Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dovoz raků

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Dovoz raků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 16:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Italie
Nevíte někdo o někom kdo v Itálii má v chovu kraby rodu Potamon nebo zajímavý druh raka ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 13:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kunovjanka
To je jako získat 1 ve Sportce .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 22:40 Žena Kunovjanka [0]
Mám zajem taky o páreček raků divokých, kdyby se vám podařilo získat více kusů, dejte vědět. Díky tone rak napsal: rak Pontastacus eichwaldi měl bych velký zájem ho získat pro svůj chov divokých raků,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 14:10 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Korýši
Musím se s Vámi podělit o jednu zkušenost.
Jsem chovatelem sladkovodních korýšů ( raků a krabů) a již řadu let sháním tyto korýše pro svůj chov.
Bohužel ale se u nás nenajde nikdo kdo by byl ochotný uskutečnit dovoz. Kdyby se jednalo o druhy které např. spadají do směrnice EU o invazních druzích nebo chráněné tak se nedivím, ale jsou to druhy které se obchodují v okolních zemích kde spousta dovozců nakupuje ryby.
Možná teď někdo namítne že se mu nevyplatí dovoz páru raků ,ale kdyby se našel takový dovozce tak by se mohlo jedna i o celý box s korýši - záleží kde by nakupoval a jaké druhy by tam měly .
Takovým příkladem můžou být dovozy ryb z jezer Malawi a přitom tam žijí kraby ,nebo kraby z Asie( Vietnam a okolní země) a přitom se odtud vozí ryby.a tak bych mohl pokračovat.
Nebo mi někdo napíše tak si zajdete např. do Německa, ano to bych mohl ale když navštívíte tam prodejnu tak se může dobře stát že zrovna žádné nebudou mít nebo budou mít jen jeden druh. To obchodní má větší šanci získat vice druhů najednou.
Teď se tu asi objeví několik jmen firem co dělají dovozy ,ale zkuste udělat dotaz tak když Vám odepíší tak negativní zprávou.
Tak se ptám z cela vážně opravdu není zde nikdo kdo by byl ochotný mi pomoci ??? :-( :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:54 - – dovoz
Akva.sk užívateľ clarkii.Chris Lukhaup Nemecko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 12:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Dovoz raků
Dobrý den,
v oblasti Kaspického moře ( v řece Volze )se vyskytuje rak Pontastacus eichwaldi měl bych velký zájem ho získat pro svůj chov divokých raků,kdyby jste věděli o někom kdo by ho mohl zajistit tak mi prosím dejte vědět.
Popřípadě i další druhy divokých raků .

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 457x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16797--dovoz-raku