Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 19:05 Dušan2
Jo, dobře díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:53 R Muž Silent [5949] – Re: Dušan2
Sůl bych tam už nedával. Ten Mycopur stačí. Buď jedno nebo druhý. Pro rybu je to zátěž už takhle dost velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:49 Dušan2
Ještě přemýšlím jestli nemám dá také sůl a jestli se ji dává lžíce na 30 litrů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:41 R Muž Silent [5949] – Re: Dušan2
Na zaplísnění to opravdu vypadá. Ten Mycopur by měl zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:32 Dušan2 – Asi plíseň
Fotka k příspěvku Nevím jestli je to plíseň, objevilo se to u dcery v akváriu, zatim sem dal Mycopur, snad to pomůže, má tu Betu asi 5 dní a moc si ji zamilovala, tak jestli něco víte tak prosím poraďte jestli to je plíseň a nebo ne. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 13:09 Muž pakozdy [17] – Re: Lenka
tak potom esha2000. moj prezil liecbu v spolocenskom akva bez uhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:33 Lenka
no, ale na tom mem anťakovi to je plíseň, vlajou mu z toho takvý chomačky a vlakna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:23 Muž gripen [0]
plisen to neni....
je to jejich zbarveni nekteri maji fleky podobne plisni ......
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
podivej se na obrazek v pravo 3. od vrchu.
Taky to neni pliseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 13:51 Muž pakozdy [17] – Re: Lenka
a nie su to iba bezne flaky ?
moj tiez vyzera ako plesnivy ale je to iba maskovanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 12:10 R Muž Silent [5949] – Re: Lenka
Já bych spíše použil vyzkoušený přípravek eSHa 2000. Na takovéhle problémy mi vždycky spolehlivě zabral. A je dobře snášený i Ancistrusi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 12:04 Lenka – Plísen na ancistrusech
Ahoj
před 10 dny jsem koupily 3 ancistruse a dala jsem je do karanteny. na jednom se objevila pravdepodobně plíseň.takže jsem dali do nadrze sul a preventin, ted jsem se zde na strankach docetla o MZO a léčbě. znamená to tedy, že mam koupit MZO,udelat podle návodu roztok a tu rybku do nej na chvili ponorit a pak zas vyndat? a mezitim vymenit vodu v karantenni nadrzi? děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:38 deCORF OBRAEN – Re: Pavel R.
nezáleží na vode či je čistá ano choroba može prepuknúť aj vtedy keď sa zmenili nejake parametre v akva alebo rybka mala nejaký stres(pri preprave,zmena zloženia vody,teploty atď...)takže pozri tému NEMOCI ;-) tam určite nájdeš postup na liečbu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:34 Pavel R. – Re: filipsi
čím a jak :) aby se mi někde nerozlezla. Jinak, čím to, že ta plíseň se tam vůbec dostala ? je to čistá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:29 Muž filipsi [1295] – Re: Pavel R.
Br, fuj, plisen, docela dost rozjeta. Hned lecit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:12 Pavel R. – Re: deCORF
Fotka k příspěvku Tak, je to lepší fotka :) blbě se fotí ten vršek akvaria no :) mám takovej starší foťák, ale tady už to bude vidět lépe, si myslím :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 14:57 deCORF OBRAEN
skús pridať lepšiu fotku..z tejto sa to dá tažko určiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 14:55 Pavel R. – Paví očka - bílé chmíří na ploutvých
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém s touhle rybičkou .. na zadní a horní ploutvy se ji utvořilo takové bílé chmíří, něco jako plíseň nebo co. Je nějaký způsob, jak se tohoto zbavit ? Fotka je trošičku míň kvalitní, to se omlouvám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 23:50 Žena Naďa [33] – plíseň na oku?
Fotka k příspěvku je to špatně vidět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 23:05 Žena Naďa [33]
Od pátku mám nové tři betty. Jsou každá ve své karanténě. Večer jsem si všimla, že jedna má na oku co malé šedivé, jako plíseň. Je v nádrži 8,5 l, vody cca 5 l, ob den ji půl měním (odstátou přes noc), má tam pistie a rotalu. Teplota v obýváků cca 25 st., vody 23-24 st.. Žere, plave, vše jinak o.k. Normálně mám vodu tvrdší- tak 13-14, pH kolem 7,25. Poradíte mi prosím? Jestli někdo napíšete osolit, tak kolik soli na cca 5 litrů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 21:51 Michaela
Fotka k příspěvku Rybicka sa ma dobre,pridavam foto...Dakujem za rady :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 23:05 Michaela
To je v pohode,som rada,ze si mi poradil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:27 Muž chicko [124] – Re: Michaela
Tak to je něco jiného, pokud je zvyklá na teplotu 27C a je doporučené ji i tak chovat, pak ji asi nijak o 2 stupně vyšší teplota neuškodí. Já to myslel tak, že třeba když má někdo v akva 24C a pak zveden teplotu na 30C tak je to pro rybku šok a když je k tomu navíc nemocná....Omlovám se, nic jsem nevěděl o teplotě chovu vaší rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:23 Michaela
Tak-teplotku som jej pre istotu znizila na normu aku mava-tj.27 stupnov.Aj to je asi dost vela-podla toho,co pisete,ale ona je tak zvyknuta.
Este raz vam dakujem za rady,dufam,ze kupim taky pripravok,kt.jej este viac neublizi...Len ona asi nebude jest,kym nebude vidiet,tak dufam,ze neumrie od hladu...
A ak vas este nieco napadne,budem rada. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:08 Muž chicko [124] – Re: Kolco
s tou teplotou nevim nevim, sice se někde doporučuje zvýšit, ale maximálně na 26C a právě z důvodů, které jsem uvedl výše a pak babo raď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 20:04 Muž Kolco [57]
Psala jsi,že tam máš 29°,to stačí.Neboj, dobře to dopadne,zaplísnění není zas takový problém. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 20:03 rolandmynar – Re: Michaela
Pokud to rybce nevadí, nechej zvýšenou. Hlavní předpoklad propuknutí plísní jsou nízké teploty. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 20:03 Muž chicko [124] – Re: Michaela
No ať se ktomu vyjádří někdo "třetí" tohle je jeden názor pri drůhému(můj vs. Kolco) Já bych na plíseň a infekci teplotu nezvyšoval, rozhodně se takto postižené rybce moc neuleví, spíše naopak. Jinak na téma zvyšování teploty u jakékoli nemoci jsem se již několikrát pohádal, ale to není předmětem diskuse ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 20:00 Michaela
Ano,mam ohrievanie vod...Takze radsej nezvysovat teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 19:28 Muž Kolco [57]
Jo vidíš,Štěpáne,to mě nenapadlo,topení jsem bral jako samozřejmost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 19:21 Štěpán
Pokud tam přileje teplou vodu a nechá to znova vystydnout, tak mu doopravdy nepomůže. Snad má v akváriu topení?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 19:14 Muž Kolco [57]
Nemohu s Tebou Chicko souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:06 Muž chicko [124]
Kolco napsal: Už dnes můžeš svému čtverzubci ulevit tím,že mu zvedneš o několik stupňů teplotu.Prostě uber trochu vody a přilej tam teplejší.Nezapomeň na vzduchování!Zítra Ti snad v akvaristice nějaký protředek na plíseň doporučí.Pečlivě přečti příbalový leták. ahoj

To je teda vážně úleva nechat ho vysaunovat coze já bych to nedělal-urychlíš tím akorát rozvoj plísně hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:04 Michaela
A dakujem aj za typ na p.Filipa,skusam sa snim spojit...
Zatial som rybe zvysila teplotu na 29 stupnov Celzia a pridala sol-1g na 1 liter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:37 Michaela
Mam ho 6 rokov.Doteraz nastastie nemala ziaden problem,ale teraz to ma asi aj s urokmi...Rano zbehnem kupit nejaky pripravok,drzte palce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 16:53 rolandmynar
Zeptal bych se - jak dlouho toho čtverzubce máš? Je totiž problém s tím, že v akvaristikách ho mívají ve slané, resp. braktické (přisolené) vodě a zákazníkovi to "zapomenou" říct při nákupu a ten netuše tuto skutečnost ho hodí do sladké vody. Ten tvůj je nejspíše čtverzubec zelený a ten jako takový je sice nejlépe adaptabilní ze všech na sladkou vodu, ale musí se to provádět postupně několik dní, jinak po čase dostane nějakou chorobu a umírá. Jsou to importované rybky a ty si sebou nesou velké množství chorob a parazitů, které se právě projeví při takové manipulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 16:08 Sandy
Neváhej a zavolej na +420 737 522 306-ing.Filip,ukaž foto.Jinak také-dajanapet.cz poradna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 15:34 Muž Kolco [57]
Už dnes můžeš svému čtverzubci ulevit tím,že mu zvedneš o několik stupňů teplotu.Prostě uber trochu vody a přilej tam teplejší.Nezapomeň na vzduchování!Zítra Ti snad v akvaristice nějaký protředek na plíseň doporučí.Pečlivě přečti příbalový leták. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:21 Muž chicko [124] – Re: Michaela
ne to bych opravdu neykoušel, známý může mít pravdu, ale koupit lék v akvaristice je asi jistější. Máš jen tuto rybku, takže budeš léčit pouze ji, tak ani není potřeba ji přemistovat do karantény palec . určitě bych koupil co nejdříve ten přípravek. Jiank hodně štěstí, možná ho budeš potřebovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:29 Michaela
Diky moc...Ona tu "krupicku"mala len vcera,dnes uz nie...Tie bile bodky na bruchu(co su na fotke) ma vzdy.najviac ma trapia tie oci...Vcera uz nic nejedla,ani dnes...Rano zbehnem kupit tie lieky,teraz v nedelu nemam sancu,nic nie je otvorene...
Ja mam len tuto jednu rybu,tak skusim spravit vsetko,co sa da,aby prezila.

Ak sa mozem opytat-znamy mi radil podrvit jej nejake sirokospektralne ATB pre cloveka do vody vo vhodnom pomere,kym nekupim tie lieky pre ryby.Myslite,ze to mam skusit,alebo radsej nie...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:19 Muž chicko [124] – Re: Michaela
Tak krupička to podle fotky asi nebude, je to příliš pravidelně rozmístěno, nejspíše to bude pigment. Jiank na těch očkách to bude jak jsem říkal nejspíše plíseň v kombinaci s mléčnou infekcí, břícho asi to samé. Jiank s tím masem to souviset může(asi bude), taky asi špatné životní podmínky(píšeš, že měla špinavou vodu. Jiank nasaď něco na plíseň a infekci-v akvaristice ti poradí dobrý je třeba Esha 2000-je to kombinované léčivo a působí hlavě na plísnová onemocnění, bakteriálním infekcím a parazitům, takže i případnou krupičku by měl potlačit. Je to sice drahý přípravek asi za 130Kč, ale zato funguje a je poměrně šetrný k rybám i rostlinám. Opravdu mohu s chutí doporučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:02 Michaela
Fotka k příspěvku Pridavam foto,prosim opomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 12:55 Michaela
Dakujem za nazor,na fotke pracujem,pridam neskor.Este som zabudla spomenut,ze vcera,som jej hned vymenila vodu a vsimla som si,ze na bruchu mala malu skupinku bielych bodiek(moze to byt krupica?).Inak je cula,stale plava,ale kedze nevidi,je to des.

Mimochodom,cely jej zivot (6rokov)dostavala ako krmivo mrazene patentky,tento tyzden vsak dostala aj suruve bravcove maso.Moze to suvisiet?


Diky moc,foto pridam o chvilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 12:25 Muž chicko [124] – Re: Michaela
Ryba nemusela nutně oslepnou, nejspíše se jí na očích udělala nějaká plíseň nebo vznikla mloéčná infekce v oku(způsobují parazité rodu Proalaria).Pokud jsou oči vyboulené, tak to svědčí o velikosti rozsahu infekce, nebo plísně.Chce to určitě fotku. ;-) Zašednutí je rovněž způsobené parazity(nejspíše).Určitě nasaď něco proti plísni a i proti parazitům. tady nejspíše nějaké léčivo typu FMC(nerad ho doporučuji, ale podle popisu se zde rozvinulo více nemocí najednou) nevím jaká je šance na přežití. Zkus dodat fotku, hodně by pomohla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 12:17 Michaela – Oslepla mi ryba-prosim surne o pomoc
Ahojte,

dnes som sa vratila zo sluzobky a doma sa mi akosi zabudli postarat o rybu.Bola v malej,uplne spinavej vode a OSLEPLA.Ona ma oci akoby niecim zakryte(bledy povlak),tiez ma stmavnute brucho (je to stvorzubec,mava to v strese),neprijima potravu-asi ju ani neciti. Prosim o radu,ako jej pomoct.Dakujem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:46 Paja – Jj
A to je pravda, todleto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 11:28 Muž filipsi [1295] – Re: Paja
Mirne davkovanou metylenovou modri (preventin) nic nepokazis. Ale taky asi vyrazne nicemu nepomuzes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 11:24 Paja – Díky !
Hmm...na plíseň jsem to taky tipoval, na krupici je to trochu velký. No snad to zmizí samo. Nemám tam radši preventivně dát malou dávku Preventinu? Nebo bych spíš právě neměl dělat nic, abych zachoval biologii? Děkuju všem ! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:23 rolandmynar – Re: Paja
Plíseň v tomhle stadiu opravdu zmizí sama, ale pokud tam nemáš studenou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:22 Muž filipsi [1295] – Re: Paja
Ja tam vidim plisen, v dobrych podminkach by sama mela zmizet, neni to moc. Pozoroval bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:09 rolandmynar – Re: Paja
Píšeš, že nemají žádné příznaky a přitom jsi jich tam minimálně 5 púopsal :-| Je to počátek krupice nebo zaplísnění. Pokud je to pevně ohraničené, tak asi krupička.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26610x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=901