Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak přichytit mechy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak přichytit mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2022 13:17 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristikaRe: Josef
Osobně mi z lepidel nejvíc vyhovuje gelovka: surpanshop.cz/… . Je ho tam hodně, zavřené mi vydrží měsíce a lepím s ním doma všechno...od mechů až po ulomené díly synových hraček. Výhodou také je, že nezaschne hned, ale až po chvilce, tak se dá lepený mech nebo hardscape lépe umístit. U mohutnějších mechů používám hnědý vlasec a navážu jej buď na nerezovou mřížku, kořen nebo poslední dobou i na plastové mřížky na přísavkách, čímž se dá vytvořit docela zajímavé mechové kaskády, aniž bychom celé AQ naplnili hardscapem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2022 11:47 Muž ajajak [228] Re: Rovano
To fakt drží na prstech tak že když jsem mech přitlačoval na kořen tak jsem vlastně přilepil mech k prstům. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 08:09 Muž Jozef [311] Re: Pavel50
Dal by som si pozor na aktivátor lepidla zobrazený v linku na lepidlo čo si poslal. Je to tento htmodel.sk/… a je pri ňom uvedené:
- Malé diely: Aktivátor naneste na jednu plochu a nechajte zaschnúť (zostáva aktívny niekoľko hodín).
- Toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.

Čo sa týka lepidla tak je asi jedno čím to prilepíš. Buď sa rastlina prichytí potom sama, alebo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 22:36 Muž kofejn [963] Re: Pavel50
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mech nechávám růst tam kde se mu líbí a roste snad všude. Takže tam kde se mi nelíbí, tam ho odstraňuju.
Rostl na skle i na rampě: rybicky.net/fotogalerie.php… rybicky.net/fotogalerie.php…
A po přestěhování se mu zalíbilo na šutru s anubiasem a porostl nádobu přídavného filtru a začína i porůstat molitan hlavního filtru. Z hnědovky na kořenu se ho snažím likvidovat tak nějak průběžně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 21:59 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: ajajak
Jo je to zajímavé, že prsty, neodmaštěné a pod..tak na nich šecko drží hned a jak. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 21:57 Muž vlka [3445] Re: Pavel50
Fotka k příspěvku Mně mech tak ,,přirostl,, ke kořenu, že pomalu nejde rukou utrhnout...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 17:14 Muž ajajak [228] Re: Pavel50
Tak to mně drží lepidlem ale kořen pořádně očistit kartáčkem na zuby. Perfektně drží na prstech smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 16:16 Muž Pavel50 [30]
Také jsem měl problém u upevněním mechu, stále vyplavával celý nebo jen jednotlivé části, po několika marných pokusech jsem to vyřešil tak, že jsem vzal kousek dřevěné kulatinky, průměr takový, aby se dala vsunout do mezery mezi dvěma kameny (asi 10 mm), na kulatinku jsem polyesterovou nití na šití přivázal mech, konečky pěkně zahnuté a přibandážované tou nití, a potom jsem to celé do té mezery mezi kameny zasunul.
Mech spokojeně bují, nikam neleze a je pokoj.
Veškeré lepení (i drahým speciálním sekundovým lepidlem) je k ničemu, možná tak na ještě suchý kořen nebo kámen, ale lepení pod vodou vůbec nefunguje, lepidlo zbělá a od podkladu se s chutí oddělí a mech je venku a je zasviněný lepidlem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 09:33 Muž _Rob_ [80] Re: baravidlakova
Ahoj ahoj

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Lepidlo na akvarijní rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2021 15:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baravidlakova
Tak můžeš použít gelové vteřinové lepidlo (i pod vodou) ale to zbělá, nebo přivázat nití nebo rybářským vlascem. Bolbitis by mohl přirůst ale Lomariopsis tomu se moc nechce. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 11:55 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – Čím přichytit mechy
Dobrý den, čím přichytit mechy ke kořenu atd.....Mám v plánu bolbitis a Lomariopsis Lineata

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 16:27 Muž Zip [277] Re: 1965
Zrovna jsem taky kupoval v Hornbachu ;-)
A proto taky s tím každý pracuje v rukavicích, zvlášť když se patlá mech na kus dřeva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2020 15:48 R Muž afc1886 [14683] Re: 1965
Ono je známo, že hodně věcí pro akvaristiku jsou jen obyčejné věci přebalené do akvaristického obalu se značnou přirážkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2020 13:50 Muž 1965 [35] – Lepení mechů a rostlin k dekoracím .
Fotka k příspěvku Tak jsem otestoval lepidla . Lepit to lepí , ale taky hlavně prsty . Obě lepí stejně , cenový rozdíl značný:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 17:23 Muž Roger [1873] Re: Planorbella
No právě jsem to zjistil, super fleky, bohužel pozdě jsem četl tvoji odpověď :-) teď budu muset čekat až to zaroste asi :-) nebo nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 16:38 Muž Planorbella [643] Re: Roger
Jo, dá se to a je to celkem spolehlivý způsob. Klidně i na mokrý kořen je to jedno. Obojí může být mokré. ;-) Jen počítej s tím, že lepidlo zbělá. Takže lepenou část nejlépe zakrýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 16:10 Muž Roger [1873] – Jak přichytit mech
Nemám s tím žádnou zkušenost, prý se to dá lepit i vteřinovým lepidlem, musí být ten kořen a mech suchý? Nebo to bude držet i tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 20:06 Muž Zip [277] Re: kofejn
To jsi četl dobře, ale pokud to jde trochu podpořit, tak proč to nevyužít ;-)
Ale spíš jsem to myslel, že když by to krevetky hoblovaly, že by to třeba tak dobře nechytlo samo. Ale vypadá, že seženu ten nerez od AntiA, takže vyřešeno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 19:20 Muž kofejn [963] Re: Zip
Fotka k příspěvku To by bylo u krevetek na dlouho :) :)
Akvarista má být trpělivý! Jsem tu četl ;-). Na přiložené fotce je, jak to začíná. Pak mech rozdávám nebo vyhazuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2019 05:59 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Zip
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám ve sklape nějakou metráž nerez pletiva/mrizky (kdysi jsem kupoval 2metry ctverecni. Velikost oka ti mohu říct odpoledne. Máš li zájem tvůj rozměr uriznu a mohu zaslat. Stačí se domluvit. Dále už jen SZ. Kdyztak kontaktuj.

Úprava: zde jsou slibované fota. Ten vycnelek vpravo nahoře může být tvůj. Má rozměry 40x26. Nerad bych to strihal jinak z důvodu ať mi nezůstane nějaký patvar který by se už nevyuzil.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2019 23:38 HPetr Re: Zip
Myslím, že stejnou službu poskytne armovací tkanina "perlinka" je ze skelných vláken a zřejmě trochu stabilizovaná pryskyřicí. Na stavbách je to prakticky odpad (odstřižky). Podle mě stačí, pokud máte pochybnost, vymáčet a použít. Případných uvolněných vláken bych se moc nebál, protože postupně s při odkalování odstraní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 15:15 Muž Zip [277] Re: ZDRI
Ten nerez tahokov byl přes tu tisícovku, navíc nerez tahokovy jsou prý nějak povrchově mořené.
Ty mřížky na vyšívání jsem už našel, to vypadá dobře. Mrknu ještě do té Zahrady.
Díky za tipy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 15:02 Muž ZDRI [1415] Re: Zip
Takovýto malý formát za pár korun tam snadno najdeš, bývá to v oddělení s metráží různých trubek, profilů, plechů. Tyhle děrované se nazývají "tahokov", mají plastové i kovové. Husté plastové pletivo/mřížku mají i venku v oddělení Zahrada. Po webu se dá se koupit něco podobného i zde:
www.prima-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 14:18 Muž Zip [277] Re: kofejn
To by bylo u krevetek na dlouho :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 14:17 Muž Zip [277] Re: ZDRI
Formám asi 30x30cm. Já našel jen v Hornbachu a to byl asi 100x100cm přes tisícovku. Ta plast mřížka by byla OK, zkusím někde lokálně sehnat.
Díky za názor na biomolitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2019 13:58 Muž kofejn [963] Re: Zip
V akvárku mi leze mech po stěně sám od sebe a to jsem ho ani u té stěny neměl. Asi je to tím, že zadní a jednu boční sněnu jsem nikdy nečistil :-).
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 13:51 Muž ZDRI [1415] Re: Zip
Nevím, jaký formát přesně potřebuješ, ale relativně levné nerez mřížky mají ve většině hobby marketů (konkrétně třeba Bauhaus). V řádu jednotek stovek Kč např. formát 80x40, 100x25. Za pár korun se dá koupit i velkoplošná plastová mřížka v černé/tmavozelené/hnědé barvě, která bude v akvárku v podstatě neviditelná.

Plát biomolitanu 5 mm - takto tenký plátek bude hodně měkký a nasáklý vodou nestabilní při případné další manipulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 13:11 Muž Zip [277] – Mechová stěna
Zdravím,
zakládám krevetkárko a přemýšlím o mechové stěně. Nechci kupovat pidi tabulky nerez mřížky za 80,- a velký formát zase nesdělám. Myslíte, že by šel použít tenký plátek cca 5mm z biomolitanu a do toho ten mech zapíchat a pak to dát na přísavku ke stěně? Nebo nějaký jiný tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 01:42 Angus68 Re: Morticia
Když se podíváš jakým stylem roste, tak si uvědomíš, jak ho připevnit ke dřevu. Tam se má nejlíp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 21:53 - Re: Morticia
Stači tak.Ak má fajn podmienky,tak bude rásť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 19:13 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Navázala jsem Fissidens font. na kamínek do trsu, můžu takto nechat? Není třeba příliš nahusto? Aby mi třeba neuhnil...díky, ještě jsem ho neměla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 08:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ladalup
Jak píše Vaaclav, je tam toho moc. Já bych to udělal trochu jinak. Roztáhl bych to po celé ploše té břidlice, připlácl tou síťkou a pak ji po okrajích přichytával silonem, který by to vypínal zespodu. Jednak ten silon nebude vidět a jednak bude ta síťka napnutá. Druhá varianta je, vykašlat se na síťku a nahusto to omotat silonem. Všechna řešení ale nejsou trvanlivá, protože Riccia časem proroste, spodek odumře a může se to dělat znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2018 08:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ladalup
Máš toho moc velkou vrstvu dřív ti ta spodní část shnije a vrchní vyplave. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 07:08 Muž pedro144 [40] Re: ladalup
Přesně tak, jen ta gumička tam dlouho nevydrží. Buď praskne sama nebo se o to postarají obyvatelé. Mně se to tak stalo a to jsem pečlivě vybíral nepoškozenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 06:14 Muž ladalup [3] Re: Morticia
Fotka k příspěvku nějak takto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 21:48 Žena Morticia [118] Re: ladalup
Někdo dává tu síťku z citrusů, někdo síťku na vlasy, já většinou vlasec. Alepo čase se z něho uvolní a je třeba převázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 18:55 Muž ladalup [3] Re: Kubaa
právě sem nevěděl jak to je s tím zinkem.Vím že trhutka neni mech ale vypadá tak :) .Díkec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 18:13 Muž Kubaa [718] Re: ladalup
Zinek je ve vodě nebezpečný, pokud se rozpustí (a časem se mu to povede), můžeš si tím otrávit bezobratlé i ryby. Používá se třeba na hubení nezmarů... BTW trhutka není mech, je to játrovka. Použij nerez (nebo plast).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 18:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ladalup
Asi to mám moc velká oka. Já bych použití kupř. síťky na citróny úplně nezavrhoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 17:57 Muž ladalup [3] – Pzn mřížka
Zdravím mechaře :) .Je možný k přichycení mechu (trhutky)na kořen použít klasické pozinkované králíkářské pletivo?Dík a mechu zdar potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 19:26 Žena Morticia [118] Re: Kubaa
Aha, nevím, že roste i u nás. Mechy zmáklé nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 23:20 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
Fissidens fontanus roste pokud vím i v našich vodách. Pochybuji, že by mu nevytápěné akvárium ublížilo. Ale zkušenost s tím nemám.

Nit se rozloží, což je výhoda, ne? Nemusí ji člověk odstaňovat. Tedy jen u rostlin, které časem samy k podkladu přirostou, pochopitelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 22:35 Žena Morticia [118] Re: stryke83
A nerozloží se nit? Já volím většinou vlasec, jen se s ním hůř pracuje...

Kubaa: Co roste v naší přírodě? Ty mechy? Takže teplota OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 13:47 R Muž ctibum [6910] Re: m8trix
Já do trsu volně loženého mechu dal pinzetou pár kamínků ze dna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 13:44 m8trix – Leptodictyum riparium v "kosiku"
Fotka k příspěvku Zdravim. Vcera som umiestnoval par novych rastliniek do akvaria a jednou z nich bol aj Leptodictyum riparium (Stringy moss). Kedze som zistil, ze mam doma len prilis hruby silon ktorym neprichytim nic hmm tak ma napadlo ako nahradne umiestnenie do akvaria len jeho vlozenim do umeleho kosicku z inej rastlinky, vid foto. Myslite, ze sa mu takto v kosicku bude darit a casom by ho teoreticky mohol obrast, alebo by som mal ho radsej pripevnit na neaky mensi kamen/koren?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 23:59 Muž stryke83 [16] - Jižní AmerikaRe: Morticia
Já jsem mechy přivázal režnou nití na kousky břidlice, kterou jsem zahrabal do štěrku. Micranthemum jsem zase připnul plastovými fixačními pásky na síťku ze skleněných vláken (prodává se např. v Brně u Vichra po metrech. Přivázání silonem na kus kořenu je taky dobrá volba, pokud ale chcete mít zelený koberec, doporucčuji možnost 1) nebo 2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 21:58 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
Vždyť roste i v naší přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 21:50 Žena Morticia [118] – Fissidens
Mám dotaz na Fissidens fontanus. Lze ho dát do nevytápěného low tech krevetárka? V Atlase je, že může růst v jezírku,ale teplota 23-28°C - to je hodné teplé jezírko. V kóli mám 19 °C...pude,nepude? Zvládne nádrž bez osvětlení, jen denní světlo?
Stejný dotaz mám k Plagiomnium affine a Marsilea hirsuta - u těch je dokonce 18 °C, zvládnou low tech?

A je vhodné cokoliv navazovat na cholla kaktus nebo lépe na něco jiného (kořenů bych ještě pár měla) a kaktus nechat volný? Já ho ještě neměla...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 22:47 Muž Jifi [675] Re: Chimmy
Jávský mech se brzo přichytí sám, pak drží dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2017 20:50 Muž Chimmy [2] Re: ctibum
Tak jsem to nakonec vyřešil obyčejnou nití, tak uvidíme, jestli se mech přichytí :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8886x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16766-jak-prichytit-mechy