nechutně,je mu vidět růžovoučký maso,tak jak to měl ten chudinka na tý fotce od Tomáše..
Jsou to 3 dny,a zatim žije,ale taky jsem právě přemýšlela,zda ho radši zabít,..když ho vidim,tak je mi z toho opravdu hrozně,tim spíš,když jsem mu to způsobila jááá!!! rozzureny coze sad
Ale právě tenhle článek o tom,jak Tomášovi přežil,mi dává velkou naději..
Nemáte s tímto někdo zkušenosti prosíím??
Jestli to teda někdo vůbec dočte do konce..se vykecávám,já vim.. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 19:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: roy1
Baktopur bych tam nedával ten se dává až když je infekce jistá, dej tam eSHu 2000 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2010 13:38 Muž grizly [145] Re: roy1
Do malého akva přelovit zraněnou rybu.Bude mít klid a líp se ti bude aplikovat léčivo. Malá nádrž, menší spotřeba k dosažení potřebné koncentrace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:28 roy1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nechcem zakladať novú tému, tak skúsim tu:
Mám v akvárku 2páry gurám a jeden malý krpatý samček dohrýzol väčšiu samičku tak, že mám obavy či to prežije. Samčeka som odlovil do iného akvarka a je s ním pokoj. Guramu som liečil Baktopurom podľa návodu, aby sa do rán nedostala pleseň.
Aké máte Vy skúsenosti s liečením rýb?
Ďakujem za odpovede.
Edit: Ešte som chcel dodať, že som do vody pridal 2 lyžičky kuchynskej soli /90 litrov a zvýšil som teplotu na 26 stupňov Celzia.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.12.2008 16:30 Tomas4343 Re: Tomas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, tak už je tomu téměř rok a mě dnes napadlo oživit toto téma a ukázat vám, jak dopadl ten můj zdevastovanej péřovec. Bylo dost obtížné ho takhle chytit a jelikož se mu tam moc nelíbilo, tak jsem ho nechtěl dlouho trápit a tak nejsou ty fotky tak dobré, ale snad to stačí ;-) Podotýkám, že hned jak jsem ho přivezl, tak jsem ho pustil do mého akvárka a takhle se uzdravil bez jakékoli chemie, kterou zásadně nepoužívám. Tak se kochejte tímto krasavcem stejně jako já :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 07:06 Muž ghostik [81] Re: Míša
Pokud neni hluboka tak se zahoji v druhem pripade pridat nejkou dezinfekci ktera podporuje tvorbu ochraneho slizu aby se tam nic nedostalo - napriklad Esha 2000 (ale to muzes pridat klidne pro jistotu i v tom prvnim pripade)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 20:45 Míša
Můj čichavec modrý (samice) má na boku jizvu...co s tím ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 22:35 Tomas Re: Horác
Tak vám nesu zprávy o mé rybce. Peřovec žije :-) Teď jsem je pozoroval s baterkou v ruce při nočním krmení. Bohužel se ještě trošku světla z baterky takhle v noci bojí, narozdíl od ostatních peřovců a rybek, tak jsem se nemohl tak moc kochat jeho krásou, ale v pohodě se doplaval najíst a ještě mi ukázal, jak se mu krásně zahojily rány... jen ještě na hlavě, kde jí měl opravdu hlubokou je to trošku znát, ale jinak je to krasavec, u kterého byste taková zranění netipovali :) Fotku jsem zatím bohužel neudělal... přes den bývá většinou zalezlý v kytkách a je vidět jen trošku, ale snad časem bude. Jsem very happy smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:47 Muž Horác [3942] Re: Tomas
Jak vidím rozhodl jsi se mu dát šanci ... A dokonce ani neuvažuješ o přelovení do zvláštní nádrže a nasazení chemie (minimálně proti zaplísnění). V tom případě doporučuju nasadit TORBEN či nějaký jiný rašelinový extrakt (v doporučeném dávkování - nešetřit!). Zlepšuje hojení a má též slušný antibakteriální a antimykotický účinek.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:26 Tomas Re: matrix069
No tak zatím to vypadá dosti slibně. Přes den ho párkrát vidím přeplout z jednoho konce akva na druhej do úkrytu a v noci chodí na noční krmení s ostatníma peřovcema. Ty rány se mi taky už zdají o malinko lepší. Tak snad se povede... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 12:54 Muž matrix069 [79] Re: Tomas
Ja by som sa snažil,aby nedostal nejakú pliesen(použil by som nejaký acryflavin,alebo niečo také). Inak Clariasy(keříčkovec žabí) su potvory-lovci. Kdež to (Heteropneustes(tiež keříčkovec-ale podľa niektorých by mal mať skôr názov Pakeříčkovec) dokáže s rybami žiť úplne v pohode) To ja len aby tu niekto potom nechádzal dokopy Keříčkovce s Keříčkovcem.(Clarias s Heteropneustes). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 22:11 Tomas Re: Hony
Odhaduju ho na 35-40 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:20 Hony Re: Tomas
Jak je ten kerickovec velkej kuwa??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:32 Muž zikyc [79] - SumciRe: Tomas
No přiklánim se k tomu jak mi psala známá, že to mohla bejt viremie a pak si ho podal ten keříkovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:32 Žena Markii [10] Re: DrSova
Pravda že v přírodě by byl asi sežrán.Ale opravdu on nema zasažene žadne duležite orgány
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:29 Tomas Re: zikyc
No každopádně to má od keříčkovce žabího.. pak tam má jen gibíka, ancistrusy, k.příčnopruhé, akary hnědé, torakáty, pancéřníčky, trnovce jo a ještě jednoho asi dvoucentimetrového peřovce, kterému tam nikdo neubližuje... Vím, že takovéto složení ryb není dobré, ale jemu to prostě nevymluvím. Tak já nevím no. Možná ještě chvíli počkám a když se to o malilinko zhorší tak jdu hned na věc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:25 Muž zikyc [79] - SumciRe: DrSova
lidi do toho nepleť, co jsem měl péřovce tak sumec ho běžně vcal zoubkama a péřovec měl šmouhy po sobě a vždy bez problému se z toho dostal, ale nikdy to neměl takhle do masa. Je mi to i divný že by to až takhle udělal keříčkovec, ale vše je možný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:21 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: zikyc
Cloveku daji aspon analgetika,tahle ryba ma poskozenou 40%cast tela!!! V prirode by byla uz DAVNO MRTVA-predatori. Proto jsem pro rychle usmrceni toho chudacka! Toto je trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:19 Žena Markii [10] Re: Tomas
mě se z toho dostal velmi podobně postižený rájovec,od kamaradky,byl na tom velmi podobně, vypadalo to děsivě, ale protože si dokázal udržet barvy(to umirajici ryba nedokáže) tak jsem ho nechala, a žije , a ten tvuj na fotce ma pekne barvy, neni bílý, v přírodě by taky umíral pomalu....Podle me nema smysl spechat s usmrcenim, to až na tom bude špatne treba i s dychanim a tak, ale když horác říká usmrtit... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:09 Muž zikyc [79] - SumciRe: Tomas
Měl jsem u jednoho sumce stejně slezlou kůži až na maso a dostal se z toho, je třeba zajistit aby se mu do toho nedostala plíseň a pak by to moh ustát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:59 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Tomas
Bezbolestne ho usmrt.Nejlepsi uderem do hlavy-jak kapra.Hlavne ne splachovat!Tato ryba neprezije ani nahodou.Je to smutne,ale nekdy se stava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:57 Tomas Re: Alofok
Samozřejmě, že bych mu ho potom už nevrátil a nechal si ho spolu s dalšíma dvěma peřovcema co už mám. Ale nejspíš asi máte pravdu s tím usmrcením no sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:55 Muž Horác [3942] Re: Tomas
Podle mě, jestli se mu do tahle velké rány nedostane žádná infekce, tak to bude zázrak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:53 Alofok Re: Tomas
Pochybuju,ale stojí to vůbec za to trápení? A ty na něj máš ve svém akva místo? Přece ho zase nedáš k němu k tomu keříčkovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:52 Tomas Re: Horác
No podle bratrance se za poslední 3 dny dost zlepšil... prý vypadal o dost hůř a když jsem si pro něj byl, tak normálně plaval a dokonce i jedl, tak třeba to může zvládnout, nebo se dělám planné naděje? Je to krásná ryba.. Peřovce mám moc rád, tak bych ho chtěl zachránit, kdyby to nějak šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:49 Muž Horác [3942] Re: Tomas
Tohle je už jen o tom, jak mu co nejrychleji ukončit trápení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:42 Tomas – Přežije to?
Fotka k příspěvku Dneska jsem si přivezl od bratránka tuto rybku. Takhle mu toho téměř 20cm peřovce zdevastoval keříčkovec během jedné noci, tak jsem si jí vzal, jestli se z toho náhodou u mě v akva nedostane... co myslíte? má šanci? sad
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16816-zranena-ryba?od=181