Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podložka pod kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Podložka pod kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2022 12:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
Fotka k příspěvku - podložka, písek, kámen a kamínky je správně
- lépe se ukládá kámen do písku, čím větší plocha písku = více bakterií, lépe to drží "hodnoty vody"
- foto, kameny na té podložce z IKEA www.ikea.com/…
- pokud trvale plast do akvária, na ty podložky, tak jedině s atestem ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2022 09:17 Žena Beastie [320] Re:
Díky moc za tipy na podložky, i ten eggcrate tuhle z jiného tématu.
Zajímá mě, a nevím proč o tom nemůžu úplně najít článek, jak to skládat. Podložka, kámen, písek a kamínky, nebo podložka, písek, kámen a kamínky.
Neplánuji rostliny co potřebují kořenit, takže substrát tu bude mít vlastně roli jen minimální a nevím, jestli se vyplatí písek dávat i pod ty kameny, nebo jestli je lepší ho dát až okolo.
Koukala jsem na videa, když dělají tenhle aquascape ostatní, dělají obě varianty, takže mi to moc nepomohlo.
Kdybyste měli nějaký článek na to, jak dělat akvárka kde kytky nehrají hlavní roli, sem s ním. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 11:08 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: lacewings
www.ikea.com/…
Když už jsem našel jeden z odkazů, tak Vám sem jej dám. Ať nemáte práci s pár klikama myší navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 09:32 Muž Jarry [1437] Re: Beastie
Používám pod útesy bílé desky hobbycolor, nezávadnost dlouhodobě ověřená, pravidelně posílám vodu i na kompletní ICP testy a opravdu se z toho nic neuvolňuje:-) www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 08:44 Žena Beastie [320] Re: lacewings
Ikea podložka do šuplíků? Taky varianta, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.09.2022 06:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
Fotka k příspěvku - mám po celé ploše Akvária (Afrika, vápencové kameny, některé přes 10kg) , lze využít i jako podložku pod akvárium ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2022 23:55 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Beastie
Cesta nejmenšího odporu je nabodováním tavného lepidla pouze na styčnou plochu vkládaného předmětu pomocí tavné pistole.Tavné tyčinky jsou zdravotně a ekologicky nezávadné.
Případně lze tyčinky roztavit v jednorázové kovové nádobce umístěné na vařiči,pro vyšší tuhost lepidla vmíchat až 30 % Hydrogenuhličitanu sodného (jedlá soda),vzniklou kaší natřít očištěné suché plochy pomocí lékařské lopatky,nebo nanukového dřívka.Po vychladnutí zkontrolovat dokonalost přilnavosti,totéž platí při manipulaci s předmětem po déle trvajícím pobytu ve vodním prostředí.Pokud by jsi chtěla použít akvaristický silikon,tak je to o odlišné ceně a jiném postupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2022 12:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Polystyrén je nezávadný ( má atest).
1 cm je moc? Tak stačí i deska plexiskla.
Já měl karimatku pod šutrama 2 roky, a po vytažení jako nová :) a byla to 0,8 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2022 11:57 Žena Beastie [320]
Dělal tu někdo teda testy na nezávadnosti těch plastů/karimatek/mirelonů a dalších podložek do akva alespoň třeba dlouholetým používáním? Plánuju říční setup, velké kameny, chci si nechat udělat akva s vyztuženým dnem, ale podložku chci dát i tak. Jenže chci malou vrstvu písku na dno, takže polystyren na podložení nepřipadá v úvahu. Tak bych chtěla vzít něco co nejméně závadného, tak jestli má někdo ozkoušeno :)
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 13:58 R Muž Anthrax [4787] Re: Petule7
Takový šutrák určitě podlož. ;-)
rybicky.net/forum/16755-podlozka-pod-kameny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 13:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petule7
Lepší je dát podložku, je pak menší riziko prasknutí skla jak váhou šutru tak při nějaké neopatrné manipulaci. Já používám tvrzený polystyren (do plovoucích podlah).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 13:51 Žena Petule7 [0] – Kámen do akvária
Zdravím, chtěla bych si dát do akvária velký kámen o hmotnosti cca 15kg. Můžu se zeptat zda se pod něj dává nějaká podložka, nebo stačí kamínky - písek ? Děkuji P.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2017 11:32 Muž Yirka [9126] Re: Jifi
Nic ve zlém. Ale já snad píšu něco jiného? ;-)
Osobně doporučuji Mirelon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 07:59 Muž Jifi [675] Re: Yirka
Na substrát vliv nemá žádný :-)
Je však dobrá jako prevence poškození skla těmi kameny při manipulaci. Já osobně bych pod velké kameny, které by byly přímo na dně, dal tenkou tvrdší podložku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 07:38 Žena petulka [11] Re: Yirka
Chtela bych udelat plaz v jednom rohu akvaria. Uz drive jsem to zkousela ale pisek se vzdycky smichal. Ty kameny vypadaji ze dva rozdilne substraty drzi oddelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2017 07:22 Muž Yirka [9126] Re: petulka
Řekl bych, že tenká podložka pod kameny nemá na sypání a rozmístění substrátu žádný vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 06:51 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Pod kameny nad cca 10kg jsem pro jistotu dával bílou plastovou modelovací podložku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 06:44 Žena petulka [11]
Divala jsem se na videa od Takashi Amana a prekvapilo me ze uplne velke a napohled ostre kameny pokladal na hole dno a pak az zasypaval piskem nebo substratem. Vysledek vypada velice dobre ale asi ma nejake specialni sklo ze se neboji ze to praskne. Teda nebal dneska jsem se docetla ze zemrel:( to me mic mrzi byl skvely.
Vsimla jsem si ze ty velke kameny primo na skle jsou dobre protoze pak dozadu nasype tu amazonii a tamsadi, uprostred ty velke kameny tvori jakoby hraz pro svetly pisek vepredu ktery se pak nemisi s tim substratem vzadu. Vypada to skvele ale asi to chce nejake hodne dobre sklo? Nebo podlozku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 21:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jarry
Fotka k příspěvku Nakonec jsem nový kámen pouze položil na písek. Váží jen 1,2 kg, takže podložka by byla nejspíš zbytečná. Je to ten kámen pod Hnědovkou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 08:39 Muž Jarry [1437] Re: Tudy
Mám v akváriu min. 50kg čedičů, i větší kousky přes 10kg. Dával jsem pod ně plastové modelovací podložky - výhoda je, že se pod ně nic nedostane, ale dával jsem nejdřív kameny, potom teprve písek. Pokud už v akváriu písek je, asi bych to položil na něj, 2-3kg nic není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2017 21:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tudy
Já pod větší kameny dávám tvrzený polystyren co se používá do plovoucích podlah. Ideální je, jak je ten polystyren přímo na skle a hned nad ním ten šutr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 21:30 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Magic
Spíš bude mít tvar kvádru, aby byl stabilní. Navrch k němu chci přivázat trs Microsora. Bude ležet na cca 4-5 cm vrstvě písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 21:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Tudy
Voda ti ho zľahčí na dve tretiny, hmotnosť nebude to najhroznejšie; podstatnejšie je, či bude ležať rovno na skle, aby nepoškrabal, aby hranou netlačil na jednom mieste atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 21:11 Muž Tudy [330] - Krevetky – kámen 2-3 kg
Plánuju vložit do svého akva další, cca 2-3 kg těžký kus čediče (cca 1,5 násobek toho co už tam mám). Ptám se zkušenějších, je nutné takto velký kámen podkládat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 09:31 R Muž ctibum [6926] Re: FishWoman
Fotka k příspěvku Já to mám takhle... ;-) Koupil jsem za dvacku zateplovací desku 2cm, nařezal čtverce, slepil silikonem (asi by stačilo svázat třeba vlascem)a pak obřezal, aby polystyren zabíral co nejmíň objemu dna...

EDIT
Teď mi došlo, že asi nechceš podložit kámen, ale "podložit" štěrk... Na to se tuším používá lávová drť nasypaná do síťky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 09:25 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, mám v plánu dát do rohu AQ větší vrstvu štěrku cca 15 cm protože tam bude kámen a chci mít dno ve stejné rovině, napadlo mě abych nemusela dávat takovou vrstvu tak bych tam uřízla kus polystyrenu a ten zasypala. Viděla jsem, že se tam dávají třeba i cihly, ale polystyren právě skoro nic neváží, nesmí být ale moct tlustý abych ho mohla dostatečně zasypat a nezvedal se ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 18:14 Muž Roli [13] - CichlidyRe: šlomfik
Na 150x50 som mal iba 25 kg kamene a som mal veľký kopec po celej dne. Mal som polystyrén, ale cichlidy sa k tomu dostali a okusavali. Kúsky plávali neustále v akváriu, tak som to vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 18:08 Muž šlomfik [0] Re: ctibum
no tych šutrov tam bude práve vela. odhadom tak 40 až 50 kg tak preto nebudem každý kamen podkladať a rovno natiahnem na celé dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 17:42 R Muž ctibum [6926] Re: šlomfik
Koukni na přispěvek níž... Polystyren na celý dno je blbost, zbytečně bys ubral na objemu. Podlož jen samotný šutr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 17:38 Muž šlomfik [0]
môže mi niekto poradiť koľko kg kamenov unesie akva z 8 mm skla., rozmer 120x50x40.
pod akva bude 2 cm polystyren a dovnutra akva plánujem dať tiež tak 1 cm polystyren na celu plochu. Jedná sa mi o to aby som to s kamenmi a tým pádom váhou na dno neprehnal a mohol kludne spávať.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2016 22:49 JoKa Re: FishWoman
Buď úplně, ale úplně v klidu...
Šutry samy o sobě neudělají vůbec nic. Pokud teda nespadnou na sklo...

A tomu se dá zabránit, že je akvarijním silikonem přilepíš na nějakou plastovou podložku (třeba víko od té fresh dózy na svačinu) a tu zasypeš pískem, dnem...
¨
Takto mám vyřešené všechny těžší šutry a spím klidně... X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 22:35 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Mislow
Deska 100% křivá neni, je to na zakázku od kamaráda truhláře palec a za ty prachy ještě aby to bylo křivý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 22:23 Muž Mislow [304] Re: FishWoman
Jj, tak to je v pohode, ja nevedel velikost toho akva, kuprikladu mam 30 l nano, ktery ma v rozich plastovy jakoby obaly nebo jak bych to nazval a akvarko stoji na tom, takze je tam fuk od povrchu, proste dno nelezi primo na podklade, coz u malych akvarek neni problem, pac se nepredpoklada nejaka extra zatez na dno a cim mensi akvo, tak hrozba prasknuti dna mensi ... relativne ... ale podle obrazku soudim, ze tvy akvo sedi dnem primo na podlozce, tak to je v cajku, pokud tedy podklad neni krivy. :-D A ten aquascaping, chapu, tak hodne stesti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:37 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Mislow
Fotka k příspěvku Je to 112l. Kámen měl 15kg tak jsem ho "obrousila" na 10kg, a ostré hrany zaoblila. Nevím jak jste to myslel, že nějaká AQ jsou na plastové podložce, já jsem pod něj dala AQ podložku. A pod ty kameny bych dala teda užší vrstvu karimatky. Mě příde, že jsou spíš těžší, než že by zabíraly tolik místa. Taky mě napadlo tam dát kořeny, ale hrozně se mi líbí aquasciping, že to vypadá jako hory, tak se pokusim o něco podobného :)
Jo a ty plakáty tam samozřejmě nebudou no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 14:36 Muž Mislow [304] Re: FishWoman
Tak snad karimatka nic do vody poustet nebude ... vypada to na nakou rulu .. navetralou, ale to je jen dohad, ja bych je tam klidne dal. :-) Hlavne si kamen vosahej, aby nebyly ostry hrany, to by se nemuselo libit nekterym rybam, hlavne prisavnikum nebo mrenkam ... :-)
PS: Spis me napada jina vec, pises tloustka skla 5 mm, to nevypada na velke akvarko, kameny pises dost tezke, tedy asi budou dost velke, nevim objem akvarka, ale do mensiho akvarka bych je nadaval, zaberou moc objemu a tudiz uberou zivotniho prostoru rybam. Nejaky koren by byla lepsi volba + treba mensi kameny a na ne nakou rostlinku ci mech ... Navic hodne techto mensich akvarek je na taove jakesi plastove podlozce a sklo neni tudiz primo na pevnem podkladu a tam by celkova vaha kamene problem byt mohla, jak s podlozkou ci bez podlozky, co takhle si zalozit prezentaci, to muzes i pred zalozenim akvarka, jen vyfot akvarko a napis o nem zakladni udaje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 12:18 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Mislow
Fotka k příspěvku Kameny jsou zdola uplně rovné. Takže bych tam mohla dát i tu "karimatku" viz. foto?
A nevíte co je to za kámen? Našla jsem je na hromadě za barákem :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 23:36 Muž Mislow [304] Re: FishWoman
Ahoj, pokud kameny nejsou ostre, tak nic nepotrebujes, jedine je potreba je opatrne ulozit, problem by mohl zpusobit jedine dalsi naraz zvrchu do kamene. Ale je lepsi je podlozit, uz kvuli dalsim moznym presunum v akvu, staci i obycejna gumova tenka podlozka nebo jakykoliv mekky plast, ktery neni skodlivy ve vodnim prostredi, 3 cm polystyren se mi zda az zbytecny, navic se vahou kamenu stejne promackne casem, mozna lepsi pouzit korek ... opet lepe si overit nezavadnost ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 23:21 Bacoun Re: FishWoman
Pokud chceš mít jistotu tak použij extrudovaný polystyren.Ten je objemově stálý.Používá se jako izolace domu,kde se vyskytuje voda(spodní stavba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 19:46 R Muž ctibum [6926] Re: FishWoman
Polystyren bude ok, dělá se z něj i vnitřní pozadí... Ve vodě se jistě nerozpustí a předpokládám, že bude pod štěrkem, takže mimo dosah ryb, i kdyby ho z nějakého důvodu chtěly žvýkat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 15:34 Muž Roli [13] - CichlidyRe: FishWoman
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja tam mám polystyrén cca 2 mesiace. Zatiaľ spokojenosť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 15:21 Žena FishWoman [7] - Amerika – Polystyren
Dobrý den,
chtěla bych si dát do AQ 2 těžké kameny 10 a 5 kg, sklo 5mm. A chtěla jsem pod ně dát 3 cm polystyren, ale nevím jestli by se nemohl rozmočit nebo rozdrolit. Všude ho ale doporučují, ale stejně, nechci potom překopávat dno. Nebo mě napadlo tam nastřihat karimatky, ale to asi ne, ten polystyren je alespoň v celku. A že by ho ryby rozkousaly si nemyslim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 23:16 Muž Mislow [304] Re: Alena
Ahoj, ja bych se toho nebal, pokud je to urceny do vany, tak to asi zadny skodlivy latky vylucovat nebude, jinak by to asi neschvalili ani pro toto urceni. Navic zelvy nejsou takovy citlivky jak nektery ryby. :-)
PS: ... coz neznamena nezanedbat pravidelnou peci a vymeny vody, pac zelvy zas nadelaj hroznyho bordelu, co vim, i kdyz je nemam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 20:29 Alena – Podložka do želvária
Ahoj,napadlo mě do želvária dát gumovou protiskluzovou podložku do vany, vystřihla jsem z ní obdelnik a dala na dno, myslíte že to může být? nemůže ta gumová podložka želvě uškodit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 09:09 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: afc1886
jsem koukal včera tady na video Amano www.youtube.com/… a takovou šutrák bez ničeho, tak uvidím ještě, ale aspon to nepoškrábu, nebo ty kameny položím až na ten písek a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2016 11:28 R Muž afc1886 [14697] Re: Sitius
Volba je na tobě,ale pod velké bych polystyren dal.Jistota je jistota ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:23 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – Polystyren
dáváte ještě polystyren pod kameny velké, mě přijde, že je to jen kvůli poškrábání, vždyt ani 10kg kámen nemůže ve vodě to 1cm sklo zničit ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:55 Muž ondralomnice [81] Re: amrtin
Zapomněl sem napsat že tam bude liapor proto se ptám s pískem bych neváhal. stydim Ale děkuji za reakce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2014 21:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ondralomnice
Polystyren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:05 amrtin Re: ondralomnice
Jestli máš strach,tak je přilep silikonem k destičce z plexiskla,ale pokud budou ležet na vrstvě písku,tak to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 19:18 Muž georg [112] - AfrikaRe: deck
;-) já s tím problém nemám, to ondralomnice se na to ptá. Ono položit je do písku tomu sice pomůže ale nesmí ti je ryby podhrabat, aby se nevyvrátil. To už by pak problém mohl nastat. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16755-podlozka-pod-kameny?od=1