Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak přichytit mechy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jak přichytit mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lubosc
nebo proplést do nerez mřížky a vhodit do aq ;-)
např.:
www.akvaristikasumava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:46 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Johan
čím to nejlépe utěsnit v té matce molitan ?
Jsou nejake materialove lepsi nebo horši matky pro akvarium ?
Škoda že nemam dřevěné dno to bych to přišrouboval .))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lubosc
Pokud se vám to nechce přichytávat na kořen, můžete dát lodyžky do matek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:26 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Johan
no pod nazvam Willow Moss jsem to koupil protože (Fissidens fontanus - Fenix Moss) neni skoro k sehnaní ten se mi libí nejvic.
ale na fotkach je to asi Fontinalis antipyretica .
Mech co sem koupil jsou koncové větvičky ustrižené 6cm nebo větši rozvětvená část skoro 15cm jen místy se známkami zdřevnatělých konců bez jakehokoli naznaku nečeho na uchycení.
i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 13:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lubosc
Jestli tím myslíte Fontinalis, tak normálně přivázat jako kterýkoliv jiný. Jde o to, že se pěstuje celá řada druhů a různých tipů od jednotlivých druhů a některé moc dobře v běžných akvarijních podmínkách nerostou. Ale např. F. cf. hypnoides či některé variety F. antipyretica rostou většinou velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 13:48 Muž Lubosc [5] - Rostliny – Willow moss
Willow moss - tento mech se špatně přichycuje a přirůstá . Má s ním někdo nějaké zkušenosti případně jak ho nejlépe připevnit na kořen . Někdy sem se dočetl že vázat moc nejde protože pak uhnívá.
Tak poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 17:33 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Designer
No mělo by to být rozprostřené pod tím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 17:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martin386
Pokud tam neni prilis namackany, ze by zevnitr az zahnival, tak ano, ale ze uplne zamaskuje tu oranzovou sitku od mandarinek si uplne jist nejsem, volil bych mene napadnou barvu.

Sehnat se to da v ruznych barvach, jen to ma puvodne jine urceni. Treba v drogerii prevazane tkanickou k zaveseni a urcene k osobni hygiene.

Mech prosroste ledascim, zde je priklad:
www.aquamoss.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 16:49 Muž martin386 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku Rozroste se takhle přidělaný mech ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: FelidaeS
Zahrádkářské pletivo na ochranu stromků je plastové, ale po přihrábnutí pískem drží pod vodou dobře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:43 Žena FelidaeS [61] Re: Drahoš .
Zapomněla jsem říct info, že je to 20l akva, takže prostor omezený, tedy břidlice se mi tam asi nevejde a chtěla bych mřížku, mám tam piskořky, aby se pod ní v poho dostaly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:37 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: FelidaeS
Fotka k příspěvku já to vážu na břidlici a nebo kořeny silonem a v pohodě mi to roste malokvětku mám taky uvázanou na břidlici a roste jak ďábel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:19 Žena FelidaeS [61] – Prosím radu...
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Flame moss se mi na kořenu tak neskutečně rozrostl, že stínil a u kořene se mu nedařilo. Musela jsem ho sundat z kořene, zatím je položený na dně(viz foto vzadu na kořenem), chtěla bych to vyřešit, podobně, jako již na jednom kousku vpředu mám, kde je přichycen mech na kovové mřížce a roste vzhůru. Ale ten kousek kovové mřížky je od wintera, od kterého jsem mech kdysi koupila a prý se tady mřížka asi zde nesežene (psala jsem mu přes Aukro). Potřebuji tedy nějakou náhradu, ale takovou, která by hlavně držela při dně a hlavně složení kovu, aby nevadilo krevetkám....Děkuji předem za rady...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 12:52 Muž Yirka [9118] – Takto
Fotka k příspěvku mi za pár měsíců obrostl kořen 40cm z náhodně zachyceného 1 cca 5cm vlákna rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri . Fotka je pořízena těsně po velkém ostříhání. (ty bílé tečky jsou potvory piskořky :-) )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:51 Muž soc [60] Re: drlift
No to kdybych vedel :) Koupil jsem to jako javsky mech, jen tak omotal kolem korenu, ale vubec se mu nedarilo, prakticky zmizel. Potom jsem prestehoval akvarko a na koren svitilo cely den slunce pres okno. Najednou jsem zjistil, ze je ta strana korenu krasne obrostla :) Nedavno jsem akvarko znovu prestehoval, pouzil jsem ten rozrostly mech znovu. Nicmene podle fotek v atlasu rostlin by to mel byt javsky mech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:41 Muž drlift [38] Re: soc
Jaky druh mechu jsi mel? Byl to Javsky mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 08:13 Muž soc [60] Re: drlift
Motal jsem to normalni niti, hnedou (aby nesla moc videt ;-) ). Po 14 dnech jsem mechy zastrihaval, slo krasne citit, ze se chytly, jdou videt i vyhonky, ktere se plazi po koreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 07:44 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: drlift
drlift napsal: ...vzdycky ti rikam, ze by se mi hodila jeste jedna ruka :)
V takých situáciách si uvedomím, že mať deti, je pomerne užitočné, a hneď je pár rúk naviac ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 06:44 Muž drlift [38] Re: romant
Zkusim to s reznou niti. Vlasec mi prijde moc zivej, kdyz s nim neco vyvazuju, vzdycky ti rikam, ze by se mi hodila jeste jedna ruka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 06:43 Muž drlift [38] Re: lhajek
Diky za odkaz. Uz je mi jasne, proc se mi Christmas moss neprichytil. On totiz nepriruta :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 21:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lucie.aqua
S tím nejtenčím vlascem co jsem sehnal se váže docela dobře, pravda šicí hedvábí to není, ale zase vydrží :-)
Jinak mechy se dají zastřihovat průběžně a mělo by to zabránit, aby právě od "spodu" hnědnul. Kdysi jsem si nějaký mech uchytil na vývodu ze závěsného filtru, ale ten mech přirůstal, postupně jsem ho zastřihoval a byl celý stále zelený.
Ale je potřeba si dohledat info k tomu danému druhu, ne všechny mechy mají stejné vlastnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:52 Žena lucie.aqua [511] Re: drlift
Já jsem tenhle mech měla a i kdyby se přichytil, není to moc platné. Ač se mu dařilo, od větve, na kterou byl přivázaný, postupně hnědnul. Takže jsem stejně musela větev vytáhnout, ostříhat hezky zelené konce a znovu ho navázat. Možná má někdo jinou zkušenost... Vázala jsem ho obyčejným šicím hedvábím (100% polyester), lépe se s tím pracovalo než s vlascem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2012 18:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: drlift
Jak píše romant určitě nejlepší je vlasec a pozor některé druhy mechů k podkladu nepřirůstají.
V časopisu Akvárium číslo 23 se hodně zabývaly mechy, třeba tam najdeš jestli ten tvůj opravdu přirůstá: klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:42 R Muž romant [27982] Re: drlift
Když nit, tak režnou, ale lepší je použít vlasec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:36 Muž drlift [38] – Mechy - přirůstaní ke kořenu
Máte někdo zkušenosti s dobou kterou potřebují mechy k tomu, aby se dokazaly sami prichytit ke kořenům? Navazal jsem nití ke kořenu Christmass moss a ani po te, co nit v akvariu shnila (cca mesic) se mech nedokazal prichytit.

Jaký mech se přirůstá podle vás nejrychleji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.08.2012 22:06 Muž Horác [3942] Re: jogr
Z vlastní zkušenosti: kombinace jávský mech + přední partie nádrže (kam se stahuje detrit a vůbec všechen bordel) není úplně nejšťastnější ... fakt to nevypadá dobře :o) ... fungovat by to mohlo leda s krevetkama, které mech neustále čistí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 21:28 jogr
Ahoj,
Mám taková nápad-co přichytit jávský mech na kameny a udělat z nich ve předu trávníček-prosím pište kritiku,zlepšení nápadu a celkově názory na to :-) všem děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:12 Rakvista Re: FelidaeS
Mě se vláknitá řasa objevila když se mi rozkolísal obsah CO2 ve vodě,díky tech.problémům s těsněním kvasné láhve.Teď už pár dní je zas tam kde má být a řasa je sama na ústupu.Za riskoval jsem a hodil kousek silně zařasené ricie do většího akva kde je hladina CO2 stabilní a řasa za dva dny úplně vymizela.Jedině ten mech ostříhat nechat někde volně položený aby se zregeneroval a pak to zkusit znovu ;-) Tak bych to udělal pokud by se to týkalo mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:05 Žena FelidaeS [61] Re: romant
CO2 jsme dávali a hnojili pořád stejně jako když se mu krásně dařilo, krom té řasy nejsem si vědoma nějaké změny.......Bylo vidět, že konečky na mechu rostou nové, ale spodek u navázání na kořen byl právě kaput.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:01 Žena FelidaeS [61] Re: rakvisti
Namotávala jsem na špejli, měnila vodu, ale dost všude psali, že proti ní se bojuje dost špatně, že nejlepší je otrhat mech a nechat znova vyrůst. Částečně se mi dařilo, jenže nakonec mi začal mech u navázání hnědnout a upadávat....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:49 R Muž romant [27982] Re: FelidaeS
Tak samozřejmě, vláknitá řasa dovede mechy pěkně potrápit. Já bych to jemom na světelný podmínky nesváděl, ale snažil bych se ne to podívat komplexněji ve stylu světlo x živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:25 Žena FelidaeS [61] Re: romant
Děkuji za odpověd. ...Ne ne, nebyl vyvařovaný v soli. Nemůže to být světlem? Protože o proti 30l je ve 20l méně světla...Pořád byl fajn... čím víc byl rozrostlý, tak najednou začal strádat, i jsem začala bojovat s vláknitou řasou až šel mech úplně do pryč. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:08 R Muž romant [27982] Re: FelidaeS
Ten kořen na němž byl ten mech přivázaný byl před tím vyvařenej ve vodě se solí? Nejsem odborníkem na mechy, ale co mám odzkoušený je, že rostliny přichycený na kořenech, který jsou před tím macerovaný ve slaný vodě, prospívají daleko hůř, než na kořenech solí netknutejch. Tuto zkušenost mám hlavně s kapradinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 07:57 Žena FelidaeS [61] Re: FelidaeS
Chjo, nikdo neporadí, co bylo příčinou uhnití? Má někdo zkušenosti s Flame moss? Jak moc je to náročný mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 21:01 Žena FelidaeS [61] – Příčina uhnívání mechu u přivázání?
Měla jsem v nejmenším 20l akva na kořen Vesicularia montagnei (měchýřka vánoční, dlouho krásně prospíval viz fotky a najednou začal u přivázání uhnívat. Jaká je možná příčina? Nyní jsem mech komplet odstranila a objednala jsem si Flame moss a chtěla bych předejít tomu, aby se to opakovalo. Tak bych prosila o nějaký názor, jak správně mech přichytit a hlavně co bylo špatně? V prezentaci 20l mám fotky, jak byl mech omotán nití, i jak se krásně poté rozrostl. Nyní na nový mech bych použila vlasec a nebude to již po celém kořeni, jelikož přijde 8x8 cm mřížka. Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2012 21:25 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: ancek
Nevím o kterej mech se jedná, ale v celku je to u všech skoro stejný. Vždy se přivazuje k něčemu (kořen, kámen, dlaždička), nebo se uzavře v nějaké mřížce a počká se až tu mřížku proroste. Jinak co se týká odkalování, tak se nemusíš bát to lehce pošimrat a tím i ten mech očistíš. Samozřejmě hodně záleží na tom jak kvalitně jsi ten mech připevnil k podkladu. :)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 21:17 Muž ancek [0]
jak mám správně zasadit mech?Mám ho jen zaházet pár kamínky aby byl zatíženej?A když budu odkalovat,tak mám odkalovat i na tom mechu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 20:35 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: leoncupra
Ty zahnědlé části jsou uhnilé,chtělo by je odstranit a navázat další nové větvičky nejlépe po celém kořenu,aby jsi ho nemusel stále vyndavat.Chtělo by to omotat celý kořen a pravidelně zastřihovat povyrostlé části mechu.Tímto pěkně zhoustne po celé části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:38 Muž Dawe_CZ [34]
Zdravím, poprosil bych odborníky na mech o radu. Nedávno jsem uchytil mech: Vesicularia montagnei (měchýřka vánoční)na kořen a už jde vidět že se pěkně rozrůstá. Mám to omotaný vlascem a chtěl bych dosáhnout toho aby obrostl větší část kořene, jen mě zajímá co je pro to třeba udělat, jestli když mech poroste tak ho obstříhat a postupně uchytávat vedle, a nebo to nechat tak a vždy ty trsy co povyrostou jen zase obmotat vlascem? Už to, že budu muset kvůli tomu pořád vytahovat kořen mě celkem trápí portože mám kolem kořenu dost rostlinek. Zajímalo by mě jak to dělají ti zkušenější že mají tak hezky obrostlý celý kořen. A ještě jeden dotaz, některý trsy mám takový hnědý, vadí to? Mají se dát pryč anebo se časem chytnou? Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:50 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: seic
určitě lepší je to přidělat vlascem než gumičkou.Mám to i na nerez mřížce,ale mech je lepší položit na kořen a omotat vlascem,pak se neuvolňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nympheas
- ta bridlice v prechozim prispevku vypada dobre
- casto se pouziva nerezova mrizka, pripadne PVC sitka + vlasec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:09 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: kaqpo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 10:49 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: kaqpo
dávám větší chomáček a upevním běžnou gumičkou,ta časem odpadne ale to mech už žije svůj život na novém místě,,, love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 10:43 Muž kaqpo [7] – Willow moss
Zdravím neviete mi poradiť akým spôsobom by bolo najlepšie prichytiť tento mach na koreň ? osobitne po vetvičkách alebo vo vačších trsoch ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2012 21:01 Muž navik [908] - SumciRe: Dawe_cz
Přesně tak, navíc to pravidelné zastříhávání mechu prospívá - zhoustne a nemá tendenci odspoda odetlít od podkladu.
Můžešpo čase na kousku zkusit, zda mech přirostl pevně k podkladu a je možno vlákno odstranit, ale jak píše triscene - obvykle nit/silon není pod mechem vidět a pokud to ničemu nevadí, může tam zůstat natrvalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 11:19 triscene Re: Dawe_cz
Berem to tak ze ten vlasec alebo nit ti tam nebude vadit vizualne kedze zarastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 09:20 Muž Dawe_CZ [34] Re: navik
Díky za info, takže jak bude mech delší, stačí přistřihnout a uchytit vlascem na kořen o kousek vedle, a ten vlasec tam musí být natrvalo a nebo se může po čase sundat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2012 01:44 Muž navik [908] - SumciRe: Dawe_Cz
Je vhodnější mech nad síťkou ostříhat malými nůžkami, dle délky nastříhat na kousky 20 mm dlouhé a hustě vedle sebe kousky poklást na kořen a omotat nití/vlascem. Vznikne tak po obrostení krásný a hustý porost.
Kovovou mřížku je lépe položit na dobře osvětlené míso a jakmile mech povyroste, postup opakovat. Pokud mne paměť neklame, tento druh přirůstá k podkladu hůře než příbuzné druhy....
Pochopitelně jakmile vyroste mech na kořeni, lze jej tímto způsobem rovněž sestřihnout a kousky použít dále...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 11:54 Muž Dawe_CZ [34] – sázení Vesicularia Montagnei
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych poradit ohledně sázení a údržby této rostliny (mechu) Vesicularia Montagnei. Tento mech jsem si zakoupil kde byl zabalen do malé kostičky v takové síťce. Mech jsem i se síťkou uchytil na kořen vlascem. Zajíma mě ale jak se tento mech rozrůstá, protože bych si přál aby rozrosl po celém kořenu a nebo aspoň po větší části kořenu. Jestli se zastřihává a odstřižené části se znova přichytí vlascem? Je třeba vlasec nechat na stálo a nebo mech nějak zakoření a uchytí se sám ke kořenu? Děkuji moc za tipy a rady. Tento mech se mi moc líbí a chtěl bych se věnovat jeho úspěšnému rozrůstu, ale nemám s ním žádné zkušenosti. Přikládám fotku. V mé prezantaci jsou další fotky kde je mech vidět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:15 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Tudy
Tu sem si koupil, mám ji v koupelně a mám na ni akorát nervy. Ovšem teď myslim co se týče sprchování :-D jinak se mydlim podobnou houbičkou dovezenou z Londýna a drží mi dobrých 5 let smich ale omlouvám se, přeci jen to sem nepatří...
Můj problem spíše spočívá v tom, že mi jávský mech roste úplně všude (v létě za deštivýho počasí i pod oknem). Zarostly kameny i kořen. Tim pádem sem ho vyhodil, respektive daroval a nechávám ho růst jen na tom kamenu a kořenu. Jednou za čas to otrhám a je to ok...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8882x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16766-jak-prichytit-mechy?od=96