Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kovová dekorace v interieru akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kovová dekorace v interieru akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2019 20:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Angus68
Já taky nejsem myslivec, ocelové nábojnice jsou vyloženě armádní záležitost. :)

Jako mám doma plno druhoválečnejch krámů, tak tohle by mě taky nenapadlo. Ale proti gustu... Když se to někomu líbí a touží po akváriu s vystřílenou municí, ocelové nábojnice jsou cesta. Furt lepší, jak plastovej potápěč a pseudovraky lodí. Ať si tam dá každej co chce.

Dokážu si to představit, v rohu zrezlá Parabela, v druhém německá prostřelená helma, po dně poházené nábojnice, svědčící o krutých bojích, v popředí zbytek řemenu s přeskou Gott mit uns a mezi tím se prohání hejno neonek. smich

A rostliny rostou jak divé, protože takový přísun železa nezažily. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 19:45 Angus68 Re: Wanderer
Tak takovej myslivec nejsem Jendo :-D ale i tak bych se na to vys..... :-D
Dekorace jsou pěkný, ale nic se nemá přehánět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 19:37 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Enkii
Jestli toužíš mermomoci po nábojnicích v akváriu, tak tam dej ocelové. Budou se postupně rozpouštět a zásobovat rostliny železem a všichni budou spokojení. Tyhle nábojnice se běžně vyhazují, protože se nedají přebíjet (narozdíl od mosazných). Záleží, co tam konkrétně chces za ráži. Nejčastěji asi seženeš 7,62x39 a 7,62x54R. Poptal bych se na nejbližší střelnici, když tak se ozvi do SZ. Většinou tam toho jsou plné kýble...

Jinak tombak se používá hlavně na opláštění střel, v nábojnici je ten podíl mědi nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 18:51 Angus68 Re: Enkii
A nechceš si ty jakoby nábojnice nechat vytočit na soustruhu z nerezu? :-D
Taky už nevíš jakou hovadinu do AQ dát. Potři je Laksilem ;-)
Pokud ti jde o materiál, nerez je TOP ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 18:17 Muž nekdo [355] Re: Enkii
Ušetřete čas peníze a nervy - stejně to zaroste - dejte rovnou více květin nebo rybek a bude to lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 17:21 Jarda62 Re: Enkii
Když už je tam tak moc chceš, tak je přelakuj bezbarvým lakem, vhodným do vody a pro styk s potravinami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 17:15 Enkii Re: Enkii
Keď tak skúsim pohľadať niečo podobné medzi dekoráciami do akva ak niečo také je. Každopádne ďakujem za radu a odpoveď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 17:11 Enkii Re: drvi
Hm to je tiež pravda. Ah no škoda, lebo vzhľadom na "army" štýl akva by sa tam celkom hodili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2019 16:38 Žena drvi [2894] Re: Enkii
Vzhledem k tomu, ze mosaz je slitinou mědi a zinku, tak bych se toho bála. A na nábojnice se navíc používá tzv.tombak, což je mosaz z minimálně 80% mědi . A měď je, jak je známo, toxická - minimálně pro bezobratlé živočichy. Takže já bych měď nedoporučovala (navíc nábojnice v akváriu hmm, dle mého vkusu nejsou přijatelné :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 16:03 Enkii
Zdravičko, chcela by som si do akva dať ako dekoráciu nábojnice z mosadze. Chcem sa spýtať či by to po čase bolo moc nebezpečné pre rybky alebo či si ich tam môžem dať. Nábojnice boli čistené a následne vyvarené vo vriacej vode. Budem rada za každú odpoveď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:14 Muž jiri609 [91] Re: jamajcan
asi je to blbost.... beru zpět, ale co kdyby? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:36 jamajcan Re: jiri609
To by mě zajímalo.Čím by musela být,ta ocel legovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:29 Muž jiri609 [91] Re: RadekH1
nevadí, viz dotaz nad tebou, jedině, že by byla hodně a nevhodně legovaná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:07 Muž RadekH1 [129]
Ahoj. Vadi v akvariu ocel? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 18:12 Muž sollik [257] - CichlidyRe: WW2collector
Vydrží déle než černé, nicméně rezavějící železo v akváriu ničemu nevadí. Jediné stálé je nerez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 00:07 Muž WW2collector [0] – kovove matky jako zateze dekoraci
zdravim.
prohledavam forum a nedari se mi najit tema,tak zkusim sem.
pouzivam jako zateze dekoraci pozinkovane matky (tusim jsem to vycetl u Horace)
mate s nema nejake kladne ci spatne zkusenosti ? pry ve dne vydrzi dele nez obycejne .
diky.
pripadne link na vhodne jiz existujici vlakno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 20:58 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
www.aqa.ru/…
Zaujímavá nádrž so zaujímavou dekoráciou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 10:28 Muž kortezhugo [983] Re: uchoLV
...a kto nema pristup k hnoju? -moze pouzit kyselinu X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:00 Muž uchoLV [7]
Ak by to niekto predsa len chcel skúsiť napadol ma jeden zlepšovák ktorý sa používa pri reštaurovaní/dopĺňaní historických kovových mreží atď. Ak sa Vám nechce čakať 20rokov kým dekorácia poriadne zhrdzavie zahrabte ju do hnoja ( :) ) , za dva mesiace máte prirodzene vyzerajúci artefakt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 08:52 Muž filipsi [1295] Re: slavixon
slavixon napsal:...po předešlých debatách už se bojím napsat co mám třeba teď namysli ...

No a o tom to je :-D . Jeste si ani jednou nenapsal, co mas namysli. Kdyz to nebude uvolnovat nic skodliveho, je to tem rybam uplne, ale uplne sumak, jestli plavou kolem traverzy nebo neceho jineho.
No a bez toho, abys to konkretne predstavil, at uz popisem, nebo obrazem, Ti nikdo nerekne, jestli to je shit, nebo konceptualni umeni, nebo popart.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 08:25 Muž slavixon [0] Re: Romy
Souhlasím se vším o čem píšeš. Už několikrát jsem na psal, že touhle cestou jít nechci a že jsem to neměl od začátku ani úmyslu. Připadá mi, že to buď nikdo nečte, nebo jen zpola a navíc se vždy chytí jen naprosto nepodstatného. O umění jsem mluvil v předešlém příspěvku proto, abych zkusil vysvětlit, proč když mluvíme o něčem nekonkrétním v mlhavých obrysech. tak každému vytanou na mysl naprosto odlišné obrazy jak to dopadne atd. existují některá pravidla kompozice, jako měřítko, co do předu, co dozadu, pozadí. apod, aby se nato dobře koukalo, to nemusí být přece umění. V podstatě mi je ukradené jestli tam bude taková ne o jiná ta dekorace. Já dekoraci nemám žádnou, mám jen jeden šutr pro mě to dekorace není viz některý z dřívějších příspěvků kde to vysvětluji. Celé to vzniklo na základě toho, že si tam dáváme kdeco, tak proč ne toto, když by to mohlo vypadat lépe než něco jiného.... (po předešlých debatách už se bojím napsat co mám třeba teď namysli aby mě zas někdo nerozsekal stydim Takže mám pocit, že tu hájím něco co, bylo myšleno jako úvaha na toto téma a sklízím spíš osobní útoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 00:01 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: slavixon
Moc o tom přemýšlíš,nikdo zde(myslím),si nedělá nádrž jako umělecké dílo,abstraktní už vůbec ne...,ti mladší,méně zkušení si udělají nádrž pro radost,jsou rádi,že jim tam něco plave.Ti zkušenější zase hledají cestu k výsekům přírody,tak,aby se jejich nádrž co nejvíce podobala přírodnímu habitatu daných rybek.I když,jsou tu nádrže holandského typu,které by se za umělecké dílo považovat daly.
Ptám se,o čem je akvaristika? Za mých mladých let to byl způsob,jak se dozvědět o chovaných rybkách co nejvíce,napodobováním jejich lokalit se ryby chovaly tak,jak se asi v přírodě chovají.Odměnou pak byl výtěr,ev.odchov.Bylo to komplexní vdělávání se o rybách,jejich lokalitách,chování,chovu a odchovu.
Pro mě a za mě,dej si do nádrže třeba Atomium,nebo vrak Kursku,když se ti to líbí,ale nepohlížej na akvaristiku,jako na něco,co by se rovnalo uměleckému dílu,je to jen náš pouhý koníček,který chceme subjektivně dovést k dokonalosti,tu má každý jinou,ale čím zkušenější akvarista,tím více se vrací ke kořenům akvaristiky,a tím je právě výsek přírody u daných ryb.
Osobně nevím,čím je toto téma přínosné,nepřírodní dekorace bych si do nádrže nikdy nedal,některé děti to dělají,ale časem od toho upustí...
Kovové dekorace už vůbec ne...akvaristika není výstavní galerie,akvárium je živý organismus,každý den jiný...
Asi nemám umělecké cítění,štvou mě obrazy,které jsou rozmazané,nebo ty,kde je huba jinak k očím,přesto se prodávají za milióny dolarů...,ale myslím,že mám cit pro ryby,rejstřík rozmnožených je už docela dlouhý.Je to jen vytvořením podmínek,sci-fi dekorace k tomu nepatří.

Spíše,než diskutovat,ukaž nám takový výtvor,třeba změníme názor.Otázka ale je,jak se to bude líbit rybám...

Všechno je věc názoru,a ten je vždy subjektivní...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 23:52 Muž slavixon [0] Re: filipsi
....no to je taky sluný :) ale ta panda tam nemá dost bambusu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 21:37 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: filipsi
filipsi napsal: www.pbase.com/… Tak zrovna niečo takéto podobné som ja osobne plánoval, samozrejme s trochou viac zelene hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 21:13 Muž filipsi [1295] Re: filipsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 21:09 Sicktrain Re: slavixon
Vím o čem mluvíš, industriální design, nějaké to červené a modré LED světlo do proudu bublinek, co unikají z měděné pokroucené trubky, zvláštně vypadající ryby a postapokalyptické pozadí.....

Jenže to doopravdy ty ryby nemají rády. Zkoušel jsem to, měl jsem v akváriu krásný, tuším že bronzový kohout a ryby by byly raději na suchu, než v té vodě.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 21:03 Muž filipsi [1295] Re: filipsi
Treba tyhle tvary z PET jsou prima: miwa.metm.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2011 20:55 Muž filipsi [1295] Re: slavixon
Co tedy myslis?
Neco takoveho: aquaterras.com/… ?
Takoveho?
www.pbase.com/…
www.pbase.com/…
?
U nekoho z CR ci SK (snad si nekdo vzpomene konkretne) jsem videl design akva "mrtve rameno Dunaje" s pet lahvemi, kusy igelitu, mozna i kovu. I na zahranicnich webech jsem podobne instalace zahledl, bohuzel ted nemuzu najit.

Stale nechapu, proc o tom diskutovat, proc to proste neudelas? Pak se kdo bude chtit vyjadri primo u akvarka. Mas v hlave konkretni design? Dej to na papir a pripadne si nech zhodnotit pred udelanim. Mas konkretni obavu u konkretniho materialu? Vyjadri ji. Jinak je to diskuze o prdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 20:18 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: invalida
Fotka k příspěvku Tak mám to v nádrži ku ktorej mám aj prezentáciu, čistý objem je momentálne 42 litrov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 17:49 S Muž invalida [3881] Re: RadioactiWe
Lepší prej sou obyč než ty kadmiovaný ale kolik litrů atd bys moh napsat...matky kvůli železu ok...já pochopil větší konstrukci :-D Každá zkušenost se cení ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 17:39 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ja mám v akvárku štyri pomerne velké matice navlečené na hadičke do CO2 difúzoru. V obchode som mal na výber medzi týmito "lesklými" a takými škaredými, drahšími vhodnými aj na zváranie. Ako som už naznačil kúpil som si tie lesklé. Mám ich tam cca. 2 mesiace a za ten čas pekne skorodovali a ofarbili aj hadičku. V tejto nádrži chovám aj krevetky a zatial som nezaznamenal žiadny negatívny dopad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 16:52 S Muž invalida [3881] Re: slavixon
Kus kovu je širokej pojem. Jsou lidi co nerozeznaj železo od hliníku. Moje argumenty proti. Legující prvky myslím ovlivní reprodukční schopnost citlivějších tvorů. A třeba měď je ve většině fungicidních přípravků. Teda její deriváty nebo oxidy. Nejsem chemik. Ale zase záleží na oceli..taková ocel třídy např 11524 a chromvanadová žáruvzdorná má v sobě jiný prvky a jinak rychle oxiduje. To záleží na mnoha faktorech. Jinak u nižších tříd počítej s obarvením vody a skla. Rez ve starejch koupelnách jde fakt blbě dolů. Spíš vůbec. A součásti motoru budou mít v sobě zbytky maziv paliv ale i barev atp. Věř že to ven nedostaneš ale do vody se to dostávat bude. Nedejbože tam mít součást kalenou v oleji. Tak před pokusem přestěhuj dražší druhy jinam. Až něco vypozoruješ dej vědět...informace sou drahý. A to rozpouštění nebo oxidaci ti fakt asi nepoví ani metalurg laborant. A to nemluvím o tom že nebudeš vědět jakou třídu oceli tam dáváš. Jo a představa zařasenýho ozubenýho kola asi taky fungovat nebude. Myslím že jsem nikdy neviděl zelený železo a to byla za kovárnou pořádná hromada.Kde to bylo zelený tam bylo něco mezi..písek hlína.. Ty podmořský vraky maj na sobě řasy taky až na místech obrostlejch mlžema.Domluvil jsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 15:40 R Muž romant [27987] Re: slavixon
Nepodceňuj účastníky zdejšého fóra. Kdyby s tím měl někdo nějakou hmatatelnou zkušenost, tak by se jistě již projevil. Co se mě konkrétně týká, tak to chci odzkoušet, ale určitě to nebude v míře nějakýho estetickýho výtvoru, ale čistě z experimentálních důvodů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 15:32 Muž slavixon [0] Re: filipsi
Ta otázka byl myšlená tak, aby se založilo téma pro ty kdo o něj mají zájem, jenže se to zvrtlo v boj proti jinakosti. Hledají se důvody spíše k destrukci. A to je smutné. Nepředpokládal jsem to. Spíš jsem doufal v to, že se ozve někdo kdo řekne jo viděl sem něco podobného na výstavě x, nebo už na to dělám, nebo omrzelo mě na to koukat tak už to nemám nebo tady jsou nějaký fotky............. ale prostě není k tomu vůle, tak se omlouvám všem koho toto téma rozrušilo a vyvedlo z dušení rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 13:56 Muž filipsi [1295] Re: slavixon
K...a na co se vlastne teda ptas ??
Jedina otazka co jsem od Tebe na zacatku videl, je ta proc se to tak nedela a nepouziva. Odpoved padla, skoro nikomu se to nelibi.
Co jeste chces vedet? Za bude skodit v akva konkretne to a to? Na to Ti bohuzel nikdo zarucenou odopved neda. Osobne bych se skoro zadne oceli v akva ve vetsi mire nebal. Ale je samozrejme mozne, ze vliv na zdravi, plodnost, atp. ryb, zvlast nekterych druhu, mit bude. Nepredpokladam, ze by nekdo podobny vyzkum uz provedl.
Nebo chces vest obecnou rozpravu o vkusu a designu, jak by se podle prvniho prispevku zdalo? Proc ne, ale pak se necil, ze si delame trochu legraci z Tvych formulaci, odpovidajicich "rebelskemu veku" (a ja na to klidne vsadim dobrou lahev, ze v nem jsi).
Nejosobnejsi a nejvice urazlivy prispevek (kdyz nepocitam ted ten svuj :-) ) je Tvuj posledni, tak se trochu zklidni, jestli zde chces dostavat dobre rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 13:11 xx pro slavixon
Jestli si někdo do akvária dá fialový písek, plastového potápěče nebo kus leteckého motoru není moje věc a nehodlám to řešit.

Ohledně kovů v akváriu - mám zkušenost s potravinářskou ocelí (nerez), běžně ji používám ve všech akváriích. Toxicita pro plže a velmi citlivé ryby z ochytu - 0. Žádný problém s tím nemají, radostně se v té vodě rozmnožují. Předpokládám, že třeba chirugická ocel na tom bude úplně stejně. Pro upřesnění voda, kterou používám má pH 7 a tvrdost mezi 17-20 N. V měkké a kyselé vodě to testované nemám. Krevetky nechovám, takže nevím jestli by jim to případně mohlo vadit.

Ocel používám čistě z praktických důvodů, neslouží jako dekorace. Estetiku neřeším, jsou to odchovné nádrže.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 12:29 Muž slavixon [0] Re: Marfy
Díky za podporu. To je přesně o čem mluvím. Zatím tu máme jen nějaké mlhavé informace o toxicitě legujících prvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 12:14 Muž Marfy [13] Re: slavixon
Mne osobne ihned po precteni to komentu napadlo jak skvele by to mohlo vypadat. Bylo by to zajimave asi ve vetsi litrazi, ale nejaky kus lodniho motoru se sroubem, kusem lodniho boku...pripadne nejaka lana a tak...za predpokladu ze to bude v meritku 1:1 (cili asi ne sroub z titanicu s DiCapriem opodal:)) verim tomu ze takova scenerie by mohla byt opravdu fantasticka. Dokazu si velice dobre predstavit neco takoveho jak v mori, tak klidne ve sladkovodnim akva. btw... Jako maly jsem v Bratislave chodival s otcem k mrtvym ramenum dunaje, kde byly potopene dva stare slepy a do dnes si pamatuju jak se to tam hemzilo vsemoznou faunou a florou...hawgh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 08:56 Muž Yirka [9126] Re: uchoLV
Někdy mám dojem že zcela nerozumíš tomu co jsem napsal. Já přece v příspěvku píšu, že věk beru v potaz jen v pohledu na prožitou dobu před dvaceti a více lety. Ale nemá cenu to více pitvat, co jsem k tomuto tématu chtěl sdělit jsem sdělil a vůbec to nesměřovalo k nějaké diskriminaci mladších názorů. Přes vzkazy diskutuji se školáky jako rovný s rovným a nečiní mi to problém.
K určitým věcem je však třeba přistupovat trochu s nadhledem. Je to jako o složení určitého týmu. Musí být vyvážený a vedle avantgardních lidí musí být také konzervativní, kteří výstřelky trochu zbrzdí a pak ti, kteří to celé ukočírují. A to platí i pro toto fórum. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:13 S Muž invalida [3881] Re: uchoLV
Víš jsem pro že i v nižším věku máš názor..jen je důležitý pro každýho něco jinýho...největší škola je vlastní prů... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:09 Muž uchoLV [7] Re: filipsi
Mne sa len zdalo ,že to smerovalo k tomu ,že názor mladších nemá rovnakú váhu. A to sa mi nezdá.(o 30 rokov určite zmením názor) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:13 Muž filipsi [1295] Re: uchoLV
To sice ne. Ale k urcitemu veku proste patri urcite nazory. Je to tak, a bylo by divne, kdyby to tak nebylo. Kdopak to treba rekl "Kdo neni ve dvaceti komunista, nema srdce. Kdo je jim ve ctyriceti, nema rozum" :-D . Takze ja kazdy nazor a projev posuzuju jeste v kontextu veku. At uz mladsiho, nebo starsiho, nez ja (do mladsiho se ale lepe vcitim). Podle me bych byl blazen, kdybych vek v potaz nebral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:10 S Muž invalida [3881] Re: uchoLV
Já sem zastáncem ..každej svýho štěstí strůjcem...nemusí to ničemu vadit ale když jde o železo a ocel je v něm spousta legujících prvků...od mědi po třeba tantal..to už je horší...na Kladně v chladící vodě žilo dost skalár..byly velký ale dost mrzáků...nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:44 Muž uchoLV [7] Re: Yirka
Zmienka o veku nikdy nie je na mieste. Čo dokážete z toho čísla zistiť? Vek ešte nieje patent na rozum (a naopak). Nič proti Vám a Vašim životným skúsenostiam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 17:38 Muž Yirka [9126] Re: uchoLV
Pouze v poslední větě máš plnou pravdu, měl bys ji tedy věnovat svému (asi) vrstevníkovi. O všem ostatním bych silně polemizoval.
Ještě bych dodal, že na rozdíl od vás obou nádrže zásadně nehodnotím a nekomentuji. Jsem jen trochu háklivější na nějaké předepisování jak by mělo podle někoho co vypadat. Toho jsem si v dávnější minulosti zažil dost a pouze tady je na místě zmínka o věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 15:28 Muž filipsi [1295] Re: Slavixon
Ale vubec to neni osobni. Proc by bylo? To neni svetonazor, ani nabozenstvi.
V uplne prvnim prispevku si se ptal jen "Proc se tomuhle odvetvi nikdo nevenuje?", tu odpoved si uz dostal, skoro nikomu se to nelibi. Co chces rozebirat dal? Dej tedy nejakou jinou otazku, jiste ti nekdo odpovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2011 13:59 Muž uchoLV [7] Re: invalida
Ja len žartujem okolo toho prečo niekto oponuje Salavixonovmu NÁZORU ,že sa mu niečo páči a niečo nie. Načo? Pýtal sa či to pôjde , lebo to ešte nevidel. Nikomu nekáže niečo do akvária dávať ani odtiaľ vyberať.... a tie odkazy na vek a podobne... načo. Celkovo si myslím ,že riešiť otázku ako vyzerá krásne, dokonalé , alebo nebodaj "správne" naaranžované akvárium je hlúposť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 13:40 S Muž invalida [3881] Re: slavixon
Ctím svobodu názoru i když sem proti tobě starej kašpar ..ale zkus si do vyhledavače zadat třeba slovo hnědel....trošku hodně nevíš o čem mluvíš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 11:58 Muž uchoLV [7] Re: slavixon
Na prezentovanie NÁZORU máš proste málo hviezdičiek smich ,tak nejak to občas tu funguje...(ja viem ,že za toto dostanem nazadok) Mať takúto dekoráciu by nemal byť problém (pridávanie železných matíc je bežné, niektorý dokonca tvrdia ,že zbytočné) estetická stránka je vecou vkusu. Podľa MŇA by to vo veľkom morskom akváriu pri troche snahy mohlo vyzerať výborne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 11:25 Muž slavixon [0] Re: švíco
Zdá se že, ze základního tématu se v rámci různých pojetí krásna začíná stávat osobní záležitost. Opusťme prosím tedy tuto část diskuze a vraťme se třeba k těm víš zmíněným hřebíkům a zpátky jestli o tom někdo něco ví viděl apod. díky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16798-kovova-dekorace-v-interieru-akvaria