Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak přichytit mechy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jak přichytit mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 09:04 Muž kortezhugo [983] Re: Horác
Tiež dobrý článok.
byvanie.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 08:58 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Horác
Díky moc oběma. Však já si vteřiňákem zakápnu taky kde jaký zranění, ale přeci jen když o má člověk dávat prvně do vody k choulostivým rybám, radši se zeptá pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.04.2015 08:47 Muž Horác [3942] Re: Hansel
Nebál bych se toho. Ne každá sloučenina, která obsahuje nitrilovou (též kyano) skupinu je nutně jedovatá (jde o to, jak pevně ten nitril "drží" na zbytku molekuly). Některá vteřinová lepidla se používají dokonce i k chirurgickému šití viz např. zde petr-kubac.blog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2015 08:12 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Hansel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 06:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – Vteřinové lepidlo
Zdravím drazí rostlináři, rád bych se zeptal na použití vteřinového lepidla v akva. Několikrát jsem narazil na fotky i popisy o lepení právě mechů vteřiňákem.
Lepit mechy s tím nebudu, zajímá mě reakce živočichů co do toxicity lepidla.
Má s tím někdo nějakou zkušenost? Docela mě odrazuje to že většina lepidel na bázi kyanoakrilátu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 10:27 Muž zdenekps [0] Re: Turbínka
Jak to myslíš, že nebude dělat dobrotu? Jako kvůli kvalitě vody nebo rostlinám? Dík za upřesnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 09:03 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Většinou padá první volba na jávský, ale ten třeba u mě nejde vůbec, docela se mi daří tomuhle mechu rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_christmas. Ale když koukám na tvojí nádrž, nevybírala bych mechy - změnit dno, ten tvůj plážový písek na jedné straně a kamenolom na druhé nebude dělat dobrotu, nasadit rychle rostoucí rostliny, dát akvo pořádně do kupy a až potom laborovat s pomaleji rostoucími mechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:55 Muž zdenekps [0] Re: Turbínka
Aha, děkuji za informaci. A mohla bys poradit nějaký lehce dostupný a nenáročný mech? Chtěl bych ho přichytit pak na kámen. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:43 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Tato rostlina není mech, ale to jen tak na okraj ;-) Na pěstování patří k něm náročnějším, potřebuje silné světlo a je vhodné přidávat i CO2, mám pocit, že ve tvém akvárku nepůjde.
rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:36 Muž zdenekps [0] – Tento mech na kámen či kořen
Ahoj. Dá se tento mech přichytit na kameny a kořeny, nebo to je jen do substrátu? www.rostlinna-akvaria.cz/… Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 07:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zdenekps
Jaký mech máš? Všechny se nepřichytí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2015 22:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zdenekps
Jeste pridam link: www.aquamoss.net/…
Projdi si i dalsi zalozky na leve strane stranky, minimalne je to inspirativni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zdenekps
Vzdycky jsem jen vzal mech a obalil tim co jsem potreboval v hodne tenke vrstve a proste nekam zahnul, prostrcil, at to nejak drzi. Kdyz je ta vrstva silnejsi, nicemu to moc nepomuze, a spis to vespodu odejde, nez by se to chytilo, takze opravdu spis tenci vrstvicku, nez nahnahnat moc a huste.

Jinak muzes koupit v drogerii zinku na myti, ktera je vyrobena ze smotane plastove site, neco jak se v tom prodavaji pomerance, a je to jen stazene tkanickou. Jsou v ruznych barvach, muzes do toho mech na neco zabalit a pockat az to proroste a pak to neni videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:33 Muž zdenekps [0] – přichycení mechu na kámen
Ahoj. Poradí někdo, jak přichytit mech na kámen aby k němu pak přirostl? Stačí nějaký vlasec či sítka? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 13:11 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
cemu se divis? gel na mechy, neznas? a sekundakem asi fakt ne, spis akva silikonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 16:57 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: PaviholkaXXL
klidně ale moc neutahovat ať se neodřízne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 16:53 Žena PavíholkaXXL [7]
mohu mech přichitit i vlascem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Lubosc
nerezové matice / horacomatky/ som v minulosti používal ja
www.akros.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lubosc
nebo proplést do nerez mřížky a vhodit do aq ;-)
např.:
www.akvaristikasumava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:46 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Johan
čím to nejlépe utěsnit v té matce molitan ?
Jsou nejake materialove lepsi nebo horši matky pro akvarium ?
Škoda že nemam dřevěné dno to bych to přišrouboval .))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lubosc
Pokud se vám to nechce přichytávat na kořen, můžete dát lodyžky do matek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:26 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Johan
no pod nazvam Willow Moss jsem to koupil protože (Fissidens fontanus - Fenix Moss) neni skoro k sehnaní ten se mi libí nejvic.
ale na fotkach je to asi Fontinalis antipyretica .
Mech co sem koupil jsou koncové větvičky ustrižené 6cm nebo větši rozvětvená část skoro 15cm jen místy se známkami zdřevnatělých konců bez jakehokoli naznaku nečeho na uchycení.
i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 13:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lubosc
Jestli tím myslíte Fontinalis, tak normálně přivázat jako kterýkoliv jiný. Jde o to, že se pěstuje celá řada druhů a různých tipů od jednotlivých druhů a některé moc dobře v běžných akvarijních podmínkách nerostou. Ale např. F. cf. hypnoides či některé variety F. antipyretica rostou většinou velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 13:48 Muž Lubosc [5] - Rostliny – Willow moss
Willow moss - tento mech se špatně přichycuje a přirůstá . Má s ním někdo nějaké zkušenosti případně jak ho nejlépe připevnit na kořen . Někdy sem se dočetl že vázat moc nejde protože pak uhnívá.
Tak poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 17:33 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Designer
No mělo by to být rozprostřené pod tím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 17:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martin386
Pokud tam neni prilis namackany, ze by zevnitr az zahnival, tak ano, ale ze uplne zamaskuje tu oranzovou sitku od mandarinek si uplne jist nejsem, volil bych mene napadnou barvu.

Sehnat se to da v ruznych barvach, jen to ma puvodne jine urceni. Treba v drogerii prevazane tkanickou k zaveseni a urcene k osobni hygiene.

Mech prosroste ledascim, zde je priklad:
www.aquamoss.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 16:49 Muž martin386 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku Rozroste se takhle přidělaný mech ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: FelidaeS
Zahrádkářské pletivo na ochranu stromků je plastové, ale po přihrábnutí pískem drží pod vodou dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:43 Žena FelidaeS [61] Re: Drahoš .
Zapomněla jsem říct info, že je to 20l akva, takže prostor omezený, tedy břidlice se mi tam asi nevejde a chtěla bych mřížku, mám tam piskořky, aby se pod ní v poho dostaly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:37 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: FelidaeS
Fotka k příspěvku já to vážu na břidlici a nebo kořeny silonem a v pohodě mi to roste malokvětku mám taky uvázanou na břidlici a roste jak ďábel
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:19 Žena FelidaeS [61] – Prosím radu...
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Flame moss se mi na kořenu tak neskutečně rozrostl, že stínil a u kořene se mu nedařilo. Musela jsem ho sundat z kořene, zatím je položený na dně(viz foto vzadu na kořenem), chtěla bych to vyřešit, podobně, jako již na jednom kousku vpředu mám, kde je přichycen mech na kovové mřížce a roste vzhůru. Ale ten kousek kovové mřížky je od wintera, od kterého jsem mech kdysi koupila a prý se tady mřížka asi zde nesežene (psala jsem mu přes Aukro). Potřebuji tedy nějakou náhradu, ale takovou, která by hlavně držela při dně a hlavně složení kovu, aby nevadilo krevetkám....Děkuji předem za rady...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 12:52 Muž Yirka [9118] – Takto
Fotka k příspěvku mi za pár měsíců obrostl kořen 40cm z náhodně zachyceného 1 cca 5cm vlákna rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri . Fotka je pořízena těsně po velkém ostříhání. (ty bílé tečky jsou potvory piskořky :-) )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:51 Muž soc [60] Re: drlift
No to kdybych vedel :) Koupil jsem to jako javsky mech, jen tak omotal kolem korenu, ale vubec se mu nedarilo, prakticky zmizel. Potom jsem prestehoval akvarko a na koren svitilo cely den slunce pres okno. Najednou jsem zjistil, ze je ta strana korenu krasne obrostla :) Nedavno jsem akvarko znovu prestehoval, pouzil jsem ten rozrostly mech znovu. Nicmene podle fotek v atlasu rostlin by to mel byt javsky mech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:41 Muž drlift [38] Re: soc
Jaky druh mechu jsi mel? Byl to Javsky mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 08:13 Muž soc [60] Re: drlift
Motal jsem to normalni niti, hnedou (aby nesla moc videt ;-) ). Po 14 dnech jsem mechy zastrihaval, slo krasne citit, ze se chytly, jdou videt i vyhonky, ktere se plazi po koreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 07:44 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: drlift
drlift napsal: ...vzdycky ti rikam, ze by se mi hodila jeste jedna ruka :)
V takých situáciách si uvedomím, že mať deti, je pomerne užitočné, a hneď je pár rúk naviac ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 06:44 Muž drlift [38] Re: romant
Zkusim to s reznou niti. Vlasec mi prijde moc zivej, kdyz s nim neco vyvazuju, vzdycky ti rikam, ze by se mi hodila jeste jedna ruka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 06:43 Muž drlift [38] Re: lhajek
Diky za odkaz. Uz je mi jasne, proc se mi Christmas moss neprichytil. On totiz nepriruta :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 21:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lucie.aqua
S tím nejtenčím vlascem co jsem sehnal se váže docela dobře, pravda šicí hedvábí to není, ale zase vydrží :-)
Jinak mechy se dají zastřihovat průběžně a mělo by to zabránit, aby právě od "spodu" hnědnul. Kdysi jsem si nějaký mech uchytil na vývodu ze závěsného filtru, ale ten mech přirůstal, postupně jsem ho zastřihoval a byl celý stále zelený.
Ale je potřeba si dohledat info k tomu danému druhu, ne všechny mechy mají stejné vlastnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:52 Žena lucie.aqua [511] Re: drlift
Já jsem tenhle mech měla a i kdyby se přichytil, není to moc platné. Ač se mu dařilo, od větve, na kterou byl přivázaný, postupně hnědnul. Takže jsem stejně musela větev vytáhnout, ostříhat hezky zelené konce a znovu ho navázat. Možná má někdo jinou zkušenost... Vázala jsem ho obyčejným šicím hedvábím (100% polyester), lépe se s tím pracovalo než s vlascem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2012 18:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: drlift
Jak píše romant určitě nejlepší je vlasec a pozor některé druhy mechů k podkladu nepřirůstají.
V časopisu Akvárium číslo 23 se hodně zabývaly mechy, třeba tam najdeš jestli ten tvůj opravdu přirůstá: klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:42 R Muž romant [27982] Re: drlift
Když nit, tak režnou, ale lepší je použít vlasec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:36 Muž drlift [38] – Mechy - přirůstaní ke kořenu
Máte někdo zkušenosti s dobou kterou potřebují mechy k tomu, aby se dokazaly sami prichytit ke kořenům? Navazal jsem nití ke kořenu Christmass moss a ani po te, co nit v akvariu shnila (cca mesic) se mech nedokazal prichytit.

Jaký mech se přirůstá podle vás nejrychleji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.08.2012 22:06 Muž Horác [3942] Re: jogr
Z vlastní zkušenosti: kombinace jávský mech + přední partie nádrže (kam se stahuje detrit a vůbec všechen bordel) není úplně nejšťastnější ... fakt to nevypadá dobře :o) ... fungovat by to mohlo leda s krevetkama, které mech neustále čistí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 21:28 jogr
Ahoj,
Mám taková nápad-co přichytit jávský mech na kameny a udělat z nich ve předu trávníček-prosím pište kritiku,zlepšení nápadu a celkově názory na to :-) všem děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:12 Rakvista Re: FelidaeS
Mě se vláknitá řasa objevila když se mi rozkolísal obsah CO2 ve vodě,díky tech.problémům s těsněním kvasné láhve.Teď už pár dní je zas tam kde má být a řasa je sama na ústupu.Za riskoval jsem a hodil kousek silně zařasené ricie do většího akva kde je hladina CO2 stabilní a řasa za dva dny úplně vymizela.Jedině ten mech ostříhat nechat někde volně položený aby se zregeneroval a pak to zkusit znovu ;-) Tak bych to udělal pokud by se to týkalo mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:05 Žena FelidaeS [61] Re: romant
CO2 jsme dávali a hnojili pořád stejně jako když se mu krásně dařilo, krom té řasy nejsem si vědoma nějaké změny.......Bylo vidět, že konečky na mechu rostou nové, ale spodek u navázání na kořen byl právě kaput.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:01 Žena FelidaeS [61] Re: rakvisti
Namotávala jsem na špejli, měnila vodu, ale dost všude psali, že proti ní se bojuje dost špatně, že nejlepší je otrhat mech a nechat znova vyrůst. Částečně se mi dařilo, jenže nakonec mi začal mech u navázání hnědnout a upadávat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:49 R Muž romant [27982] Re: FelidaeS
Tak samozřejmě, vláknitá řasa dovede mechy pěkně potrápit. Já bych to jemom na světelný podmínky nesváděl, ale snažil bych se ne to podívat komplexněji ve stylu světlo x živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:25 Žena FelidaeS [61] Re: romant
Děkuji za odpověd. ...Ne ne, nebyl vyvařovaný v soli. Nemůže to být světlem? Protože o proti 30l je ve 20l méně světla...Pořád byl fajn... čím víc byl rozrostlý, tak najednou začal strádat, i jsem začala bojovat s vláknitou řasou až šel mech úplně do pryč. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8882x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16766-jak-prichytit-mechy?od=78