Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hádanky - copak je to za rostlinu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Hádanky - copak je to za rostlinu?
Máte netradiční a vzácnou vodní rostlinu či zajímavou fotografii běžných akvarijních kytek a chcete jimi potrápit hlavy ostatních akvaristů? Zde je pro položení takové hádanky to správné místo.
POKUD SI JEN SAMI NEVÍTE RADY a potřebujete pomoc ostatních s určením rostliny, použijte správné vlákno http://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 22:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku ? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 20:43 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JirkaŠčobák
Ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 20:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Janooo
Ses kouknul do prezentace Rostlinné baňky, že jo?
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 20:41 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JirkaŠčobák
Fissidens sp. "Miroshaki" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 20:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lenkalor, ctibum
Pardon, nebyl jsem tu chvíli.
Ctibum: Není to mech z lesa, ale je to mechorost.
Lankator: Ano, je to Fissidens. Dost mrňavý aktuálně. Skoro mi vyhynul a musel jsem ho vyfotit makrem, abych zjistil, jestli se mu daří.
Jestli to ještě někdo určí podrobněji, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 20:11 Žena lenkalor [580] Re: JirkaŠčobák
Tak nějaký fissidens ?
Ale pak už končím a je mi jedno, jestli vykoupíš celý supermarket. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 19:02 R Muž ctibum [6909] Re: JirkaŠčobák
Vypadá jak mech z lesa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 18:52 Žena lenkalor [580] Re: JirkaŠčobák
Barclaya ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 18:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lenkalor
Ne :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 18:43 Žena lenkalor [580] Re: JirkaŠčobák
Ondinea ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 16:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – ?
Fotka k příspěvku :)

Jdu nakoupit, přijdu za 45 minut.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 05:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: larix
Netuším, ale: Je tam tolik živin, že mi pěkně roste Ottelia ulvifolia. Dostala zeminu pro pokojové rostliny pod štěrk, detrit a bahno z potoka. Sajrajt tu vyloženě pěstuju. P. stallatus 'Octopus'mi tu roste největší a nejkrásnější ze všech nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 21:41 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: larix
Jj, díky za radu. O hořčíku také uvažuji, už proto, že zdrojová voda je měkká, hořčíku je málo a navíc v nevhodném poměru k vápníku (1:9). Tady už jsme asi OT, prosím o přesun do Hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 21:22 Muž larix [1420] Re: JirkaŠčobák
U mňa bola zvrchu sýtozelená, spodná strana listov bola sivozelená s jemným nádychom ružovej. Rástla burinnou rýchlosťou, tak som ju musel zrušiť. Jirko, predppokladám, že netušíš, ako je na tom voda v tomto akvárku s dusíkom a fosforom.?
Tudy: Skús najprv horčík (ak nepomôže, tak železo, a potom mangán).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 21:00 Maq Re: Tudy
Dlouho jsem měl stejné trampoty s podobnou Limnophila hippuridoides alias aromatica. Teď zrovna je nemám, ale bohužel nedokáži identifikovat, co vlastně pomohlo... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2017 18:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
Asi jsem měl chvíli počkat, mám ji v akva stydim
Jinak u mě je o mnoho světlejší, hlavně růstové vrcholy, něco jí schází, zatím zkouším draslík. Ta Tvoje fialová je moc pěkná potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 18:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tudy
Tudy: Ano!
Akorát se zespodu zabarvil do fialova a obrátil se vzhůru nohama, tak jsem si říkal, že by to někoho mohlo zmást.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.12.2017 18:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 18:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Hm?
Fotka k příspěvku :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 18:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Já jsem jednu dobu tuhle kytku pěstoval hlavně kvůli té vůni. Je to něco jiného než třeba puškvorec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 18:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Nebo utrhnutý list.
Vyloženě za nádhernou bych tu vůni neoznačil, ale je příjemná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2017 13:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Na čerstvém lomu vydává nádhernou kořeněnou vůni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 12:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Ano, přesně :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2017 12:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 11:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Toto bude jednoduché :)
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 10:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lenkalor
Ano! Nesaea pedicellata. I s typickým nádechem do oranžova, když se jí daří.
Larix věděl, protože ji mám od něj :).

P.S. Je v kouli u knihovny rybicky.net/nadrze/25566-koule-u-knihovny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 02:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angus68
Aktuální přesný latinský název zní jinak :).

Larix: Přesunul jsem ji jinam, nějakou dobu stagnovala, ale nedávno jsem zasadil nové rostliny, těm se rozpadlo pár listů a ona na to reaguje takhle :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2017 01:38 Angus68 Re: larix
Že by nějaká Ammania? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2017 01:07 Muž larix [1420] Re: JirkaŠčobák
Iniciály N.p. resp. A.p. :-)
Začalo sa jej dariť, pozerám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 00:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tudy
Ludwigia to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 23:55 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
Snad nějaký druh Zakucelky, ale to dost střílím od boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 23:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Hádejte - stonkovka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomůcka. Není to běžná stonkovka. Aktuálně má list asi 3 cm, ale může být větší. Mám jen tuhle jednu, skoro mi uhynula, ale poslední týdny roste nečekaně dobře.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2017 20:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Akorát s tím rozdílem, že když uhyne suchozemská kytka, nerozhodí ekosystém svému okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2017 19:50 Maq Re: Pepan
Dvě perly z květinářství:
Prodávala banánovník s tím, že je to palma.
Nabízela bromélii (tillandsii) s tím, že po odkvětu potřebuje odpočinout, a pak pokvete znovu.
Vypadá to jako off-topic, ale není to vlastně to samé co v akvaristikách a pet-shopech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2017 16:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Kdyby sis zadal do vyhledávače sukulentní pryšec, možná by se tam objevil. Jo a ještě mi ta soudružka tvrdila, že stejně jako ostatní kaktusy se dá dát na zimu do sklepa a přežije. A to už jsem fakt radši šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 16:48 Žena tramtra [3202] Re: Pepan
:-D mám ráda rostliny všeho druhu, jako malá jsem s kaktusy a sukulenty začínala, Euphorbia trigona mám doma (jako jediný). Ale u našich rostou dodnes moje první kousky :-D Euphorbia tirucalli jsem měla krátce, měla jsem strach kvůli dětem (mléko je jedovaté), ale přes prázdniny to vyřešila má drahá polovička, zalíval a zalíval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 16:43 R Muž ctibum [6909] Re: tramtra
Maminka děkuje!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 16:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan, tramtra
Palec nahoru (z vidění to znám, ale název bych musel hledat v atlase)!

P.S. Pepan: Babička zbírala kaktusy a sukulenty, měla 200 květináčů, tohle by mě na kaktus nepřesvědčili ani v květinářství :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 16:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: tramtra
Používáš při identifikaci mozek a to se cení. Kdysi mi v jednom květinářśtví nabízeli pryšec Euphorbia trigona s tím, že je to kaktus a když jsem řekl, že když do něj říznu, teče z něj mléko, řekli "ano, protože to je zvlástní kaktus".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2017 16:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Euphorbia tirucalli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.09.2017 16:31 Žena tramtra [3202] Re: ctibum
Ahoj, mohl by to být druh sukulentního pryšce www.katalog-rostlin.cz/…, měla jsem ho doma, než mi ho manžel utopil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 15:57 R Muž ctibum [6909] – co to je?
Fotka k příspěvku Omlouvám se, ale nutně bych potřeboval identifikaci, byť to není akvarijní... Když se tomu ustřihne větvička, teče z toho celkem dost jakomlíko... Dík stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 17:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mrakoplash
V okamžiku, kdy člověk ví, že existuje nějaká závitka mnohokořenná, je její rozeznání od ostatních okřehkovitých podle kořenů právě ten nejspolehlivější prvek. Je viditelně vidět už jen proto, že u okřehků nemáš pocit, že by víc kořenů vyrůstalo z jednoho místa.

U závitky je v atlasu uvedeno: "nesmí se na pohyblivé hladině pohybovat z míst osvětlených na místa beze světla", tak jsem byl zvědavý, jak půjde v akváriu a možná proto, že u mě stále stojí na místě a je přímo u žárovky, prosperuje. Taky se intenzivně množí v kouli na severním okně, na druhou stranu kousek, který jsem dal do mobilního akvária s plochou hladiny 9x9cm, se ještě ani nehnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 14:43 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Pepan
Takže by to nemohl být shluk...., ale to je v podstatě jedno, já poukazoval pouze na to, že rozpoznávat rostlinu podle kořenů není nejlepší nápad.

ještě co se týče toho okřehku a WIKI, tak u spirodely píšou
cs.wikipedia.org/…
Listy zcela chybí, kořeny jsou přítomny, na každou „stélku“ připadá cca 2-18 kořenů (na rozdíl od rodu okřehek (Lemna), kdy je to většinou jen 1 kořen)

tak bych asi na to množství kořenů nespoléhal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 12:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Vím, že víš. Jen, když jsem četl vaši diskusi, musel jsem zasáhnout.

P.S. Jinak, je zajímavé, jak zčervenaly kořeny přímo pod lampou. A množí se při umělém světle! Předevčírem tu byli dva lidé, dal jsem jim přebytky z koule. Sympatická rostlina, kterou považuji za lepší, než normální okřehek, protože se snadněji vybírá a lépe vypadá :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2017 12:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Já vím že to je Spirodella. O trochu níž se to už řešilo. Čekal jsem že zareaguje někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2017 12:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav, Pepan
Jenže ona se Spirodela polyrhiza česky nejmenuje okřehek, ale závitka mnohokořenná cs.wikipedia.org/… Ano, je to okřehkovitá rostlina. Stejně jako barclaya je leknínovitá rostlina a přesto o ní neříkáme, že je leknín.
Máte netradiční a vzácnou vodní rostlinu či zajímavou fotografii běžných akvarijních kytek a chcete jimi potrápit hlavy ostatních akvaristů? Zde je pro položení takové hádanky to správné místo.
POKUD SI JEN SAMI NEVÍTE RADY a potřebujete pomoc ostatních s určením rostliny, použijte správné vlákno http://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28190x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16778-hadanky-copak-je-to-za-rostlinu?od=327