Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - přichycení na kořen, kámen či dekoraci

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Anubias - přichycení na kořen, kámen či dekoraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2022 08:49 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Passenger77
Fotka k příspěvku Já už to mám vychytaný. Už čistě lepím 2cm anubias na kamínky co mají 3-4mm :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 21:58 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: MARTIN HORÁK
A Tobě to nezbělá? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 21:44 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: vaclav
Musí se to umět. Lepím vše. Tak 5 lepidel měsíčně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2022 20:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MARTIN HORÁK
Lepidlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 20:13 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co zbělá?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 19:09 R Muž ctibum [6865] Re: ajajak
Ogar napsal:... Mame v praci, tak bych nemusel kupovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 17:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ogar
Já bych nelepil ono to pak zbělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2022 16:27 Silviebaris Re: Ogar
Stačí ti obyčejný sekundový lepidlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 15:38 Muž ajajak [228] Re: Ogar
Lepidla seženeš mnohem lacinější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 15:32 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Vhodnost lepidla
Nazdarek pri patku.
Je mozno pouzit do akvarka k uchyceni rostlinek tohle lepidlo? Mame v praci, tak bych nemusel kupovat, jestli teda bude vubec vhodne.

www.weicon.cz/…

Dekuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 09:35 Muž ajajak [228] Re: MARTIN HORÁK
Já to nechávám na akváriu a kromě stříhání rostlin na hoře kvůli světlu se tak nějak o to nestarám. Teď je to už jiné pomalu z toho dělám akvárium a to prorostlé houští hezky krotím. Hlavně Anubiasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 09:24 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ajajak
To ti věřím. Proto mám anubiasy na kořenech a 4x do roka kořeny vytáhnu z nádrže na stůl a dělám údržbu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 09:04 Muž ajajak [228] Re: MARTIN HORÁK
Musel jsem odstřihávat po 5cm a opatrně tahat z vody a ze dna.to byl mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 08:57 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ajajak
To ti věřím. Kořeny anubiasů dobře rostou v hrubém substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 08:37 Muž ajajak [228] Re: MARTIN HORÁK
Pravda ale přes to moje houští je to téměř nemožné. Pod Anubias kávovníkový jsem dal čedič a ten za šest let nebyl vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2022 08:31 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ajajak
Ahoj. Kořínky se mohou zastřihnout. Třeba na délku 5-10cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 07:01 Muž ajajak [228]
Jak zamezit po přivázání Anubiasu na dekoraci i ve větší výšce aby přes to neprorostl do dna. Dal jsem pod něj kámen a po 6 letech jsem bez šance ho z vody vytáhnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.05.2022 11:47 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když v noci nemohu spát, tak lepím a lepím ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 11:18 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: KarásekLut
Vlasec odstranit až se kořínky uchytí k povrchu. Ovšem ne vždy se zadaří. Další možnost je kombinace obojího.
Také lze Anubias zaklínit mezi kameny/kořeny, je ovšem potřeba občas kontrolovat stav, jestli nedochází k hnilobě rhizomu (oddenku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 11:05 Muž KarásekLut [87] Re: MARTIN HORÁK
A po jak dlouhe dobe ten vlasec odstranis? Nebo ho tam nechas?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 10:57 Muž Lojza007 [1180] Re: KarásekLut
Levný obyč funguje úplně stejně jako drahý přebalený obyč v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 10:56 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: KarásekLut
U větších kusů použít třeba vlasec, u menších použít gelové sekundové lepidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 10:51 Muž KarásekLut [87] – Anubias a kameny
Chci se vas zeptat jak pridelavate anubias do akvaria kdyz v nem mate jen kameny. Nejakym specialnim vterinovym lepidlem? Nebo muze byt vterinovy lepidlo uplne obycejny co se koupi bezne v obchode?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2020 16:06 Silviebaris Re: _ucx_
s tou sponkovačkou palec .... ty anubiasy se i tak prodávaj,taky to tak mám...přibité... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2020 16:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: I.Š.
Já použil sponkovačku, přesně tu samou, co používají pokrývači. Je fakt, že sponky postupně rezivějí, ale dají se dát tak, že nejsou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.01.2020 14:19 Žena I.Š. [55] – Jak přichytit anubias na kořen/kámen - vychytávka
Ahojky, pročítám rady a doporučení i staršího data, tak je to možná už pozdě, ale nezakládám nový odkaz. Jen jsem chtěla poradit, jak mi šel bezvadně upevnit anubias na kámen i kořen. Použila jsem Elastomer - je to něco jako pružný vlasec, dá se pořídit v různých průměrech v obchodech s korálky nebo u Stoklasy. Je totiž určen na navlékání náramků. Výborně pruží, takže do rostliny neřeže a když se pořádně zaváže a utáhne, uzlík nepovolí.Je průsvitný, takže není vidět a 6 m stojí kolem 35,- Kč. Předpokládám, že ve vodě hned tak nezměkne, jak se mi to stalo s nití.
Mějte se hezky, zdravím
I.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 08:30 R Muž afc1886 [14654] Re: MarloCZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 08:23 MarloCZ Re: ludvik
No, jak jsem tak koukal, tak ho u nás asi dnes nikde neseženu, a tak bych se rád ještě zeptal, jestli máte někdo zkušenost přichytit Anubias normálním Akvarijním silikonem ?
Mimo vodu asi bez problémů, ale zajímalo by mě, jestli by to šlo i nějak nanést na Anubias, a pak s tím teprve pod vodu ?
Co ty výpary té kyseliny octové ?
Zaschne to pod tou vodou vubec nějak ?
Tedy jde mi o akva co se teprve zakládá, a nebudou v něm tedy min měsíc ryby - možná nějaký šneky bych tam na to zajetí šoupnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 00:03 Muž ludvik [1082] Re: MarloCZ
Používá se i vteřinové lepidlo, co jsem tak četl. A Seachem vyrábí přímo lepidlo na rostliny. Použitelné i pod vodou a za živa, jestli jsem to dobře pochopil. Prodávají rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 22:21 MarloCZ – A ubias na bridlici
Mám jeden dotaz k tomuto tématu.
Lze přichytit Anubias na břidlici (na pozadí) pomocí akvaristickeno silikonu (tedy před plným napuštěním akva) ?
Případně nějaký jiný nápad jak to přichytit na břidlicové pozadí (tedy jde mi o ty hladké části toho pozadí a skalek v akva). Tam kde mám udělanané výstupky a převěsy to mam už nějak vymyšlené.
Předem Díky za odpovědi a nápady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.11.2015 16:37 R Muž romant [27981] Re: Astarta
Špendlík skrz oddenek do kořenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 16:35 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Astarta
Umně zas se osvědčil vlasec, sice ne na anubias protože ho nepěstuji ale na mechy a hnědovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 11:04 Muž Jifi [675] Re: Astarta
Já na přichycení používám obyčejnou černou nit (z manželčiného šití).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2015 10:58 Astarta – Anubias - přichycení ke kořenu a ke kamenu
Stačí ustřihnout kousek staré punčochy a tím oddenek přivázat a případně i tvarovat . není to vidět , nerozpadne se to a funguje to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 17:54 Muž Mislow [304] Re: odikcz
Ja pouzivam spendliky bezne, zkusenost dobra. Pouzivam ty s velkou umelohmotnou "hlavou", aby ch je mohl casem vytahnout. Vec je ta, ze ne vzdy se mi anubias prichyti ke korenu a jen pousti koreny kolem a spendlik tam proste zustane ... Ale to je jina vec. :-) Pouzivam je i pro microsorium ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 15:53 R Muž romant [27981] Re: odikcz
Tak když už jsem tady pro ty špendlíky horoval, používám zavírací špendlíky, tzv. sichrhajcky, jde to s nima líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 15:45 Muž odikcz [114] Re: romant
Tak abych přispěl se svojí zkušeností pro případné další nadšence:
Koupil jsem nejkratší špendlíky (0.65x16mm) a pokusil se jimi připíchnout anubias do starého "driftwood". V akváriu (což byl cíl, abych nemusel kořen vyndávat) to bylo absolutně bez šance, takže jsem kořen stejně nakonec musel vytáhnout. Na suchu to šlo těžko i s kladivem a jelikož jsem chtěl umístit anubiasy do prohlubně, tak se tam dost těžko manipulovalo. Výsledek je asi hodina práce. Ze tří pěkných anubiasů mam teď 5 malých kousků, hromadu opadaných listů a stejně nevěřím, že to tam vydrží dostatečně dlouho, aby se to ke kořeni samo přichytilo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 14:39 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: odikcz
Já už pěstuji anubiasy léta a pouze v písku a rostou nádherně.Ancíci mi nikdy nevyhrabali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2015 20:17 R Muž romant [27981] Re: odikcz
Já, jen ty nejlepší, nijak jinak nepřichytávám, propíchnu oddenek a přichytím k podkladu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 20:15 Muž odikcz [114]
Jaké máte zkušenosti připíchnout oddenek anubiasu ke kořeni obyčejným špendlíkem? Nechci kořen vyndávat, abych ho mohl přivázat a zatížení kamenem nepomáhá (ancíci ho vždycky vyhrabou). A za jak dlouho se přichytí sám ke kořeni? Jiný kousek, který se mi podařilo částečně přivázat, už mám několik měsíců na kořeni a pořád sám nedrží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 11:43 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Stačí pořádně přichytit oddenek a kořínky se potom chytnou. Když to navážeš tím vlascem tak zda to bude dříve či později tě zas tolik trápit nemusí ;-) Dobrý je když mají kořínky kam růst a objepínají ten podklad, a vlastní oddenek je na hraně, to se chytnou dobře i ty starší jinak si budeš muset počkat na nové. Na přírodních a hrubších površích to půjde snáz, ale i na té tvé sklace se časem chytí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 11:34 Muž DANMAZUR [20] Re: Turbinka
No tak chtěl sem to přivázat tak aby to tam drželo a kořínky asi by byly ve vzduchu,ale potom se chytly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 11:00 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Jako nití nebo cos chtěl tou gumičkou, přivážeš oddenek rostlinky k tomu podkladu, který sis zvolil (kámen nebo ta skalka), tak aby kořínky byly volně ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 10:53 Muž DANMAZUR [20] Re: Turbinka
Moment.Chápu správně že ten vlasec mám k anubiasi přivázat na stonek kousek nad kořínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 09:58 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
To je stejná písnička jako ta gumička, také dříve či později (spíš dříve) povolí. Třeba konkrétně ta nit mě povolila ještě než anubias přirostl ke kameni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 09:56 Muž DANMAZUR [20] Re: Turbínka
Momentálně nemám poruce rybářský vlasech.Takže dala by se použít nit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 09:33 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Možná bude lepší místo gumičky použít klasický tenký rybářský vlasec. Gumička se časem ve vodě rozloží a je vidět, vlasec je vidět mnohem méně a můžeš ho ustřihnout až když si budeš opravdu jistý, že se přichytil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 09:32 Muž DANMAZUR [20] Re: Zoidik
Akorát skalku a kámen provliknu gumičkou a zahacim a opatrně zakroutim dole u stonku.Třeba to poroste rychleji.A třeba ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 08:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DANMAZUR
Přiroste neboj, ale počítej, že mu to nějaký týden bude trvat. U mě to trvá minimálně měsíc a to po měsíci je přirostlej, že je přirostlej. Stačí neopatrně kolem něj hrábnout síťkou a lehec do něj drbnout, nebo rukou, to je celkem jedno a celé znovu a lépe. Takže ideálně cca 6 týdnu když se budeš v akvárku vrtat, tak se mu vyhýbej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 06:47 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Ahoj mám vplánu pořídit si 2 anubiase barteri var.nana a by moje umělá skalka měla k přírodě o levl blíž.Jeden chci připevnit na oranzovy kámen viz. fotka na skalce co bude vpravo těsně u skalky a jeden bude přímo na skalce viz. foto. Z toho co sem se dočetl s tím kamenem by neměl být problém,ale půjde to připevnit na skalku?Jako že stejně jak s tím kamenem položím ho na ni a on se k té skalce prichytit stejně jako třeba k tomu kameenu nebo kořenu?
Edit: No zjistil jsem že mi může anubias vyplavávat takže ho přidělám gumičkou,ale nevím jestli mi přiroste k té velké umělé skalce.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12166x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/167-anubias-prichyceni-na-koren